Прескочи до съдържание

Индонезия и Малайзия в 4 минути


Препоръчани мнения

  • 7 месеца по-късно ...

Не знам, как съм ти пропуснал темата, @randi. Явно съм бил нещо махмурлия, понеже си я пуснал в деня след рождения ми ден 😄  Би ли споделил малко повече за прехода до Капас Биру? Пробвахте ли и към някой от по-труднодостъпните водопади - Чобан Срити, Кабут Пеланги? Пътеката изглежда що-годе добре поддържана, но на нас не ни останаха не толкова физически, колкото психически сили да направим и Капас Биру след Тумпак Севу и Гоа Тетес при риска да ни се излее потоп в разгара на дъждовния сезон. Знам, че сте спали в нашия къмпинг в Сидомульо, но може ли малко повече подробности, как организирахте цялото ходене до района на Лумаджанг?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, master_of_germs каза:

 Би ли споделил малко повече за прехода до Капас Биру?

На тоз не сме били. Бяхме на Kabut Pelangi.  Не знам, защо Pelangi да е труднодостъпен.... Абсолютно лежерно, накрая само се преминава през реката веднъж - дваж. Ако е дъждовен сезон и ряката е голяма, може и драма да има. 😄 Иначе на водопада нямаше никой освен нас, трима броя, по пътя също не срещнахме никой, чудно преживяване, че аз мразя хора. По пътя към Pelangi в началото на пътека в далечината се вижда и Coban Sriti, който е интересен с тия два пада, но не сме ходили.

преди 20 часа, master_of_germs каза:

Знам, че сте спали в нашия къмпинг в Сидомульо, но може ли малко повече подробности, как организирахте цялото ходене до района на Лумаджанг?

Къмпинга беше много як. Ние спахме в бунгалата.  Като цяло имахме твърде малко време за района, а на мен ми е едно от любимите места по принцип. Такава яка природа, такива готини зелени джунгли (за разлика от останалата част на Ява, където бяхме и Нуса Пенида) и красиви водопади.... Абсолютна мечта. От Денпасар летяхме до Yogyakarta, там имахме две нощувки и разглеждане на Борободур и Прамбанан. След това с влак от Yogyakarta до Kepanjen и транспорт до къмпинга уговорен с тях. Ние посетихме само Tumpak Sewu, Goa Tetes и Kabut Pelangi. С удоволствие бих останал седмица в района. Мога по цял ден да гледам водопади и зелена джунгла. Друго не се сещам.... Ако има какво да питаш пиши. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз така, това ми е абсолютния топ от всички места, които видяхме. Да, Кабут Пеланги си е практически в съседното село, но достъпът през дъждовен сезон май не се препоръчва. Много искам да се върна, за да видя и останалите водопади, районът е райски. Има си материал за цяла седмица да се разглежда, наистина. Къмпингът е един път, ако могат само да сложат и покрив на тоалетните, цена няма да имат 🙂 В дъждовен сезон си беше икспириънс 😄 

Така или иначе, получих стимул най-накрая да понапиша нещо за това пътуване в отделна тема. Благодаря, за което 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз искам да се върна в този район. Тоалетните си бяха топ, имахме една едра жаба и се плацикахме с нея. Но според мен трябва да се ходи в сухия сезон, наистина при дъждовен става сложно с водопадите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.