Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

4 minutes ago, stanislavpp said:

@ДиянаВ Хора , ходещи до магазина по пижама за удобство , даже и нямат ютиени трепети . Не само не гладят ,но милениълите нямат и ютии . В редките случай, когато не искат да са посмачкани ползват спрейове за изправяне на гънки или пускат в сушилнята. Освен това , смачканото е и стилно - дори и покривките е хубаво да са понамачкани , гънките улавяли светлината по-добре и изглеждали по-добре  , споделят модни корифеи...

 

Ти остави това , а признай за мъжката половина на форума , можеш ли да правиш мусака? 😉

Ха, ха. За мусаката мога, но да ви кажа скъпи магеланци-мъже нищо полезно няма в мусаката - картофи и кайма, хайде и патладжан, ако е по гръцки. Иначе е най-благодатното ядене според мен. Направиш една тава и имаш осигурена вечеря за два дни 😀. Къща без киноа, чия, лимец не ми я хвали 😂

От години не съм правила мусака. Тя е упражнение за съпругата в началото на брака 😉

  • Харесвам 4
  • Шок 2
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Zaro каза:

Само да напомня, че темата започна за гладенето, а не процентът от семейните задължения на всеки. Щото границата вече започна леко да се преминава.

Ама отклонения от темата в посока мусака (поименно) не те смущават , нали?

 

Мъжете, за каквото и да почнат да си говорят, някрая с мусака завършва...

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 15
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 54 минути , Фил каза:

Виж сега ... това е доста чувствителна (и ценна) информация ...
Но айде понеже съм ларж - срещу едно стъкло с шотландски дестилат (на прилична към преклонна възраст) бих ти споделил това-онова на лични. :wink:

Фичо и boogy83, ако толкова сте я закъсали от към готвачки на мусака, да взема да ви направя на следващата сбирка  едно обучение "Направи си сам мусака"! Добре е да можете. Момченца сте все пак, да не ви стане нещо!

П.П. Синът ми направи първата си мусака в шести клас. Няма невъзможни неща!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , ДиянаВ каза:

Ха, ха. За мусаката мога, но да ви кажа скъпи магеланци-мъже нищо полезно няма в мусаката - картофи и кайма, хайде и патладжан, ако е по гръцки. Иначе е най-благодатното ядене според мен. Направиш една тава и имаш осигурена вечеря за два дни 😀. Къща без киноа, чия, лимец не ми я хвали 😂

От години не съм правила мусака. Тя е упражнение за съпругата в началото на брака 😉

Ако от мусаката ти остава за следващия ден, значи изобщо не си се справила с практическото упражнение, честно ти казвам. 😉 У нас такова нещо няма как да се случи. С което искам да изтъкна  @Mistress of Germs, че прави по-хубава мусака не само от майка ми, но и от баба ми (лека ѝ пръст) 👏. Аз обаче правя салатите, че съм единственият у дома, който кусва нещо зелено 😄

  • Харесвам 4
  • Браво 8
Връзка към мнение

Убивате ме с тази мусака.

@Фичо, много ниска топка.

 

Ето доказателства:

IMG-20200305-WA0002.jpg.953b5d33b625c86f7448f018b7f7bed1.jpgIMG-20200305-WA0001.jpg.a29627c2b36620a8e6f92146fba9fb99.jpgIMG-20200305-WA0000.jpg.d044880ab615371e030daa5acc63ab1e.jpg

 

Миналата година жена ми отиде да гледа внучката в Амстердам за 3-4 седмици. И загрижено всеки ден ме пита  "какво яде". Имаш ли какво да ядеш".

Аз да не съм в Сомалия. Накрая й снимах 1-2 неща да се успокои.

 

Така, че @Topfly напред съм. Е, не с едни гърди, но … и това е поправимо, … ако си сериозен.:grin:

:smile:

 

  • Харесвам 10
  • Браво 13
Връзка към мнение
21 minutes ago, samuraika said:

Мъжете, за каквото и да почнат да си говорят, някрая с мусака завършва...

За мусaка и секс, но след определена възраст муската става все по важна 🙂

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 43 минути , ДиянаВ каза:

Ха, ха. За мусаката мога, но да ви кажа скъпи магеланци-мъже нищо полезно няма в мусаката - картофи и кайма, хайде и патладжан, ако е по гръцки. 😉

Мусака с патладжан си е живо извращение. 😜 Това е като да включиш още някой в 69. 😄

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 16
Връзка към мнение
преди 9 минути , ven62 каза:

Убивате ме с тази мусака.

@Фичо, много ниска топка.

