Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 4 часа, IPBurov каза:

Много изненадващи коментари, на хора, пътували толкова много 🙂

Категорично не мога да се съглася, че цените в Гърция на ресторантите са по-ниски. Може би ако се съпоставят коренно различни класове заведения - може да се получи някаква изкривена математика . Дали навсякъде тиквичките са по 9.50 - определно не . Дали можем да намерим доста по-фрапантни цени в Гърция, /поради по-високата им покупателна способност - определно да.  Генерализацията и обективността не вървят ръка за ръка . 

В България има страхотни, пясъчни плажове, изключващи познати екстри по част от гръцкото море, като водните обувки . Фекалните води също така са по-скоро изключение, отлколкото закономерност . Гърция има невероятни плажове, но за мен те определено не са в частта, близка до нашите граници /лично мнение/. 

 

Всеки има правото да ходи където пожелае. Определено новото и различната култура предизвикват интерес - от това сме обединени всички в този форум. Трябва да сме радостни, че имаме толкова много близки възможности за морски туризъм и съм сигурен, че всеки може да открие своето място. След това не е нужно да се отрича всичко останало 🙂 

Цените може и да са по-високи като абсолютна стойност някъде. Но накрая като теглиш чертата установяваш, че местата при нас, където можеш да изкараш по същия начин се броят на пръсти.

Но може и да не са по-високи. Например миналата година в Стария Несебър в едно заведение до останките от църквата, където играят хлапетата от "С деца на море". Отлична кухня, отлична хигиена, организация на заведение, сравнително бързо обслужваше и ... порция лаврак или ципура без гарнитура струваше 30 лева. Танм, където аз ходя на Йонийско море, порцията е по-ниска цена и задължително включва гарнитура.

Втори пример: съседното заведение в Стария Несебър. Отлична кухня, вече свикваш с цените, ама обслужването е мамата си джаса. Не можеш да седнеш на маса Х, щото ... чакат едни чужденци за там. Чакаш да ти вземат поръчката, после да ти го донесат, за СМЕТКАТА ЧАКАШ. Това го няма при византийците.

Третият пример няма да го споменавам, щото там реших, че макар че мога да си позволя такива цени, е далеч от разума да го направя.

 

Пясъчните плажове са нещото, което също не харесвам на нашето море. Бях много скептичен към чакълестите, докато не стъпих на тях. От много време ходя на такива и чак миналата година си купих водни обувки. Не ми пречат камъчетата, даже напротив. Предпочитам тях, отколкото да докарам килограм пясък в колата, който не можеш да изтупа от себе си.

 

За фекалните води - в никакъв случай не е изключение, но намаляха, защото най-сетне се построиха пречиствателни станции тук-там. Но който е ходил на Градина и се е разминал без честитка, може би има имунитет 🙂.

 

Отскачам до нашето море по изключение - когато сме на гости на познати по морето. Това, че е по-близко от местата, където ходя в Гърция, не го считам за плюс.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

@Jenbel, сигурно има някое-друго оцеляло местенце. Проблемът е, че са рядкост и трябва със свещ да ги търсиш. Докато в Гърция отиваме на ново място всеки път без препоръки и никога не сме нацелвали греда с настаняване или с храна.

Сещам се за сравнение едно скорошно лято, тъкмо се бяхме върнали от обиколка на езерата в Северна Италия, дето не е особено евтино, но пък храната е един път. Та кацаме, мъж ми ме остави с децата за 3-4 дни в Созопол и замина по работа. Седнахме в най-препоръчаното заведение наблизо. Храната беше като в посредствена закусвалня, а цените - биеха италианските. Но, както после други гости на хотела ме светнаха, щото не ме знаели откъде съм, те цените по курортите били такива 🤓

Може ли да ми пуснеш препоръки на лс? Не съм се отказала, даже това лято ми се иска да мръднем на североизток. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 50 минути , Zaro каза:

Цените може и да са по-високи като абсолютна стойност някъде. Но накрая като теглиш чертата установяваш, че местата при нас, където можеш да изкараш по същия начин се броят на пръсти.

Но може и да не са по-високи. Например миналата година в Стария Несебър в едно заведение до останките от църквата, където играят хлапетата от "С деца на море". Отлична кухня, отлична хигиена, организация на заведение, сравнително бързо обслужваше и ... порция лаврак или ципура без гарнитура струваше 30 лева. Танм, където аз ходя на Йонийско море, порцията е по-ниска цена и задължително включва гарнитура.

