Прескочи до съдържание

Седма виртуална сБирка на по бирка. Сряда, 15.04, 18:30. Тема: Делти, баобаби, водопади и един глиган в банята!


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

преди 4 минути , домосед каза:

Не си изпуснал! Само сурикати показвах 😂

Бяха много яки 🙂 Ние не сме виждали сурикати в Кения. Ако ни вземеш на такова пътуване, ще ни покажеш ли? 

Всъщност не шофираме и сме малко безполезни за втората кола, обаче пък съм много добър спотър. Днес съм видяла 4 катерички в квартала и се върнахме навреме за презентация 😊

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

На получен офлайн уточняващ въпрос за престъпността отговарям, че качествената престъпност в Ботсвана е предмет на много добри криминални романи. 

 

Препоръчвам инспектор Кубу от двоицата автори Майкъл Стенли
 

 

(имам копие на английски, което давам на заем по реда на поискването)

Връзка към мнение

Записвам се! Аз нещо немога да се класирам напоследък, все нещо ми изниква. Трябва ли да съм си изтеглила приложението, в началото Ви гледах така, явно сте променили правилата, миналия път закъснях и неуспях да се включа. Гледах Ви на запис.

Връзка към мнение

Много благодаря за записа! Не можах да дойда в пряк ефир, за съжаление, но пък с кеф +е изгледам презентацията сега!

Връзка към мнение
преди 1 час, ZORI каза:

Записвам се! Аз нещо немога да се класирам напоследък, все нещо ми изниква. Трябва ли да съм си изтеглила приложението, в началото Ви гледах така, явно сте променили правилата, миналия път закъснях и неуспях да се включа. Гледах Ви на запис.

нещо се е променило, трябва или да ползваш приложението или да се регистрираш в Zoom (безплатно е)

преди можеше в браузера без регистрация, ама сега не става

то не Георги го е променил, а от Zoom, че днес за един рожден ден пак така беше

Връзка към мнение

Беше страхотна презентацията. Много ми хареса, че @домосед разказваше увлекателно и с известна доза хумор. Благодаря отново! 
 

Исках да попитам дали е влажно в тази част на Африка целогодишно, но имах проблеми с микрофона. Ние бяхме в сухия сезон и ми се стори доста задушно. Също, опасно ли е да се ходи пеша по моста между Зимбабве и Замбия до водопада Виктория за туристи или се препоръчва с такси/кола?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много готина презентация, домосед! Страхотен си! Комплимени, както казват италианците.
Ето и мaлък подарък от мен, снимка на картината на Томас Бейнс, Боабаб.
Име на картината: Baobab Tree, South Africa
Thomas Baines (1820-1875)
завършена на 29 декември 1861 с водни бои

Thomas_Baines_Baobab.jpg

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, neuromancer каза:

нещо се е променило, трябва или да ползваш приложението или да се регистрираш в Zoom (безплатно е)

преди можеше в браузера без регистрация, ама сега не става

то не Георги го е променил, а от Zoom, че днес за един рожден ден пак така беше

Всъщност промяна действително има и тя не е от Георги,не е и от сега - аз сигнализирах още на срещата, организирана от Роца, но не е необходимо нито да е свалено приложението, нито да си регистриран потребител. Аз използвам Zoom през browser (обикновено Chrome, но срещата на Роца е гледах перз IE, тъй като на Chrome не искаше да тръгне и все отиваше към регистрация, докато през IE си тръгна) и без регистрация. "Номерът на китайката е, че при кликване на линка за срещата, след известно изчакване се отваря pop-up прозорец (не знам защо топкова тъпо са го измислили от Zoom, при положение, че в наши дни всеки ползва ad-blocker-и, pop-up blocker-и и всякакви подобни blocker-и - било то като browser add-on-и, било то чрез скриптове още на ниво рутер и т.н., но е факт...) Ta при кликване на линка и изчакване, (ако няма нещо, което да го блокира) се появява ето този pop-up:

 

Zoom.png

 

След като натиснете Отваряне на Zoom Meetings, се отваря и прозорецът за въвеждане на паролата

Zoom2.png

 

След този екран вече се появява бутон да се присъедините към срещата с аудио или нещо подобно беше, но тъй като в момента няма активна среща, не мога да направя скрийншоти, тъй като ми се появява само прозорец, че срещата е насрочена за 15.04.2020 в 18:30. Та ако не желаете да си инсталирате допълнително приложение или да се регистрирате, не е необходимо. Просто проверте дали нещо не ви е блокирало изскачащия прозорец.

