Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Тоест, ако си поръчам мекици и диня накуп сигурно ще фалирам.

 

Добре дошли, Бай Ганьо ви очаква с отворени обятия :grin:

 

П.С. Щеше да е смешно, ако не беше жалко.

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Заповядайте в Русе 🙂. Който дойде, ще го черпя една мекица. Пред Градските хали има по 80 ст., че и пудра захар им слагат, ако искаш 🙂

А в Силистра колко по-евтино е да не говорим. Кафе-капсула от щанд за сладолед 50 ст.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, bad kid каза:

FB_IMG_1595947527426-01.jpeg

Тия мекици да не ги правят с бадемово брашно и да ги меси IT специалист от Силиконовата долина...:girl_crazy:?

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Тоест, ако си поръчам мекици и диня накуп сигурно ще фалирам.

Ти ли...? Точно ти ли ще ми се пра'йш на социално слаб? W! милионерът... :laugh: Айде на "Дюни"! Къде се буташ в В-групата? :girl_blum:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Petkan каза:

Ами четете ги тези менюта бе, хора! Не е срамно да се информираш за цената... и да им... пожелаеш успешен бизнес :banned:

Именно, ни в чужбина, ни у нас поръчвам, без да съм се информирала за цената предварително. За Иракли явно са го подарили на някой наш човек мутра и той си дерибейства. Но, в очите ни навират само тези примери, никой не се хвали, като закуси с баничка от 0.80 лв. Миналата година за първи път бяхме на къмпинг, Китен, продаваха гюзлемета за 1.20,мекици за 0.50 и т.н. и т. н. И в самия Китен цените си бяха такива, такива са и на Приморско и на юг надолу. В Балчик също. Не ги пишем по форуми обаче, че сме се наяли за под 1 Евро барабар с кафето, нали? Не е в тренда.... 

И,да дам информация, покрай нашата разходка сега по "дивото" Черноморие на юг, да кажа, че най-празния плаж беше... на Дюни 😀. На шофьорски плаж, на Бутамята, на Аркутино,  на Силистар, все уж по-спокойни плажове, беше адската лудница. На Дюни на плажа 10 човека общо, от които едните бяхме ние и едни приятели. Та, явно, в стремежа си да избягат от гмежа на ол инклузива, хората са направили един по-голям и ужасен гмеж. 

 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар

Най-скъпото кафе за утрепано кафене с пластмасови масички и столове съм пила в Гърция - Пирея пред пристанището, за 4.50 евро.

Най-гадната и скъпа паста, представляваща макарони със сланина, съм яла в Сицилия - Сиракуза, за 12 евро. Всеки има подобни примери.

Това не пречи да продължавам да харесвам Гърция и Сицилия. Извратеност и печалбарство има по цял свят.

Моля Ви спрете да настройвате хората колко е гадно в България на море. За някои тази година това е варианта. Не е необходимо да тръгват с нагласа за мизерия, измама, скъпотия и т.н. Аз ходих, хареса ми и нямам търпение пак да отида🙂. Почивката е за това, малко или много да си с розови очила🙂

  • Харесвам 20
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ами аз не го приемам като настройване, а като предупреждение. След дни тръгваме да обикаляме Северното крайбрежие. Мислех да стартираме с Иракли и подобна ситуация щеше да ме издразни. Сега, като знам, ще мога да си бодна личен чадър с кеф, а на други места ще питам за цената на мекиците. 

Спор няма, навякъде може да се случи. И не виждам защо да се информираме за нашенските капани, както правим за чужбинските, да е настройване. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 минути , luba_rizova каза:

Именно, ни в чужбина, ни у нас поръчвам, без да съм се информирала за цената предварително. За Иракли явно са го подарили на някой наш човек мутра и той си дерибейства. Но, в очите ни навират само тези примери, никой не се хвали, като закуси с баничка от 0.80 лв. Миналата година за първи път бяхме на къмпинг, Китен, продаваха гюзлемета за 1.20,мекици за 0.50 и т.н. и т. н. И в самия Китен цените си бяха такива, такива са и на Приморско и на юг надолу. В Балчик също. Не ги пишем по форуми обаче, че сме се наяли за под 1 Евро барабар с кафето, нали? Не е в тренда.... 

И,да дам информация, покрай нашата разходка сега по "дивото" Черноморие на юг, да кажа, че най-празния плаж беше... на Дюни 😀. На шофьорски плаж, на Бутамята, на Аркутино,  на Силистар, все уж по-спокойни плажове, беше адската лудница. На Дюни на плажа 10 човека общо, от които едните бяхме ние и едни приятели. Та, явно, в стремежа си да избягат от гмежа на ол инклузива, хората са направили един по-голям и ужасен гмеж. 

 

А вкусни ли са гюзлеметата? Защото ако не са, не е особено важно и колко струват. На мен почна да ми се струва, че това море може да ни хареса, ако се планира правилно.  

