Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 19 минути , luba_rizova каза:

Интересно, че нищо не се казва за чистотата в комплекса, за поддържаните зелени площи, огромните цветни алеи, гората, простора... И аз съм била на 5зв. в Турция, па нямаше едно цвете и едно зеленко. Е, имаше 3 палми. Ама то пък за мен е важна зеленината и си я търся.

Само за протокола и защото не е хубаво да се правят обобщения, Турция има огромна плажна ивица със стотици комплекси, някои от тях са с огромна територия и имат уникални ботанически градини, както и цели гори от всякакъв тип, често са проектирани от световно известни ландшафтни дизайнери. Винаги е хубаво човек да е информиран, аз лично обичам да има много зеленина и на голи поляни с пет палми не бих и стъпил, още повече в Турция, където избора е огромен и има всичко за всеки.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 14 минути , luba_rizova каза:

...

Вен, говориш неща, които не са коректни. Като ходя в чужбина, извън ЕС, винаги първо гледам дали нета е включен в цената и ако не е, не резервирам. За почивка, още повече бих гледала,ако ми е важно. Никога не предполагам, че нещо е налично, без да потвърдя.  Това за тока и водата си е пълна спекулация, извинявай. И Марина бей сандс е 5 звезди и супер скъп, ама не във всички стаи е включена закуска, нали? А се предполага... 

Щеше да е доста дълго и тромаво като изложение - затова не поясних, като предполагах, че се подразбира:

Говорим за България. Ясно, в Европа, при това с един от най-добрите Интернети (и като цени, и като бързодействие, качество, достъпност ) Разбира се, че това с тока и водата е преувеличено. Исках да съм пределно ясен - кога, къде, нещо следва да е по подразбиране включено в цената.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , Adventurer каза:

Само за протокола и защото не е хубаво да се правят обобщения, Турция има огромна плажна ивица със стотици комплекси, някои от тях са с огромна територия и имат уникални ботанически градини, както и цели гори от всякакъв тип, често са проектирани от световно известни ландшафтни дизайнери. Винаги е хубаво човек да е информиран, аз лично обичам да има много зеленина и на голи поляни с пет палми не бих и стъпил, още повече в Турция, където избора е огромен и има всичко за всеки.

Така е, и точно за това не харесвам обобщения та - в Турция е по-хубаво/в Гърция е по-хубаво. Някъде или на повечето места в Турция със сигурност, някъде в Гърция със сигурност. 

Вен, за също не харесвам политиката на комплекса за платен уай фай. Не ми е важен и за това отивам пак. Ако ми е важен, дори и веднъж няма да отида. Не случайно цитирах Марина бей - 260 Евро и да нямам закуска ми е против всякакви принципи. И не ходя. И в 5 звездни хотели е задължително да има закуска също, ама на. И, пак казвам, дразни ме двойния аршин и нищо повече. Иначе кусури има, та има. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Знам ли, може човекът да не си представя, че е в 20-ти век, а в 1-ви.

Ами не знам @ven62, аз съвсем информирано си живея в 21-век, ти къде точно си се изгубил не мога да преценя...  :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

В момента съм в Калиакрия ресорт (по средата между Балчик и Каварна) на ол инклузив план.

 

Много хубаво място за спокойна почивка, като цяло нямам забележки. Особено похвално - вече втори ден никой не ни е погледнал накриво и всички от персонала са безкрайно любезни. Браво.

 

Комплексът е затворен и има всичко нужно, включително супермаркет. Добре е поддържан, с много зеленина навсякъде, храната е вкусна и разнообразна, дори интернетът е безплатен 😉 Ресторантът е чудесно организиран с акцент на анти Ковид мерките и няма блъскане. Пространството е голямо, има 5 басейна (един инфинити) и въпреки, че е пълно (ние резервирахме буквално последните 2 свободни апартамента) не се усеща пренаселено или шумно. Съдейки по номерата на колите гостите в момента са приблизително 50% софиянци, 40% румънци и 10% от регион Варна/Добрич.

 

Накратко - препоръчвам. Ето и малко снимки.

