Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 20 часа, Pantelej Putnik каза:

Още първият ми пост беше в "Искам да се оплача". Впоследствие последаха коментари във връзка с поста ми и модератор създаде тази тема. Никога не съм мислил дори да създавам такава тема. Това само за яснота. Ако прочетеш внимателно написаното от мен, то вероятно картинката ще ти е друга. Нека да си създаваме впечатленията за хората по коментарите им погледнати добронамерено, а не на база "на този снимката хич не ме кефи", "този пък въобще не го познавам и т.н. И нека, когато някой има различно мнение, не водим някакви битки, а още по-малко лични. Тук сме се събрали да си обменяме инфо, мисли, преживявания и всичко свързано с пътуването.  

В такъв случай съм длъжен да се извиня! Пък нека модератора го отнесе тогава :yes:, че е лепнал такова заглавие на темата.

И както ме помоли, малко от малко се върнах назад и прочетох отново част от мненията ти за почивка в България, предлагането, обслужването, тур капаните и т.н. Ми негативни са си, не си криви душата. Знаем си дереджето, но не е необходимо само да хулим нашенското , а да величаем гръцкото, турското и пр., най-малкото защото нещата не са сравними. Не се опитвам да водя никакви лични битки, а да отклоня темата в различна от "Искам да се оплача".

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, Olianata каза:

Това с интернета се подразбира,то е като тока и водата,а закуската си е екстра.Което ми напомня на моето пътуване до Кипър.

Там имах апартамент от airbnb,предплатен.Седмица,след като се прибрах ме потърсиха ,за да си платя 6€ за тока.Мисълта ми е,че същата работа е с интернета.

Нищо не се подразбира, особено пък за airbnb. В някои апартаменти и кърпи и чаршафи (специално за Италия даже е доста разпространено) се таксуват допълнително. Да не говорим за такси за почистване, депозити за повреди и т.н.  Винаги чета подробно какво е включено, независимо от цената на хотела и в коя точка на света е, особено пък за неща, които смятам за важни. Специално за интернета за България не ми е чак толкова важно, понеже и с мобилните на телефона се оправям, обаче особено ако е извън ЕС е едно от нещата, които задължително проверявам. И ревюта на хотела/ апартамента изчитам, не само общата оценка, по възможност търся и друг източник. 

 

Всички сме различни и няма как да търсим и да харесваме едно и също, даже и един и същ човек в различни ситуации или периоди от живота си харесва различни неща. На един му е важно да има интернет, друг иска да се откъсне от света, трети търси пясъчен плаж, пък за четвърти той няма никакво значение, понеже не ходи на плаж, някой иска водни пързалки и забавления за деца, друг пък иска да няма деца и атракции наоколо, за един каравана на първи ред на плажа е представата за хубава морска почивка, за да се качва на сърфа си, когато реши, за друг 5-звезден хотел с всички удобства. При всички положения обаче мисля, че е хубаво да направим информиран избор и за това е необходимо обективното споделяне, а не да се мери с различни аршини, да се генерализира или да се сравняват ябълки с круши. 

 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

За първи път в живота си стигнах до Банско миналата събота. Бях чувал различни неща и нямах особено желание, но все пак се реших. Минахме през Юндола, Якоруда и накрая Банско. Хареса ми много като местоположение, изгледи и пр, бяхме само 1 нощ и ще ида пак скоро.

Топлите басейни ме стреснаха с цени, питахме в два хотела, единият искаше 25лв на човек, а втория 45лв на човек, не знам в кой свят живеят, ама аз няма как да дам 150лв за басейн за трима..

 

В крайна сметка отидохме в Добринище и 34лв влязохме тримата в Алфата.

 

Вечерта хапнах в препоръчана-евтина кръчма Канчето, добре беше и храна и цени, само обслужването куцаше, ама не може всичко да е добре. Сутринта уцелих една барака с мекици и баници, супер бяха, минахме през неделният пазар и накупих доста неща и хайде към София.

 

Следващия път ще се качим по планините, че и на Пирин не съм бил никога.

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Alexander каза:

Следващия път ще се качим по планините, че и на Пирин не съм бил никога.

