Прескочи до съдържание

Омразни дестинации


Препоръчани мнения

Като един виден хейтър, нека да отворя тема и за омразните дестинации - места, на които сте били преди време, но не искате никога повече да посещавате и бихте заобикаляли отдалеч все път, когато по стечение на обстоятелствата се окажете наблизо. 

 

За мен това са Милано и Барселона - два града, които напълно ми се вписват в презряната категория "туристическа гета". Студени, чужди, свръх надценени и наблъскани с най-отвратителната порода туристи. 

 

За почетно място в тройката на тази престижна лична класация се борят още няколко противни местенца, но засега няма чак толкова изявен фаворит, че да го окичвам с такава чест.

 

Вие сте :)

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз само ще сложа злобна усмивка и ще предвидя, че тук ще хвърчи перушина :)

 

След 48 часа ще отбележа: аз ви казах, че така ще стане :)

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Слънчев бряг - защото много бетон, много пияни деца.

 

Родната пътна мрежа в много от участъците си - защото на бедния ми опел му изпадаха фаровете от друсане.

 

А-а-а, и много от новопостроените БГ хотели. Класическа диагноза: Банско. Гипсокартон до гипсокартон, джип до джип, мутра до нахитряла баба реститутка. Тъжно конче хрупа найлон.

 

Ало-у, мамата й се е.... на таз България. Най-надарената страна в Европа откъм дадености за туризъм и може би страната с най-недалновидното управление на туризма.

 

Ало-у-у, Министерството на туризЪма, я вземете и се обесете в Пловдив в центъра.

 

Ах, дедо Вазов...

 

"

Покойници, вий в други полк минахте,

де няма отпуск, ни зов за борба,

вий братски се прегърнахте, легнахте

и "Лека нощ" навеки си казахте -

        до втората тръба.

 

Но що паднахте тук, деца бурливи?

За трон ли злат, за някой ли кумир?

Да беше то - остали бихте живи,

не бихте срещали тъй горделиви

        куршума... Спете в мир.

 

Българийо, за тебе те умряха,

една бе ти достойна зарад тях,

и те за теб достойни, майко, бяха

И твойто име само кат мълвяха,

        умираха без страх."

 

...

 

(Новото гробище над Сливница)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

^

 

Ха, една от моите юнски дестинации. Толкова ли е зле? Със сигурност концертът си заслужава, така че ще го превъзмогна някак... ;)

 

Иначе по темата, има само един град, който наистина не бих посетил втори път и това е Атина...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При все любовта ми към Италия и усещането ми, че точно това е моето място в по-ужасен град не съм била. Видя ми се ужасно мръсен, подтискащ... добре, че бях отделила само една нощувка за там. Може и при мен да е проблема, не знам, но наистина никак не ми хареса и не бих се върнала.

Мисля, че малко се пренаситих на Италия- от септември до март съм била 5 пъти, та е време да си дам почивка поне до есента.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз, както знаеш, обожавам Италия, но отдавна съм свикнал с разочарованията, които предлага Северна Италия. Милано е един от най-скучните и стерилни градове, които някога съм посещавал. Това последното дори звучи странно за град в Италия, но ако тръгнеш през Доломитите в посока Инсбурк ще попаднеш в друга Италия, която е по-скоро Австрия. Да, на север е определено скучно, но колкото по на юг слизаш, толкова по-красиво става, което ме подсети за Сицилия...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз само ще сложа злобна усмивка и ще предвидя, че тук ще хвърчи перушина :)

 

Не слагай усмивки, ами по-добре пускай бутона "dislike", че се събра материал  :lol:

 

По заглавието на темата май за момента нямам какво да напиша.

Само за две-три места се чудя заради зверския дъжд, който ме е валял. Съответно леко променял плана за доброто изкарване. Но колкото и сурова да е била природата, не смятам че ходенето е било напразно.

Значи мразя само дъжда, градовете не са ми виновни.   :) 

И организатори, които отменят запланувани събития!!!

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тони, назначавам се за твой екскурзовод в Торино: не, няма да те водя на пиаца "Сан Карло", Моле Антонелиана или заводите на Фиат. 

 

Мисля да отпочнем пътуването от Египетския музей, Торинската плащеница, обядът с трюфели на По (да не забравяме, че Пиемонте дава най-добрите трюфели) и т.н.

 

Да, наистина, Торино не е типично италиански, влиянието му от севера (Австрия и Швейцария) и от Франция е голямо, но каква само история има там: Първият парламент, безподобният Палацо Реале, изключителният арсенал с една от най-пълните колекции в света на хладно оръжие.

Избери къде да те чакам? Torino Porta Nuova o Torino Porta Susa. Вземи мъж/гадже, за да идем с него в автомобилното сърце на Италия, докато пазаруваш на виа Рома.

