Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 7 минути , ivan69 каза:

Никъде няма знак , че е защитена местност или , че паркирането е забранено . Как са написали акт на вашите приятели?

"Незнанието на законодателството,не е оправдание за никого",пише го в статията.Написали са им акта директно на плажа.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ДиянаВ каза:

за тези, на които Балчик не е много далече.

Пробвайте и ресторантчетата на Тузлата.  Добра кухня има и на Верони , горе в квартала до кръговото. Интересно място за къпане е ето тук ,между  4ти и 5ти стъпала е само пясък а и днес водата е кристална. 

Ние сме от "късметлиите"  😉

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
16 minutes ago, stefanrusev said:

Пробвайте и ресторантчетата на Тузлата.  Добра кухня има и на Верони , горе в квартала до кръговото. Интересно място за къпане е ето тук ,между  4ти и 5ти стъпала е само пясък а и днес водата е кристална. 

Ние сме от "късметлиите"  😉

Благодаря! Ще разгледам и запомня предложенията ти, защото със сигурност ще имаме още едно моренце там, а аз се боря и за две🙂

Връзка към коментар

Аз харесвам и съответно препоръчвам Албена. Последните 17 години лятната ми почивка е там и смело мога да кажа, че има хотели за всеки вкус и джоб. За мен плажа е прекрасен, курорта - също. Не съм ходила в Турция и не знам какъв е инклузива там, но в Албена в хотелите от по-висок клас инклузива е чудесен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

А, има Мелия ли?
Благодаря , сега ще видя!

Да де, ама дали работи, не е ясно. За каквато и дата да опитам, все няма места, в нито един хотел на Мелия в Несебър.

Аз съм букнала на Гран Канария за август - хотелът е затворен до 1 август.

Работят си и трите им хотела в Несебър. Скъпи са и обикновено ги продават главно през няколко големи туроператора. Но тази година, за разлика от други, излизат сравнително прилични цени и през сайта на Melia.

 

image.png.1ac185ae624515d1836872caa42956e8.png

 

Дори и от утре излизат цени (макар и много високи) и може да се резервира.

 

image.png.7732b64a836014b760c0b94f3e5041d0.png

 

През Booking.com също може да се резервира, като даже е и по-евтино.

 

image.png.5937d41174d7a4e7eaef174f63a62e8f.png

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 hour ago, stefanrusev said:

Пробвайте и ресторантчетата на Тузлата.  Добра кухня има и на Верони , горе в квартала до кръговото. Интересно място за къпане е ето тук ,между  4ти и 5ти стъпала е само пясък а и днес водата е кристална. 

Ние сме от "късметлиите"  😉

@stefanrusev, а таксита ходят ли до Тузлата. Мисълта ми е, че при нас няма кой да се жертва за шофьор и да не пие🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, tch каза:

По-интересно защо повтаряш заведение, от което видимо не си бил доволен 😄 

Имах забележки към обслужването, кухнята е много добра.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, IvanNavi каза:

Работят си и трите им хотела в Несебър. Скъпи са и обикновено ги продават главно през няколко големи туроператора. Но тази година, за разлика от други, излизат сравнително прилични цени и през сайта на Melia.

 

image.png.1ac185ae624515d1836872caa42956e8.png

 

Дори и от утре излизат цени (макар и много високи) и може да се резервира.

 

image.png.7732b64a836014b760c0b94f3e5041d0.png

 

През Booking.com също може да се резервира, като даже е и по-евтино.

 

image.png.5937d41174d7a4e7eaef174f63a62e8f.png

 

 

Благодаря, аз имам златна карта на Мелия ползвам още една отстъпка. Но вчера, незнайно защо, ми даваше, че нямат места в петте  им хотела в Несебър:(

Много  ти благодаря още веднъж! Даже не бях се сетила, че и у нас има Мелия. Имаш ли собствени впечатления за нашенска Мелия?
Благодаря на  всички  за помощта:)))
Младежта днес замина за Марина бийч на Дюни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Благодаря, аз имам златна карта на Мелия ползвам още една отстъпка. Но вчера, незнайно защо, ми даваше, че нямат места в петте  им хотела в Несебър:(

Много  ти благодаря още веднъж! Даже не бях се сетила, че и у нас има Мелия. Имаш ли собствени впечатления за нашенска Мелия?
Благодаря на  всички  за помощта:)))
Младежта днес замина за Марина бийч на Дюни.