 

 

Искам да използвам случая и да благодаря още веднъж на @домосед за увлекателния разказ и колоритната презентация! Африка наистина е вирус и влезе ли ти веднъж под кожата, искаш още и още... Били сме на две сафарита досега - едно организирано в Танзания и едно самостоятелно в Намибия - и двете имат своите предимства и недостатъци, но определено човек трябва да вкуси и от двете! 🙂 Пожелавам на всеки пътешественик по душа поне веднъж в живота си да усети магията на това да обикаляш широките степи на Африка, заобиколен от флората и фауната на Черния континент и да се наслаждаваш на красотата на природата! 

 

Редактирано от chandni
Все пак е необходима или регистрация, или приложение
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мерси, ще гледам да го опиша това в инструкциите, да се разрешават поп-ъпите. Аз няма да въведа необявени рестрикции, но при Zoom нещата са много динамични, защото се оказа че имат пропуски по сигурността и много почнаха да им пилят клиенти и журналисти. 

 

@chandni,  между другото, твоите стъпки са да се ползва приложението, а не през браузера? Май наистина за браузер има ограничение:

 

https://support.zoom.us/hc/en-us/articles/214629443-Zoom-web-client

Цитат

Participants joining through the web client will need to be signed in to a Zoom account. 

 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение
преди 14 минути , Георги каза:

@chandni,  между другото, твоите стъпки са да се ползва приложението, а не през браузера? Май наистина за браузер има ограничение:

Хм, всъщност си прав... Току-що проверих и наистина се оказа, че е инсталиран... Странно. Възможно ли е да идва с последния WIndows build, тъй като тези дни WIndows-ът се ъпгрейдна, а аз определено не съм инсталирала Zoom?

Връзка към мнение
преди 25 минути , chandni каза:

Хм, всъщност си прав... Току-що проверих и наистина се оказа, че е инсталиран... Странно. Възможно ли е да идва с последния WIndows build, тъй като тези дни WIndows-ът се ъпгрейдна, а аз определено не съм инсталирала Zoom?

Нямам идея, но мисля че е малко вероятно, особено след като МС почват да натискат яко Teams като алтернатива. 

Връзка към мнение

И аз да благодаря за интересния разказ! Сигурно никога няма да стигна до сафари в Африка, но ми е любопитно да чета и слушам за тях 😀.

Връзка към мнение
преди 13 часа, Lindt каза:

Всъщност не шофираме и сме малко безполезни за втората кола

Е нали можете да бутате (да теглите с въже) закъсал джип? :biggrin: 
Освен това винаги е добре някой да обикаля наоколо и да разгонва лъвове/слонове/носорози, докато шофьорът сменя гума, например. :rolleyes:
Чавек може да е полезен по много начини!  :yes:

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 18 минути , Фил каза:

Е нали можете да бутате (да теглите с въже) закъсал джип? :biggrin: 
Освен това винаги е добре някой да обикаля наоколо и да разгонва лъвове/слонове/носорози, докато шофьорът сменя гума, например. :rolleyes:
Чавек може да е полезен по много начини!  :yes:

Почти съм убедена, че не мога да съм полезна в бутането. Последно само снимах 😇 Ама мога като тази първата да се преструвам. 

IMG_20200306_090714.thumb.jpg.9822c410ccac5dd9833d0f8160a0a845.jpg

 

Но предполагам, мога да гледам за лъвове.

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 18 минути , Lindt каза:

 

Но предполагам, мога да гледам за лъвове.

Едва ли ще утолиш глада им. Няма смисъл да се жертваш.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Първото ми сафари! Виртуално. 

Броя от тук и се надявам следващото да е реално, със звук и картина/ освен ако няма друга такава презентация тук/.

На живо разказа е незаменим. Изгледах и записа.

Много, много благодаря на @домосед за приключението!

Ще следя и ако има организация за такова мероприятие, бих си го причинила с удоволствие.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодарност още веднъж, понеже вече изгледах видеото с цялата презентация.  
И се записвам в списъка на чакащите, ако и когато @домосед реши да организира някакво африканско приключение за грийнхорни като мен.  :smile3:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Започнах да наваксвам с изтърваните до момента виртуални сбирки и разбира се започвам с Ботсвана, че ми е на сърце 🙂

@домосед, няма да излъжа, ако кажа, че си един от любимите ми разказвачи! 

Абе Африка си е един вирус - хване ли те, трудно се лекува...

Аз съм абсолютно навита за магеланска група за Окаванго и/или за Зимбабве.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.