Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 8 часа, Lindt каза:

Киро го препоръчва 😉 @cck? И биологът от Маджарово ни рекламираше района с различните къщи, единствената каменна камбана на църква и разни подобни неща, които ако проучиш, може да ти допаднат. 

П.П. Вила Армира не работи в момента. Има проект, по който я реставрират и не ме информираха кога ще е отворена за посещение, но няма да е скоро.

Така е. Хареса ми. Бях преди месец там още с отварянето на този странен за всички сезон. Всъшност хората, които управляват от тази година комплекса са музикантът Явор Русинов  и неговата съпруга. И точно там е заровено кучето! Букор Щепи го е имало и преди, но тазгодишната му поява за мен е различна в много положителен смисъл. Имах и искрения кеф да се запозная с Димитър Павлов, който беше страхотен зевзек. Та изкарахме си много добре (от моя страна, компания от две семейства с деца) един дълъг уикенд.

Ето едно тяхно парче, в което имам честта да познавам и "бармана" (GP) 🙂

 


 

преди 8 часа, antea каза:

да питам - някой има ли впечатления от това място? вчера ми попадна от пост във фейсбук, но понеже подозирам известен рекламен уклон, не бих се доверила изцяло, че е пълната идилия, която беше описана

Предполагам постът на Летящата Козила Ерато :)

Аз в никой случай не ми се ще да звуча рекламно. Хотелът е ОК, става за семейни почивки, а моето посещение беше гарнирано и с лично отношение, което всъшност беше и първоначалната причина да тръгна натам 🙂

 

Та независимо дали това ще е хотела ти, ако човек е в района не бива да пропуска да разгледа албанските къщи в с.Мандрица, вкопаната църква също.

Освен вила Армира (да в ремонт е, но може да се зяпа през прозореца), препоръчвам крепостта Мезек, както и крепостта Лютица.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, Zaro каза:

А и защо реши, че водиш с много луни?

 

Луните? Доста са, май.

Предположих, от това че си баща на 17 годишен. А моят син беше на 17 през 2003 г. А и съм баба на една малка принцеса.

Но стана много лично. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

Луните? Доста са, май.

Предположих, от това че си баща на 17 годишен. А моят син беше на 17 през 2003 г. А и съм баба на една малка принцеса.

Но стана много лично. 

Хехе, @Zaro се прави на голям:))))))

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 14 часа, Георги Матеев каза:

След няколко дни ще снимаме едно видео на нос Калиакра и покрай това решихме да се помотаем из северното Черноморие. Тюленово е задължително в програмата, имаме набелязани и още няколко точки. За нощувките харесах едно комплексче между Балчик и Каварна - Kaliakria - после ще кажа как е било.

Калиакрия е много хубава. Гледките са прекрасни.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
9 hours ago, Monika_Koko said:

@PizzaVegetariana,много интересно преживяване. Аз веднъж го правих при Крушунските водопади и беше страхотно. Как мога да запазя такъв тур? Къде да търся информация и координати? Изобщо дай, моля те малко повече информация.

Благодаря ти 🙂

Здравей! Благодаря ти за въпроса. Това е сайтът на клубът, който ги организира http://www.hodih.com/vodna1.html Нашият водач беше Сашо и много добре обясняваше.  Каньонингът определето е по-голямо предизвикателство, но за мен е по-интересен, защото ми навяваше асоциации с Индиана Джоунс или някакви праисторически приключенски филми. 

Зиплайнът, който е до пещерата също изглеждаше добре, но не се качихме. 

Малко съвети ако някой тръгне на каньонинг: Дълги ръкави и дълги панталони, да не се носи нищо, което ще се развали ако се намокри. Мястото е УНИКАЛНО и ако имате водонепромокаемо калъфче за море за телефон- задължително го вземете. Не носете ненужни неща, защото шансът да нямате възможност да бръкнете в чантата, за да си ги ползвате. За пещерата препоръчвам да сте с дълъг ръкав и нещо по-дебело отгоре, защото аз ях с клин и лека блуза и малко се намръзнах. 

Сезонът на пещерата е много кратък, защото през повечето време е под вода и препоръчвам да побързате, за да я видите!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 18 часа, Zaro каза:

 

Именно! Носталгията е по младостта, а не по "хубавите" условия, които в никакъв случай не са били хубави. То и всеки бил в казарма си спомня за нея с топли чувства, ама никой няма да иска да се върне.