Имам известен опит с трите хотела (в Несебър са три, иначе имат и в Слънчев бряг). Практически са неразличими като условия, като единствено Palace е с малко по-големи стаи. Условията са много прилични, като за стандартите на Melia. Предлаганата храна е разнообразна и с добро качество. Може би най-привлекателното, особено за децата, е аквапарка (общ е за трите хотела, намиращи се в един двор), който си е съвсем истински. Единствено неприятно е, че когато комплекса е пълен, има немалки опашки на най-търсените водни атракции, но тази година може и да не е така. Според мен е много добро място за семейна почивка с деца, но това си е субективно мнение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз също имам опит с 3-те хотела в Несебър . Храната е без забележки , условията също . Плажа обаче е съвсем малка тясна ивица , на около 5 минути спускане по пътечка от хотелите . По принцип хотелите са запълнени с чужденци , но доколкото знам , тази година ще работи само един от тях. А и не съм сигурен дали са отворили вече .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, IvanNavi каза:

Имам известен опит с трите хотела (в Несебър са три, иначе имат и в Слънчев бряг). Практически са неразличими като условия, като единствено Palace е с малко по-големи стаи. Условията са много прилични, като за стандартите на Melia. Предлаганата храна е разнообразна и с добро качество. Може би най-привлекателното, особено за децата, е аквапарка (общ е за трите хотела, намиращи се в един двор), който си е съвсем истински. Единствено неприятно е, че когато комплекса е пълен, има немалки опашки на най-търсените водни атракции, но тази година може и да не е така. Според мен е много добро място за семейна почивка с деца, но това си е субективно мнение.

Благодаря ти!
Имам мнение за Мелия, къде ли не по света, но за тук , даже, не се бях сетила, че има:(((((

 

преди 10 минути , ivan69 каза:

Аз също имам опит с 3-те хотела в Несебър . Храната е без забележки , условията също . Плажа обаче е съвсем малка тясна ивица , на около 5 минути спускане по пътечка от хотелите . По принцип хотелите са запълнени с чужденци , но доколкото знам , тази година ще работи само един от тях. А и не съм сигурен дали са отворили вече .

 

В момента много хотели на веригата, на Канарските острови,  са затворени до 1 август.

Аз съм резервирала един , за август и съм на тръни, дали ще отвори. Ако няма достатъчно резервации, може и да не заработи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, AlexandraKo каза:

Част от децата имаха резервация за Неа Перамос, но се отказаха.

И сме в търсене на хубаво място на нашето  море. Около Созопол, Приморско.Балчик ни е много далече.

Ама, хубав хотел, с храна, на плажа.

Сега си  говорих с Дюни - за 7 нощувки, 2800 лева. Двама възрастни, с дете на 12.

На нашето  море не сме били, сигурно,15 години.

Ама, тая цена, малко ме смути:((((((

На Лансароте, за Ред левъл, последната ни почивка струваше,  за 7 нощувки 1200 евро.

Аз ли нещо съм в грешка, или  400 на вечер , като за Бг е нормално?

 

 

Хотел Престиж Сити 2 - Приморско, ММЦ

Един добър компромис

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Marisha каза:

Хотела е хубав и на хубаво място, но храната е отвратителна.

Да! Миналата и по-миналата година храната беше - "Аха към лошото, но се намираше все още нещо разумно". Тази година бяхме за дълъг уикенд - ЛЕШ. Но все пак хотелът е хубав, плаж - топ. Храната - абе има и свободна консумация по меню. Все нещо ще е ОК 😄 А и Приморско е на 10 мин пеша. За мен е добър вариант като за нашето море. Но....почивка - компромис означава после тегава цялата година. Не е за мен! Не мога да си го позволя!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Pantelej Putnik каза:

Да! Миналата и по-миналата година храната беше - "Аха към лошото, но се намираше все още нещо разумно". Тази година бяхме за дълъг уикенд - ЛЕШ. Но все пак хотелът е хубав, плаж - топ. Храната - абе има и свободна консумация по меню. Все нещо ще е ОК 😄 А и Приморско е на 10 мин пеша. За мен е добър вариант като за нашето море. Но....почивка - компромис означава после тегава цялата година. Не е за мен!

