Прескочи до съдържание

Препоръка за нощувка - Смолян и района


Моника

Препоръчани мнения

Здравейте, бихте ли ми препоръчали място за настаняване в Смолян или за предпочитане около Смолян. Не успявам да намеря това, което търся. Иска ми се да е къща за гости, отколкото хотел, да има двор, място за почивка, да се усеща, че си в планината,  да е спокойно... 😃

 

Благодаря много!

 

 

Връзка към коментар

За семеен хотел "Аркан хан" до Триград съм чувала добри отзиви и то от близка, която е от Триград. Не знам дали работят и дали е това, което търсиш: http://www.arkanhan.com/bg
Иначе наблизо (до София) мога да препоръчам къща за гости- в Заселе. Има всичко изброено. само места не знам дали има. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , aleksandrina каза:

За семеен хотел "Аркан хан" до Триград съм чувала добри отзиви и то от близка, която е от Триград. Не знам дали работят и дали е това, което търсиш: http://www.arkanhan.com/bg
Иначе наблизо (до София) мога да препоръчам къща за гости- в Заселе. Има всичко изброено. само места не знам дали има. 🙂

Чудесни предложения, благодаря! За съжаление Триград няма да е удобна база за нощувки, тъй като е далеч от местата, които ще посетим. Основните забележителности, които сме набелязали са около Смолян - в и близо до града, Смилян, Кошница. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей, ние сега сме в доста малка и евтина къща за гости При Катерина. Спокойно е, има малко стаи, а готвачът е топ ( може би, защото за 1ви път от началото на карантината ядох на ресторант , ноо пататникът е топ ). Няма двор, но има ок гледка от големи тераси (за 30 лв на нощ!.) Ние го избрахме, защото не искахме по-голям хотел заради вируса. Иначе преди в града съм била в кипарис алфа и много ми хареса. 

Смолян определено става за 3 дни различни екскурзии.

20200524_101907.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@Моника, от Смолян е на около час, но за Смилян, Кошница и още многото неща в района разгледай Арда-Горна Арда. Ние отсядаме в Горна Арда. Наблизо са изворите на Арда, Дядовата рЯка, крепостта Кошница, Киселчовите водопади, пещерите Ухловица и Голубовица и какво ли още не..... Природата и хората са уникални! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря на всички за препоръките, ще се възползвам следващия път. Между другото в Дафи бях звъняла, но нямаха места. Иначе се завърнахме вчера от Смолян, спахме в комплекс Маунтийн лейкс, вила Венера. Апартамент с веранда, сред природата, близо до Смолянските езера. Доволни сме и го препоръчвам. Нямаше и много хора, беше спокойно. Но така или иначе не ни остана много време да седим в комплекса, защото изглежда програмата ни беше по-наситена.

 

преди 6 часа, jul каза:

@Моника, от Смолян е на около час, но за Смилян, Кошница и още многото неща в района разгледай Арда-Горна Арда. Ние отсядаме в Горна Арда. Наблизо са изворите на Арда, Дядовата рЯка, крепостта Кошница, Киселчовите водопади, пещерите Ухловица и Голубовица и какво ли още не..... Природата и хората са уникални! 

Искаше ми се нещо по-близо до Смолян, защото имахме забележителности в и около града, които нямаше да са много удобни от Арда. Но бяхме включили Изора на река Арда и Дядова ряка. Много съм впечатлена. И Ухловица посетихме и тя много ме впечатли, за Голубовица бях чела, че е препоръчително септември. В темата "В момента съм..." ще споделя къде приключенствахме. 😃

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В самия Смолян мога да препоръчам хотел Узунски. Няма го външното пространство, но си в града, като на село, хората са страхотни, а кухнята.... 

Голубовица зависи от височината на водата. Ние така и не сме я случили, хем в различни сезони ходим 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също се надявах на Голубовица, звънях на момчетата, които организират влизането и казаха Юни-Юли-Септември и зависи дали вали. Мисля да дебна по телефона пещерата и като се стопли да я съчетаем с 1 каньонинг по краткия маршрут

20200523_154655.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
On 5/24/2020 at 7:59 PM, Alexander said:

От години ходя само при Дафи.

https://hotelwinery-daffi.com/bg/екстериор/

Мисля, че е точно това което търсиш.