 

Нито бунгалата, нито сокчетата, нито огледалата са били по-хубави, само гънките по кръщелното са били по-малко.

 

Синът ми сега беше на нещо като лагер, по-скоро алкохолна подготовка за 17-годишни, на бунгалата Олимпийска надежда в Равда. като машина на времето са. 🙂 Който му е носталгично, да ходи там.

Носталгията я описвате така все едно става въпрос за 80-годишни хора с безвъзвратно изгубена младост. 😃

преди 13 часа, Zaro каза:

Никого не съм нахранил. Аз и сега мога да спя на бунгала. Веднъж за една сватба извън София даже спах в стаите за работници (прилични) в една тухларна и то не много отдавна. :dance3:

Просто поддържам тезата, подобни хубави спомени се дължат на факта, че егенето е започвало с цифри от същото хилядолетие и сме били на безотговорна възраст, а не на бунгала, сокче с цвят на всички химични елементи в едно, домати от едно време с DDT. А и защо реши, че водиш с много луни?

 

Подобни хубави спомени се дължат на много емоции, приключения, да, защото сме били деца, защото да спиш на бунгало е предпоставка за много неща, които в хотел трудно се случват или поне емоцията не е същата - така наречените "мамби", страшни истории, условията не са перфектни, но се научаваш да се забавляваш въпреки условията  и т.н.

 

Идеята ми не е била да изпращам никой с носталгия на бунгало в Равда или Бяла. По-скоро исках да кажа, че в повечето случаи почивката е такава каквато си я направиш. Да, сега като "възрастен" избирам според възможностите, нуждите ми и т.н., но и в най-добрите условия ако си си мрънкач ще мрънкаш и това си е. Има хора, които пък и до ден днешен предпочитат да почиват на бунгала, къмпинги, палатки и за тях това са перфектни условия. Хората са различни.  

 

Колкото до сокчетата, всеки път когато съм около Бяла минавам да проверя, малко наивно, дали пък не ги правят отново, но не. Съдържание и цвят не коментирам, едва ли са по-нездравословни и с повече химични елементи, отколкото днешните сокове, кока-коли, фанти, натурални био вган без глутен сокове, които са такива само по етикет и т.н. 

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Моника каза:

Колкото до сокчетата, всеки път когато съм около Бяла минавам да проверя, малко наивно, дали пък не ги правят отново, но не. Съдържание и цвят не коментирам, едва ли са по-нездравословни и с повече химични елементи, отколкото днешните сокове, кока-коли, фанти, натурални био вган без глутен сокове, които са такива само по етикет и т.н. 

До преди година-две се продаваха подобни сокчета в една будка-кафене срещу Фестивала за пясъчни скулптури в Бургас. Ако правилно съм разбрала какво имате предвид - в една чаша ти слагат лепкав сироп и го допълват със сода. Запомнила съм го защото и майка ми изпадаше в носталгични настроения за газираните със шприц напитки, иначе като вкус не мисля, че съвременният човек нещо е загубил, но аз и не обичам газирано 🙂

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 38 минути , Мари Николова каза:

До преди година-две се продаваха подобни сокчета в една будка-кафене срещу Фестивала за пясъчни скулптури в Бургас. Ако правилно съм разбрала какво имате предвид - в една чаша ти слагат лепкав сироп и го допълват със сода. Запомнила съм го защото и майка ми изпадаше в носталгични настроения за газираните със шприц напитки, иначе като вкус не мисля, че съвременният човек нещо е загубил, но аз и не обичам газирано 🙂

 

 

Супер, ще ги потърся 😄 . Да, не помня колко лепкав е бил сиропът, но такъв беше принципът. Интересното е, че и аз не пия газирано, но вкуса на сокчетата си го спомням все едно току-що съм пила хахах, разбира се сега може да не ми се сторят вкусни, но не пречи да пробвам 😄 .