О, този пропуск трябва да се поправи. Като за новобранци най-лесно според мен с кола до х. Г. Делчев, от там лифта до х. Безбог. Ако не търсите хотелски комфорт де, макар че в хижата скърпиха двойки със санитарен възел. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И понеже почивката в България не е само море, да споделя все пак и нещо извън него. Когато ходим в Рила, особено Мальовишкия дял, винаги отсядаме(за 3 поредна година) в хотел Крушарската къща. Цената на вечер е повече от прилична, особено ако резервирате по телефона или имейл, а не през Букинг, стаите са хубави, гледката е прекрасна, има си всичко. Нет уж има, ама все едно няма. В ресторанта храната е хубава. Собственика и персонала са усмихнати, любезни и дават ценна информация. Закуската не е включена в цената, но има какво, по желание. Ако тръгвате рано, рано ще отворят и ресторанта. За разходки в Пирин винаги избирам Добринище. Там има страхотни механи, на сносни цени, и прекрасни места за настаняване. Предната седмица пък бяхме в Странджа, спахме в Малко Търново - мотел Козият рог. На изключително място, чисто нов, огромен басейн, спокойно, но има един голям минус - ресторанта не работи и няма достатъчно персонал. Някак е призрачно усещането. Сърцето ме болеше да гледам как всичко е направено хубаво, с мисъл, ама като няма хора... Ще се разпадне. Липсата на ресторант е голям минус, защото мотела е един вид извън града. Ние ходехме пеш, по една пряка пътека е 500м до центъра, но не всеки му е кеф това. Плюс, че в самото Малко Търново почти няма къде да ядеш вечер. И, все пак, намерихме - Bildniks, хотелче с ресторант, ресторанта е достатъчно добър и евтин. Хотелчето също изглежда добре, та ако някой има разходка из Странджа, може да го има и него предвид. Когато ходим в Добрич и региона, отсядаме в парк-хотел Изида, за мен един от най-добрите тризвездни хотели изобщо в България. Леглата са направени за волейболисти - 2.40 дълги поне и сигурно по-широки, стаите са огромни, кафето в лобито е уникално (Дъбов), намира се в парка, има тенис корт, ресторанта е изключителен (но не евтин), нет има, цената за вечер до миналата година беше в порядъка на 70 лева стаята със закуска. Аз не съм попадала на толкова добър хотел 3 звезди. 

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Георги Матеев каза:

В момента съм в Калиакрия ресорт (по средата между Балчик и Каварна) на ол инклузив план.

 

Много хубаво място за спокойна почивка, като цяло нямам забележки. Особено похвално - вече втори ден никой не ни е погледнал накриво и всички от персонала са безкрайно любезни. Браво.

 

Комплексът е затворен и има всичко нужно, включително супермаркет. Добре е поддържан, с много зеленина навсякъде, храната е вкусна и разнообразна, дори интернетът е безплатен 😉 Ресторантът е чудесно организиран с акцент на анти Ковид мерките и няма блъскане. Пространството е голямо, има 5 басейна (един инфинити) и въпреки, че е пълно (ние резервирахме буквално последните 2 свободни апартамента) не се усеща пренаселено или шумно. Съдейки по номерата на колите гостите в момента са приблизително 50% софиянци, 40% румънци и 10% от регион Варна/Добрич.

 

Накратко - препоръчвам. Ето и малко снимки.

 

20200803_102612-01.thumb.jpeg.0f11e432ed488838195d7d14615148e2.jpeg

 

20200803_101315-01.thumb.jpeg.b38119c543d8a252d20d544e30a331e5.jpeg

 

20200803_101039-01.thumb.jpeg.5b9eff75366e2e0ff2a211c3771b9f17.jpeg

 

20200803_110504-01.jpeg.c753bce5e29317e0a2d35d0729a244d4.jpeg

 

20200803_101140-01.thumb.jpeg.b43a64743f7db563591cd59c450f3b36.jpeg

 

20200802_180915-01.thumb.jpeg.fb939f3383952fb95d6bc292bee1df52.jpeg

 

1596442443404_20200803_110436-01.jpeg.915ce2765378cf058e5b1bfc79dcf8c0.jpeg

 

