Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

         Преди около 2 месеца направих резервация,през сайта на qatar airways.                             Само,че сега ми изниква един  въпрос .Късно ли е да се регистрирам вече и дали мога да се възползвам от (miles and more) Понеже,изобщо не съм запознат ,ако може някой,да даде съвет.              А полета е съвсем скоро,

Връзка към коментар

Чакай сега, miles and more е програмата на Луфтханза, а те не са партньори с Катар...

С коя компания ще летиш?

 

Иначе не е късно, регистрираш се в програмата на катарците или някоя друга от oneworld, която си харесаш и казваш номера на чекин. Късно ще е като мине полета.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

         Преди около 2 месеца направих резервация,през сайта на qatar airways.                             Само,че сега ми изниква един  въпрос .Късно ли е да се регистрирам вече и дали мога да се възползвам от (miles and more) Понеже,изобщо не съм запознат ,ако може някой,да даде съвет.              А полета е съвсем скоро,

 

И след полета можеш да си вземеш милите със задна дата. Специално с катарците съм го проверил лично. Ако не се лъжа, можеш да поискаш начисляване на милите до шест месеца след началния момент на полета. За целта се попълва специална форма на техния сайт, в която трябва да дадеш номер на полета, маршрут и такива неща.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

     Поразрових и установих,че става.Оказа се,че трябва поне 2 дни преди полета да се направи, ъпгреит.За съжеление полетът е утре и сега ще трябва да се попълва тази декларация :( Но  не по късно от 30 дни,след регистрирането.

Връзка към коментар

Аз имам предвид да се регистрираш в програмата преди полета. А иначе не виждам как ако имаш номера, ще ти откажат да го въведат на гишето на чекина...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За да съм по-подробен, технологията е такава:

Регистрираш се в програмата, не е нужно да е преди да купиш билета.

После си въвеждаш FF номера към резервацията. Това може да стане по няколко начина:

- когато купуваш билета

- после, ако има Manage My Booking или нещо подобно, там си избираш евентуално място, промяна на дата, вегетарианска храна или такива неща

- когато правиш онлайн чекин

- при чек-ин на гише

- след полета, но има някакъв макс. срок, примерно 6 месеца, и понякога се налага пращане на бордната карта, копие от билета, бе разправия (понякога не трябва, зависи от програмата и с кой е полета)

 

Може и да се регистрираш в програмата и след полета, но не всички програми го позволяват това, не знам как е в случая.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

И аз да питам за miles & more. Утре имаме полет с Луфтханза и се  опитах да се регистрирам да получа карта, макар че реално не знам какви са предимствата и.

Но за регистрация на miles & more ми иска user/pass, не мога да ползвам данните си от профила в Lufthansa, но когато си въведе същия username и не ми дава, като ми казва, че е използван.

 

Някой знае ли системата как работи с регистрации и целите глупости и защо са 2 профила, могат ли да се обединят по някакъв начин?

Връзка към коментар

Няма как да е един и същи профил и за LH и за Miles&More, защото въпреки че картата е предложена от Луфтханза, към нея са присъединени още 9 авиокомпании + партньори (хотели, рент-а-кар, всички членове на StarAlliance както и някой извън тях - целият списък може да видиш на страницата на М&М http://www.miles-and-more.com/online/portal/mam_com/de/homepage

или в Уики http://en.wikipedia.org/wiki/Miles_%26_More ) Като ползването на всеки от тях ти носи мили към сметката.

 

Нужни са две отделни регистрации, съответно и профила. За повече информация може да се обърнеш към кабинния състав на полета ти утре, както и към всеки служител на Луфтханза (за предпочитане като стигнеш в Германия на място).

Връзка към коментар

Директно ли ти дават пластична карта или трябва да стигнеш определен брой точки?

 

Нито едното нито другото.

Пращат ти карта по пощата веднага след като натрупаш поне една миля в акаунта си. Тоест - на практика след като се регистрираш за който и да е полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ми я изпратиха на адреса без въобще да бях летяла с тях. Освен това понеже нета ми правеше някакви проблеми като се регистрирах и явно съм цъкнала два пъти регистрирай, та ми изпратиха и две карти с различни номера, в два различни плика. Сега винаги ме уведомяват за статуса ми с два имейла.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
 

На мен ми я изпратиха на адреса без въобще да бях летяла с тях.

