Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Иракли къмпинг ли се води само? Имам познати, където ще са там на каравана и искам да ида за няколко дена, но не откривам да се дават нощувки там поне в Букинг и най близо ми изкарва Обзор?1

Връзка към коментар
11 minutes ago, Ivko said:

Иракли къмпинг ли се води само? Имам познати, където ще са там на каравана и искам да ида за няколко дена, но не откривам да се дават нощувки там поне в Букинг и най близо ми изкарва Обзор?1

Хотели и резервации през Букинг там няма 🙂, но би трябвало да има бунгала. Напиши в гугъл бунгала Иракли и потърси телефон за връзка и резервации. Другият вариант е твоите приятели на място да питат и после ти да отидеш. 

Много е красив и пуст районът и плажът. Има глигани, внимавай 😉 /поне преди 6-7 години/

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
1 minute ago, Ivko said:

Написах, видях и се отказах 😃

103039_hotel_view.jpg

Виж, не съм ходила скоро, а и не съм нощувала там. Пътьом от южното Черноморие към Варна сме се отбивали два пъти. Наистина е красиво, но и скучно, ако е повече от ден. Зависи и от компанията де.

Не се отказвай, ще са интересни сървайвърските ти репортажи 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Ivko каза:

Написах, видях и се отказах 😃

103039_hotel_view.jpg

Е, ти за 360 лева на човек за вечер без храна какво повече очакваш 😂 

П.П. Това е майтап, а не някакви реални цени. 😉 Майтапя се точно с тази цифра, защото скоро видях някакви бунгала на Каваци или Смокиня на тази цена и за двама. Цената е супер........за 7-звезден хотел в Дубай.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Barfly каза:

Аз работя на Дюни ако някой има някакви конкретни въпроси бих могъл да отговаря ако съм компетентен разбира се.

Кой от хотелите е най-добро съотношение цена/качество и в кой от хотелите е добре и сигурно да се храниш?

Връзка към коментар
12 hours ago, ива валя said:

Кой от хотелите е най-добро съотношение цена/качество и в кой от хотелите е добре и сигурно да се храниш?

Не препоръчвам Палас, защото на другите хотели на по изгодна цена ще получите същото, а варианти за хранене има много. От гледна точка на сигурност, поне според мен, тък като съм тук от над месец време вече не виждам да има нещо от което да се притеснявате.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Barfly каза:

Не препоръчвам Палас, защото на другите хотели на по изгодна цена ще получите същото, а варианти за хранене има много. От гледна точка на сигурност, поне според мен, тък като съм тук от над месец време вече не виждам да има нещо от което да се притеснявате.

Благодаря. В кой от ресторантите е по качествена и вкусна храната или всичко се готви в кухня майка?

Връзка към коментар
преди 7 часа, Barfly каза:

Не препоръчвам Палас, защото на другите хотели на по изгодна цена ще получите същото, а варианти за хранене има много. От гледна точка на сигурност, поне според мен, тък като съм тук от над месец време вече не виждам да има нещо от което да се притеснявате.

Децата вчера се настаниха в Белвил / или, както там  се казва/ и казват, че е добре. Но накрая ще имам информация за всичко.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

На плажа на Слънчака се е понапълнило, въпреки че половината хотели не са отворени. Паркинг около (бившия) Кубан - 10 лв. до 8 часа, чадър с 2 шезлонга - 12 лв., голям дюнер - 8 лв, бургер - 7 лв, фрапе - 4 лв. Чисто е, чадърите са на разстояние. Водате е що годе чиста има щипалки. Абе, бива, ама е компромис. Българи и румънци са почиващите основно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За Дюни за мен най-добре е в Холидей вилидж, в къщичките, имат огромни тераси и са в гора и са най-евтини. Ресторанти може да ползваш на целия комплекс, но най-добре си готвят в Ресторант СОЗОПОЛ (който си е на Белвил и Холидей Вилидж),макар и да не е толкова изискан, като на Марина бийч. @AlexandraKo, и аз смятам, че ако се държи на хотел, Белвил е супер вариант. И не е толкова по-скъп от вилите, и е до аквапарка, и е до дискотеката вечер,и е до амфитеатъра. Дано им хареса на децата. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 минути , luba_rizova каза:

За Дюни за мен най-добре е в Холидей вилидж, в къщичките, имат огромни тераси и са в гора и са най-евтини. Ресторанти може да ползваш на целия комплекс, но най-добре си готвят в Ресторант СОЗОПОЛ (който си е на Белвил и Холидей Вилидж),макар и да не е толкова изискан, като на Марина бийч. @AlexandraKo, и аз смятам, че ако се държи на хотел, Белвил е супер вариант. И не е толкова по-скъп от вилите, и е до аквапарка, и е до дискотеката вечер,и е до амфитеатъра. Дано им хареса на децата. 

А, то от днес за днес, нямаше много избор:(((

Но първото  впечатление е хубаво и рекоха, че храната им харесва. И бЕлото вино - също:))))

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 hour ago, bibi said:

На плажа на Слънчака се е понапълнило, въпреки че половината хотели не са отворени. Паркинг около (бившия) Кубан - 10 лв. до 8 часа, чадър с 2 шезлонга - 12 лв., голям дюнер - 8 лв, бургер - 7 лв, фрапе - 4 лв. Чисто е, чадърите са на разстояние. Водате е що годе чиста има щипалки. Абе, бива, ама е компромис. Българи и румънци са почиващите основно.

Може би в централната част, но моите впечатления са, че е много празно като за това време на годината, особено делничните дни. Уикендите си има повече хора. Вчера сутринта на свободната зона около Какао бийч и Бедруум хората бяха изключително на рядко, на чадърите има хора, но и доста свободни места. Виж, в събота по обяд чадърите от "моята зона" се напълниха на 90% (предполагам донякъде и заради по-ниската им цена тази година). Щипалки не е имало, може да са дошли днес. 😄

На мен ми беше напълно приемливо, а не обичам тълпите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
18 hours ago, luba_rizova said:

За Дюни за мен най-добре е в Холидей вилидж, в къщичките, имат огромни тераси и са в гора и са най-евтини. Ресторанти може да ползваш на целия комплекс, но най-добре си готвят в Ресторант СОЗОПОЛ (който си е на Белвил и Холидей Вилидж),макар и да не е толкова изискан, като на Марина бийч. @AlexandraKo, и аз смятам, че ако се държи на хотел, Белвил е супер вариант. И не е толкова по-скъп от вилите, и е до аквапарка, и е до дискотеката вечер,и е до амфитеатъра. Дано им хареса на децата. 

Подкрепям напълно

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 часа, AlexandraKo каза:

Децата вчера се настаниха в Белвил / или, както там  се казва/ и казват, че е добре. Но накрая ще имам информация за всичко.

Брат ми и съпругата му в момента  са в "Марина Роял Палас" и също са много доволни. Нямат забележки засега, а са претенциозни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

от толкова споменаване почнах и аз да го заглеждам Дюни, само че не откривам никак много снимки, по които да си изградя представа, но да кажем до тук сякаш плажът би ми харесал и май изглежда подходящо за мързелива почивка, при която можеш след ставане и бос да стигнеш до него? а иначе достъпен ли е за външни посетители и при какви условия - плажът? това ме интересува в случай, че не се превъзмогна с идеята за ол-инклузива, към чийто български вариант съм скептична по отношение на качество, опашки и тн, но пък може някой да ме опровергае :smile: атмосферата става ли изобщо за хора, отишли без дете, без никакви аспирации към амфитеатри и масови общи забавления?

Връзка към коментар

Безкраен плаж и зона свободна от платени шезлонги и чадъри! 

Чисто море, ситен пясък... 

Очарован съм от Равда Обзор! 