Показателно за качество на храната , че дори и персонала за без пари не искаше да яде там . Иначе плажа е прекрасен и хотела е хубав.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Marisha каза:

Показателно за качество на храната , че дори и персонала за без пари не искаше да яде там . Иначе плажа е прекрасен и хотела е хубав.

Гостите ядат, защото не виждат кухнята и кошмарът вътре. Ами персоналът, като вижда всичко това....😕

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Хотел Престиж Сити 2 - Приморско, ММЦ

Един добър компромис

Благодаря, ама не сме от тия, дето, баш с почивката правят компромис:(((((

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря, ама не сме от тия, дето, баш с почивката правят компромис:(((((

 

Ами защо говориш тогава за почивка в БГ?! 🙂

Казах "компромис", защото в БГ винаги трябва да се направи компромис с нещо. И като вземе човек всичко заедно - уж цяла каца с мед, а вътри има и ..... друго 🤭

П.П. А иначе се опитах да помогна, @AlexandraKo.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 18.07.2020 г. в 15:49, AlexandraKo каза:

Сега си  говорих с Дюни - за 7 нощувки, 2800 лева. Двама възрастни, с дете на 12.

На нашето  море не сме били, сигурно,15 години.

Ама, тая цена, малко ме смути:((((((

На Лансароте, за Ред левъл, последната ни почивка струваше,  за 7 нощувки 1200 евро.

Аз ли нещо съм в грешка, или  400 на вечер , като за Бг е нормално?

Че какво толкова да те смути, щом не е проблем да платиш подобна, при това за двама, и то без пътните :wink:

Идете, вижте, пък току виж след 15 години сте преоткрили родното :nyam:

Пък знаеш ли, после може и да благодариш.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Ами защо говориш тогава за почивка в БГ?! 🙂

Казах "компромис", защото в БГ винаги трябва да се направи компромис с нещо. И като вземе човек всичко заедно - уж цяла каца с мед, а вътри има и ..... друго 🤭

П.П. А иначе се опитах да помогна, @AlexandraKo.

Да, благодарих ти.

А малко по- нататък, ти  самият казваш, че не правиш компромис с почивката си ...

Не си дочел - питах за едните ни деца, които имаха резервация за Тасос и се отказаха, та от днес за утре, трябвше да намерим нещо хубаво...

преди 53 минути , Petkan каза:

Че какво толкова да те смути, щом не е проблем да платиш подобна, при това за двама, и то без пътните :wink:

Идете, вижте, пък току виж след 15 години сте преоткрили родното :nyam:

Пък знаеш ли, после може и да благодариш.

Не ставаше въпрос за нас, пък и вече отидоха...

След 15 години, я съм жива, я не:((((Благодаря за доверието...

Каквото ми се е полагало, съм го открила вече.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Marisha каза:

Показателно за качество на храната , че дори и персонала за без пари не искаше да яде там . Иначе плажа е прекрасен и хотела е хубав.

Понеже при последното ми ходене в хотела имаше 3-4 семейства само, успях да се запозная с управата на хотела. Преди малко им се обадих да питам за една резервация за приятели и използвах момента да им кажа какво мислят хората за храната им. Подчертах, че им давам тази обратна връзка само, защото знам колко са готини и с какво желание са се заели да обръщат мнението на българина, че и в БГ всичко може да е супер. На мнение съм, че когато има нещо нередно, то трябва да им се каже, за да са наясно. Все пак гледните ни точки са различни - те организират бизнеса, а ние сме гостите. Мисля, че ме разбраха правилно и няма да ми се сърдят. Те са добронамерени, а така човек върви напред. А иначе, в моя защита ще кажа, че не съм от онези, които само критикуват. Има ли хубаво - никога няма да пропусна да похваля хората и да ги поздравя, че толкова добре се справят. Това е добре за всички! Добрината се мултиплицира, расте удовлетвореността, ставаме по-добри, живеем по-добре. 🙂

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.