Сега бяхме в Източни Родопи - да, евтино е. Ама в 30 км диаметър около Маджарово няма заведение. За Странджа май е подобно положението. В такъв случай бих дала 2.5 за мекица без да се замисля дори. 

Сещаш ли се за друга пътека, подобна на тази между Бутамята и Силистар? Умирам от кеф да ходя по скали около брега, едва ли на това море няма да ми хареса 🙂

Връзка към коментар
11 minutes ago, jul said:

Ами аз не го приемам като настройване, а като предупреждение. След дни тръгваме да обикаляме Северното крайбрежие. Мислех да стартираме с Иракли и подобна ситуация щеше да ме издразни. Сега, като знам, ще мога да си бодна личен чадър с кеф, а на други места ще питам за цената на мекиците. 

Спор няма, навякъде може да се случи. И не виждам защо да се информираме за нашенските капани, както правим за чужбинските, да е настройване. 

Аз бих ползвала плажните чадъри за 10 лв. Чудно ми е как ще ме накарат да консумирам диня, вода и т.н., ако не искам. Ще бръкнат в портфейла ми да вземат пари ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Lindt, вкусни бяха, естествено, турци бяха майсторите.

Освен между Бутамята И Силистар, от Маслен нос до Св. ПАРАСКЕВА е също много красива и защитена местност, с много интересни скални образувания, има и някаква Тюленова пещера долу, ако не сте ходили, май обаче се кара организирано. 

В книжката от Странджа имам написана и пътека от Ахтопол до устието на Велека, според мен и тя е красива, също се води геоложка. 

Ето снимах ти пътеките, които мисля, че са такива. 

15959593495015718398392009698382.jpg

15959593802036844825788984728261.jpg

1595959427377104979190838679029.jpg

15959595043874771411290027344032.jpg

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
20 minutes ago, jul said:

@ДиянаВ, може. Аз не бих искала разправии по време на почивката и предпочитам да знам предварително. 

И аз не обичам разправии. Имах предвид, че не знаем каква точно е случката с дамата с червения маникюр, споделена в медиите. Да питаме наш човек.

@bibi, ти ли беше скоро на плаж в Иракли и плати ли 36 лв. над сумата за чадър и шезлонг🙂?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

тези скъпите по 46 лв се знае, че са към въпросния милионерски Вая комплекс, в смисъл все някак човек може да усети, че сяда на по-различно място, то цените в такъв случай действат като своеобразен "фейсконтрол" за желания клиент...

 

аз си признавам, че съм много натоварена с предразсъдъци от детството и младостта, думи като Обзор, Равда, Кранево, Шкорпиловци, ми навяваг асоциации на полумизерни пионерски лагери, заметнати в нищото, хем не съм била никога на такива, просто от разкази на заточени деца-приятели, и сега ми е ужасно трудно да се пречупя, дори само в мислите си, за там... затова пък ми е интересно да чета разкази какво виждат другите сега по тези места

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
5 minutes ago, antea said:

тези скъпите по 46 лв се знае, че са към въпросния милионерски Вая комплекс, в смисъл все някак човек може да усети, че сяда на по-различно място, то цените в такъв случай действат като своеобразен "фейсконтрол" за желания клиент...

 

аз си признавам, че съм много натоварена с предразсъдъци от детството и младостта, думи като Обзор, Равда, Кранево, Шкорпиловци, ми навяваг асоциации на полумизерни пионерски лагери, заметнати в нищото, хем не съм била никога на такива, просто от разкази на заточени деца-приятели, и сега ми е ужасно трудно да се пречупя, дори само в мислите си, за там... затова пък ми е интересно да чета разкази какво виждат другите сега по тези места

Това със заточените деца много ме развесели🙂. Ще заспя с мисълта за пионерски лагер и усмивка🙂

Връзка към коментар
преди 20 минути , antea каза:

тези скъпите по 46 лв се знае, че са към въпросния милионерски Вая комплекс, в смисъл все някак човек може да усети, че сяда на по-различно място, то цените в такъв случай действат като своеобразен "фейсконтрол" за желания клиент...

 

аз си признавам, че съм много натоварена с предразсъдъци от детството и младостта, думи като Обзор, Равда, Кранево, Шкорпиловци, ми навяваг асоциации на полумизерни пионерски лагери, заметнати в нищото, хем не съм била никога на такива, просто от разкази на заточени деца-приятели, и сега ми е ужасно трудно да се пречупя, дори само в мислите си, за там... затова пък ми е интересно да чета разкази какво виждат другите сега по тези места

...заточени, в смисъл че някой на сила се е отървал от горките деца ли?

 

Лагери отдавна няма, всъщност има...спортните лагери все още съществуват слава Богу.

Идеята на това мероприятие е(беше) децата да бъдат самостоятелни, да правят някакви неща заедно, да се социализират.

За радост отново има наченки на такава дейност.