 

Ето доказателства:

IMG-20200305-WA0002.jpg.953b5d33b625c86f7448f018b7f7bed1.jpgIMG-20200305-WA0001.jpg.a29627c2b36620a8e6f92146fba9fb99.jpgIMG-20200305-WA0000.jpg.d044880ab615371e030daa5acc63ab1e.jpg

 

Миналата година жена ми отиде да гледа внучката в Амстердам за 3-4 седмици. И загрижено всеки ден ме пита  "какво яде". Имаш ли какво да ядеш".

Аз да не съм в Сомалия. Накрая й снимах 1-2 неща да се успокои.

 

Така, че @Topfly напред съм. Е, не с едни гърди, но … и това е поправимо, … ако си сериозен.:grin:

:smile:

 

Мусака с магданоз? Ужас!

  • Харесвам 1
  • Браво 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Разбира се, че темата е за развлечение и повечко смях хич не ни е излишен в момента.

Това, че недолюбвам мусаката, не означава, че упреквам другите защо я харесват. Може просто да им е вкусна. При пътуванията ни и посетените места се получава същото - едни харесват едно, други-друго.

Аз съвсем не ям само полезни неща, предпочитам предимно да ми е вкусно. Преди две години се наложи да вляза за 3 дни в болница и свекърва ми решила да се погрижи за храната у дома. Направила една тава мусака и една тенджера супа топчета. Мъжа и детето хапнали малко по един път и така си остана манджата. Като се върнах зарадвах уличните котки и кучета. Въпрос на предпочитания. Моето семейство просто не харесва мусака, даже и в Гърция като сме не ядем. Но виж гръцка салата, както и всякакви салатки не пропускаме 🙂   

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , T.E.Lawrence каза:

Мусака с патладжан си е живо извращение. 😜 Това е като да включиш още някой в 69. 😄

Не разбрах - възмущаваш ли се, препоръчваш ли 😉

 

@ven62 и мусаката - идеална, и покривката - изгладена! Respect!

  • Харесвам 5
  • Смея се 10
Връзка към мнение
17 minutes ago, cybersimo said:

Мусака с магданоз? Ужас!

Какво му е на магданоза? Салата табуле ми е любима, но с български дребен булгур, както в ориента, не с модерното киноа😁

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 17 минути , ДиянаВ каза:

Моето семейство просто не харесва мусака, даже и в Гърция като сме не ядем. 

Не го казвай, че гладната мъжка половина на форума ще скочи в защита на това култово българско (и не само) блюдо.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , cybersimo каза:

Мусака с магданоз? Ужас!

Свикнал съм на хейтване. :wink:

Всички съседи ме мразят и не ме поздравяват :laugh:  , защото като мия прозорците (гол над кръста) и съседките като влизат/излизат от входа не пропускам да ги заговоря - "Здрасти..., колко ти е часа..., как са децата..."

:grin: 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 21
Връзка към мнение
преди 31 минути , luba_rizova каза:

ако знае да прави баница, мусака и сърми, ще има цялата мъжка обич на света. 

Аммм...  то си зависи от мъжа. Като знам моето съпруже как не ще да види ни баница, ни сърми.... направо съм я закършила, ако ще го пленявам с подобни ходове. 🙂 

И щурите ми пътешественически идеи не му допадат... да му се чуди човек, защо ни търпи още 😉 

  • Харесвам 4
  • Шок 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Фичо и boogy83, ако толкова сте я закъсали от към готвачки на мусака, да взема да ви направя на следващата сбирка...

Аз го прочетох, че за следващата сбирка ще ни направиш мусака

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 минути , Childish каза:

Аз го прочетох, че за следващата сбирка ще ни направиш мусака

Четеш избирателно, както Дяволът Евангелието. Ако въпросът се решаваше с една тава мусака, няма проблеми. Да, ама не! Няма устойчивост такъв проект. За това курс по готварство ще им спретнем на мъжете!

  • Шок 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Ако въпросът се решаваше с една тава мусака, няма проблеми. 

Мдаа, понякога си трябва и тараточре....зависи колко тежко е провинението :lol:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Childish каза:

Аз го прочетох, че за следващата сбирка ще ни направиш мусака

И това не е достатъчно правилен прочит.

Правилно е, ако За следващата сБирка адашката МИ направи една тава с мусака... А аз ще ВИ оставя едно парченце... Но само ако мусаката не е достатъчно добра 😁... За по сигурно, нека е една тава за мене и една тава за останалите. Това беше на баба ми изпитаната тактика 😋

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, Topfly каза:

За мусaка и секс, 🙂

- Ама, госпожо! Вие, току-що родихте и сега пак бременна!

  Направо от родилното и в кревата ли?
 

- Не, първо направих мусака. 😃😃😃

  • Смея се 21
Връзка към мнение

Тук наистина ли харесвате мусака? Аз ли съм деформирала мъжа си или на него нещо му има😁?