Втори пример: съседното заведение в Стария Несебър. Отлична кухня, вече свикваш с цените, ама обслужването е мамата си джаса. Не можеш да седнеш на маса Х, щото ... чакат едни чужденци за там. Чакаш да ти вземат поръчката, после да ти го донесат, за СМЕТКАТА ЧАКАШ. Това го няма при византийците.

Мисля, че доста добре си описал проблемите. Местата с добро обслужване И добра храна са малко. И тъй като малкото подобни места са доста търсени мога да си позволят високи цени и по този начин почти няма предлагане в по-ниския ценови диапазон. Иначе реално погледно за оборотно заведение в центъра на град под егидата на ЮНЕСКО и при положение, че рибата е вносна е нормално да е скъпо. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Уф, много години  идвахме тук:

 

https://mob.pochivka.bg/hotel-bchk-o12577

 

Шефът на БЧК ни беше приятел и винаги имаше стая за нас. Няма лукс, обикновена стая с две легла, тип соц-мебелировка, но тераса над морето и плаж на няколко стълбички под него.

Ама, няма паркинг за колата, оставяш я нейде си, ако намериш паркинг.

На площадчето отзад - капанче, с ейййййй- такива големи скумрии, с картофки, даваха за в къщи, на терасата с винце и гледка- чудно.

Последно когато  ходихме, беше през септември, пак за Аполония-та. Бяхме предвидили 7 дни, 4 дни валя непрекъснато и се ометохме скоропостижно.

Оттогава, ходим или в Гърция, или в Сицилия .

Цените, хигиената и нивото на обслужването в ресторантите  на нашето  море,  няма да коментирам, че ще съм много крайна:(((((

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някъде по-горе прочетох следното "положението с туризма в България е - обичам родината, ама мразя държавата." Искам предварително да се извиня за спама, но на тази тема не мога да седя мирен.

Кога ще разберем, че държавата всъщност сме ние самите?! Управлението на една държава съответства на развитието на самото общество. Лично за мен от пътуванията ми аз съм стигнал до този извод. Не може да искаме перфектните политици, когато ние не сме перфектни граждани. Ние може и да искаме да вървим и да ни се подобрява живота с по-бързи темпове, но нека се огледаме. Нека излезем извън големите градове (3-4 града). Нека видим съгражданите си и не се обиждаме, когато някой ни каже, че "матряла" е лош или, че тук се касае за "народ, изгубил ценностите си" (предходния американски посланик). Не бива да се обиждаме, а да видим, че в действителност нашето общество е доста изостанало в развитието си, изгубило е ценностите си, намира се в поредното осмисляне на посоката, която да поеме.

По мое мнение точно това ни е проблемът. Когато осъзнаем, че добронамереността, възпитанието, уважението не са градове в Судан, а са добродетелите, които поставят основите на едно общество, то можем да започнем да бъдем хора, които да изграждат общество. Нека не упрекваме постоянно другите, а да видим ние самите колко можем да допринесем за желаната от всички промяна. Нека започнем от уважението. Уважение за всичко и всеки.

Много бих се радвал да споделя нещо с вас, което напоследък напира непримиримо в мен. Предварително се извинявам за спама!

 

ПРОТЕСТ

 

Народ, който слави парите

Отглежда злодеи

Мъжете се пропиват в механите

Жените вкарва във бордеи

 

Днес за капитал се броят само парите

Качествата лични се свеждат до познанства

До хартии със цифри са ни свързани мечтите

Освобождавайки в душите ни празни пространства.

 

Да вземеш от другия е изкуство

Да се изложиш публично е добра реклама

Да инвестираш в безсмислени предмети

Е проява на богатство

Да цитираш чужди мисли като свои

Не е изобщо плагиатство.

Да умееш с красиви думи да възпееш

Душевна празнота

 

Да бъдеш бледа сянка

Сред сбирщина от егоисти

Да си фалшива муза

На измислени стилисти

 

Да си герой

Сред банда от идиоти

И вместо истина и чест

Да се продаваш за банкноти

 

"Какво са морал и етика?

Не са ли градове в Судан?
Не ми губете времето със глупости

Аз съм от пошлост обладан."

 

Да живееш сред тълпа

От всеразбиращи фили и фоби

Които не могат да се откъснат

От хобито да бъдат роби.

