Прескочи до съдържание

Омразни дестинации


Препоръчани мнения

Има го и този ефект, как да го наречем по-научно... аз го наричам "депресия на приключващото култово пътешествие". Примерно бил си няколко дни в Доломитите и изведнъж попадаш в центъра на Милано посред мрачен и дъждовен ден. Е няма как да не ти пукне кратуната от нерви и депресия :)

 

А, то там и в слънчев ден да попаднеш все тая :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Какви лоши хора сте само. Някоя нашенска манекенка ако види какви ги пишете за Милано, ще ви заклейми в ерес  :lol:

 

Аз не съм ходил там, освен на двете му летища. Ама не съм имал и желание. След това тук написаното съвсем

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Приятели, и аз не долюбвам Милано: студ, стрес, съвсем не женствени манекенки, приличащи на терминатори в желанието си за успех, паричното, машинното и телевизионното сърце на Италия, прагматична и хитра Ломбардия.

 

Въпреки това и там не малко неща за гледане.

 

Простете на Милано и то ще ви обикне.

 

"Очистих се, защото напраних добро на най-злия", както каза Елин Пелин в "Под манастирската лоза".

 

А ризотото, ама пържолката по милански? Честна свинска, добри са в яденето.

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Въпреки това и там не малко неща за гледане.

 

А ризотото, ама пържолката по милански? Честна свинска, добри са в яденето.

 

Нали казахме по-горе, че във всеки град си има местенца, където да се абстрахираш и да си намериш нещо приятно за хапване или гледане. Като цяло обаче, ведно с местните, самочувствието им и техните твърдения, че хранят цяла Италия, не ми е особено приятно там.

Връзка към мнение

То, къде не са добри в Италия в яденето, че точно пък Милано?

 

Правите там един стоп за 4-5 часа пред Катедралата и айде беж! А като видите Миланската скала, ще се позачудите на кого е този мавзолей! Еми, просто се завъртете на 180 градуса и се полюбувайте на красивата фасада на Кметството.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Е тя на "Скала" отвътре е красотата ... иначе Милано е с типичната имперска архителтура на Хабсбургите ,  която толкова недолюбвам и във Виена , и в Мадрид .  и докъдето са им стигали пипалата. 

Много хора недолюбват шопинга , но за всички останали най-вече които може да си го позволят Quadrilatero D'Oro (Via Manzoni, Via della Spiga, Via Sant'Andrea and Via Montenapoleone) е доста привлекателно място.

Аз като естет не мога да остана безразличен и към елегантноста на местните . Дето се вика там и клошарите са се барнали по модата , а мацките пък са си съвсем по моя вкус  :D 

Първият път и аз останах разочарован , но втория път беше чудно лято и взе , че ми хареса :-)

 

П.С. Задължително , когато мога разглеждам градовете и нощем. Често все едно си на съвсем друго място ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Истанбул.

Ама аз си знам, че е заради тур. агенцията. Първата и единствена, дето ме е излъгала. 

И заради лошото време по Босфора, докато ни люлееше някакво подобие на корито. Никога няма да забравя туркините барманки как бяха коленичили и говореха нещо на техния си господ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

П.С. Задължително , когато мога разглеждам градовете и нощем. Често все едно си на съвсем друго място ...

Абсолютно вярно. Аз така първия път в Брюксел две вечери бях и го обикалях доста пеша, не само централната част около палата, но през деня почти не го видях. Втория път като кацнах в 10 преди обяд, и все едно за първи път стъпвам там. Много различно от деня се възприемат нощем градовете. Даже се загубих по едно време  :D

На мен ми е и по-приятно, и по-лесно да се ориентирам в нощна градска среда. За планините е друго.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам, че на много от нас не допада Милано. Да, надменни са, да, ако си човек, притиснат от БГ безпаричието и отишъл като болногледач, строителен работник и т.н., да, о, мамицата ти ще разплачат. Да, това миланези, торинези, лациали, наполетани, сичилиани, да, исторически са подготвени така да юркат чужденците, че ...

 

От опита си на Ботуша винаги с местните вкарваме по няколко чаши винце. Викам им: - Я, амичи, к`во знаете за Булгария. Редовно чувам следното:

1. Стреляли сте по папата (Sua Eccelenza Giorgio I, скоро няма да стреляме по тебе :D ).

2. Maggioranza bulgara - българско мнозинство, ако случайно Италианският парламент `земе та гласува нещо с 99.9 %, по- възрастните от вас знаят за какво иде реч.

3. Нещо по футбола - Стоичков, примерно.

 

За самочувствието - да, мачкат като танкове и в Рома, и в Милано. Но ако човек покаже знания в тяхната култура, нещата се променят. Ако прасето е вдъхновено, то може да стане лъв, макар че там предпочитат телешкото.

 

Я,я, кажете, България след десетилетия ще намалее до 4-5 милиона. Кой ще работи? Май ще внасяме чужденци. Та като дойдат тези чужденци, да не би да ги вземете за равни?! Съмнявам се... братя и сестри.

 

Светът е несправедлив, светът не е доброто уютно местенце, а животът твърде често е сурав и курав, тъй както Четириъгълника на модата в Милано, тъй както Миланската скала.

 

Да се любим и да има бебета, които да говорят български.