 

20200803_102612-01.thumb.jpeg.0f11e432ed488838195d7d14615148e2.jpeg

 

20200803_101315-01.thumb.jpeg.b38119c543d8a252d20d544e30a331e5.jpeg

 

20200803_101039-01.thumb.jpeg.5b9eff75366e2e0ff2a211c3771b9f17.jpeg

 

20200803_110504-01.jpeg.c753bce5e29317e0a2d35d0729a244d4.jpeg

 

20200803_101140-01.thumb.jpeg.b43a64743f7db563591cd59c450f3b36.jpeg

 

20200802_180915-01.thumb.jpeg.fb939f3383952fb95d6bc292bee1df52.jpeg

 

1596442443404_20200803_110436-01.jpeg.915ce2765378cf058e5b1bfc79dcf8c0.jpeg

 

20200803_110958-01.thumb.jpeg.2f7a8944a05a8f04f71922079f88a320.jpeg

 

20200802_181001-01.thumb.jpeg.3964a112d2a845fc9b280bf4e916d8d6.jpeg

 

20200802_220141-01.thumb.jpeg.ddbfbee2e913eac7fc9787ecdd669bea.jpeg

 

20200802_201604-01.jpeg.37283cb19acfea76c4c37f54f040c105.jpeg

 

Между другото се затвърждава дългогодишното ми впечатление, че Южното Черноморие е някак по-забързано и бързооборотно (не непременно в най-добрия смисъл), а на Север се получава по-пълноценно изживяване.

  • Харесвам 47
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Adventurer каза:

Ами не знам @ven62, аз съвсем информирано си живея в 21-век, ти къде точно си се изгубил не мога да преценя...  :grin:

Не разбрах как точно успя да се припознаеш в "човекът". Надо читать, не только писать :wink:

Но разбрах друго - обичаш да спориш, заради самия спор.

ОК. NP.

:biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

В момента съм в Калиакрия ресорт (по средата между Балчик и Каварна) на ол инклузив план.

 

Много хубаво място за спокойна почивка, като цяло нямам забележки. Особено похвално - вече втори ден никой не ни е погледнал накриво и всички от персонала са безкрайно любезни. Браво.

 

Комплексът е затворен и има всичко нужно, включително супермаркет. Добре е поддържан, с много зеленина навсякъде, храната е вкусна и разнообразна, дори интернетът е безплатен 😉 Ресторантът е чудесно организиран с акцент на анти Ковид мерките и няма блъскане. Пространството е голямо, има 5 басейна (един инфинити) и въпреки, че е пълно (ние резервирахме буквално последните 2 свободни апартамента) не се усеща пренаселено или шумно. Съдейки по номерата на колите гостите в момента са приблизително 50% софиянци, 40% румънци и 10% от регион Варна/Добрич.

 

Накратко - препоръчвам. Ето и малко снимки.

 

20200803_102612-01.thumb.jpeg.0f11e432ed488838195d7d14615148e2.jpeg

 

20200803_101315-01.thumb.jpeg.b38119c543d8a252d20d544e30a331e5.jpeg

 

20200803_101039-01.thumb.jpeg.5b9eff75366e2e0ff2a211c3771b9f17.jpeg

 

20200803_110504-01.jpeg.c753bce5e29317e0a2d35d0729a244d4.jpeg

 

20200803_101140-01.thumb.jpeg.b43a64743f7db563591cd59c450f3b36.jpeg

 

20200802_180915-01.thumb.jpeg.fb939f3383952fb95d6bc292bee1df52.jpeg

 

1596442443404_20200803_110436-01.jpeg.915ce2765378cf058e5b1bfc79dcf8c0.jpeg

 

20200803_110958-01.thumb.jpeg.2f7a8944a05a8f04f71922079f88a320.jpeg

 

20200802_181001-01.thumb.jpeg.3964a112d2a845fc9b280bf4e916d8d6.jpeg

 

20200802_220141-01.thumb.jpeg.ddbfbee2e913eac7fc9787ecdd669bea.jpeg

 

20200802_201604-01.jpeg.37283cb19acfea76c4c37f54f040c105.jpeg

 

Между другото се затвърждава дългогодишното ми впечатление, че Южното Черноморие е някак по-забързано и бързооборотно (не непременно в най-добрия смисъл), а на Север се получава по-пълноценно изживяване.

