Прескочи до съдържание

Вила в планината


Препоръчани мнения

Всичките ни разходки в нашите планини са били с продължителност до 3 дни. 

Но в момента хоумофис практиките позволяват да потърсим къща с кухня и градина, стабилен интернет и удобни легла, за да се позиционираме някъде за 8-9 дни. 

Естествено, първата ни мисъл са Родопите, втората Предела, третата Троянски Балкан.

Представяме си позиция, позволяваща да се възползваме от дългия ден, с кратки преходи и разходки вечер, а в почивните дни и целодневни маршрути. Иска ми се теренът да е красив и разнообразен, за да осмисли отделеното време. Важно е да е в близост до водоем, дори да не гледаме директно към язовир/езеро/река, да има и подобни неща в разходките. И пещери бихме посетили. 

Предполагам, че доста хора имат опит и могат да споделят препоръки, а други имат подобни желания и се оглеждат. 

 

@luba_rizova, моля, разпиши се 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Оф, изпревари ме с броени минути с темата. И ние ще сме дистанционно, че и без дете от по-другата седмица и се замисляме за нещо такова. Да не стане сега да се сбием за някоя къщичка 🙂

 

Много повърхностно търсене съм направил от сутринта, ето някои щрихи:

 

- На мен сякаш ми се ще да не сме съвсем изолирани от цивилизацията, да има голям супермаркет наблизо най-малкото. А и това ще предполагам добър мобилен обхват в най-лошиия случай, за интернет. 

- Проверих Airbnb в Боровец. Има апартхотели на символични цени, но аз сякаш предпочитах отделна къщичка. Такива обаче са само някакви мрачни бунгала - не са за стоене по цял ден вътре.

- Ослушвам се леко и за морето, също ни е вариант нещо с голям балкон и панорамна гледка. 

Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги каза:

Да не стане сега да се сбием за някоя къщичка 🙂

Вместо да се биете, що не се кооперирате и да си наемете заедно една къщура, хем да се редувате с готвенето и да цакате белот след вечеря. :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Знам си аз, че повечето хора ще имат такива идеи. По принцип нищо не ви пречи да ни вземете с вас, аз мога да готвя като така и така не работя. Но без тесто, сладко и пържене. 

Сестра ми каза, че може да пробваме vila.bg, но повечето са с цени по запитване, а на мен тази игра не ми се играе. Иначе има някакви вили за по 8 човека, което май е стандартът. Честно казано, ако не ме тресне оферта по главата, пак ще гледам за добро предложение в Пампорово или Банско.

преди 1 минута , Фичо каза:

Вместо да се биете, що не си наемете заедно една къщура, хем да се редувате с готвенето и да цакате белот след вечеря. :grin:

Да, по принцип си мисля, че има цяло лято, може да си намерим магеланска вила и да правим знайни и незнайни конфигурации. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lindt каза:

Да, по принцип си мисля, че има цяло лято, може да си намерим магеланска вила и да правим знайни и незнайни конфигурации. 

Не за да ти охлаждам очарователния ентусиазъм, но това е по-скоро утопочино, по няколко причини.  :wink:

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Фичо каза:

Не за да ти охлаждам очарователния ентусиазъм, но това е по-скоро утопочино, по няколко причини.  :wink:

Е, така ще кажеш, след като си обикаляш из Люлин планина без грам да се сетиш, че и други Магеланци са самотни и да им звъннеш.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ааа, мерси, оставаме детето за малко самоизолация. Знам че в тия времена звучи абсурдно, но нарочно избягваме компания 🙂 Иначе нищо против, за вечеря някой ден (че ние сме двама и вие сте двама 🙂), ако сме в една зона, но за ежедневното съжителство по-скоро не. 

 

Освен това на белот съм непоносимо велик (Брани, всички права запазени) и честно казано всички са ми обидно под нивото, съжалявам. 

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги каза:

Ааа, мерси, оставаме детето за малко самоизолация. Знам че в тия времена звучи абсурдно, но нарочно избягваме компания 🙂 Иначе нищо против, за вечеря някой ден (че ние сме двама и вие сте двама 🙂), ако сме в една зона, но за ежедневното съжителство по-скоро не. 

 

Освен това на белот съм непоносимо велик (Брани, всички права запазени) и честно казано всички са ми обидно под нивото, съжалявам. 

По принцип съм сигурна, че и Жижо не споделя ентусиазма ми за съжителство с хора. То и аз се чудя защо предлагам такива неща, ама докато говоря, ми изглеждат гениални 🙂

Но това с белота е притеснително изказване, сигурна съм, че бъркаш.

