Прескочи до съдържание

Лиляната в Пловдив - поколения цветни учители и ученици


Marusinka

Препоръчани мнения

преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

За съжаление, голяма част от споменаваните тук преподаватели ги сполетяха лични трагедии или вече не са между нас. Генка Даскалова почина преди по-малко от два месеца. Лека ѝ пръст. 

 

Както казах, не ми се обсъждат тук във форума такива неща...

Ами , разказвайте си весели работи де, не - тъжни:)


По тоя повод нещо.

Като бях малка, ми правеше впечатление, че като ходехме с баба по улицата, тя все се спираше да чете някакви неща.Като я питах, какво чете, тя ми обясни, че това са хора, които е познавала, пък сега, вече ги няма и от тези неща  го разбира. 

В скоро време/ преди карантината/, се разхождаме из махалата с внучката ми. И по едно време, тя ме пита:” Бабо, ти защо ги четеш некролозите наред.” А аз, без да се усетя, наистина, хвърлям по едно око:((Ама, явно не е било дискретно:(((

И се улових, че давам същото обяснение, като това, което моята баба даде на мен.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
3 hours ago, T.E.Lawrence said:

За съжаление, голяма част от споменаваните тук преподаватели ги сполетяха лични трагедии или вече не са между нас. Генка Даскалова почина преди по-малко от два месеца. Лека ѝ пръст. 

 

Както казах, не ми се обсъждат тук във форума такива неща...

Това е много тъжно. Лека й пръст. 
 

Аз имам само хубави и весели спомени от Лиляната. Не беше цел на темата да обсъждаме трагични подробности от живота на учителите, а по-скоро забавни случки. Не мисля, че някой от коментиращите е прекрачил тази граница и се извинявам, ако съм предизвикала неприятни чувства у теб със споменаването на даден учител.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

За съжаление, голяма част от споменаваните тук преподаватели ги сполетяха лични трагедии или вече не са между нас. Генка Даскалова почина преди по-малко от два месеца. Лека ѝ пръст. 

 

Както казах, не ми се обсъждат тук във форума такива неща...

Лошите неща/новини са също част от живота. За съжаление е така...

Иначе как щях да разбера за кончината ....

@Zaro, дай някакъв жокер за Вожда, много познато ми е...За медицинската топка не беша баш така, хвърляха я на терена за майтап по някое време, да те объркат. Абе големи мачове и големи майтапи бяха.

@jul, по това, което пишеш за Енчевите двама братя, трябва да съм 2 или 3 години по-голям от теб. Аз си ги полагах от време на време, новобранци бяха. Но бяха много жилави и енергични момчета, усмихнати и контактни. Скоро се видяхме, помним се.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Sun4o каза:

 

@Zaro, дай някакъв жокер за Вожда, много познато ми е...За медицинската топка не беша баш така, хвърляха я на терена за майтап по някое време, да те объркат. Абе големи мачове и големи майтапи бяха.

Вожда беше дребничък, но с много специфичен, заразителен смях. 73-ти набор.

 

Ние играехме с медицинска топка, без майтап. От леките, но медицинска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@jul случайно да си била в един клас с една Лили, която беше участничка в Биг Брадър 2 (май) и беше станала гадже с друг участник Боби - ръгбиста?

Връзка към мнение

Лили е била в Лиляната? Не знаех и със сигурност не сме били в един клас. Но аз се преместих след 7ми клас, та може да сме се разминали. Каква загуба 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Сетих се спонтанно онзи ден за името учителя, който допълваше футболното трио. Май беше и той по Физическо възпитание. Другаря Попински😀. Някой от по-малките да каже нещо знае ли за него😉

Връзка към мнение
На 18.01.2021 г. в 23:08, Sun4o каза:

Сетих се спонтанно онзи ден за името учителя, който допълваше футболното трио. Май беше и той по Физическо възпитание. Другаря Попински😀. Някой от по-малките да каже нещо знае ли за него😉

Аз само в детската градина се обръщах към учителките с другарю/другарке 😄 и ми беше трудно да разбера защо изведнъж сменихме обръщенията. В Лиляната имахме един млад учител по физическо и две от съученичките ми бяха лудо влюбени в него, а аз го мразех, защото ни караше да бягаме в Градската градина на дълги разстояния и ни засичаше време, а на мен ми ставаше лошо от дългото бягане и той не ми вярваше, мислеше, че се преструвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.