Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Георги каза:

Приличен път, типично българско планински. Доста завои, що-годе читав асфалт, тук-там по някоя дупка да държи шофьора нащрек и така, но са на рядко. Никакъв риск няма, проходим с всякаква кола 🙂

 

Виждам, че street view е от юли 2018, така че поразходи се виртуално да добиеш представа. Общо взето е ей това:

 

image.png

Още от миналото лято му правеха ремонт на пътя Велинград-Сърница, мисля, че вече е готов. Така че би трябвало да е чисто нов.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В момента сме за уикенд в Casa art, Oрешак. За n-ти път идваме и за пореден път сме очаровани. Спокойно, яки стопани, вкусна храна, селска идилия... Препоръчвам ! 

20200801_093355_HDR.jpg

20200801_143443.jpg

20200801_140124.jpg

20200801_131223_HDR.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

в петзвездния ол- инклузив, няма интернет. :(((((

На мен, това ми звучи като предимство 🙂

Приемам го като почивка на очите от екрани. 

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, bulpa каза:

На мен, това ми звучи като предимство 🙂

Приемам го като почивка на очите от екрани. 

 

Хехе, викаш - безплатна екстра - нямаш интернет:)))))

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Въпрос на гледна точка. При мен ситуация без Интернет би била равна на уволнение (въпреки че се предполага че съм в отпуска). Следователно, или си плащам, или изобщо не оставам на такова място. Лошото е, че се предполага, че си пред платил, или поне си оставил номер на кредитна карта, което е почти едно и също. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

това с интернет платен по 10 лв на ден ми звучи като от началото на века, толкова е несериозно и нелепо, че чак срамно

 

не знам дали ходят там чужденци - сигурно е заради тях, да пооскубят още, иначе всеки българин има толкова гигабайти интернет в мобилните си данни, че може и пет Дюни-та да изкара...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Е, на човек като му толкова важно да има интернет, се интересува преди да резервира има и няма и дали е безплатен. Не знам откъде е резервирано, но в букинг пише, че интернета е срещу такса. Иначе да, биха могли да го включат, вместо да се плаща отделно. На фона на цената за нощувки  е нелепо да се таксува отделно, само раздразнение предизвиква.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не виждам причина защо трябва интернета да е включен в цената на нощувката. Защо да плащам нещо, което няма да ползвам?! 

Друг е въпросът как може да се доверите на обществени WiFi мрежи, особено когато става въпрос за работа, или за друга чувствителна информация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , bulpa каза:

Не виждам причина защо трябва интернета да е включен в цената на нощувката. Защо да плащам нещо, което няма да ползвам?! 

Друг е въпросът как може да се доверите на обществени WiFi мрежи, особено когато става въпрос за работа, или за друга чувствителна информация.

Интернет в отпускарски хотел да се ползва за работа е светотатство. Да се смесват нещата (работа и почивка) е по мое мнение толкова неадекватно, колкото да се ходи на работа, само и единстено заради ползването на интернет, чрез който да се правят резервации за пътуване. Интернет отдавна е нормална даденост. По същата логика някой хора може да не ползват топлата вода в хотела. Тя обаче е включена в цената. Също както и тока. И леглото. 🙂

Връзка към коментар
преди 16 минути , Pantelej Putnik каза:

Интернет отдавна е нормална даденост. По същата логика някой хора може да не ползват топлата вода в хотела. Тя обаче е включена в цената. Също както и тока. И леглото. 🙂

Ако ще правим сравнения, хотелския WiFi е като хотелската закуска. Може да го ползваш, може да не го ползваш. Имаш достатъчно алтернативи - мобилни данни, WiFi на някое заведение, отворена обществена мрежа. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, bulpa каза:

Ако ще правим сравнения, хотелския WiFi е като хотелската закуска. Може да го ползваш, може да не го ползваш. Имаш достатъчно алтернативи - мобилни данни, WiFi на някое заведение, отворена обществена мрежа. 

