Прескочи до съдържание

Четиринадесета виртуална сБирка на по бирка. Събота, 09.05, 18:00. Тема: Канарски острови - седем братя, контрастни и различни.


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

Lapas бяха мидо-таралежите, нали? Много ме впечатлиха. Намират ли се по другите острови, освен Тенерифе? И такива guachinches само на Тенерифе ли има или и на някои от другите острови?

Връзка към мнение
преди 6 минути , Crazy Horse каза:

Мерси много, Сашо! Аз съм бил само на Гран Канария и сега ме запали да видя и други острови. Тенерифе е задължителен явно, но и Ла Гомера ме впечатли доста. Лансероте не ми е по вкуса с тези марсианско-лунни пейзажи, но си струва като че ли да се обиколят всичките с един кораб. Ти препоръчваш ли круиз, за да се видят всички или повечето острови или ти се струва супер повърностно такова посещение?

Според мен ще ти се слеят, ако обикаляш основно старите градчета, без гори и лунни пейзажи. Освен ако не обичаш да си на кораб, при положение, че живеете в Испания, ми звучи по-добре дълги уикенди на различно островче веднъж-два пъти годишно за слънце, плаж, храна и шарени улички.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , Crazy Horse каза:

Мерси много, Сашо! Аз съм бил само на Гран Канария и сега ме запали да видя и други острови. Тенерифе е задължителен явно, но и Ла Гомера ме впечатли доста. Лансероте не ми е по вкуса с тези марсианско-лунни пейзажи, но си струва като че ли да се обиколят всичките с един кораб. Ти препоръчваш ли круиз, за да се видят всички или повечето острови или ти се струва супер повърностно такова посещение?

Не мога да кажа, никога не съм бил на круиз.

За мен дори за малките острови трябват поне 2 пълни дни, иначе ще е само столицата и още малко. От малките бих се върнал на El Hierro с кеф, той ми е любим.  Тенерифе има много лица и въпреки, че съм бил 5-6 пъти като турист за около месец-месец и половина  и 1,5 години  като живущ, пак ми се ходи там и ще ходя.

За мен най-удачно е да се посещават по два наведнъж, един по-голям и един по-малък, ако имащ желание разбира се за всички. Последно миналия октомври направих Тенерифе+Фуертевентура. Иначе трите малки ги посетих докато живях на Тенерифе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , dechy каза:

Lapas бяха мидо-таралежите, нали? Много ме впечатлиха. Намират ли се по другите острови, освен Тенерифе? И такива guachinches само на Тенерифе ли има или и на някои от другите острови?

Не знам мидо-таралежите какво са, lapas няма по всяко време, има сериозни мерки във връзка с количество и размерите при събирането им. Има и на други места, ял съм такива и в Мадейра.

 

Само в Тенерифе са тези guachinches. По другите има и туристически и локални кръчми, винаги съм намирал нещо интересно, примерно в Ла Гомера ядохме уникални неща в дървени купи в една гора.

Ето снимки от вътрешността на този за който говорих.

 

IMG_1326.PNG.e019046bc9d7ff4f35bfd28ccd260216.PNG

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз и в пътеводителя съм я броил за половин остров или 7 и половина.

Обаче сега прочетох, че от 2018 година вече я броят за остров, до преди това не.

В такъв случай ще трябва да я посетя някой ден.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

преди 20 минути , Alexander каза:

Аз и в пътеводителя съм я броил за половин остров или 7 и половина.

Обаче сега прочетох, че от 2018 година вече я броят за остров, до преди това не.

В такъв случай ще трябва да я посетя някой ден.

На Грациоза е перфектно за плаж и за  мързелива почивчица. Спокойствие, няма туристи, много е хубаво. То има, общо две селца:))))На нас  много ни хареса. Ама нямаше коли, само с такси можеше да се движиш. Сега не знам как е.

И аз сега научавам, че вече са осем. Жителите на Грасиоза, ако не се лъжа, бяха под 1000, тогава , искаха да бъде включен островът , като номер 8. Не знаех, че вече е станало официално.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

 

На Грациоза е перфектно за плаж и за  мързелива почивчица. Спокойствие, няма туристи, много е хубаво. То има, общо две селца:))))На нас  много ни хареса. Ама нямаше коли, само с такси можеше да се движиш. Сега не знам как е.

И аз сега научавам, че вече са осем. Жителите на Грасиоза, ако не се лъжа, бяха под 1000, тогава , искаха да бъде включен островът , като номер 8. Не знаех, че вече е станало официално.

Питайте островитяни , те могат и да знаят .😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

Не знам мидо-таралежите какво са, lapas няма по всяко време, има сериозни мерки във връзка с количество и размерите при събирането им. Има и на други места, ял съм такива и в Мадейра.

 

Само в Тенерифе са тези guachinches. По другите има и туристически и локални кръчми, винаги съм намирал нещо интересно, примерно в Ла Гомера ядохме уникални неща в дървени купи в една гора.

Ето снимки от вътрешността на този за който говорих.

 

IMG_1326.PNG.e019046bc9d7ff4f35bfd28ccd260216.PNG

 

Има ги и в Гран Канария . За повече справка на този линк . https://villagrancanaria.com/blog/es/guachinches-en-gran-canaria/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Василена каза:

Има ги и в Гран Канария . За повече справка на този линк . https://villagrancanaria.com/blog/es/guachinches-en-gran-canaria/

Да, явно и там имате с подобна дума.
Най-важното, както казват от Мишелин звездите е какво има в чинията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.