Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

Снощи си играх с тези бисфитки 🙂 Днес за вечеря - заек с картофи, досега не съм готвила такова нещо 🙂 Дано да става за ядене. 

Рецепта за бисквитките  https://funnybakery.com/fbrecipes_page/biscuits-spirals?fbclid=IwAR1NNdJRfqT7RaW-u2YnjEc_HxQgxfTIoWvKB_XclcbCLC5mXQl9HUOwYdI 

DSC_0986-2.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 8
Връзка към мнение

Имам нов телефон, а още не съм пробвала как се виждат снимките😄. По този повод реших да сготвя😜

Вечеря по идеята на @Pantelei Patnik отпреди за свинското филе, само че с пуешко. Още тогава като описва мачкането на картофи, моркови и краве масло с вилица ми се прияде😋. Получава се  наистина много вкусно и по-ароматно отколкото с пасиране👍
Наздраве 🥂

 

3AA07F80-DDB1-4BCB-9CB0-08D153F45436.jpeg

D27524A3-6AE5-4616-853B-8CE5D8B2FDA4.jpeg

  • Харесвам 16
  • Браво 5
Връзка към мнение

image.png.9c86d9a028968e025c92f7833ac6d282.pngМоето нежно тяло е супер месоядно. Но любимото ми ядене е ... сухи чушки, пълнени със зрял боб. Ям ги често и по много. Най- ми вървят с праз лук и........кана червена амброзия.  

  • Харесвам 24
  • Браво 2
Връзка към мнение

Кюфтенца, ориз, доматен сос...

Не обичам да слагам етикет на ястията, които приготвям, защото не готвя по рецепта. Ето това например как да го нарека "Кюфтета по цариградски", като първо те се приготвят с картофено пюре, а това е индийски ориз. Кюфтенцата са от свинско месо - някак не пасва на Цариград. Доматеният сос е с индийско орехче. Изобщо, след Истанбул усещате ли накъде ме влече 😉

20220315_202158.jpg.446bf8822b308543b447131b27266542.jpg

 

P.S. @Eva eva, харесва ли ти чинията? Нова придобивка от Цариград. 🙂

  • Харесвам 17
  • Браво 4
Връзка към мнение

Приготвих и десертче - пудинг брюле с натрошени бисквитки и ядки. 100 гр. от диетичния пудинг вероятно са около 1253 калории. Супер! Значи е хранителен. 🙂

20220315_210703.jpg.901e10337db22abf7f69bc5fe3726cff.jpg

  • Харесвам 18
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@Pantelej Putnik, много е хубава чинията, страхотна 🙂 Със здраве да я ползваш 🙂 

И аз като теб, скоро правих лахмаджун с кайма смес, но здраве да е 🙂 Ние правим европейски прочит на турската кухня 🙂 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 13.03.2022 г. в 20:19, ДиянаВ каза:

Вечеря по идеята на @Pantelei Patnik отпреди за свинското филе, само че с пуешко. Още тогава като описва мачкането на картофи, моркови и краве масло с вилица ми се прияде😋. Получава се  наистина много вкусно и по-ароматно отколкото с пасиране👍

А индийско орехче настърга ли в пюрето? 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Pantelej Putnik каза:

А индийско орехче настърга ли в пюрето? 🙂

Убегнало ми е между редовете🙂. Следващият път …, ако взема да помня няколко неща наведнъж😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Убегнало ми е между редовете🙂. Следващият път …, ако взема да помня няколко неща наведнъж😉

Става страхотно с индийско орехче. Само си представи горешите картофи и моркови и разцъфващият аромат на идийското орехче, събуден от топящото се масло... 🤭 Чак звучи сякаш леко неприлично 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Много хора ми писаха на лични, за да ме питат какво готвя. Поради засиления интерес реших да споделя програмата си за готвене за следващата седмица:

 

Понеделник - нищо

Вторник - нищо

Сряда - нищо

Четвъртък - бъркани яйца с шунка

Петък - нищо

Събота - нищо

Неделя - нищо

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , Брани каза:

Много хора ми писаха на лични, за да ме питат какво готвя. Поради засиления интерес реших да споделя програмата си за готвене за следващата седмица:

 

Понеделник - нищо

Вторник - нищо

Сряда - нищо

Четвъртък - бъркани яйца с шунка

Петък - нищо

Събота - нищо

Неделя - нищо

Във вашата Империя на фотосинтеза ли сте? Или сте открили как да не ядем и да не сме гладни? Ако е второто,  сбъднали сте мечтата на много голяма част от земляните. 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 8 минути , Дани Магелани каза:

Във вашата Империя на фотосинтеза ли сте? Или сте открили как да не ядем и да не сме гладни? Ако е второто,  сбъднали сте мечтата на много голяма част от земляните. 