20200803_110958-01.thumb.jpeg.2f7a8944a05a8f04f71922079f88a320.jpeg

 

20200802_181001-01.thumb.jpeg.3964a112d2a845fc9b280bf4e916d8d6.jpeg

 

20200802_220141-01.thumb.jpeg.ddbfbee2e913eac7fc9787ecdd669bea.jpeg

 

20200802_201604-01.jpeg.37283cb19acfea76c4c37f54f040c105.jpeg

 

Между другото се затвърждава дългогодишното ми впечатление, че Южното Черноморие е някак по-забързано и бързооборотно (не непременно в най-добрия смисъл), а на Север се получава по-пълноценно изживяване.

@Георги Матеев Жоре, тоз резорт има ли пясъчен плаж?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Светославов каза:

О, този пропуск трябва да се поправи. Като за новобранци най-лесно според мен с кола до х. Г. Делчев, от там лифта до х. Безбог. Ако не търсите хотелски комфорт де, макар че в хижата скърпиха двойки със санитарен възел. 

Е, посещението на планината е добре да се съчетае и с лек поход. От хижа Гоце Делчев за около час по почти равнинен терен стигаж до х. Мочарата. Връщаш се на обратно и следобяда имаш време и за басейн. Не че твоята идея за Безбог е лоша оттам може да се направи Поповото езеро или да се качи върха. Според това колко време и желание има човек.

преди 2 минути , AlexandraKo каза:

@Георги Матеев Жоре, тоз резорт има ли пясъчен плаж?

  

преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Уви, буквално нямам идея. Интересът ми към пясък и плажове е нулев (освен да ги снимам) и дори не съм гледал за това. За мен са предостатъчни спокойната обстановка, хубавите басейни и прекрасната панорамна гледка към морето.

 

 

Няма да може да ти помогне 😄 

Връзка към коментар
преди 38 минути , tch каза:

Е, посещението на планината е добре да се съчетае и с лек поход. От хижа Гоце Делчев за около час по почти равнинен терен стигаж до х. Мочарата. Връщаш се на обратно и следобяда имаш време и за басейн. Не че твоята идея за Безбог е лоша оттам може да се направи Поповото езеро или да се качи върха.

Малко на шега, но до Мочарата си е пенсионерски маршрут 🙂 , а не за младеж като Александър. Пък и от х.Безбог като прескочат до Попова капа, па и наоколо да има кой да ги разведе или насочи, Ирин Пирин ще им остане в сърцата. 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Светославов каза:

Малко на шега, но до Мочарата си е пенсионерски маршрут 🙂 , а не за младеж като Александър. Пък и от х.Безбог като прескочат до Попова капа, па и наоколо да има кой да ги разведе или насочи, Ирин Пирин ще им остане в сърцата. 

Така е, просто от написаното първоначално от теб останах с впечатлението, че основната разходка е тази с лифта и исках да възразя.

Връзка към коментар

@luba_rizova, би ли препоръчала места за настаняване и механи в Добринище? Че в последно време ми е влязла една муха в главата за пътешествие с влак, включващо теснолинейката.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 43 минути , Костов каза:

@luba_rizova, би ли препоръчала места за настаняване и механи в Добринище? Че в последно време ми е влязла една муха в главата за пътешествие с влак, включващо теснолинейката.

 

Механа Македонска кръчма (има към нея и хотелска част , която изглежда много добре)  и Бабуч, като Бабуч ни хареса повече и ходехме основно на нея. И е по-евтина. Но винаги е пълна и е хубаво да има резервация или да се отиде по-рано. За спане бяхме в непретенциозна къща за гости за без пари, тъй като обикаляме Пирин, но беше добре, а и лелята собственичка прави много хубави мекици, домашно сладко, домашно сирене, абе беше добре. Ама не помня как се казва, като проверя, ще ти напиша. Иначе харесвам Орбел спа, ама той си е за глезене, не за ходене по планини. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Костов каза:

@luba_rizova, би ли препоръчала места за настаняване и механи в Добринище? Че в последно време ми е влязла една муха в главата за пътешествие с влак, включващо теснолинейката.

