Прескочи до съдържание

Четиринадесета виртуална сБирка на по бирка. Събота, 09.05, 18:00. Тема: Канарски острови - седем братя, контрастни и различни.


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

Благодаря на всички за вниманието. Правилно изчислих, че няма да има време за всичките 7, много неща съм пропуснал, къде умишлено, къде не, но се надявам да съм пресъздал  какво представляват и колко са различни тези острови един от друг.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, Граф Вронски каза:

Благодаря за презентацията! 😉 Най- ми хареса El Hierro. 

И на мен ми е любимеца!

Отворих си бира-Mahou-мадридска специално по случая, ама не успях да пия нито глътка. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря, много интересно ми беше. За съжаление "короната" ми провали Тенерифе-то, което бях планирала за миналия месец, но... някой друг ден ще го обикалям и ще му се радвам 🙂

Връзка към мнение

Замислила бях едно пътуване с кораб между островите, но се запалих по Иеро. Много интересен ми се видя. И супер спокоен

Връзка към мнение
преди 50 минути , Alexander каза:

Благодаря на всички за вниманието. Правилно изчислих, че няма да има време за всичките 7, много неща съм пропуснал, къде умишлено, къде не, но се надявам да съм пресъздал  какво представляват и колко са различни тези острови един от друг.

Мини при мен за 2 урока и ще можеш да разкажеш 7те Канарски острова + Мадейра за 45 минути 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Благодаря за интересната презентация!

Искам да помоля пак за имената на разни ястия, също и названието на местните кръчми. Та и без испански да можем да си хапнем вкусно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Bellaero каза:

Благодаря за интересната презентация!

Искам да помоля пак за имената на разни ястия, също и названието на местните кръчми. Та и без испански да можем да си хапнем вкусно 🙂

Местните кръчми  са по северната част и се казват guachinches, някои имат табели, но други не. Ето менюто, почти всичко вътре е локално. Най-известните неща са papas arrugadas, queso asado, carne fiesta, carne cabra, ropa vieja, puchero canario, costillas con papas, piñas y millo,  lapas, mus de gofio, frangollo.

Вече има он-лайн речници и само ви трябва едно меню и ще се оправите. Когато и да съм ходил, клиентите са били само местни, рядко външни от Испания, като се замисля, никога не съм засичал чужденци. Сигурно има и такива, но са рядкост особено в забитите местенца. На някои места нямат менюта, да  не се учудите.

 

IMG_1329.PNG.ad55fae41baf0bb722181b45e1ec68c4.PNG

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Bellaero каза:

Благодаря за интересната презентация!

Искам да помоля пак за имената на разни ястия, също и названието на местните кръчми. Та и без испански да можем да си хапнем вкусно 🙂

Ние навремето се хранехме чудесно със сочене по таблото. В Тенерифе ни се получи супер, в Лансароте не толкова, защото ни сервираха шкембе и някаква яхния с кости. Но това си бяха сготвили и поръчахме всичко написано. Испания е много успокояваща за храна, всичко е по няколко евро и предварително си настроен за малка порция, така че правиш по няколко опита от раз и все нещо е възхитително или поне ново. Колко пък да не ти харесат 4 крокета, ако сте двама или да се обърка на парче туна, омлет, сирена? 

И в Мадрид с нулевия ни испански, ни взеха под крилото си и ни приготвиха калмари както те смятат, че са вкусни, а не както си ги поръчахме. Това в никакъв случай не ми се струва осъществимо в Барселона, но на островите и в кварталните заведения на Мадрид работеше за нас. 

 

@Alexander, представи се страхотно! Не знам как е било за непосещавалите островите, но ние имаме много добри спомени и ни хвърли директно в тях, което е чудесно. Пак ми се доходи там, макар че в момента май ми се ходи навсякъде и по цял ден завиждам на карантинираните в по-големи държави, особено тези, които имат повече риба. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мерси много, Сашо! Аз съм бил само на Гран Канария и сега ме запали да видя и други острови. Тенерифе е задължителен явно, но и Ла Гомера ме впечатли доста. Лансероте не ми е по вкуса с тези марсианско-лунни пейзажи, но си струва като че ли да се обиколят всичките с един кораб. Ти препоръчваш ли круиз, за да се видят всички или повечето острови или ти се струва супер повърностно такова посещение?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.