 

Мисля, че не съм препоръчвала един комплекс край Сърница, затова сега ще го направя. Комплекс "Романтика", ако някой иска да си почива сред природата, с гледка към язовир Доспат. Лично аз останах много доволна, стаята беше много чиста, с голяма тераса и гледка към язовира, в комплекса има басейн, СПА, ресторант, зала с тенис на маса и други игри, велосипеди под наем, разходка с корабче се предлага и т.н. Освен хотелска част има и къщички, аз съм отсядала само в хотела. Отношението беше хубаво, храната в ресторанта мога да кажа, че беше добра, като предимно ми хареса.

 

Ето гледка от терасата:

55964466_10157230641414322_6423253007122563072_n.jpg.3dcd2897d48815cdb427fde277dcf28a.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

До преди година-две се продаваха подобни сокчета в една будка-кафене срещу Фестивала за пясъчни скулптури в Бургас

Все още си е там

20200616_210206.thumb.jpg.ed23fcfc8d3b87ad549b3705de28817e.jpg

 

За тези с носталгичните лимонадени вкусове🍹, в центъра на Бургас, малко преди морската градина има павилион , който предлага от старата арменска лимонада

Ето го

35.png.1818738cef687eaff2e5b56fcfbec5c5.png

 

Аз обаче предпочитам да си запазя спомена за онази старата, така че не съм пробвала.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да разкажа и аз за нашето лято в България.

част 1 - 4 дни в Родопите. Силно препоръчвам къща за гости При влъхвите (вила Инна) в с. Стойките - чисто, уютно, вкусно, чудесни домакини и covid-19 мерки на ниво !

Прекрасни домашни закуски, домашна ракия (аз ракия по-принцип не употребявам, ама там и трите вечери заблажих), късо, семпло, но много вкусно меню.

Заведохме децата да видят Чудните мостове, Чепеларе, Ягодинската пещера, Орлово око, Дяволското гърло, еко пътека Невястата, Пампорово ,Смолян, Широка лъка, Триград, а част от групата отиде и до Смилян и пещера Голубовица (има лодки, подземна река - заслужава си изживяването за НЕклаустрофобични !) . Препоръчвам Бистро Острова по пътя за Дяволското - страхотна пъстърва и мно-о-о-го сръчни домакини ! Тате казваше : Родопите , тате ,са друга България ! (нямаме корен оттам) ,та всеки път като отида тези му думи се потвърждават. Широк взор, прекрасна природа, спиращи духа гледки и ...истински хора с големи сърца ! Изкарахме чудесно и само суперлативи мога да сипя, въпреки, че  планината не е моето и пъпът ми е хвърлен на морето.

част 2 - 7 дни на морето. Наехме частна вила с басейн близо до Ахелой - страхотна ! На живо изглеждаше по-добре от на снимки, страхотно чиста, любезен домакин, абе - супер ! (част е от Vineyards resots and spa). И хубавото свършва тук - Бога ми , бях настроена позитивно, въпреки драмите, които ни прокудиха из гръцките курорти преди има-нЕма 20 г.

Слънчака - 10 кинта паркинг, 12 лв комплект шезлонги с чадър. Половината хотели не работят, а плажът беше пълен. Представям си, ако работят всичките... Иначе водата е чиста с малко щипалки и малко водорасли към края на деня. Пясъкът е почистен от фасове, но не видях да дезинфекцират шезлонги.

Поморие - ужас ! Народ, жега, пот, смрад, шум. На централен плаж - в 11 ч. паркирането е невъзможно ! На южен паркираш на 500 м от плажа. Шезлонги и чадър - 15 кинта. Чадърите големи , хубави, ама 1/3 не могат да се отворят. След 11 ч. има свободни на последните 2 реда. Водата - бива, пясъкът и той. И тук не видях да се прилагат противоепидемични мерки, освен разстоянието между чадърите. Дойде време за обяд и тук стана драмата. Има 2-3 капанчета, скара-бира. Едното е на самообслужване, в един тесен двор, пек, смрад, народ. Другото беше на края на плажа, една идея по-лачено. А има и готвено -супер! Да, ама не: Ама, г-жо не гледайте по витрините, те са зпазени. АЗ ще ви кажа какво има. ! Оттук хронологията е - 10 мин да вземат поръчката, 15 мин да донесат питиетата, още 15 мин да пристигнат готвените яденета, ама няма прибори, тръгнах да се самообслужвам, още 30 мин за пицата на едното дете, вмирисана цаца, картофи с вид на вчерашни - тотал щета. За 1 седмица на нашето море съм излапала 1 блистер талцид за да се спася от киселините. Мъжът ми е кротък, но след 10 мин чакане на сметка завъртя грандиозен скандал. И сметката над 70 лв за супи и аламинути, вода и айран за 2 възрастни и 3 деца.

