Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 1 час, Adventurer каза:

 

В тая връзка ти сигурно много големи апартаменти нямаш

 

overview.jpg

Сигурно!

Теснотия, презастроено, тарапана, невъзпитани деца...мАни бЕгай!

 

( @Дани Магелани шшшшт, моля те! 🤫)

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 17 минути , samuraika каза:

Сигурно!

Теснотия, презастроено, тарапана, невъзпитани деца...мАни бЕгай!

 

( @Дани Магелани шшшшт, моля те! 🤫)

Ужас значи!  Вече никъде човек не може да отиде е така да си почине на "почивка" виждаш ли... съсипаха я тая планета... нищо, скоро ще намерим и други.   :grin:

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 55 минути , samuraika каза:

Сигурно!

Теснотия, презастроено, тарапана, невъзпитани деца...мАни бЕгай!

 

( @Дани Магелани шшшшт, моля те! 🤫)

Мълча като една от най-прочутите ви маймунки! 🐵

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Продължавам с репортаж от местата, които ме впечатлиха положително по време на обиколката ни. Всъщност единствено от онази случка с пицата се впечатлих отрицателно. 

Резерват Камчия - реката е чиста, има живот. Разходка с лодка няма много смисъл, защото са моторни и не могат да влизат особено навътре. Има водни колела и каяци, но каяците са само събота и неделя (резервация чрез грабо). 

 

IMG_20200814_131900.jpg

IMG_20200814_132513.jpg

IMG_20200814_132638.jpg

 

Следващото място е Бяла. Как така никога не съм дори минавала през Бяла, не знам. Чудесно градче (в момента, после ще уточня), а скалите са невероятни. 

 

IMG_20200815_104906.jpg

IMG_20200815_105119.jpg

IMG_20200815_105253.jpg

IMG_20200815_104438.jpg

 

Аз лично нищо не знаех, освен че има бели скали - http://www.holidaylettinginbulgaria.com/belite_skali_bg.php

Бяла има поне 3 плажа. И трите са приятни, непренаселени. Днес на единия имаше турнир плажен волейбол. 

Градчето е един вид руска губерния-цели сгради, собственост на руснаци, надписи на руски, руска музика на лунапарка... Ама сега ги няма, иначе презастрояването е жестоко и като гледам продължава. Нашия хост е рускиня и ми се наложи да проговоря руски след 30 години, разбрахме се, де 😄

В Бяла има хубави кръчми, чисто нов стадион, чисто нови спортни съоръжения на открито за свободно ползване и лятно кино, също ново. 

Въобще супер приятна изненада. Не знам обаче как е в обичайна година, като е пълна. 

  • Харесвам 19
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И от мен малко оф-топик :
Вчера се върнах след 8 дена / 7 нощувки почивка в Синеморец. Нямаше никакви изненади, изкарахме си чудесно.

Плажувахме на хубави места - Силистар (не се обслужва), Бутамята, Велека, Нестинарка, Арапя.
Чисти пясък и вода (според теченията и вълнението), нормално запълване - към 10:00-11: 00 нямаше незаети чадъри.
Хапнахме вкусни местни цаца, барбун, попче, сафрид, чернокоп и международни калмари. В петък и събота е добре да се резервира маса предварително.
Противоепидимични мерки - до умерени.

Като цяло - лятото е спасено 🙂

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Да споделя впечатления. Днес пристигнахме в Кранево, никога не бях идвала тук. В хотела отношението е чудесно, по-мила рецепционистка в България никога не съм виждала 😁. На плажа ползваме 2 шезлонга и чадър от хотела, иначе са по 3 лв. Водата е много топла и чиста, днес малко по-бурно беше морето следобед. Плажът ми харесва, широко ми е, не се чувствам затисната от хора и сгради. Единствено искам да отбележа като негатив, че има много фасове и хората сами си го правят. Чисти се, но Ганьо идва, пуши, пие бира и нищо не хвърля, където трябва. В чужбина едва ли прави така, не знам.

