Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Относно панорамния влак между  Крайсчърч-Греймут да ви кажа и аз преди да тръгна доста четох и питах във форума за същия влак , но никой не  каза нищо L   много се колебах ,и се чудех какво да правя .Минава точно през ,Arthur's Pass National Park пише ,че е много яко пътуване с тоя панорамния влак , но така и не си взех билет ,бях си резервирал ван от  Крайсчърч до Крайсчърч и на връщане минах през  този същия маршрут но с колата  мисля ,че се води scenic route.

 

Не съжалявай за влака! Това беше най-скучната част на Южният остров. Имат един влак и се опитват да му направят голям ПР, но в Швейцария може да пътуваш по 100 пъти по хубави влакови маршрути.

Нищо запомнящо се няма по маршрута на влака. Направих няколко снимки за спорта, но през цялото време усещах голямо разочарование спрямо предварителните ми очаквания.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Груб план за посещение на Нова Зеландия през Март 2016 - около 10 дни.

 

Благодарение на Теди и други магеланци измислих това:

 

Евнтуално кацане в  Dunedin, Nugget Point, Glenorchy, Lake Wanaka, Roys Peak, Lake Pukaki, Lake Tekapo, Glacier, Kaikoura (но като вариант само за гледане на китове). Това мога ли да го вместя да речем 6-7 дни?

 

Много ли изпускам ако не видим тези : Moeraki, Te Anau, Lake Matheson, Punakaiki, Puponga?

 

От Крайстчърч полет до Аукланд като там съм се спряла на:

Rotorua, Tongariro като време да речем около 3-4 дни в зависимост колко време ще отнеме плана в Южният остров.

 

Всякакви съвети са повече от добре дошли ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Нова Зеландия си има ново национално знаме. Почти ..

Това избраха днес http://www.stuff.co.nz/national/the-flag-debate/75026794/live-new-zealand-flag-referendum-result на първата част на референдума. На втората част, която е и финална, избирателите ще избират между това ново предложение и настоящия флаг

https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_New_Zealand#/media/File:Flag_of_New_Zealand.svg

Всичко ще стане ясно идния март месец.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

май е време и аз да кажа колко много ни хареса в Нова Зеландия - чисто, подредено и невероятна природа. Благодаря на всички за споделеното (нищо че не съм писала, доста 'поодкраднах' от маршрутите ви) Ето и една снимчица за цвят - за този трек заслуга има страхотната снимка която Теди качи тук в темата :)

post-2406-0-74514000-1451919643_thumb.jpg

Редактирано от мая
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

май е време и аз да кажа колко много ни хареса в Нова Зеландия - чисто, подредено и невероятна природа. Благодаря на всички за споделеното (нищо че не съм писала, доста 'поодкраднах' от маршрутите ви) Ето и една снимчица за цвят - за този трек заслуга има страхотната снимка която Теди качи тук в темата :)

 

Да, уникално красива панорама. :)

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.