Плаж Златна рибка - и тук пълно, но все пак след 11 има къде да се скапеш на сянка. Чадър с 2 шезлонга - 12 пари. Шалтетата са каквито ги помня отпреди 5 г, само малко по-избелели. Не видях да дезинфекцират. Водата - плитка ,чиста, топла. Кръчмата - що-годе бива, нищо че калмарите на цена от 16.80 лв .са по-скъпи, по-малко и по-гумени от гръцките. Тук драма беше тоалетната - едната не работи, а в другата някой беше свършил работата по дъска, четка, стени , под и т.н. Представяте си за каква смрад иде реч в подвижна химическа тоалетна. За 50 мин, докато обядвахме , не можах да намеря, човека, в чиито задължения влизаше да я почисти, а бая персонал пообиколих, та вместо да си измием ръцете преди обяд, ги търкахме с дезинфектант и не можахме да ползваме тоалетна. Барът на отсрещната страна на плажа, обаче е много готин и чист.

Вая бийч (част от Иракли) - сравнено с горните 3 е супер, но пак пренаселено за моите виждания. Имаше страхотни вълни, голяма свободна зона. Чадър с 2 шезлонга 10 лв, но са 15 такива чадъра, защото са много разредени. Голяма и празна ВИП зона, където чадър, 2 шезлонга, 2 шалтета и 2 кърпи се харчеха (или по-скоро не се харчеха) по 46 лв. 🙂 . В края на плажа има бая водорасли и понамирисва. Има един  р-т Панорама, където също яко се усеща липсата на персонал, но сравнен с поморийския е супер. ! Ако и оправят организацията да не носят салатите с десерта , ще е супер !

2 ресторанта в Несебър -Иванофф в новия град и Дионис в стария. След първия почнах хапчетата вкъщи, а след втория - още на масата, заради яко кисело вино. И тук проблемите с обслужването са подобни на гореописаните - всички ядат десерт, а един чака за пържола. НЕмаме капацитет ! - каза сервитьорът и отиде да извади още 2 маси, да прихване новодошлите. (и двата ресторанта ни бяха препоръчани от местни! ). Несебър също ми се видя- особено паркингите. Чакахме около 15 мин само да излезем от единия в 23.45 вечерта.

Градината на Бургас - тук ще бъда лаконична, цитирайки 10-годината ми дъщеря:" Вече мразя София !" , а обслужването и Храната в Хепи бяха добри.

Горко се проклинам, че не избрахме пак да отидем на север. М.г. показвахме на малката плажовете от Варна до Дуранкулак и нямахме почти никакви забележки.

На юг срещнах озлобени и обезверени търгаши, изнемогващ персонал и тълпи българи и румънци.

п.с. всички цени са с цел, ако мога да съм полезна на някого, но грубата сметка за нашето семейство сочи, че в Гърция плащане с ок 10-15% отгоре, но за съвсем друго качество.

 

 

 

  • Харесвам 38
  • Браво 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

браво, @bibi за подробния и информативен разказ! уви, точно от такива неща като описаните се опасявам при всяка хрумнала ми мисъл да пробваме на някое различно място; почти се самоубедих вече да си ходим, където сме свикнали (Оазис резорт), поне знам качеството на плажа и храната там около обяд, но тази година  май ще си избера апартамент с печка и хич няма и да се пробваме вечер по ресторантите със съмнителни хигиена и обслужване из Лозенец

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Моника каза:

Интересното е, че и аз не пия газирано, но вкуса на сокчетата си го спомням все едно току-що съм пила хахах,

Аааа,фърст.И аз също като теб не пия газирано,но си спомням вкусът на сиропчетата.Това означава,че сме имали прекрасно детство.Аз лично помня само хубавите неща,неприятните ги оставям на негативняците 😀

Хич и не се срамувам от възрастта си.На 08.08 ще навърша 52 и нямам никакво намерение да забравям прекрасните си моменти.