 

Saluti e baci, il maialino

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това изброеното го минах всичко. Някак не ме грабна, сори. :)  Вероятно за впечатленията ми е виновно и времето, беше сега през януари - мрачно, влажно...Иначе Кунео ми хареса, макар и при същите атмосферни условия.

ПП:  С това пазаруване съвсем ме губиш :P . Имам алергия към шопинга. :lol: :lol:

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Брюксел, писах вече в другата тема. Но обичам да пътувам, а и честно казано не знам дали има град, където всичко да е много зле, все се намират и свестни места. Например, зареждаш се с шоколад, пиеш бира, хапваш картофки и се абстрахираш :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще повторя отчасти едно мнение по-горе. Омразни са ми българските бетонни курорти-гиганти и масовата им чалгаризация. Не бих стъпала повече в Китен, Слънчев бряг, Приморско, Обзор (има още, боя се, че ще пропусна) поради изброените причини, и го казвам именно защото ходих там последните години и никак не ми хареса това което е станало с тях. :angry:

Връзка към мнение

Това изброеното го минах всичко. Някак не ме грабна, сори. :)  Вероятно за впечатленията ми е виновно и времето, беше сега през януари - мрачно, влажно...Иначе Кунео ми хареса, макар и при същите атмосферни условия.

ПП:  С това пазаруване съвсем ме губиш :P . Имам алергия към шопинга. :lol: :lol:

 

 

Всъщност, по-горе съвсем точно се изрази, че може би си предозирала с Италия. Познато чувство. Приета в по-големи дози, Италия може да бъде най-страшна отрова. Ето аз, скромното прасе, все още не мога да се отърся от сицилианското си пътешествие. Останах потресен! Толкова богата и разнообразна страна. А каква само манджата: cannolo, arancini, cassata, pasta alla Norma... А пиенето: лично изпробвах силното вино Nero D`avola под Етна...

Права си и за времето: Торино е по-подходящ лятото. Поздрави!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямам .... , но може би все пак Скопие.

От изброените Барселона ми е сред фаворитите , харесвам Париж и не толкова Амстердам.

Вече пътувам само през сезона , защото примерно един ноемврисйки Амстердам може да те накара да го намразиш от пръв поглед , но в края на май пък да те очарова...

 

П.С. 

Не отваряйте дума за Сицилия ... едно от най-любимите ми зимни пътувания. Бях там по време на фестивала "Санта Агата" в Катания  :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За да ми стане омразна дадена дестинация има определена причина, както някой беше написал по-горе - градовете не са виновни  :D . На тоя етап се сещам за Солун - причината е, че се връщах от по-хубаво място и не бях спала цяла нощ, другото място е Париж - чак омразен не ми е, но пак идвах от по-приятно и топло място, а в Париж взе, че стана 13 градуса и валеше дъжд. Как да не се депресира човек? При други обстоятелства и различно време, сигурно щеше да ми хареса  :) .

Връзка към мнение

Хаха, Георги може за пръв път да не се окаже прав :) все пак хората, които обичаме да пътуваме сме някак широкоскроени и толерантни към чуждото мнение :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много популярна сред българите дестинация за почивка - къмпинг Талата в Каламици, Халкидики. Много красиво, но зле поддържано място: мърсотия, кучешки лайна по плажа и прахоляк в комбинация с надути цени и лошо отношение от управата. В началото на сезона вероятно е прилично, но в края всичко е потрошено и измърляно до неузнаваемост.

Връзка към мнение

Айде и админа да си каже, че даже точно вчера го обсъждаше това из фейсбук. Та, до сега не съм срещал място, което да ме отвращава, да Милано и Брюксел не ми харесват и на мен, но чак да са ми омразни не. Предполагам за да намразя някой град трябва да ми се случи нещо ужасно - я да ме оберат, я да ме пребият...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За да ми стане омразна дадена дестинация има определена причина, както някой беше написал по-горе - градовете не са виновни  :D . На тоя етап се сещам за Солун - причината е, че се връщах от по-хубаво място и не бях спала цяла нощ, другото място е Париж - чак омразен не ми е, но пак идвах от по-приятно и топло място, а в Париж взе, че стана 13 градуса и валеше дъжд. Как да не се депресира човек? При други обстоятелства и различно време, сигурно щеше да ми хареса  :) .

 

Има го и този ефект, как да го наречем по-научно... аз го наричам "депресия на приключващото култово пътешествие". Примерно бил си няколко дни в Доломитите и изведнъж попадаш в центъра на Милано посред мрачен и дъждовен ден. Е няма как да не ти пукне кратуната от нерви и депресия :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.