 

Нещо от снимките не мога да се ориентирам - има ли заведение? Намерих ваучери от групово - нощувка, закуска и вечеря - 33 лв. ?!?! Чак нереално евтино ми се струва. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Eva eva каза:

Нещо от снимките не мога да се ориентирам - има ли заведение? Намерих ваучери от групово - нощувка, закуска и вечеря - 33 лв. ?!?! Чак нереално евтино ми се струва. 

Всичко има, спане, закуска, обеди, вечери, музика на живо понякога, лятна градина, пещи със страхотни ястия, а аз не хваля току така кръчми и хора.

Ще ти кажа, че докато живяхме в чужбина, години наред си идвах за по седмица годишно  и поне 1 или 2 нощувки бях там.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не че нещо, ама за Каньона на водопадите, ако не побързате, по-добре да не си правите труда. То и сега вече не е водопаден сезон, ама да речем, все пак... Но там се ходи май месец. Юни с условности, но да кажем, че сега е дъждовно. Юли вече забравете. Разочароващо е.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За Каньона на водопадите ние сме били Октомври и беше впечатляващо, но през лятото не знам как ще е, предполагам зависи от годината. За нощувки в Смолян мога да ти препоръчам Петко Таковата къща - малко, чисто и спретнато семейно хотелче, с приятен двор с ресторантче в него, малко е в края на града, но хората са изключително мили.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 14.06.2020 г. в 0:06, Eva eva каза:

Благодаря много за отговора 🙂 Ще го посетим. Ще го съчетаем и с една разходка по Каньона на водопадите 🙂 

Ние посетихме каньона на водопадите на 24-май и водопадите бяха красиви, но може би не чак толкова пълноводни, колкото са друг път макар, че според мен бяха добре. Съветвам ви да не правите кръговия маршрут, изкачете се докрая, отидете ако искате до панорамните площадки и после си се върнете по същия път, по който сте се качили покрай водопадите. Спускането по кръговия беше ужасно, супер стръмно без равно място, хлъзгаво, жива душа няма 😃  По едно време чухме нещо като ръмжене, решихме, че е мечка, уплашихме се леко, поразмислихме и решихме, че може и да не е мечка и продължихме. 😂😂

 

Ако имате възможност посетете и Извора на река Арда. По път се отбийте в Дядова ряка, може да си хванете сами риба за обяд, доста е красиво, храната е с продукти собствено производство. От там до извора са около 2 км и нещо, общо 3 км е (ето тук в блога ми съм описала малко повече http://travelpagebg.blogspot.com/2020/05/blog-post.html, ако не е позволено линкове към блогове, админ да каже и ще редактирам). Енергията на мястото ми хареса, а и да видиш от къде тръгва реката е много специално. 😃

 

Ето и снимки от водопадите и Извора.

1319781173_1wodo.thumb.jpg.4c383681bce9f5c4779992e75d5baa30.jpg

 

1402748568_2wodo.jpg.cccbe63308c1000f43e0ddd441280601.jpg

 

740111479_3wodo.thumb.jpg.2acd2288c1dbe1bd512643b45f7a9291.jpg

 

Дядова ряка

1500597849_5izwo.jpg.87bcf7e44be6b8ca9181eb350a8b903a.jpg

 

Извора на Арда

 

620502858_6.png.5d51d88f64ae93918b460bdeb1c71156.png

 

 

514419009_4izwo.jpg.bedc0437a53070896ef59b9ef32c0709.jpg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не се сетих в района на Смолян да препоръчам Кооп Рожен. В момента сме в него на супер приемлива цена (30 евро НВ за двама), а има всичко необходимо, дори басейн. Наоколо е уникална красота, спокойствие, добра отправна точка за Обсерваторията, Хайдушки поляни, Пампорово, Снежанка, Гела и още много други. Днес ходихме Рожен-Пампорово-Рожен и видяхме сърни! Не ми се е случвало от години! 

Пампорово е пустош. Лифтове щели да работят от 1 юли, хотелите от 3 юли. Последните няколко години този уикенд сме в района и винаги е имало откриване на летния сезон с хора и празнично настроение. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

А за храна в Смолян аз бих ви препоръчал, освен Дафи и Узунски, ресторант Родопчанка и ресторант Миродато. Обстановката в Миродато не е нищо особено, но предлагат доста добра морска кухня (ако случайно ви се прияде такава в планината 🙂 ) като калмари, скариди и няколко вида морски риби.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.