преди 1 час, Kalina Ivanova каза:

Все още си е там

20200616_210206.thumb.jpg.ed23fcfc8d3b87ad549b3705de28817e.jpg

 

За тези с носталгичните лимонадени вкусове🍹, в центъра на Бургас, малко преди морската градина има павилион , който предлага от старата арменска лимонада

Ето го

35.png.1818738cef687eaff2e5b56fcfbec5c5.png

 

Аз обаче предпочитам да си запазя спомена за онази старата, така че не съм пробвала.

Само да отида в Бургас и ще ги пробвам.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 16 часа, cck каза:

...

Ето едно тяхно парче, в което имам честта да познавам и "бармана" (GP) 🙂

...

Леле, толкова "идиоти" на едно място … и познаваш повечето.

Беше ми казал, че си ИТ. Хмм, според мен си психиатър.

Сега, ... и ако този с каската е @Брани … вече не знам … замразявам членството си във форума.

:grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 19 часа, ven62 каза:

Леле, толкова "идиоти" на едно място … и познаваш повечето.

Беше ми казал, че си ИТ. Хмм, според мен си психиатър.

Сега, ... и ако този с каската е @Брани … вече не знам … замразявам членството си във форума.

:grin:

Не съм аз, но е говорено с човека да не я носи повече. Той няма и да е в състояние известно време де ...

:)

  • Смея се 14
Връзка към коментар
На 30.07.2020 г. в 12:52, Моника каза:

Супер, ще ги потърся 😄 . Да, не помня колко лепкав е бил сиропът, но такъв беше принципът. Интересното е, че и аз не пия газирано, но вкуса на сокчетата си го спомням все едно току-що съм пила хахах, разбира се сега може да не ми се сторят вкусни, но не пречи да пробвам 😄 .

 

Мисля, че не съм препоръчвала един комплекс край Сърница, затова сега ще го направя. Комплекс "Романтика", ако някой иска да си почива сред природата, с гледка към язовир Доспат. Лично аз останах много доволна, стаята беше много чиста, с голяма тераса и гледка към язовира, в комплекса има басейн, СПА, ресторант, зала с тенис на маса и други игри, велосипеди под наем, разходка с корабче се предлага и т.н. Освен хотелска част има и къщички, аз съм отсядала само в хотела. Отношението беше хубаво, храната в ресторанта мога да кажа, че беше добра, като предимно ми хареса.

 

Ето гледка от терасата:

55964466_10157230641414322_6423253007122563072_n.jpg.3dcd2897d48815cdb427fde277dcf28a.jpg

Много харесваме този район, но Сърница все я пропускаме. 

@Моника би ли могла да кажеш (или някой друг, който е минавал оттам) как е специално път 843 от Велинград до Сърница или да си караме по "царския" път през Цигов чарк и Широка поляна и да не рискуваме?

Връзка към коментар
На 30.07.2020 г. в 13:24, antea каза:

май ще си избера апартамент с печка и хич няма и да се пробваме вечер по ресторантите със съмнителни хигиена и обслужване из Лозенец

Мога да препоръчам едно ресторантче там, но ще ви е далечко сигурно, като гледам къде е този Оазис... Миналата година го открих по роднинска линия (не, не, не са ми роднини собствениците), препоръчано ми беше, смея да кажа, че цяла една седмица, след като опитахме първия ден още, само там се хранихме и лоша храна не уцелих... Имат и обедно меню. Все пак с едно наум, че това беше, повтарям, миналата година, но мисля, че хората са свестни и държат на качеството.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , searus каза:

Мога да препоръчам едно ресторантче там, но ще ви е далечко сигурно, като гледам къде е този Оазис... Миналата година го открих по роднинска линия (не, не, не са ми роднини собствениците), препоръчано ми беше, смея да кажа, че цяла една седмица, след като опитахме първия ден още, само там се хранихме и лоша храна не уцелих... Имат и обедно меню. Все пак с едно наум, че това беше, повтарям, миналата година, но мисля, че хората са свестни и държат на качеството.