 

И бре, Ибро, светецо наш, дайте да му вдигнем паметник!

 

http://vbox7.com/play:8955cf3b   

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз нямам омразни дестинации. Може би защото не съм обаклял чак много-много...

Но най-вече понеже за мен първата причина да ми е интересно при пътуване е, че съм на различно/друго място. Различен език, различни хора, различна архитектура, различна култура, различни обичаи ... etc.

Естествено някои неща те впечатляват, други те възхищават, трети са ти неприятни или грозни ..., но всичко ново те обогатява по някакъв начин, независимо хубаво или лошо е, с цялата условност на тези думи.

А и, както се вижда и от темата, а и както можеше да се предположи - разни хора - разни вкусове - още в първите мнения бяха посочени за омразни два града, които на мен пък са ми любими - Барселона и Париж ...

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Прав е Фичо, всичко е въпрос на нагласа и проява на толерантност към чуждата култура. Лично аз изключително много държа да бъда предварително подготвен за мястото, хората и културата, които посещавам и не пестя време в тази посока по време на логистиката. И все пак, Фичо, знаем се, Атина не става... :D

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Кое да й става на Атина като даже и половината Акропол е в Британския музей. Става само пристанището в Пиреа, щото можеш да се метнеш на първия кораб за койτο и да е остров.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

...и се абстрахираш :)

 

 

Мерси съм аз да се абстрахирам!

 

Супруга съм на три деца. С чувекъ сбрахме пари и

купихми триустаен партамент. Една вечер звъни вратата.

Звънеца чука. Отварям - НИНДЖА. И без да каже нищо, с

карате в бъбреците. Дукат съ усета ми би два шамара с КРАК

и един на детето в гръбначния кош! От ударната вълна

отлитам на 20-30 метра. Абстрахираха децата. А чувекъ го

нема. Ако общината в града не вземе спешни мерки, ще се

самуубеся и ще изчезна безкрайно.

 

. . .

 

Няма място, което да мразя, както и такова, където не бих отишъл пак. Навсякъде има какво да се види, дори примерите да са с отрицателен знак. Аз пътувам не за да кажа после, че съм бил някъде, а за да видя как е там. Не са изключение случаите, в които асимилирам видяното едва след завръщането си, даже в някои случаи - много след това. Както и да е, щастлив съм, че навсякъде ми е интересно.

 

:)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Ама за вас интересно и приятно едно и също ли е????

Ама за теб безинтересно и омразно едно и също ли е ? ;)

 

И конкретно на въпроса - да, когато нещо ми е интересно, най-често ми е приятно да го опознавам. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама за теб безинтересно и омразно едно и също ли е ? ;)

 

И конкретно на въпроса - да, когато нещо ми е интересно, най-често ми е приятно да го опознавам. :)

 

Омразно е силна дума, ама авторът така е озаглавил темата. По-скоро 'нехаресвано'. Аз съм любопитен човек, всичко ми е интересно, т.е. самият процес на опознаване. После решавам: харесвано/нехаресвано ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На университета ли?

 

Че на вас у с. Конска за какво ви е да ходите у Факултета?

:D Истинският Факултет си е баш до моя квартал, онзи другия е някакъв жалък имитатор. За Конска още не съм заслужила, засега е само мечта :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Омразно е силна дума, ама авторът така е озаглавил темата. По-скоро 'нехаресвано'. Аз съм любопитен човек, всичко ми е интересно, т.е. самият процес на опознаване. После решавам: харесвано/нехаресвано ;)

 

Дам, в смисъл на "нехаресвано" е озаглавена темата, но хиперболата в заглавията е важен похват във форумното изразяване, тъй да се каже ;) 

 

Хубавото е, че очакванията на Георги за летяща перушина не се оправдават засега и по-горе в темата се споделиха много интелигентни мнения. Но да не забравяме, че има още около 24 часа на отпуснатия 48-часов гратисен период от домакина, тъй че да се държите възпитано, деца! :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А, те тая, да се скараме, нЕма да стане. Магеланец-патиланецът има тънко чувство за хумор, желание да  изслуша другарчето, каквато и вопиюща глупост да изрече, и търпимост към мнението на другите.

Перушина не ще има!

Впрочем е толкова приятно да попаднеш на подходящата компания, че откакто съществува форумът, зурлата ми ни новини чете, ни БТВ.

 

Поздрави към всички с: 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много негативни мнения зя Милано. Това ще вземе да ме амбицира да сменя Болоня с Милано  да го посетя и да потърся нещо което ще ми хареса на мен.

Лично аз нямам дестинация която да не ми харесва.Всяко място си има своето очарование само трябва да го видиш ;):)

Редактирано от Костов
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много негативни мнения зя Милано. Това ще вземе да ме амбицира да сменя Болоня с Милано  да го посетя и да потърся нещо което ще ми хареса на мен.

Лично аз нямам дестинация която да не ми харесва.Всяко място си има своето очарование само трябва да го видиш ;):)

 

Ами според мен е добра цел да те амбицира, да видиш какво пък толкова не му харесват на Милано :)

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ами според мен е добра цел да те амбицира, да видиш какво пък толкова не му харесват на Милано :)

Така и мисля да направя. Само дано Wizz подкрепят моето мнение и да пуснат евтини полети до Милано  :D 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.