 

Да си поставиш фасада на сериозен,

а да не спираш да се излагаш

и за имиджа кичозен

усилия огромни да полагаш.

 

Да готвиш със омраза

Да любиш с отегчение

Да се усмихваш насила

Менте да бъде твойто вдъхновение.

 

Да си невежа

и с това да се гордееш

И на всяка чужда мисъл свежа

Да си готов да се присмееш

 

Да дадеш огледало на слепците

И споделяш мисли на глас с глухите

Да обясниш на празноглавия

Очевидността на лъжите.

 

Движението е по повърхността

Мисълта отдавна е демоде

За добрината изобщо да не отварям дума,

сякаш хвърлихме я в някое дере

Честта не се ли измерваше във сума!?

 

Нека се разделим на единици

И всеки сам да си е група

Какъв е смисълът от общото,

Като за егоиста е важното да трупа.

 

Самотата е бичът на нашето време

Парите си мислим, че са лек

Кога ли ще разбереме,

Че животът е хубав

Когато го споделиш със друг човек.

 

Не искам да съм част от сбирщина

Която живее без мечти

и ако изобщо за нещо си мечтае 

то това е само за пари

 

Докога ще бъдем роби

с къса памет и измислени герои

докога ще бъдем фоби на живота си

и фили на оковите.

 

Където има мисли – има свобода

Защото разумът ни прави хора

Защото мисълта е светлина,

Която прави свободен роба

 

Сякаш така и не разбрахме

Че „светло бъдеще“ с труд се гради

Защото промяната идва

Когато се променяш ти.

                     

 

 

 

 

  • Харесвам 12
  • Браво 4
Връзка към коментар
На 29.05.2020 г. в 17:32, Pantelej Putnik каза:

Имам приятел, който е женен за гъркиня. Веднъж стана въпрос, като си говорихме с нея, че много обичам Гърция и не съм пропускал да отида поне веднъж (всъщност по няколко пъти) на година. Та тя ми каза, че гърците вече избягвали да ходят там, където масово ходели българите, защото на тези места цените яко скочили. Явно, че да си турист, има и своите отговорности. Ако си горд балканец и не искаш никой да разбере, че ти е скъсана кесията, то вади и плащай по 5 евро за 1 фрапе. Ако обаче те интересува какво оставяш след теб и какво ще завариш след това, то просто им кажи да си гледат работата с тези цени.

Като се замисля, то това важи за туризма в цял свят, но това е една необятна тема за вредите, които туризмът нанася върху местните и техния бит. Нека не я отваряме!

И аз избягвам да ходя на места, където ходят българи, сърби, румънци и т.н. балканци, но не заради цените. Лично аз не ходя в Гърция, защото ми е по-евтино, защото  почивките ми там определно не са бюджетни, но отношението, което получавам, никога не съм го получила на нашето море. Чистотата на водата не коментирам. Тази година ще почивам на  Варна, защото ми пропадна дългата обиколка на Додеканезите през юни заради карантината, дано не се разочаровам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Jenbel каза:

Мидената ферма Дълбока

.....само да вметна че това НЕ Е мястото нито за похапване , нито за купуване на миди, а си е "туристически капан" заради изгледа...  прясна риба и миди на прилични цени има и на Тузлата .   Друго добро място за риба и море е ето това  на Шабла .
Почти цяло лято купуваме миди за вкъщи (вилата) от това магазинче в Каварна и от около месец от тук в Балчик ( магазинчето е ново и го няма на мап-са )  
Ако не ви се плаща входа на Албена ( мисля че от 01.06 пак ще е 10лв ) може да спрете по-нагоре по пътя за Балчик и да слезете до базара с ескалатора. 

 

Който реши да ходи към Тюленово може да се топне в морето ето тук - по пътечка се слиза в една пещера , мисля че местните й казват Заведението , и от там по  вода се излиза в открито море. 100-ина метра посока север е и Тюленовата пещера, стига се съвсем спокойно и без плавници. 

И аз да се изкажа по темата - този сезон българските хотелиери ще разберат мнението на родния турист. А и вили с басейни и апартаменти под наем с изглед има достатъчно.
 