Казвай го бързо! Има ли рибена супичка или ще ми препоръчаш друго от детското меню 😄

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 30.07.2020 г. в 13:24, antea каза:

май ще си избера апартамент с печка и хич няма и да се пробваме вечер по ресторантите със съмнителни хигиена и обслужване из Лозенец

Това човек като не пие алкохол,гледай какви беди му се случват. Къса ми се сърцето.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 30 минути , Lindt каза:

Казвай го бързо! Има ли рибена супичка или ще ми препоръчаш друго от детското меню 😄

А не знам, не помня 🤣 в България като цяло рибени супи не си поръчвам, а и детето спря да ги яде, явно на Мадейра му дойдоха в повече 😁 а ресторантчето е до централния плаж, към хотел Дамяноф. Много бях притеснена какво ще ядем по морето, понеже по-миналата година беше зле, та зле, и много си отдъхнах като видях, че има и нормална храна (не очаквайте невероятни неща, но повечето бяха достатъчно добри, само едно ризото изчанчено сега се сещам, че ми го бяха напълнили с чушки!).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Zaro е точно де, човек като не пие обръща по-голямо внимание на храната, някакси сетивата  ти се изтънчват за нея, а огромният процент морски заведения нито имат свестни готвачи, нито използват качествени продукти :smile: ако ще гадая за една проста вкусна пържола със свежа салата дали ще ги направят като хората, и да се чудя кой къде е кихал, по-  ще ми е да ги приготвя за 30 минути аз.... съзнавам обаче, че не звучи вълнуващо :grin:  Оазис си е за почивка от най-мързелив тип - да ходиш бос до плажа и пътем да си обгърнат от зеленина, за ландшафтни дизайнери не са пестили хич

Връзка към коментар
On 7/28/2020 at 7:14 PM, ДиянаВ said:

Заповядайте в Русе 🙂. Който дойде, ще го черпя една мекица. Пред Градските хали има по 80 ст., че и пудра захар им слагат, ако искаш 🙂

А в Силистра колко по-евтино е да не говорим. Кафе-капсула от щанд за сладолед 50 ст.

Да предупредя, че вече няма мекици🙂 Днес ми казаха: - Няма кой да ги прави. Вероятно работникът на длъжност “мекичар” е забегнал към морето😁

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , ДиянаВ каза:

Да предупредя, че вече няма мекици🙂 Днес ми казаха: - Няма кой да ги прави. Вероятно работникът на длъжност “мекичар” е забегнал към морето😁

Тюх, тъкмо бях събрал тълпа от 20-тина души, като чухме, че ще черпят с мекици.😄 Глаааааааадни оставаме 😂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
20 minutes ago, Pantelej Putnik said:

Тюх, тъкмо бях събрал тълпа от 20-тина души, като чухме, че ще черпят с мекици.😄 Глаааааааадни оставаме 😂

Като свърши сезонът на дините, може пак да изкарат мекичките. Ще се обадя😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Zara каза:

Много харесваме този район, но Сърница все я пропускаме. 

@Моника би ли могла да кажеш (или някой друг, който е минавал оттам) как е специално път 843 от Велинград до Сърница или да си караме по "царския" път през Цигов чарк и Широка поляна и да не рискуваме?

Приличен път, типично българско планински. Доста завои, що-годе читав асфалт, тук-там по някоя дупка да държи шофьора нащрек и така, но са на рядко. Никакъв риск няма, проходим с всякаква кола 🙂

 

Виждам, че street view е от юли 2018, така че поразходи се виртуално да добиеш представа. Общо взето е ей това:

 

image.png

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да дам отчет и аз , за Дюни. Какво рекоха децата:

От поне 10 години не са почивали на нашето море. Починали си добре, водата в морето не била много чиста, били са в Белвил, 5зв, ол- инклузив. Но не можело да се сравнява с почивка в 5 зв. ол- инклузив ни в Турция, ни на Сицилия, ни в Испания. Понеже са с деца, предпочитат, храната да е осигурена и да е затворен комплекс.

Нямало много народ, храната била прилична, макар и еднообразна. 

И в петзвездния ол- инклузив, няма интернет. :(((((

Ако искаш да ползваш - по 10 лева на ден, допълнително.

Даваш, примерно, за 10 дни, едни 4000 лева, какъв е проблемът, да бъдат 4100?

Или има хора, дето живеят без интернет?

Щото познавам такива, дето си нямат телевизор, но нет си имат.Изключвам бабичките на село, щото и аз съм бабичка, ама градска и без нет се изнервям:(((((
Хубава работа, ама...

  • Харесвам 7
  • Шок 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.