 

В Добринище съм бил при "баче Тодор". През сайтовете за отстъпки/ваучери имаше доста прилични цени за спане, закуска и вечеря и като цяло бяхме доволни. Но предполгами да се обадите лично цените не би трябвало да са много по-различни, тъй като тези сайтове все пак имат комисиона. Това беше преди 3 години, но си е семейно хотелче, така че се съмнявам да са се сменили собствениците и оттам качеството.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , luba_rizova каза:

Иначе харесвам Орбел спа, ама той си е за глезене, не за ходене по планини. 

Орбел е ок и за след скиторене по камъняка, ама стаите си искат освежаване. Иначе полянката на хотела е много приятна. За другите екстри не си спомням, щото на Добринище най му харесвам близостта до Полежан и Поповото езеро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Костов каза:

@luba_rizova, би ли препоръчала места за настаняване и механи в Добринище? Че в последно време ми е влязла една муха в главата за пътешествие с влак, включващо теснолинейката.

 

И аз да дам два гроша по темата за Добринище.

За глезене - Русковец ризорт.

В Македонска кръчма има и малко СПА. Казаха ми, че е свързано към минералната вода. Последно като бях, беше толкова спокойно, направо прекрасно. А и басейните са редом, на има- няма 3 минутки. Кръчмата е супер. 

С голяма компания сме отсядали и в Старата Тонина къща. Там домакините са големия бонус. Чудесни. А каква капами са ни приготвяли...думи нямам. 

Тръгнахме и ние веднъж с теснолинейката за Аврамови колиби, ама тя е социално преживяване, кондукторката ни спря на някаква горска спирка, повери ни на някакви хора...рече познавам ги, читави са...бродихме по горски пътеки и ни отведоха в село Абланица, почерпиха ни с домашен сок от диви ягоди. Верно читави хора бяха...и от почивката ни във Велинград, само ей тоя сок помня...и добрите хора.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Olianata каза:

Това с интернета се подразбира,то е като тока и водата,а закуската си е екстра

Сакън, Оли! Без Интернет мога, но без закуска ставам много зъл :))) Тъй де, всеки мери по своя си аршин. Важното е, както вече се спомена от уважаемите съфорумци, да си помагаме с що-годе обективна информация, та всеки да направи своя информиран избор.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И аз като @Alexander бях чувала много негативни неща за Банско и въпреки това (а може би точно поради това) когато отидох преди две години много ми хареса. Красиво и много добре поддържано градче с добра планировка (въпреки периода на силно строителство), с добра инфрастуктура и спиращи дъха гледки. Много добре запазен стар град и интересни къщи-музеи (за нас е винаги важно да има какво да покажаем на децата за да научат повече за България). В комбинация с Добринище, Баня,Разлог и планината човек може да уплътни една седмица без да му е скучно, че и повече. Нямам търпение да стигна пак до там някой ден.

 

Но поста ми е за друго - да споделя доволните отзиви на двама пенсионери. Пратих майка ми на Слънчев Бряг - за неин ужасТ (пусти предрасъдъци и нашенски негативизъм...). Много добре бях проучила мястото и го бях подбрала според техните изисквания. Естествено им пасна идеално и са много доволни, но беше ох и ах преди това.

Настаних ги в Carina Beach - апартхотел на самия бряг, в тихата част на курорта, дефакто е в Свети Влас повече, отколкото в Слънчака. Изискаванията бяха да е на плажа, да има басейн, да има кухничка, да има място за разходки и магазинче за пазаруване на сносни цени (за да не ходят само по ресторанти, че се пазят от навалици, все пак са 70+) ама да има и приятно ресторантче, не много скъпо, щото пък то не може все да си готвят, да има хубава тераса с гледка и достатъчно място за да се хранят на нея...Всичките им изисквания са удовлетворени и са много приятно изненадани. Ресторанта към хотела е хубав (не е гурме, разбирайте стандартно меню с добре приготвени ястия) с цени народни и лека  приятна музика до 10.30-11 вечерта, много просторни стаи (аз да не им е тясно им взех двустаен, сега на гоненица си играят) с големи легла и големи тераси - взимат си вечеря от ресторанта и си я ядат на терасата слушайки музиката отдолу), в тихата част на комплекса но в края на променадата , така че могат да се правят разходки вечер. Има интернет и много услужлив персонал. Не знам за закуската, защото те са без, но по отзиви в нета е добра. Има много семейства с деца в тази част на комплекса.