Хапнахме на обяд в Del Mar, както ни препоръча @desislavna. Много ни хареса, още веднъж благодаря за препоръката. Беше пълно, но се намери място за нас. Вечерта пробвахме пак там, но без резервация няма как, пробвахме в друго заведение и там всичко пълно, накрая седнахме в ресторант "Сръбския". Хареса ни, храната вкусна, обслужването добро.

В Кранево ми направи впечатление, че има и много места за спиране, безплатни големи паркинги, което е много хубаво.

Има доста хора, може би защото е и събота. 

В заключение: Приятно съм изненадана от плажа, хотела и отношението,което срещнахме днес от всички, с които общувахме.

 

  • Харесвам 20
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не беше почивка, а необходим престой в Пловдив. Обстоятелствата налагаха да сме близо до Тракия и избрахме хотел СПС. Доволни. Чисто, спазват се всички правила, само срещу символично доплащане ни настаниха в апартамент. Дори външния басейн работеше (не че допряхме до него 😉) и изглеждаше чист. Паркингът за гости на хотела е безплатен. Доволен 😊

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Нашата кръгова обиколка-почивка се ориентира към приключване, уви. Днес проверихме плажа на Обзор (ужасТ+червен флаг), но така или иначе се бяхме насочили към Иракли. Както бях писала, Иракли е част от най-хубавите ми младежки спомени и малко бях със свито сърце, но се оказа напразно. Плажът е все така прекрасен и има място за всички вкусове - организиран в северната част (Вая се води), с "онея" навеси за 42 лв, в центъра свободна охраняема зона, южната част все така диво. Бунгала, луксозен къмпинг и див къмпинг, освен палатки в дивото 🙂 С 2 думи, ако се запази така, не е зле. Даже има някои подобрения, като магазин и нещо като кантина, освен 2те заведения в "луксозната" част.

Чудесен завършек на пътуването 👍

П. С. За пръв път виждам спасител нудист 😜

IMG_20200816_121132.jpg

IMG_20200816_121058.jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

@jul, нещо ти е забил нета и не се е качила снимката със спасителя😛 Тюх, пак не мога да го видя. Преди месец @crazyhorse го досрамя да снима спасителя, а ми излезе тук с оправданието, че той не давал😁

3 minutes ago, Фичо said:

Как разбра, че е спасител? 

Естествено по спасителния буй😆

Фичо, що за въпрос😆

  • Смея се 9
Връзка към коментар

Шегата настрана, имаше спасителен пост, флаг, свирка и буй и регулираше водния си участък. Дойдоха по-късно жена му и две хлапета, всички деца на природата. Това е последният спадителен пост откъм дивата/нудистката част и публиката става мешана 😉

Имаше и табела нудисти#оставка, ма и нея не снимах 😄

@ДиянаВ, ще пусна локация 😂

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

За всички, които почиват по Северното Черноморие и обичат да ядат охлюви горещо препоръчвам да посетят Фермата за охлюви в с.Българево - http://ecotelusescargots.eu/BG/notre-restaurant/ Приятна обстановка, добро обслужване и най-важното превъзходно приготвени специалитети с охлюви. Препоръчително е да запазите маса предварително по телефона.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

@jul@crazyhorse😁

Естествено по спасителния буй😆

Фичо, що за въпрос😆

Имаше такъв на нудисткия на Албена, преди години, но според мен беше доброволец

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Не мога да спра да се хиля, като си представя темпераментен спасител-нудист,как подскача, надува свирката, ръкомаха и се кара  на плажуващи-непукисти при червен флаг и бурно море 😂

  • Харесвам 3
  • Смея се 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, bay_kolio каза:

Имаше такъв на нудисткия на Албена, преди години, но според мен беше доброволец

Някои воайори колко са изобретателни .... евала!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

@Мари Николова, сори, че ти убивам въображенията, но флагът беше жълт и всичко беше лежерно и спокойно 😆

Казах ли, че като един гръцки бог, вееше и дълга русолява коса? 🏄‍♀️🧜‍♂️

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

@oli_mali, ние бяхме точно до поста му, имах дълго време на разположение, макар че осъзнахме ситуацията, чак след като се настанихме 😆