След препоръката от тази висша инстанция ще са напълно резервирани до средата на октомври 😛 

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Не разбрах как точно успя да се припознаеш в "човекът". Надо читать, не только писать :wink:

Но разбрах друго - обичаш да спориш, заради самия спор.

ОК. NP.

:biggrin:

Ееее, аз очаквах да ми разкажеш нещо за 20-ти век нали си "старо куче" с опит, а то изтъркани детски закачки, пак от онова време де... слабо, Венчо, слабо... :nea: 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Adventurer каза:

… а то изтъркани детски закачки, пак от онова време де... ...

"Изтъркани", но верни.

Все пак ще поясня, специално за теб:

Под "човекът" имах предвид хотелиерът, който си представя, че живее в БГ в 20-ти век и е редно да се плаща за Интернет.

Извинявай, ако пояснението е било излишно и ти си разбрал мисълта ми...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , ven62 каза:

"Изтъркани", но верни.

Все пак ще поясня, специално за теб:

Под "човекът" имах предвид хотелиерът, който си представя, че живее в БГ в 20-ти век и е редно да се плаща за Интернет.

Извинявай, ако пояснението е било излишно и ти си разбрал мисълта ми...

Няма нужда от пояснения, по-скоро ти не ми схвана съвсем добронамерената шега, но да не влизаме в процедура по обяснение на обяснението ... иначе темата отдавна я приключихме.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@antea, ти нали питаше, какво правят хора по разни места с имена, които все още носят разни други емоции от 20-ти век, като Обзор например, където съм бил на морски лагер от училище няколко пъти и естествено имам само хубави спомени за купони, мамби и лагерни огньове. Въпреки това, нещо снобско изниква и у мен като чуя такива имена, но да се върна на въпроса, ходят в комплекси като RIU Helios Bay например и обикновено са доволни...

 

У нас се построиха доста комплекси, които в момента се управляват от Melia, TUI, RIU, Barcelo и т.н., които по принцип са средно ниво вериги по европейските стандарти, но разбира се, самото ниво на страната, в която се намират рефлектира и върху тяхното качество и естествено, че сравнението на подобни хотели в България, Испания и Турция например, няма да е в наша полза, но въпреки това обикновено предлагат добър ол инклузив, просто трябва да се четат пресни мнения, защото ситуацията в тях се променя особено към края на сезона или извън него и по други причини свързани с капацитета на персонала и мениджмънта на хотела. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Adventurer благодаря ти :smile: българският ол-инклузив не ме привлича изобщо, също и хотели-мастодонти (в смисъл огромни сгради), както и аква-развлеченията, понеже са основно посетени от хора с деца, а пък на почивка, както я разбирам, те са последните, които бих искала да срещам прекалено често

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте,

виждам, че има добри отзиви за Kaliakria. през сайта ми показва намаление от 10% за all inclusive, но дали има опция за по-голяма оптимизация? разликата между цената със закуска и вечеря и all inclusive е много, много съществена и, поне според мен, не си струва. благодаря предварително. 

 

Връзка към коментар

Благодарни сме Му, че ни е спестил терзанията на уважаемите съфорумци за почивка на море. Имаме малко къще в селце недалеч от устието на р. Камчия. Та сутрин ранко по изгрев слънце час, час и половина плуване (или както благоверната казва с ирония - бъхтене), обикновено в района под къмпинг Рай, по-далече от устието и руската база. По това време сутрин е пусто. Плажната ивица е широка, подходът в морето   плавен, ако е нямало вълнение, че тогава се "разорава" дъното и хора без опит трябва да внимават. Все пак не е закрит залив.  След около 9ч тълпите идват "на нож", но дотогава сме се изнесли. 

Още няма медузи по плиткото и дълбокото. 

После малко ландшафтен дизайн, малко агрофитнес, докато във фурната къкри гювеч с ярешко и пресни зеленчуци.

След обяд на хладно вътре с хубава книжка. 

Вечер щурци, звезди, чакали вият в едно далечно дере, по чаша студено розе...

Няма Интернет, няма телевизия, не ни и трябват. 

  • Харесвам 17
  • Браво 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Светославов каза:

Няма Интернет

Такава хубава история, а с такъв тъжен край... да вземеш да "уведеш" Интернет, иначе не се брои! 