Изцяло споделям твоето мнение, bulpa. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, bulpa каза:

Не виждам причина защо трябва интернета да е включен в цената на нощувката. Защо да плащам нещо, което няма да ползвам?! 

Друг е въпросът как може да се доверите на обществени WiFi мрежи, особено когато става въпрос за работа, или за друга чувствителна информация.

Ами, защото, си си купил пакет “ Всичко включено”.

И щото, не е въпросът за 10 - те лева, въпросът е принципен.

И щото, на кацата мед и трябва...

И щото, нито е на остров в Карибите, че да е скъп интернета, нито е у Малдивско.

Предлагам, да приключим спора, съобщих впечатленията на децата ни.

А ние със Съра и преди нямаше да  ходим, та този факт , няма как да ни повлияе:)))

 

 

преди 9 часа, antea каза:

това с интернет платен по 10 лв на ден ми звучи като от началото на века, толкова е несериозно и нелепо, че чак срамно

 

не знам дали ходят там чужденци - сигурно е заради тях, да пооскубят още, иначе всеки българин има толкова гигабайти интернет в мобилните си данни, че може и пет Дюни-та да изкара...

Да, казаха, че предимно чужденци имало по времето, когато те бяха. 

Французи и германци.

 

преди 9 часа, Бръмбар каза:

Е, на човек като му толкова важно да има интернет, се интересува преди да резервира има и няма и дали е безплатен. Не знам откъде е резервирано, но в букинг пише, че интернета е срещу такса. Иначе да, биха могли да го включат, вместо да се плаща отделно. На фона на цената за нощувки  е нелепо да се таксува отделно, само раздразнение предизвиква.

Директно в хотела резервираха, парите преведоха по банка, предварително.

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 8 часа, Pantelej Putnik каза:

Интернет отдавна е нормална даденост.🙂

Така мисля и аз, все едно, да си доплащаш, за сапуна, ама за други е екстра...

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, bulpa каза:

Не виждам причина защо трябва интернета да е включен в цената на нощувката. Защо да плащам нещо, което няма да ползвам?! 

Друг е въпросът как може да се доверите на обществени WiFi мрежи, особено когато става въпрос за работа, или за друга чувствителна информация.

Е то при ол инклузив плащаш доста неща, които не ползваш, та не виждам каква е драмата.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За мен най-тъпото в случая  е, че хотел с претенции, където пакета (нощувка и храна) на ден ти струва сума ти пари, си позволява да иска допълнително пари за нет. Иначе и за мен няма да е проблем липсата на Wi Fi, но след като си плащаш за "Всичко включено" трябва да ти е включено всичко -  и спане, и храна, и климатик, и чадъри с шезлонги, и нет. Преди години в Интерхотел Поморие, ми искаха по 10 лв. на ден. да ползваме климатик. За 5 нощувки 50 лв, при положение, че бяхме платили 250 лв за 5 нощувки за трима със закуска и вечеря. Не им платих за климатика, а отидохме и купихме едно универсално дистанционно за 7 лв. и си имахме климатик. 

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 48 минути , Костов каза:

За мен най-тъпото в случая  е, че хотел с претенции, където пакета (нощувка и храна) на ден ти струва сума ти пари, си позволява да иска допълнително пари за нет. Иначе и за мен няма да е проблем липсата на Wi Fi, но след като си плащаш за "Всичко включено" трябва да ти е включено всичко -  и спане, и храна, и климатик, и чадъри с шезлонги, и нет. Преди години в Интерхотел Поморие, ми искаха по 10 лв. на ден. да ползваме климатик. За 5 нощувки 50 лв, при положение, че бяхме платили 250 лв за 5 нощувки за трима със закуска и вечеря. Не им платих за климатика, а отидохме и купихме едно универсално дистанционно за 7 лв. и си имахме климатик. 

Твоят пост ме подсети за един друг нашенски случай.

Внучката беше на две години / сега - на 13,5/, тогава им беше последното ходене на нашето море.

Ол- инклузив, в Гранд хотел Варна. Два шезлонга и чадър на плажа - 28 лева дневно -  някъде имам и снимка на табелката с цената.