Някои мъже, например един, който познавам😉, постигат и четвъртък - нищо😄, но си ядат всеки ден🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 15
Връзка към мнение
преди 8 часа, Брани каза:

Много хора ми писаха на лични, за да ме питат какво готвя. Поради засиления интерес реших да споделя програмата си за готвене за следващата седмица:

 

Понеделник - нищо

Вторник - нищо

Сряда - нищо

Четвъртък - бъркани яйца с шунка

Петък - нищо

Събота - нищо

Неделя - нищо

Изключително много харесвам хората със стил! Това показва абсолютна зрялост на характера. Направо си е за завиж., завиж.! Де да можех и аз така.  

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 8 часа, ДиянаВ каза:

Някои мъже, например един, който познавам😉, постигат и четвъртък - нищо😄, но си ядат всеки ден🙂

И аз обмислям същото за четвъртъка, че сякаш започна да ми изглежда много натоварен ...

  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Ама с олио ли? И на газ?

Е това е да живееш в лукс и със стил!😜

Нашата галактика е голяма и с изобилие на ресурси, а с Императора разполагаме с почти абсолютна власт - огромен плюс на диктатурите ...

 

Но стига вече за мен, че пак ще ме обвинят че съм станал център на внимание ... 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Брани каза:

Нашата галактика е голяма и с изобилие на ресурси, а с Императора разполагаме с почти абсолютна власт - огромен плюс на диктатурите ...

...

Най-после ми светна кой си.

Ти си си Императора и си един нисичък, русоплешив, с нахална физиономия и малки, сини очички.

:wink:

Последната ти публична изява беше с 30-на стюардеси с влажни погледи и прехапани от неудържима страст устни, нали?!

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Аз съм много доволна от фокачата по-горе, след като този път й сложих повече брашно и не я мазах с нищо. Вчера докато беше топла изядохме половината с айвар, каймак и павлак, а днес съвсем се телепортирах в детството с печените филийки с кашкавал и пушен свински бут от уикендовия пазар. 

275626052_5047441681988732_5061235576902177630_n.jpg.9532085031208fba42326252d9fb08f2.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 5 часа, iMari каза:

Ама с олио ли? И на газ?

Като това или 😄 

Гледайте в 06:30 мин. 🤩

 

 

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, Брани каза:

Понеделник - нищо

Вторник - нищо

Сряда - нищо

Четвъртък - бъркани яйца с шунка

Петък - нищо

Събота - нищо

Неделя - нищо

Как не те мързи да ги бъркаш, не знам ...:scratch_one-s_head:

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 3 часа, ven62 каза:

Най-после ми светна кой си.

Ти си си Императора и си един нисичък, русоплешив, с нахална физиономия и малки, сини очички.

:wink:

Последната ти публична изява беше с 30-на стюардеси с влажни погледи и прехапани от неудържима страст устни, нали?!

Ей, ама ти същата стратегия като с Ковида прилагаш: "в тази (онази, дето е заключена) тема ще пиша за пръв и последен път" и после сто ковид коментара по другите теми. Сега пак и за войната така 🙂

 

А затова, че сбърка велик представител на Тъмната страна с човек от Земята, сега ще дойдат едни десетина човечета с бели униформи и каски и бластери. Препоръчвам да тръгнеш с тях! 😛

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Брани каза:

Ей, ама ти същата стратегия като с Ковида прилагаш: "в тази (онази, дето е заключена) тема ще пиша за пръв и последен път" и после сто ковид коментара по другите теми. Сега пак и за войната така 🙂

 

А затова, че сбърка велик представител на Тъмната страна с човек от Земята, сега ще дойдат едни десетина човечета с бели униформи и каски и бластери. Препоръчвам да тръгнеш с тях! 😛

Нещо си в грешка. Къде видя че съм писал за война.

 

И за да не сме тотално офтопик ти предлагам да кажеш с какъв точно чай почерпи стюардесите, че ги докара до такова състояние или безусловната ти и неограничена власт си беше достатъчен афрозодиак.

---

btw, като гледах откъс от тази среща си помислих, че това е вашето "галактическо" издание на "Ергенът" и ми е много интересно как се е развила срещата след като си изключил официозните камери... Пусни ми на лични някой клип.:grin:

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.