@ven62, оная изключитено добре изглеждаща перфектна мусака колко дни я хапва и успя ли да я изядеш сам?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 часа, stanislavpp каза:

- Ама, госпожо! Вие, току-що родихте и сега пак бременна!

  Направо от родилното и в кревата ли?
 

- Не, първо направих мусака. 😃😃😃

Май само мусака ти е в главата.

Обещах да направя на някоя сбирка обучение на мъже магеланци как да си я готвят.

Но понеже си далеч, а аз в началото на април планирам да бъда в САЩ (живот и здраве), между два полета мога науча и теб.

А и в интернет има достатъчно информация. Ще се справиш и с готвенето! Българският мъж не се е посрамвал по света!

Желание ако има, решение винаги се намира. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, AlexandraKo каза:

@ven62Венчооо, да не ти излезе име?
...

 

Име вече ми излезе - "Венчо" - :wink:

преди 1 час, Sun4o каза:

Вкъщи аз гладя, но за сметка на това жена ми помага малко когато готвя и чистя.

Станахме двама. Според мен тук има доста повече, но не си признават.:biggrin:

 

преди 10 часа, ДиянаВ каза:

 

@ven62, оная изключитено добре изглеждаща перфектна мусака колко дни я хапва и успя ли да я изядеш сам?

Разбира се, че сам си я изядох. На два пъти - та тя беше само една тавичка.

По този повод: Чувал съм, че някои мъже, а и цели семейства не ядели претоплена храна. Е, това вече е пълна лигавщина.

------

Ние готвим събота и неделя за почти цялата седмица. Т.е. жена ми готви няколко манджи, а аз помагам със заготовките. (това беше съвсем сериозно)

 

  • Харесвам 12
  • Браво 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Май само мусака ти е в главата.

Аз хич не разбирам от мъже (те са едни сложни и загадъчни същества), но смътно подозирам, че не точно мусаката му е в главата на @stanislavpp...

  • Харесвам 3
  • Смея се 10
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, Childish каза:

Аз го прочетох, че за следващата сбирка ще ни направиш мусака

Редно е да направи една-две тави демоверсия, иначе как да му се вярва? 

 

преди 11 часа, ДиянаВ каза:

Тук наистина ли харесвате мусака? Аз ли съм деформирала мъжа си или на него нещо му има😁?

Нищо му няма! Аз се шегувам с детето, че харесването на мусака е тежко, но не нелечимо заболяване :grin:

 

преди 3 часа, Marusinka каза:

прахосмукираща

Ау, каква чудесна дума! Ще си я взема в речника!

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Фил каза:

 

Понеже темата така или иначе епизодично преминава в развлекателно-хумористичния жанр и като спомена перфектна домакиня, се изкушавам да споделя една история, обаче понеже е леко нецензурна,  пуританите, а и крайните феминистки могат да пропуснат :grin:

 

  Покажи

Имам един приятел, родителите му са разведени още като е бил малък  и в общи линии е отгледан и възпитан от майка си.
Та в някаква тийнейджърско-юношеска възраст подхванали разговор за живота, за жените ... и майката на моя френд му споделила известната максима за перфектната жена и нейните основни отличителни характеристики:
   - дама в обществото 
   - **рва в леглото 
   - слугиня в кухнята

като същевременно му обърнала внимание много да внимава да не попадне на най-лошия вариант, а именно:
   - дама в кухнята 
   - **рва в обществото 
   - слугиня в леглото
Приятелят ми кимал разбиращо, но задал един уточняващ въпрос: 
   - А какво е "слугиня в леглото"?
На което майка му, която не си пада много по превземките и иносказателната или завоалирана реч, отговорила:
   - Какво ли - търсейки подходящ пример - това е ... ти я чук@ш, а тя си бърка в носа.
:grin:

 

( така и не посмях да попитам, дали майка му не му е споделяла и древната китайска притча за жените и перлите.  :grin: )

 

Само не разбрах защо реши, че някои магеланци не могат да готвят мусака, и съответно имат нужда от някакво обучение ... но няма лошо де - който има нужда и желание - нека се възползва. :grin:

Защото двамата, споменати от мен съфорумци, си споделяхте публично за списък с магеланки, които притежават тази екстра (умеят да готвят мусака), а не някакви други желани качества (напр. умеят да решават интеграли😀).

Та от това направих извод, че вие двамата не умеете. Явно съм разбрала погрешно и моля да бъда извинена!!! 

Сигурно подтексът е бил "списък на магеланки, с които да си готвим заедно мусаката", ама аз нали съм блондинка по рождение, дълго трябва да ми се обяснява.😊

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.