 

Защото още с регистрацията получаваш 500 мили бонус като подарък, че си се регистрирал. Тоест вече имаш повече от 1 миля.

 

Освен това понеже нета ми правеше някакви проблеми като се регистрирах и явно съм цъкнала два пъти регистрирай, та ми изпратиха и две карти с различни номера, в два различни плика. Сега винаги ме уведомяват за статуса ми с два имейла.

хаха това е забавно, явно германците обичат да пращат по две, спомням си за онези безплатни географски карти доста хора бяха получили по две, въпреки че бяха изпратили една заявка. Ама от друга страна пък някой не получиха нищо въпреки заявката...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 
 

 

Защото още с регистрацията получаваш 500 мили бонус като подарък, че си се регистрирал. Тоест вече имаш повече от 1 миля.

Мисля, че си прав, май имам по 500 мили. Трябва да проверя, че имейлите дето ми пращат ежемесечно да ме уведомяват за статуса много ме дразнят и все ги трия, без да ги чета. 

 

Тази година за пръв път ще летя с ТАР Португал, а те явно са в "съдружие" и ще впиша някакви мили от полети.

Мислите ли, че може двете регистрации да се обединят по някакъв начин заедно с милите? Не виждам смисъл от две регистрации.

Връзка към коментар

Мислите ли, че може двете регистрации да се обединят по някакъв начин заедно с милите? Не виждам смисъл от две регистрации.

 

Пиши им едно писмо, би трябвало да те разберат, но иначе си пиши милите винаги само на едната карта и няма да имаш проблеми. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Имам следното питане, ще пътуваме цялото семейство към Азия, трябва ли да правя на всеки карта за мили или може само на мен и да трупам там милите, защото и за детето ми е интересно как се процедира. Аз съм правила резервациите през мой акаунт и съм плащала през мойта карта, ако има значение.

Връзка към коментар

Няма значение кой плаща, а кой лети. Т.е. ще трябват акаунти за всеки. Ако нямаш натрупани мили в miles and more, можеш да потърсиш програма партньор, която има семейни сметки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Oт партньорите на Луфтханза семейни сметки имат All Nippon Airways  (http://www.ana.co.jp/wws/us/e/wws_common/amc/fa/member.html) и Asiana (https://eu.flyasiana.com/C/en/homepage.do?menuId=002003003000000&menuType=CMS). Май искат да им пратиш някакви документи за да докажеш, че сте семейство.

 

Нещо съм чел за Луфтханза, ако адреса ти е в Близкия изток, но не знам подробности и предполагам също искат някакви документи.

Връзка към коментар

И турците имат, от второто ниво на картите нагоре:

http://www.turkishairlines.com/en-uk/miles-and-smiles/membership-benefits/classic-plus-card

Връзка към коментар

И турците имат, от второто ниво на картите нагоре:

http://www.turkishairlines.com/en-uk/miles-and-smiles/membership-benefits/classic-plus-card

Ние ще летим точно с TurkishAirlines, нямам никаква регистрация за мили. Къде трябва да я направя? В сайта на miles&more или в турския сайт?

Връзка към коментар

Miles & more нямат нищо общо с турските авиолинии - тяхната програма е Miles & smiles.

 

Ако нямате регистрация и карта второ ниво, Класик Плюс, няма как да ги запишете на една сметка, а трябва на отделни.

Впоследствие може да си ги прехвърлите на една, но струва пари.

Ако все пак тръгнете да го правите - първо регистрираш единия акаунт, после пращаш покана на втория, после на третия и т.н.. Така се печелят по 500 мили от рефералната програма.

 

За децата има специални бонуси: http://www.turkishairlines.com/en-int/corporate/news/news/miles-smiles-heroes-a-privileged-world-of-little-heroes

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние ще летим точно с TurkishAirlines, нямам никаква регистрация за мили. Къде трябва да я направя? В сайта на miles&more или в турския сайт?

Ако искаш кажи колко смяташ да летиш горе-долу със Star Alliance (Lufthansa, Turkish, United, Austrian...) за тази година примерно.

Тези билети, които имаш докъде са и кой клас (буквата - L, V...) да видим колко се печели и коя програма е най-подходяща.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.