  • Харесвам 21
Връзка към коментар
преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Кога ще разберем, че държавата всъщност сме ние самите?! Управлението на една държава съответства на развитието на самото общество. Лично за мен от пътуванията ми аз съм стигнал до този извод. Не може да искаме перфектните политици, когато ние не сме перфектни граждани. Ние може и да искаме да вървим и да ни се подобрява живота с по-бързи темпове, но нека се огледаме. Нека излезем извън големите градове (3-4 града). Нека видим съгражданите си и не се обиждаме, когато някой ни каже, че "матряла" е лош или, че тук се касае за "народ, изгубил ценностите си" (предходния американски посланик). Не бива да се обиждаме, а да видим, че в действителност нашето общество е доста изостанало в развитието си, изгубило е ценностите си, намира се в поредното осмисляне на посоката, която да поеме.

Вярвам, че хората тук сме по-скоро от тези, които не просто са го разбрали, ами са изначално наясно с това. Управляващите са представителна извадка на населението. Само че не съм съгласен, че не трябва да се обиждаме, когато някой тулуп каже, че материалът е такъв, ако от политиката на тулупа зависи да не е.

"Най-опасният политик е простият. Защото той искрено и с чисто сърце няма да пожали никакви средства, за да направи всички хора като себе си." (Яна Язова)

 

Спирам до тук, щото влизаме в политиката, а там се използват сложни термини, които ги няма по речниците.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Ето малко цени от ресторантчета на остров Корфу, през лятото на 2018 г. Цените между другото бяха доста разумни, но все пак да не се лъжем, в Гърция като цяло е по-скъпо, най-малкото, ако на едно място в България нещо е 10 лева, в Гърция е 10 евро, поне от моя личен опит. Но, съм съгласен, че отношението на българските хотелиери трябва да се промени и то към самите българи и докато ги гледат намусено, много хора ще предпочитат Гърция пред България. Още през 70-е години на миналия век, Георги Марков пише в своите "Задочни репортажи за България," че е отвратен от това колко сервилно се кланят на всеки съветски или германски турист по българското Черноморие, а на българите гледат с презрение. И сега има нещо такова, да не говорим за омразата, която се лее към софийските туристи. Колко пъти съм чувал във Варна простотии от сорта, "ох тези шопи, не мога да ги понасям." И защо по дяволите е това отношение и то от разни комплексари, които са кореняци варненци, но дядо им с цървули пасял козите в някое село. Но, дори и да са кореняци варненци или несебърци от 1000 години, е и?! Аз съм роден и живял във Варна до имиграцията ми, но се кефя на софиянците и обожавам шопския и македонския диалект. Сега, ако някой комплексиран софиянец ми навира в носа, че бил кореняк столичанин и всичко друго е провинция, разбира се, че бих му теглил една варненска с меко произношение, но не бива да има подобно отношение от едни българи към други. Време е да разберат морските ни жители, че всеки български турист е желан и скъп гост.
Но, разбира се, и сред много българи същестува този комплекс, че е по-престижно да кажат ,че са почивали в Гърция, отколкото в България. Аз лично не съм в супер възторг от Гърция. Островите им са красиви, но Северна Гърция, конкретно Кавала с нищо не ме впечатли и не бих се върнал там.
В България това лято няма да ходим, защото ни слагат 14-дневна карантина, като живеещи в Испания, което е право на българското правителство да направи, но и наше право да не идем в България. Жена ми, може би защото не е българка и като чуят руския й акцент се подмокрят от сервилничене по морето, се кефи много да ходи на море в България и затова се наложи да й обяснявам мило, но настойчиво, че нито това лято, нито следващото ще ходим в България.

IMG_6634.JPG

IMG_6677.JPG

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 5 часа, stefanrusev каза:

.....само да вметна че това НЕ Е мястото нито за похапване , нито за купуване на миди, а си е "туристически капан" заради изгледа...  прясна риба и миди на прилични цени има и на Тузлата .   Друго добро място за риба и море е ето това  на Шабла .
Почти цяло лято купуваме миди за вкъщи (вилата) от това магазинче в Каварна и от около месец от тук в Балчик ( магазинчето е ново и го няма на мап-са )  
Ако не ви се плаща входа на Албена ( мисля че от 01.06 пак ще е 10лв ) може да спрете по-нагоре по пътя за Балчик и да слезете до базара с ескалатора. 

 

Който реши да ходи към Тюленово може да се топне в морето ето тук - по пътечка се слиза в една пещера , мисля че местните й казват Заведението , и от там по  вода се излиза в открито море. 100-ина метра посока север е и Тюленовата пещера, стига се съвсем спокойно и без плавници. 