Питай Елвира за Гела, може би ще ти даде много подходяща идея. Иначе желанието ви изглежда напълно логично.

И вчера мернах брутално яка снимка на поляна с лилави минзухари около Белика, но май хората ходят на палатки.

 

Юни ми се вижда по-подходящ за продължителен престой в планина, сега бихме правили по-кратички разходки, примерно до Райското пръскало през уикенда. Ако се позиционирате някъде и ви хареса, може да минем за една бърза среща и обмен на впечатления.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Граф Вронски

Ау, чудна идея.
От 8 години казвам на шефовите ми да ми дадат един месец да си работя от Бургас (единият ми шеф беше от там), но доскоро фирмата не подкрепяше много идеята за home office , но нещата се промениха.  😄 Но и твоята идея доста ми харесва 😄 Та, ще следя темата с интерес.

 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз също бих се включила, но наистина трябва да договорим добра цена, ако ще е за седмица. 

 Аз знам само една вила, тя има 8 спални, минерален басейн, джакузи и е изключително луксозна, даже има жени, които идват да ти готвят, от което ние може и да не се възползваме. Иначе е включена само закуската и безалкохолните напитки. Ама и цените им са огън, по около 200 лв на вечер за стая... 🙂   http://villa-vuchev.com/?fbclid=IwAR3qkMCpjzLpxEuHaLKuK6BET-tFTwlOarZtnHH2VLdXIVqJ4IahkDiqHjA

За работа - ще трябва да работим всички заедно долу в трапезарията, т.е. ще е удобно за хора с тиха работа, тези с телефонните разговори ще трябва да си врякат навън - в градинката. Моята заетост е не повече от 3-4 часа на ден и мога да помагам с готвенето.

 По-добре е някоя по-евтина и малка вила с капацитет 8-10 човека, ако наистина ще се работи, де. 🙂 

 

Връзка към коментар

Къщите са твърде големи за една двойка (не ни се плащат 6 празни легла), по-малките къщички са непрактични за стоене цял ден - липса им светлина, голяма кухненска маса (която да послужи като офис бюро), вилните комплекси са същата работа. Това с обажданията е досада и пречка и за мен, изборът на 99% искам да бъде направен още онлайн. 

 

За нашия случай изглежда ще е приложимо само апартамент някъде си. Не че съм и особено старателен в ровичкането де, но за сега изглежда че ще е нещо по морето. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Граф Вронски

Сега се сещам месец май 2016 , с едни другари бяхме ходили в село Стакевци. Ето това е сайтът https://www.stakevci.com/za-kshite
Ние бяхме в Анината къща (по-малката - 4ма бяхме) По спомен те бяха 3 отделни къщи, с общ двор, но пък сега виждам само 2 къщи. 
В голямата къща и голямо общо помещение (+ голяма камина?) 
За мен това е ми беше супер яка почивка, защото ... нямаше нет на телефоните, нямаше обхват - никакви разговори. Което си противоречи с идеята за home office-a, но може би се е променило от 2016 до сега.
Бяхме си поръчали да ни приготвят вечера (задушено свинско със зеленчуци) и закуска (мекици): само като се сетя ми се прияжда 😄 Жената готвеше страхотно.
 

Връзка към коментар
преди 15 минути , Георги каза:

Къщите са твърде големи за една двойка (не ни се плащат 6 празни легла), по-малките къщички са непрактични за стоене цял ден - липса им светлина, голяма кухненска маса (която да послужи като офис бюро), вилните комплекси са същата работа. Това с обажданията е досада и пречка и за мен, изборът на 99% искам да бъде направен още онлайн. 

 

За нашия случай изглежда ще е приложимо само апартамент някъде си. Не че съм и особено старателен в ровичкането де, но за сега изглежда че ще е нещо по морето. 

Да, но морето още е студено. Аз бих искала нещо с топла, минерална вода, че да има и печена на слънце. Като Варвара, Велинград, Стрелча и т.н. Има много малки къщички и бунгалца, след бързо търсене в нета - изскачат. По-късно ще погледна детайлно.

https://vili.bg/rodopite

Връзка към коментар
Дани Магелани

Идеи за 2 къщи в района на Трявна.

1.  www.vasilena.tryavna.biz   в околностите на  Трявна , до езерото.

Собствениците са в отделна къща в същия двор. Има кухня и механа. Сами си готвите.

2. www.sabevi.net  между Трявна и Дряново. 