Така че, явно, винаги има “ щипка нашенско” - я ще е чадър, я ще е климатик, я ще е нет...

Ама, може и аз нещо да съм се бъгнала - щото си мисля, че като се каже една цена “тотал”, е наистина така.

Случвало ми се е, в моята работа, да кажа една цена, но в процеса на лечение, излезе оше нещо, което не съм предвидила. Остава си за моя сметка, защото за мен, казаната дума е дума - не мога да кажа, “ ама, дай още 50 лева, щото, еди какво си...”

  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към коментар

За деца и тийнейджъри си е проблем интернета🙂. Тик ток и подобни за нула време изхабява мобилния пакет🙂.

Мен ме дразни това за подобни дреболии да се доплаща и то с голяма надценка.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 15 минути , ДиянаВ каза:

За деца и тийнейджъри си е проблем интернета🙂. Тик ток и подобни за нула време изхабява мобилния пакет🙂.

Мен ме дразни това за подобни дреболии да се доплаща и то с голяма надценка.

Дреболии, но тези дреболии са капката, която прелива чашата, малкото камъче, което обръща каруцата, таковата в кацата с мед,..... 🙂 Както казах по-нагоре в темата, туризмът е цялостно преживаване и няма място за кофти "дреболии". Мисля, че за това поне сме на едно мнение.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Пак се вживяхте прекалено много в темата и то само, за да стигнете до "скубането" и други нашенски работи... скубят се кокошките на село, хора се скубят само ако те разрешат и то където и да е по света.

 

Сещам за един разправия миналата година на рецепцията на един Шератон в САЩ, защото една американка с цялото си семейство не беше разбрала, че за Интернет в стаята се плаща 10$ на ден на устройство и то за ограничен и бавен Интернет представете си. Независимо, че и на балкона си можеш да хващаш безплатен и по-бърз Интернет, които в САЩ по принцип не е проблем. 

 

"Всичко включено" не значи "всичко, което ми дойде на ум" или "каквото аз си мисля", а всичко, което е изброено накъде и което може да варира в огромни граници и за което всеки предварително трябва да се информира.  

 

"Всичко включено" не значи "да плащаш за много неща, които не ползваш", значи че плащаш за основни неща, които повечето хора, които посещават този хотел ползват. 

 

Ходил съм например в ол инклузив хотели със спортна ориентация (водна, сухоземна и въздушна), хората, които очевидно нямат интерес към всякакви спортове (имаше и там неориентирани с гурме претенции заради цената на хотела) могат да си похарчат парите за друг тип ол инклузив например такъв с гурме храна сервирана на островче по средата на езеро, до което те карат с лодки, а отстрани плуват патици, които вече стават за скубане.

   

Този Интернет с тази цена е точно пример, който би бил излишен разход за повечето хора, също така покриването на голяма територия с качествен Интернет, за който няма голямо търсене, не е задължително да е евтино за изграждане и подръжка. 

 

@AlexandraKo, този път не си права, те са си "казали думата" на сайта на хотела е написано, че Интернета на територията на хотелите е платена услуга, и вие сте се съгласили с тези условия, когато сте направили резервацията, добре е човек да може и да си признава грешките.  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

За турските ол-инклузив, които често се дават за пример като много добри, също трябва да четеш доста какво е включено, не винаги интернета е включен, не винаги чадър и шезлонги на плажа са включени, кърпи и т.н. Обаче виждам, че по принцип хората мерят с различни аршини в България и по света, и те не са подчинени на рационалното, а на на чувства и когато на някой някъде като цяло му харесва (независимо дали е в България, Турция, Гърция или където и да е по-света) е слонен да прощава нещо не дотам хубаво и обратно омаловажава хубавото или го отдава на изключения, които не променят правилото и всеки опит за рационални аргументи не води до никаква промяна в отношението, така че в крайна сметка е излишен. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И аз съм на мнение, че малко се преиграва. Плаща се за основните неща при ол иклузив, както каза Приключенеца. Аз например, последното нещо, което търся в място за почивка е Интернет. Щото това е моето разбиране за почивка. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , Бръмбар каза:

За турските ол-инклузив, които често се дават за пример като много добри, също трябва да четеш доста какво е включено, не винаги интернета е включен, не винаги чадър и шезлонги на плажа са включени, кърпи и т.н. Обаче виждам, че по принцип хората мерят с различни аршини в България и по света, и те не са подчинени на рационалното, а на на чувства и когато на някой някъде като цяло му харесва (независимо дали е в България, Турция, Гърция или където и да е по-света) е слонен да прощава нещо не дотам хубаво и обратно омаловажава хубавото или го отдава на изключения, които не променят правилото и всеки опит за рационални аргументи не води до никаква промяна в отношението, така че в крайна сметка е излишен. 

Много точно, специално за турските мегакомплекси, понеже ги познавам много добре, първо заради работа в региона, после и като удобство за семейна почивка. Там нещата варират от това, че в някои хотели Интернетът е само в стаята или пък ако е по цялата територия, то е с лошо качество и трябва да си запомниш под кое дърво, под кой чадър или до коя пързалка горе-долу става, и други хотели, в които е безупречен. Има всякакви варианти наистина и трябва да се чете, има много висок клас хотели, които поради някакви технически недомислици имат безплатен Интернет и то на територия от 400 000 кв. м., каквито комплекси има там, но той е на практика неизползваем и е на принципа 1 метър има, на следващите 5 почти ама не съвсем.

 

За българския туризъм като цяло по-късно ще си напиша рационалната доколкото е възможно позиция, че сега нямам време, а няма да е кратко.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Adventurer каза:

Пак се вживяхте прекалено много в темата и то само, за да стигнете до "скубането" и други нашенски работи... скубят се кокошките на село, хора се скубят само ако те разрешат и то където и да е по света.

 

Сещам за един разправия миналата година на рецепцията на един Шератон в САЩ, защото една американка с цялото си семейство не беше разбрала, че за Интернет в стаята се плаща 10$ на ден на устройство и то за ограничен и бавен Интернет представете си. Независимо, че и на балкона си можеш да хващаш безплатен и по-бърз Интернет, които в САЩ по принцип не е проблем. 

 

"Всичко включено" не значи "всичко, което ми дойде на ум" или "каквото аз си мисля", а всичко, което е изброено накъде и което може да варира в огромни граници и за което всеки предварително трябва да се информира.  

 

"Всичко включено" не значи "да плащаш за много неща, които не ползваш", значи че плащаш за основни неща, които повечето хора, които посещават този хотел ползват. 

 

Ходил съм например в ол инклузив хотели със спортна ориентация (водна, сухоземна и въздушна), хората, които очевидно нямат интерес към всякакви спортове (имаше и там неориентирани с гурме претенции заради цената на хотела) могат да си похарчат парите за друг тип ол инклузив например такъв с гурме храна сервирана на островче по средата на езеро, до което те карат с лодки, а отстрани плуват патици, които вече стават за скубане.

   

Този Интернет с тази цена е точно пример, който би бил излишен разход за повечето хора, също така покриването на голяма територия с качествен Интернет, за който няма голямо търсене, не е задължително да е евтино за изграждане и подръжка. 

 

@AlexandraKo, този път не си права, те са си "казали думата" на сайта на хотела е написано, че Интернета на територията на хотелите е платена услуга, и вие сте се съгласили с тези условия, когато сте направили резервацията, добре е човек да може и да си признава грешките.  

Съгласна съм с теб, може и да не съм права, платиха през посредник, без да е станало дума за това.

Иначе, на рецепцията си е имало табелки с цената.

А пък аз, наистина, не съм права, щото си мисля, че 5-те звезди, вървят с интернет:))))):curtsey:

Така че, нека приемем, че не съм права:))))Не държа да съм права, но фактът си е факт.

И нали си споделяме мнения.

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.