И аз да се изкажа по темата - този сезон българските хотелиери ще разберат мнението на родния турист. А и вили с басейни и апартаменти под наем с изглед има достатъчно.
 

Абсолютно подкрепям мнението за "Дълбока", голямо разочарование се оказа за мен и семейството ми и от към храна, и от към обслужване и обстановка. Много по-вкусни миди си хапнахме в Българево в едно малко заведение.

 

Цените по нашето Черноморие са ненормални и от години се стремим да избягваме комерсиалните курорти и хотели. Но за съжаление сме срещали и безумно отношение и опити за "цакане" и когато сме искали да подкрепим семейни къщи за гости в по-малко посещавани места.

Да, в Гърция има невероятни плажове, в Труция обслужването е на светлинни години от тук, когато говорим за хотели/комплекси и е евтино, но аз не мога с лека ръка да зачеркна българското Черноморие.

Факт е, че тук масово се стремят само да печелят без да влагат нищо, факт е, че ако си българин отношението е друго (често по-лошо), факт е, че презастрояват и още безумици, които нямат край...Винаги има едно НО обаче и то е, че в България все още има хубави плажове далеч от мутренските хотели и ресторанти, далеч от тълпите, има приятни места за настаняване (в Шабла попаднахме на прекрасно място, в което бих се върнала определено) и добро отношение. Разбира се, зависи кой какво търси. Ето, миналата година си изкарахме чудесно - карахме каяци по Камчия, хранехме се в едно симпатично малко заведение в Шабла, ходехме на плаж на Крапец и Болата - далеч от тълпите туристи, празни плажове, особено на Крапец, спокойствие, рай 🙂 . Подобна хубава почивка сме правили и в Синеморец и в Обзор. Затова някой като ме пита "Ама как така ходите на нашето море, то не става" обикновено отговарям, че не става ако не знаеш къде да отидеш. Е, вярно от Дуранкулак до Резово сме обикаляли няколко пъти докато си открием "нашите" места, но идеята ми е, че все още може да се намери добра услуга в България, да си на почти пуст плаж и да си изкараш чудесно.

 

В интерес на истината и ние плануваме тазгодишната основна почивка да е в Гърция, за да разнообразим, но със сигурност ще отскочим и до нашето море.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Боян Димитров
На 29.05.2020 г. в 17:32, Pantelej Putnik каза:

Имам приятел, който е женен за гъркиня. Веднъж стана въпрос, като си говорихме с нея, че много обичам Гърция и не съм пропускал да отида поне веднъж (всъщност по няколко пъти) на година. Та тя ми каза, че гърците вече избягвали да ходят там, където масово ходели българите, защото на тези места цените яко скочили. Явно, че да си турист, има и своите отговорности. Ако си горд балканец и не искаш никой да разбере, че ти е скъсана кесията, то вади и плащай по 5 евро за 1 фрапе. Ако обаче те интересува какво оставяш след теб и какво ще завариш след това, то просто им кажи да си гледат работата с тези цени.

Като се замисля, то това важи за туризма в цял свят, но това е една необятна тема за вредите, които туризмът нанася върху местните и техния бит. Нека не я отваряме!

Ето, с това искам да се съглася на 100%. Сигурно бих могъл да ходя и на българското море, ако няма българи на него. На гръцкото ходя на места, където очаквам да не срещам прекалено много българи. Не знам какво сбъркано има в нашия народ, но откровено не го харесвам. Между другото, споделям същото мнение за всички източни славяни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При едно от първите ми посещения в Гърция съм в изгубено селце някъде в Пелопонес. Пече яко слънце. Жега е голяма, а е още май. Може би е вече след 13:30 - 14:00 часа и започвам да се притеснявам, че по тези дребни села, едва ли ще намерим нещо за хапване. А знаете какво е като огладнее една жена! 😄 Така съм заплашен хем от глад, хем от скандал. Въртим се из селцето и с радост установявам, че една задрямала гиросджийница все пак работи. Благодаря ти, господи!  🙂  Може би до няколко минути върху мен щеше да се изсипе лавина от думи, от който аз щях да чуя само откъслечно "тъпи села", "пустош", "какъв си инат" и т.н.