Само че колчем са днешните родители, дето да пратят детето си на място без телефон и нет? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

       Самата тема както е формулирана почивка е някак извратено 🙂 . Май тук между нас  няма много почиващи.  Човек ходи на работа  , за да си почива 🙂 . Или добре де прибира се в къщи за това. Но  когато е свободен гледа да се  забавлява

 

И тук в БГ си е едно съвсем чудесно и евтино  място за това . Не сме скучали нито ден . Имаме си планини , минерални басейни , водопади , езера , пещери , рафтинг , парапланеризъм , коне за яздене , колела за каране , офроуд ,  каяци , бънджи , парашути и какво ли още не .  Просто трябва малко въобръжение като за всичко . Разнообразието според мен е ключът . 

 

Що се касае до морето то е ясно че нещата са несравними не само с Гърция . По размер на бреговата ивица тя е на 10 , а ние на 117 място от 158 възможни , между Албания и Гвинея Бисау 🙂 . 

 

 Когато всички се редят на няколко часова  опашка за Гръцко ( много любима ) , стиснали с потни ръце медицинска бележка и  отворени за тест уста , очевидно трябва да се прави нещо различно . Поздравления за онези които избраха Румъния , Сърбия или Швейцария . Албания не е много ок точно в сезона .  Даже на Слънчака  е по спокойно 🙂 . За по заможните Малдивите са една добра алтернатива в момента . А на нашето море юли и август се ходи на север

 

 И ако знае някой къде в София продават гюзлемета 🙂  .

 

 

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@Kalina IvanovaЕй ме на, макар че аз не ги пращам децата, а те сами казват къде искат да идат 😂

И за да съм частично по темата - синът ми, на 14г.,се върна вчера от спортен лагер на Созопол. Преди това беше с нас в Гърция и беше шокиран от созополските плажни цени 😂 Поне там, дето са можели да ходят, за другаде не знам, но пържени картофи 7 лв., бургер 20...

@ivooo, може и да си прав за почивката. Нашата фамилия реши, че моментът е идеален да обиколим северното море + Сребърна, Мадара, Плиска, Преслав..., за което сме отделяли време преди поне 15 години. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 

преди 3 часа, antea каза:

тези скъпите по 46 лв се знае, че са към въпросния милионерски Вая комплекс, в смисъл все някак човек може да усети, че сяда на по-различно място, то цените в такъв случай действат като своеобразен "фейсконтрол" за желания клиент...

 

аз си признавам, че съм много натоварена с предразсъдъци от детството и младостта, думи като Обзор, Равда, Кранево, Шкорпиловци, ми навяваг асоциации на полумизерни пионерски лагери, заметнати в нищото, хем не съм била никога на такива, просто от разкази на заточени деца-приятели, и сега ми е ужасно трудно да се пречупя, дори само в мислите си, за там... затова пък ми е интересно да чета разкази какво виждат другите сега по тези места

Едни от най-хубавите ми спомени от детството са от лагерите на море в Бяла. Да, скапано бунгало, 10 човека вътре, плажа не особено близо, но пък какви щуротии и емоции имаше. Та мисълта ми е, че с лагерите и почивките е както си го направиш.

 

Колкото до Обзор, за мен това е едно от най-хубавите места по нашето Черноморие. Плажове - чудесни, екопътека, спокойно градче, алея за разходки, амфитеатър с културна и развлекателна програма, барове има също и т.н и т.н. 

 

Ако човек тръгне за някъде с негативна нагласа е много по-вероятно да види предимно негативи, отколкото позитиви. 

 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар

Докладвам, дават по Твто за въпросния ПЛАЖ Вая на Иракли. Та, цената е към чадърите с обслужване към бара, отбелязани на картата, и включва :2 шезлонга, 2 шалтета, 2 плажни кърпи, 2 води и плодова Салата за 36 лв. В менюто на бара е описано. Та, за който ходи там, да си ляга на свободната зона и/или тази без обслужване. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Моника каза:

Та мисълта ми е, че с лагерите и почивките е както си го направиш.

 

И аз съм на това мнение.Не само за почивките,за всяка ситуация в живота.Екскурзиите,почивките,начинът на пътуване са въпрос на личен избор и най-вече на споделеност.Всички имаме различни потребности и изисквания.За мен е най-важно мястото,където отивам да е чисто и удобно.Била съм в бунгало на Шкорпиловци,където вечер гонехме по стаите мишлета,а на тавана имаше съсели,които по цяла нощ играеха хоро на главите ни.Е,преживях го,защото компанията беше чудесна.Била съм  в петзвезден,супер луксозен хотел в Кушадасъ,където пък бях с неподходяща компания,която познавах  малко.Та добре че срещнах  готини хора,та и това го преживях.

Ако тръгна да правя дребни сметчици,това няма да е почивка,а притеснения и неудовлетвореност.Точно това е  причината тази година  да не ходя в Гърция,но и това ще го преживея.😀

Та както си го направиш,важното е да се върнеш у дома положително зареден и щастлив.Отпочинал и готов за нови пътешествия.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.