  • Харесвам 31
  • Браво 1
Връзка към коментар

И аз да споделя впечетленията си от нашето черноморие. От години повече от 10, си казах повече не. По ред причини, повечето споделени тук. Та един приятел ми звънна преди няколко дни и ме покани в един от неговите апартаменти в Слънчев бряг, които тази година по известни причини ни може да даде поднаем. Леле не мога да му откажа, жена ми вика ами отиваме.... И аз в деня петък, събирам малкия син и жената и газ с колата към слънчака. През целия път до там съм на "тръни" как ще ме излъжат по заведенията, как ще ме излъжат на плажа.. Абе като студент преди гаден изпит. Точно така се чувствах. Стигаме благополучно до апартамента. Хвърляме багажа и отиваме да търсим нещо за ядене. Приятелят ми ни чака до най-вкусните дюнери и бургери в региона според него. Аз вървя последен и се оглеждам, какви други заведения има и чета отзиви в trip-a, че знам жената като е гладна и нещо не и хареса ще стане малка война. Та да съм си спокоен. Стигаме до мястото Огромобургер и на развален български  дюнерджията ни се усмихва и ни черпи с чаша айрян докато си изберем какво да ядем. Ха каква приятна изненада 😀 и останахме очаровани. Вярно бяха много вкусни и на прилични цени. Хапнали и доволни отиваме към плажа. И аз пак така, леле как ще трябва да си дам парите без да ми е кеф. Да ама не... На плажа бяхме след 14.00 часа и гледаме 2-3 реда от чадърите заети, всичко друго празно. Мята ме кърпите и очаквам някой да дойде да си платя, 12лв за 2 шезлонга и чадър. Водата малко мътна и едни супер вълни. Дете вика искам фреш от портокал, жената иска бира и аз виждам зад мен един бар и там едно момиче неспало сигурно от началото на сезона и поръчвам. Фреша го направи сигурно с едно кило портокали, бирата беше супер студена. И за фреш и 2 бири 12лв. Даже не съм и питал, кое колко струва. До края на деня никой не дойде да си иска парите за чадъра и шезлонгите. Идва време за вечерята и аз пак се оглеждам, чета мнения и къде са денонощните аптеки, че какво ще ядем не е ясно. Отиваме в ресторант Дани бистро. И тук много приятна изненада. Всичко беше много вкусно и на съвсем нормални цени. В съботата плажа се понапълни около 50%, но пак беше супер спокойно. Никакви пияни англичани или други дрогери. Та 3 дни си изкарахме супер. Вярно с напътствията на моя приятел, къде да ядем. Мисля си заради пандемията и малкото туристи и спокойствието си изкарахме добре.

  • Харесвам 26
Връзка към коментар

@AlexandraKo, защо питаш за "ризорти", да не си решила да се жертвате със съра, ако е така кажи, ще измислим нещо. Даже може да спретнем нещо само от естествени материали като по Nat Geo, там за седем дни ги правеха май, ние тука от форума като се съберем и за 5 дни ще ги "вземем" нещата...

 

@samuraika, така се прави, човек като има прагматичен подход към нещата, а не го кара на въздухарски емоции, винаги ще си намери точното място за него почти навсякъде по света. "Златните" и "Слънчака" не са български феномен, има ги на много места по света, насочени са предимно към чужденци и са ориентирани към забавленията и по-младежки контингент. Това не значи, че там няма и по-спокойни и по-зелени части по краищата и навътре, както с по-народни цени, така и по-скъпи 16+ хотели с а-ла-карт храна за по-претенциозните (напр. хотелите Grifid на Златните). Това го казвам и по друга причина, като чета наши отзиви и през две ревюта пише, "музиката в хотела или около него не спира до 23:00 и не можем да спим", сигурно е така, но все пак, тези, които си лягат с кокошките очевидно не са били за там въобще...