Бързам с едра крачка към гироса и бързо поръчам на английски 2 гироса, кола, бира.... и чакам прав пред човека, за да ги взема. Той ме поглежда с мило лице, усмихва ми се, от него лъха добронамереност и спокойствие, пита ме лежерно (все на английски): "Тук ли ще ги ядете?". Потвърждавам. После вече не знам на какъв език той ми сочи малките масички и ми казва: "Ами седни де, по-удобно ще ти е" и пак меката усмивка. Сядам и чакам гладен.

Идва студения Митос, колата, гиросите са готови, а аз в някаква трескавост бързам да си извадя портфейла от задния джоб, та да платя. Той пак ми се усмихва, хваща ми ръката, за да спре ваденето на портфейла и ми казва на някакъв език: "Седни сега и яж, пий си бирата. Имаме цялото време на света, все ще ми платиш." Поглеждам го в очите, а той все се усмихва дружески и одобрява с глава всяко мое движение.

Наяждаме се и вдигам глава да го търся за сметката. Той вижда това и след секунди вече ни е сервирал два локума в една малка чинийка. Обяснява, с жестове, че е от сърцето му за нас.

Междувременно чува, че си говорим на български и се оживява. Заговори ни на български и се оказа, че е българин от русенско, който от над 20 години е вече там. Очите му се овлажняват и сякаш му се иска да ни прегърне. И ние искаме сякаш да го прегърнем. Нищо че е непознат! Той е българин в едно чуждо село.

Аз пак вадя да плащам, а той ме поглежда вече с упрек, но все с влажни очи: "Аз тук българин не съм виждал от години. От вас ли ще взема пари?!? Мили сте ми, няма как да ви взема пари."

Това беше.

 

  • Харесвам 24
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

.......Останах с впечатлението че темата не е за да открием приликите и разликите с другите дестинации а всеки да сподели някое "нетуристическо" местенце до което да отскочим докато чакаме да  света " да се отвори"

Та, за тези които искат комфорт и спокойствие  на плажа ( не коментирам настаняване и храна) на  Албена  цените на чадъри и шезлонги за българи винаги са били надолу, особено след 12:30 когато тъплите се юрнат по блок-масите, само трябва да се завъртите и поогледате и персонала сам ще ви направи оферта.  Момчетата сами предлагат да ви сервират от близкото заведение. Чисто, поддържано , спокойно ...Албена си е Албена.
Друг е въпроса че ходим защото някакси ми е неудобно да водя жените все по камънаците на Тюленово или на 50 км на север понеже на Дуранкулак е най- спокойния истински плаж,последното оцеляло кътче . Учудващо дори и румънците го пренебрегват но и те като нас явно търсят "обслужване на ниво".

Усмихната седмица и нека бъдем по-конкретни и полезни за четящите този форум  🙂 🙂  🙂

 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар

Потвърждавам думите на Стефан. Преди 2 години ни заведе до пещерата около Тюленово, до която по-напред е дал линк. Мястото е чудесно. Такива места търсим в Гърция. 

 @Asya Assenova за Варна трябва да сте с кола и да ходите на юг. Паша дере е дълъг и дори и в август не е населен. А относно рибните кръчми, препоръчвам Даляна. Прясна риба на добра цена. Дори и през седмицата трябва да си запазиш маса. И напролет се поръчва калкан. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, stefanrusev каза:

.......Останах с впечатлението че темата не е за да открием приликите и разликите с другите дестинации а всеки да сподели някое "нетуристическо" местенце до което да отскочим докато чакаме да  света " да се отвори"

Та, за тези които искат комфорт и спокойствие  на плажа ( не коментирам настаняване и храна) на  Албена  цените на чадъри и шезлонги за българи винаги са били надолу, особено след 12:30 когато тъплите се юрнат по блок-масите, само трябва да се завъртите и поогледате и персонала сам ще ви направи оферта.  Момчетата сами предлагат да ви сервират от близкото заведение. Чисто, поддържано , спокойно ...Албена си е Албена.
Друг е въпроса че ходим защото някакси ми е неудобно да водя жените все по камънаците на Тюленово или на 50 км на север понеже на Дуранкулак е най- спокойния истински плаж,последното оцеляло кътче . Учудващо дори и румънците го пренебрегват но и те като нас явно търсят "обслужване на ниво".

Усмихната седмица и нека бъдем по-конкретни и полезни за четящите този форум  🙂 🙂  🙂

 

На Дуранкулак не е последното оцеляло кътче, според мен. Последно като ходихме южния плаж беше адски мръсен и изобщо не става за плажуване - лично мнение.