 

Слънцето, въздухът, водата и Интернета са основните стълбове на съществуването в наши дни, без последното обаче буквално се изчезва и никой не те знае вече. :i-m_so_happy:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Да споделя и аз нашите скорошни впечатления. Вчера се върнахме от Велинград. Този път избрахме да отседнем в Двореца само заради външните басейни, зеленината в двора и разположението на хотела сред боровата гора. Това оправда напълно очакванията ни от предни посещения и не разочарова. Всички басейни са с минерална вода над 30 градуса. Има един голям външен с голяма водна пързалка, един детски с малка водна пързалка, 2 джакузите отвън, 3 топила и спа център вътре. Тъй като сме с 2-годишно хлапе, да отбележа, че в двора има още трамплин, пързалка и люлка в добро състояние, а Каката от детския център е супер (а това до голяма степен определя и почивката на възрастните). 

 

Никакви мерки против вируса! Никой от персонала не носеше маска или шлем. Тук там оставен по някой дезинфектант и сложени пластмасови прегради на рецепция и в ресторанта.

 

Относно храната: Бяхме с включени закуски и вечери. През седмицата е по меню, а през уикенда е на блок маса (и тук започва якото блъскане сякаш ще свърши храната или кафето). Храната е бейсик, вкусни и пресни са нещата, но еднообразна всеки ден. Няма нещо по-така завъртяно. Има и обедно меню с традиционните български манджи по 5-6-7лв. Супите бяха по 3-4лв. БГ бира - 4.60лв, Хайнекен - 6лв, чаша вино купаж - 7лв. Кафе Лаваца - 3.60лв, бяло фрапе - 4.90лв. Това само за ориентир, всеки си преценява дали му е скъпо или евтино спрямо възможностите.

 

Персоналът на хотела определено беше видимо преуморен, съответно няма усмивки и вежливостта е рядкост, въпреки че са родопчани. Факт е, че едни и същи служители бяха там и за закуска и за вечеря. И на другия ден пак. Това са минимум 14-15 часа на ден работа.

 

Гостите на хотела през седмицата бяха малко и наистина човек може да си отпочине добре. През уикенда се напълни с разностранни хора предимно от провинцията (съдейки по номерата на колите и манталитета им). Сякаш това беше почивката на годината им. Мъжете задължително да си покажат ланеца, Найк-а и да развеят перки на басейна. Жените пък като "натокани" слугини - избарали лъскавия бански, нацапали краката и ръцете с лак (едва ли е Gelish), тичат и викат по децата, ама иначе да си направят кифленските снимки в пещерата и да се тагнат с Unicorn-a в басейна. 🙂 Все тая - разни хора, разни идеали.

 

Ние все пак имахме положителна нагласа и успяхме да си отпочинем. Става за няколко дни сега през лятото и ако може да е в делничен ден.

 

20200730_184022.thumb.jpg.df5da3af4680ef47f0f8e712c7cb2347.jpg

 

20200730_184401.thumb.jpg.0976efa66c0dec67ecf69df04d7e892d.jpg

 

Качвам и няколко снимки от централния минерален плаж. Минахме от там да видим какво е останало и да се върна назад във времето както беше преди 25 години. Дървените скари ги няма и водната пързалка не работи, а входа е 4лв.

20200801_173255.thumb.jpg.8f645646516683b6e96753893e69b65e.jpg

 

20200801_173251.thumb.jpg.7a93d1154b14d19b7c7171347504976d.jpg

 

20200801_173358.thumb.jpg.5de62d2235b3aac2f218ea222379371b.jpg

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

@Георги Матеев изглежда добре, но май слабото място там е плажът, поне така излиза от коментарите в booking, твоите впечатления по тази линия какви са?

Уви, буквално нямам идея. Интересът ми към пясък и плажове е нулев (освен да ги снимам) и дори не съм гледал за това. За мен са предостатъчни спокойната обстановка, хубавите басейни и прекрасната панорамна гледка към морето.

 

Предполагам коментарите в booking са верни, като цяло районът е доста камънист и вероятно няма феноменални плажове.