 

Между другото тези два комплекса са създадени по образа и подобието на Costa del Sol в Испания, на галено наричан Costa del Concrete и още Costa del Crime. Сега ние за второто видимо нямаме ниво, за да привлечем висок клас бандити, което в случая е плюс, но иначе на бетон сте го докарали. На испанците им е отнело накъде към 30 години примерно да започнат да си осъзнават грешките, че и да ги събарят, на нас може три пъти по толкова да ни отнеме, но рано или късно се надявам, че и до там ще стигнем и то най-вече да се бутнат някои видимо незаконни безобразия. Иначе на мен такива места си ми пасват, както страшно ми пасват и големи и шумни градове и аз така си почивам обикновено, а тези които си търсят тишина и спокойствие и това го има у нас и като курортни комплекси и като градчета.

 

Що се отнася до зимния ни туризъм, там нещата според мен са по-добре, защото това е по-скъп вид почивка по принцип и не можеш да разчиташ предимно на социални, алкохолни и секс туристи както по морето и от там и по-доброто ниво. Само един пример ще дам, на Златни пясъци например беше построен един огромен хотел Гранд Ермитаж с 800 стаи, който за кратко беше управляван от Кемпински, нещо което трудно би се получило по много причини, затова и набързо стана една посредствена Мелия, каквато е и до момента с пет звезди, ама хем като за Мелия, хем и с нашенски привкус, демек наужким. От друга страна хотелът на Кемпински в Банско си работи добре, както и може да се очаква. 

 

Развод по хотелиерски
https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2008/02/01/454138_razvod_po_hotelierski/ 

 

Disclaimer: Не разбирам от туризъм и не искам да разбирам, разсъждавам си от лични наблюдения, не ми се връзвайте мнооого, умерено само на около 99%... примерно.

 

@Мари Николова, разкажи повече за Астор Гардън (евентуално и вила Чинка, ако имаш наблюдения), ако може и някоя снимка, да поддържаме темата на информативно-забавно ниво, че ми беше привлякъл вниманието за едни предубедени роднини. Преди време много харесвах Дружба (Св. Св. Константин и Елена), не за мен лично де, а защото по принцип е добре да имаме и такива курорти, защото беше страшно зелено и прохладно сякаш се разхождаш из морската градина, та разкажи и как е сега балансът между природата и бетона, че точно там отдавна не съм минавал. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@Adventurer, честно казано, негативизма в темата ме отказа да пиша колко съм доволна от българското и ме кара да се чувствам сбъркана, че на мен ми харесва да почивам в България🙂

За Дружба вече няколко пъти съм писала. Астор Гардън конкретно е нов  огромен 5* хотел с малък, но приличен СПА център  с минерална вода.Огромното му предимство е, че е до големият СПА център Аква хаус Термал, предлага оферти с включен достъп до въпросният СПА център. Реално ги делят 20м един паркинг, което прави посещението им дори през зимата доста удобно. Стаите в Астор Гардън са просторни, симпатично обзаведени, има кафе-машина с капсули, което особено ми допада. Закуската е изключително добра. Когато бяхме през януари там, по-голямата част от персонала на х.Азалия беше преместен в Астор Гардън заради ремонт в А-я. И друг път съм казвала, че  за мен най-добрият х-л в курорта е именно Азалия и заслуга за това има персонала. Като цяло имам наблюдения, че мениджмънта на тези няколко хотела се справя много добре. Хотела е голям и по мои виждания е отделено страшно много пространство за общи помещения. Но ние бяхме там в най-ниският сезон, вероятно ако хотела е пълен ще имам друго мнение.Огромен ресторант, няколко външни басейна, градина. Най-тъпото е, че вместо да оставят свободен достъп до плажа, инвеститорите са решили пред хотела да построят Вила Чинка. На рецепция ни обясниха, че вилата и тези сгради , които дострояваха към нея ще са ориентирани за клиенти без деца.Т.е. гостите ще са 18+..... та оттогава и викаме вилата за оргии 🤣 Направиха залива пред нея доста приятен, някъде имам снимки, ама си смених телефона(нали ми даваше акъл в тази неволя 🙂 ), трябва да се разтърся, къде ги преместих. Има ресторант с доста интересно меню, някакъв известен готвач се изявяваше. Не сме го пробвали, че прекарвахме времето в киснене в Аква термал, а там също е хубав ресторантът, макар и друг клас.А и много празно ми изглеждаше. Някой се беше оплакал, че са му взели доста пари почти за нищо в ресторантът на Вила Чинка. Като изключим Гранда, това е може би най-скъпото място в курорта. По всичко личи, че искат вилата да е за определен тип посетители.