IMG_20200723_125806.jpg

IMG_20200723_125514.jpg

IMG_20200723_125401.jpg

IMG_20200723_125127.jpg

 

IMG_20200723_103910.jpg

IMG_20200723_125634.jpg

Редактирано от neuromancer
грешен град
  • Харесвам 15
Връзка към коментар
На 20.07.2020 г. в 12:31, Ivko каза:

Иракли къмпинг ли се води само? Имам познати, където ще са там на каравана и искам да ида за няколко дена, но не откривам да се дават нощувки там поне в Букинг и най близо ми изкарва Обзор?1

Родителите ми са ходили на тия бунгала поради същата причина - приятели на каравана. Единственото преимущество е банята, иначе си бяха носили в колата и чаршафи (и 2мата са адски гнусливи), а последният ремонт там е преди да се родим 😄. Баща ми им бил казал да "изровят" най-твърдия наличен матрак, понеже има дископатия (което е вярно) и ако не може да стане сутринта, ще има проблем. Бяха изнамерили 😄

Там се ходи за купон, няма удобства или лукс 

След като хора на по 55+ могат да се гмурнат в такова преживяване, на 25+ едва ли трябва да е проблем.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
On 7/20/2020 at 12:47 PM, ДиянаВ said:

Хотели и резервации през Букинг там няма 🙂, но би трябвало да има бунгала. Напиши в гугъл бунгала Иракли и потърси телефон за връзка и резервации. Другият вариант е твоите приятели на място да питат и после ти да отидеш. 

Много е красив и пуст районът и плажът. Има глигани, внимавай 😉 /поне преди 6-7 години/

И аз си спомням глиганите - много пъти сме къмпингували там, и на диво и на т.нар. къмпинг...очарованието там е да си на палатка 🙂 обаче не съм ходила от 8 години, откакто се появи концесионер с мутрите -охранители и заведения, където един таратор е 20 лв.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Иракли прочетох в нета, че сега имало хотел, луксозни бунгала и вили към новонаречения плаж Вая. Цени за настаняване не видях, но чадър и 2 шезлонга били 46 лв. А мерси😁 Добре си беше с глиганчетата 😁

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , bibi каза:

@crazyhorse, кой е този плаж точно ? В Ахелой сме и ми омръзна от пренаселени плажове. 😞

Ох, съжалявам за грешната информация, но това е на Обзор, а не на Равда!В момента пробвам да го редактирам, но от телефона не мога! Това е от Обзор, посока Бургас-на около километър вляво е отбивката! Държи се дясно на всичките разклонения и се спускаш надолу... 

Връзка към коментар

Кратка северозападна разходка. Не сме ходили, че ни е далече за кратки прескачания .Белоградчик,страхотни скали, западнало и неподдържано градче, обслужване в ресторантите на ниско ниво в стил Балкантурист. Направихме екопътека Лепеница,до едноименната пещера,което се оказа доста приятна разходка, с изключение на чути близо до нас диви прасета и позабързахме ход.Уникална природа !

044.JPG.e6a293be06d727b39f4571b8c6468176.JPG042.JPG.404ed1be6aef76078d0144555fe2de59.JPG049.JPG.72bc22944262ba7bc36e18af50a0b8f9.JPG110.JPG.fe92fd1024fa070c5cf59ad8b4813f8b.JPG167.JPG.ac35d92c11e137b52cc66a894493aac4.JPG076.JPG.ce329b9efb7dacf0f83a20113bc71aaa.JPG112.JPG.2bd0fd593e1c16a696caf54197ce50c1.JPG127.JPG.9734c9abd50286f0895e7753a8b0fa58.JPG

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, crazyhorse каза:

Безкраен плаж и зона свободна от платени шезлонги и чадъри! 

Чисто море, ситен пясък... 

Очарован съм от Равда Обзор! 

IMG_20200723_125806.jpg

IMG_20200723_125514.jpg

IMG_20200723_125401.jpg

IMG_20200723_125127.jpg

 

IMG_20200723_103910.jpg

IMG_20200723_125634.jpg

Плажовете на Обзор са прекрасни, наистина. Дори централния плаж е хубав, има си достатъчно и чадъри и свободна зона. Над Обзор има екопътека с изворчета, място за пикник, барбекю, доста е приятно. Пътеката стига до крепост, но по-скоро до останките на крепостта, от която всъщност не е останало почти нищо. Но разходката е много приятна.

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.