 

За интернета виждам се шегувате, но наличието му може да е доста важно на моменти. Одеве ако нямах wifi (мобилният е слаб) щях да пропусна сериозна сделка, която ми осмисли последните 5-6 кризисни месеца. Като се замисля - никога не бих отишъл на почивка без да имам поне някакъв вид достъп до интернет.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 1 час, Светославов каза:

Благодарни сме Му, че ни е спестил терзанията на уважаемите съфорумци за почивка на море. Имаме малко къще в селце недалеч от устието на р. Камчия. Та сутрин ранко по изгрев слънце час, час и половина плуване (или както благоверната казва с ирония - бъхтене), обикновено в района под къмпинг Рай, по-далече от устието и руската база. По това време сутрин е пусто. Плажната ивица е широка, подходът в морето   плавен, ако е нямало вълнение, че тогава се "разорава" дъното и хора без опит трябва да внимават. Все пак не е закрит залив.  След около 9ч тълпите идват "на нож", но дотогава сме се изнесли. 

Още няма медузи по плиткото и дълбокото. 

После малко ландшафтен дизайн, малко агрофитнес, докато във фурната къкри гювеч с ярешко и пресни зеленчуци.

След обяд на хладно вътре с хубава книжка. 

Вечер щурци, звезди, чакали вият в едно далечно дере, по чаша студено розе...

Няма Интернет, няма телевизия, не ни и трябват. 

Може ли да подскажите как се казва това селце? Отдавна търся такова място за една малка къща. Така хубаво го описахте, че чак се видях там. Благодаря!

Връзка към коментар

Това с интернета се подразбира,то е като тока и водата,а закуската си е екстра.Което ми напомня на моето пътуване до Кипър.

Там имах апартамент от airbnb,предплатен.Седмица,след като се прибрах ме потърсиха ,за да си платя 6€ за тока.Мисълта ми е,че същата работа е с интернета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , домосед каза:

Мики Маус, Розовата пантера и Ну, погоди?  🤪

Цар Лъв, Аладин, Красавицата и звярът в модерна интерпретация... Иначе "Ну, погоди" се бие добре с "Том и Джери", ако ще правим по-дълбок разрез на 20-век, така както сме я подкарали... 

 

@oli_mali, във Велинград местните още ли си перат дрехите в реката в центъра на града? Това си беше атракция преди, но аз отдавна не съм ходил де...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Светославов каза:

Благодарни сме Му, че ни е спестил терзанията на уважаемите съфорумци за почивка на море. Имаме малко къще в селце недалеч от устието на р. Камчия. Та сутрин ранко по изгрев слънце час, час и половина плуване (или както благоверната казва с ирония - бъхтене), обикновено в района под къмпинг Рай, по-далече от устието и руската база. По това време сутрин е пусто. Плажната ивица е широка, подходът в морето   плавен, ако е нямало вълнение, че тогава се "разорава" дъното и хора без опит трябва да внимават. Все пак не е закрит залив.  След около 9ч тълпите идват "на нож", но дотогава сме се изнесли. 

Още няма медузи по плиткото и дълбокото. 

После малко ландшафтен дизайн, малко агрофитнес, докато във фурната къкри гювеч с ярешко и пресни зеленчуци.

След обяд на хладно вътре с хубава книжка. 

Вечер щурци, звезди, чакали вият в едно далечно дере, по чаша студено розе...

Няма Интернет, няма телевизия, не ни и трябват. 

Открили сте съвършенството.

Но това може да е с море или без море.

Въпрос на спокойствие и разумен поглед.

Няма да кажа, че завиждам...ще кажа, а дано скоро и аз така ( да не ми мине черна котка и лош Covid път)

преди 5 часа, luba_rizova каза:

И, пак казвам, дразни ме двойния аршин и нищо повече. Иначе кусури има, та има. 

Ей за това не изтрайвам и аз.

Кусури имаме, не е като да нямаме. Ама като ида навън и там виждам и кусури, и недосмислици. Как тъй тия неща навън  галено ги наричаме туристически капани, а тук грозно - бабаитско-селски тарикатлъци.

А  ме убеждават, че не съм гледала правилно. Ми гледам си, че и с широко отворени очи даже.

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Adventurer каза:

@oli_mali, във Велинград местните още ли си перат дрехите в реката в центъра на града? Това си беше атракция преди, но аз отдавна не съм ходил де...

Поогледах се и аз да видя тази атракция, ама уви - нямаше.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.