Преди 20-25 години и ние ходехме на същия плаж в същия вид,така че никак не се впечатлявам от голи хора. По-скоро се изненадах, че все още има нудисти на Иракли. Но пък признавам, че гол спасител никога не бях виждала и наблюдавах с интерес 😁 То едно време изобщо нямаше спасители на този плаж, може затова да не съм виждала 😜

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, jul каза:

@Мари Николова, сори, че ти убивам въображенията, но флагът беше жълт и всичко беше лежерно и спокойно 😆

Казах ли, че като един гръцки бог, вееше и дълга русолява коса? 🏄‍♀️🧜‍♂️

....и ако се затича да спасява някого, ще се веят и други работи:)))))))

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Да дам и аз инфо от място, на което бяхме за дълъг уикенд. С децата. Мястото беше на ММЦ, хотела "Магнолиите" (менажира се от Албена, заедно с още няколко местенца на Ммцто, всъщност, истинското ММЦ вероятно цялото е на Албена). За ММЦ - ако не вярвате на няколкото огромни хотела до пътя, че са на ММЦ, ще установите, че самото то е непокътнато - гора, малко вилички, малки хотелчета, всички са от соца, сега реновирани. И понеже мъж ми е работил там 1-2 лета, когато е бил ученик, каза, че дори в момента има по-малко сгради от тогава. В самото ММЦ е изключително спокойно и приятно, плажа е голям и хубав, спокоен и без хора. Разбира се, ние сме разглезени от Дюни и очакваме да е чист. Не е. Явно никой не чисти фасовете по плажа и дребните клечици. За хотел Магнолиите - намира се съвсем близо до плажа, на 150 м., по едно мостче през горичка се ходи, с огромна зелена площ, ниско строителство, градина, много голям басейн, много голям ресторант за капацитета на хотела, 3 бара. Има и голям паркинг към него. Тази година и чадъри и шезлонги на плажа са безплатни. Имаше свободни и на плажа, и край басейна. По принцип хотела е насочен към френските туристи и в нормална година е пълен с франсета. Та, оплаквания имаше, че анимацията е изцяло на френски, казах си, е, тази година няма франсета, ще е на бг. Да, ама проблема е решен, като анимация изобщо няма. Четох, че е получавал няколко години подред ОТ ТУИ Франция за най-добър малък ресторант сред френските туристи. Пишеше, храната е уникална. Обаче, франсетата ги няма... и храната не е уникална. Иначе, не беше лоша, рибата на едната вечер лефер, на другата риба тон, на третата акула, има барбекю на дървени въглища, на него единия ден имаше миди, на другия пържоли, на закуска също уж има всичко - и палачинки, и бухти, и яйца, и кроасани и баница, но въпреки всичко у мен се създаде едно впечатление за орязаност, подхранено и от хора, които идваха не за 1 път и мрънкаха. Междинни хранения - едно, с гофрети, които бяха хубави, и пица. Персонал - изцяло от деца, 18-19 годишни, много усмихнати, любезни и сладки. Само чистачките бяха баби. А, и на барбекюто един циганин по-възрастен, който обясняваше, че тази година яденето не е толквоа хубаво, защото българите сме били ужасни и сме си сипвали по много и после се хвърляло, за разлика от французите, които били друга работа. Като изключим него, всички други бяха страхотни. Цената като за двама възрастни и 2 деца в момента беше сравнително добра и си заслужава. В нормалния случай обаче цената е по-висока от Дюни и не виждам как бих предпочела да дойда тук. Като цяло ми хареса и ако не беше мъж ми да мрънка непрекъснато, щях още по-добре да си изкарам. Иначе си личи, че хотела е направен с вкус и мисъл. П. С. Преди е било на ЦК на ДКМС станция и за и сериозната прилежаща зелена площ. IMG_20200813_153413.thumb.jpg.53f12030ce11925a253118007f3b211b.jpg

IMG_20200816_114050.jpg

IMG_20200816_113150.jpg

IMG_20200816_113139.jpg

IMG_20200815_143218.jpg

IMG_20200814_092153.jpg

IMG_20200814_091531.jpg

IMG_20200813_154858.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.