Собствениците са в Дряново. Има кухня и механа. Сами си готвите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Lindче, аз не мога да помогна, ъъ, не съм фен и не ходим на такива почивки. Аз обичам да ми готвят, когато почивам, та... Има прекрасни места около язовирите Доспат и Сърница, но е доста високо, съответно студено,дори лятото вечер си е за ушанки 😀 Аз лично бих търсила нещо в района на Ягодина, Триград, Кожари, Буйново. Защо? Има много пътеки, има пещери, има баби, има хубави хора, има водоеми, има езера, има мечки, има и развит туризъм. Има Интернет. Има птици, има цветя. А през деня си е топло вече. Всъщност мислим да ходим в региона уикенда и може да питаме нашите хора дали знаят за някаква такава къщичка, аз имам една, която съм харесала, мисля, че последно казаха, че я дават. В района на Пловдив - Гълъбово, ЯВОРОВО, Добростан (там е много хубаво, високо и има пътеки, върхове и пещера в близост), а по това време сме срещали бусове с чужденци , които... Ловят пеперуди до селото. Не помогнах много, но ако трявба аз да избирам, ще е или там, или в /около Триград. Онзи ден дадоха един дядо, който живее във Водни пад, аз мислех, че няма хора там, а то той бил, та спомена и ми се стори, че може и да дават къщичка в тази махала. Ще сте само вие и дядото, 😀😀😀, мисля, че трябва да има Интернет, ама знам ли. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@luba_rizova, похвали и вашето място за почивка. Това, за което си се размечтала от март 🙂

Ама ние има ли къде да видим мечки? Нещо като резерват, без клетки и огради?

Връзка към коментар
преди 21 минути , Lindt каза:

@luba_rizova, похвали и вашето място за почивка. Това, за което си се размечтала от март 🙂

Ама ние има ли къде да видим мечки? Нещо като резерват, без клетки и огради?

Да. В Ягодина (ако наистина се интересуваш, ще намерим координати), има едно момче, което води хора првз нощта до бърлога на мечката (нещо като бункер, от комунизъма е останала) и през едно прозорче я гледат. Това е сериозно, не е майтап. Даже ако отвориш мапс ми, като цъкнеш на пътеката от Ягодина до Триград, ще видиш в началото "мечо място или меча пътека " или нещо от сорта, там точно се намира. 

Ние ходим в Къща за гости Милка вече 10 години, но не знам дали би те устроило. Иначе, даже направиха и кухня долу за хора, които не искат те да им готвят. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , luba_rizova каза:

Да. В Ягодина (ако наистина се интересуваш, ще намерим координати), има едно момче, което води хора првз нощта до бърлога на мечката (нещо като бункер, от комунизъма е останала) и през едно прозорче я гледат. Това е сериозно, не е майтап. Даже ако отвориш мапс ми, като цъкнеш на пътеката от Ягодина до Триград, ще видиш в началото "мечо място или меча пътека " или нещо от сорта, там точно се намира. 

Ние ходим в Къща за гости Милка вече 10 години, но не знам дали би те устроило. Иначе, даже направиха и кухня долу за хора, които не искат те да им готвят. 

 А вие сами ли ходите или с децата? Не виждам апартаменти в сайта, само двойни стаи и тройни. Иначе стига да не съм в тази с червеното легло и да готвят добре, ще си ги имам предвид.

 

А този мечок защо живее в бункер с прозорци?

 

Връзка към коментар
преди 22 минути , Lindt каза:

 

А този мечок защо живее в бункер с прозорци?

 

Може би,  хората с в бункера и гледат от там, въпреки че първоначално си зададох същия въпрос 🙂

Аз не намерих точката на мапс ме. може да са я махнали.. живо ме интерсува.

 

Връзка към коментар

Тази тема я прочетох като виза в планината. Тези блокади и КППта ми разказаха играта на възприятията. 😄

 

Виж vila.bg това е най-големият сайт за вили в България, там ако няма не знам къде. 🙂

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Да, Столетника са точно до Милка. 

За мечата бърлога, не знам защо сега не ми излиза нито в гугъл мапс, нито в мапс. Ми, а там поне два пъти като сме минавали и съм я виждала на картата и си ме беше страх. За това и ги питах хората какво е това, та тогава ни казаха за тази "атракция".  Бункера е правен навремето за мечки , нали са обикаляли другарите да ги обстрелват, та мечката си живее там всъщност,а прозорчето е точно, за да се гледа. Ходи се през нощта, но казаха, че не всеки път мечката ходи и тя там. Не знам дали й слагат храна, за да я привлекат. Ама вие мечка може да си видите и така по пътя, миналата година горския нинказа да говорим високо в гората, че имало много мечки (но това беше на една запустяла пътека за мурсалски чай, която само местните знаят). Или пък като идете на Каньона на водопадите, и там има мечки, и в Кожари, и там хората казаха, че мечки почти в селото има. То мечка да търси човек. 😥

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.