Ако някой има интерес към курорта имайте предвид, че цените на почти всички хотели много варират. Често могат да се намерят страшно изгодни оферти, дори за топ сезон, просто трябва да се следи и проверява в различни сайтове. Това, че днес цената е плашеща не значи, че утре няма да падне с 50% и повече.

Балансът между природа и бетон определено е нарушен, след като построиха Астор Гардън на мястото на Ботаническата градина в комплекса. Но тя и без това не се поддържаше и август изсъхваше съвсем, а Луна парка в съседство изпотъпкваше каквото е останало. В интерес на истината строителството намали зеленината, но стана някак по-подредено и олюдено. Зависи кога ще спрат, обаче 😞

 

 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз също се заглеждам по Астор Гардън и въобще Св. Св. Константин и Елена началото на септември за около три дни мързелуване.

Още не съм задълбавала в оферти и цени, защото ако ще резервирам, ще е малко преди пътуването и да си призная гледала съм само сайтове от първата страница на Гугъл - сайта на хотела, букинг, визит бг, олинклузив почивки 😀

Вие кои сайтове ползвате за резервация на хотел в Дружба? 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , ДиянаВ каза:

Вие кои сайтове ползвате за резервация на хотел в Дружба?

През годините, каквото се сетиш ММТ, Букинг с кодове и награди, Expedia, cheaptickets 🙂 Тези последните с техните постоянни - 16% кодове, може би дават най-често добри цени. Тази година конкретно съм на Travala (поздрави на @koliob

Нали в началото на юли споделих за едни 350 $ в койни. До вчера бяха минали 1600 $(не се шегувам и не преувеличавам). Според мен всеки магеланец е добре да има макар и минимална инвестиция в AVA. А сега са пуснали и намаление до 40%. Спирам, че имам чуството, че ставам досадна с рекламата на този сайт 😛

И да не забравя - избягвайте Сириус Бийч. Беше добър хотел, но в момента е отврат.Нямам идея за период от 10 години как успяха да го съсипят. Специално отидохме да видим как е към днешна дата, защото бях учудена от ниската оценка в букинг, спомените  ми бяха други - еми зле е.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 42 минути , Мари Николова каза:

@Adventurer, честно казано, негативизма в темата ме отказа да пиша колко съм доволна от българското и ме кара да се чувствам сбъркана, че на мен ми харесва да почивам в България🙂

 

тимаджии са те купили и сега само тролиш наляво-надяно. Ясно ни е на нас. нЕма начин някой да е останал доволен от почивка в България! 😄 

  • Харесвам 4
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 9 минути , Мари Николова каза:

През годините, каквото се сетиш ММТ, Букинг с кодове и награди, Expedia, cheaptickets 🙂 Тези последните с техните постоянни - 16% кодове, може би дават най-често добри цени. Тази година конкретно съм на Travala (поздрави на @koliob

Нали в началото на юли споделих за едни 350 $ в койни. До вчера бяха минали 1600 $(не се шегувам и не преувеличавам). Според мен всеки магеланец е добре да има макар и минимална инвестиция в AVA. А сега са пуснали и намаление до 40%. Спирам, че имам чуството, че ставам досадна с рекламата на този сайт 😛

 

 

 

Тази/тези схеми съм ги изпуснал. Може ли линк … или ако направиш една тема и обясниш … а, б, в, … ще е супер.

А, и да ме тагнеш … или вече съм нахален...

:thank_you:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , ven62 каза:

Тази/тези схеми съм ги изпуснал. Може ли линк … или ако направиш една тема и обясниш … а, б, в, … ще е супер.

А, и да ме тагнеш … или вече съм нахален...

:thank_you:

 

E ти искаш цял форум 7 години назад да ти преразкаже?

  • Шок 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.