Хубави и нетуристически плажове, които се сещам - Крапец (като има много къмпингуващи, но не са на плажа, особено румънци), Езерец, Болата, Кара дере, Иракли, но не Вая, частта, която вече презастрояват и шезлонгите са по 20 лева. Шкорпиловци и Камчийски пясъци също са по-пусти и диви.  По-туристическо и цивилизовано Обзор - чадърите и миналата година варираха от 3 лв. до 7 лв. , на Смокиня плажа е  хубав, от някои от заведенията ползваш шезлонг/пуф ако си поръчаш нещо, но това вече си е ако искаш да си в тълпата. Синеморец - Силистар, обикновено има много туристи, но не се усеща чак пренаселено, Липите, Велека.  Албена вече е спомената. Приморско - плаж Перла и около, има и сърф училище ако си падате по разни активности. 

 

Ето и малко снимки (качеството е лошо, понеже ги нямам на компютъра и ги свалям от фейсбук, където съм ги качвала...):

 

Обзор

20190713_114800.thumb.jpg.71599c27a975a60322428badc356b0d4.jpg

 

Крапец

 

20190717_133926.thumb.jpg.330235d63c09d9bb067c793028cf3d95.jpg

 

Кара дере

 

767280758_.thumb.png.fcd2edeee956c2902c8ba8593bc8904f.png

 

Силистар

 

1843976127_.thumb.png.71e0fb65b847e50f26e945e6bb990613.png

 

Липите

55736335_.thumb.png.1314e45c8a947ed760c575d1d2563c0a.png

 

Перла

 

20190811_124039.jpg.2bef6c80f8164c1aca7beca51f764b70.jpg

 

GOPR2895.thumb.JPG.4a024a4f3ccbdc18181284a624cb8fb2.JPG

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 17 часа, Asya Assenova каза:

И аз избягвам да ходя на места, където ходят българи, сърби, румънци и т.н. балканци, но не заради цените. Лично аз не ходя в Гърция, защото ми е по-евтино, защото  почивките ми там определно не са бюджетни, но отношението, което получавам, никога не съм го получила на нашето море. Чистотата на водата не коментирам

Мнението ми съвпада едно към едно.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Моника каза:

Шкорпиловци

там само заради @lesy и @Куфар (Говорещ)  и то на палатка на пясъка. Иначе е ужасно гнусно на какво са превърнали гората "диво къмпингуващите" , как изтрайват на тия комари (честно, такова чудо и в Папуа не съм срещал - двама носим едно дърво за лагерния огън а ято комари ни помага) и къде ма.ка му ходи по голяма нужда тоя всичкия народ !!!! 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, stefanrusev каза:

там само заради @lesy и @Куфар (Говорещ)  и то на палатка на пясъка. Иначе е ужасно гнусно на какво са превърнали гората "диво къмпингуващите" , как изтрайват на тия комари (честно, такова чудо и в Папуа не съм срещал - двама носим едно дърво за лагерния огън а ято комари ни помага) и къде ма.ка му ходи по голяма нужда тоя всичкия народ !!!! 

Леле, не знаех, че е толкова зле положението на Шкорпиловци. Ходила съм няколко пъти само на плаж и явно е било в по-ненатоварен сезон или просто не съм забелязала къмпингуващите. 😆 

Връзка към коментар
преди 10 часа, stefanrusev каза:

там само заради @lesy и @Куфар (Говорещ)  и то на палатка на пясъка. Иначе е ужасно гнусно на какво са превърнали гората "диво къмпингуващите" , как изтрайват на тия комари (честно, такова чудо и в Папуа не съм срещал - двама носим едно дърво за лагерния огън а ято комари ни помага) и къде ма.ка му ходи по голяма нужда тоя всичкия народ !!!! 

Абсолютно същото е и на Езерец, за съжаление...

Връзка към коментар

Обичам си България, пак ще ходя на море тук, но просто няма как да си кривя душата ... обслужването е абсурдно. 

Сервитьорите знаят, че са от ден до пладне и въобще не им пука.

Например, миналата година сядаме на заведение до градина доста скъпи (нормални  😄) цени за морето, при което 15 минути никой не ни обслужва. Моля сервитьор за меню и тн.., при което накрая той идва да ни вземе поръчките.

Ние сме четири човека на една маса и той ни казва, че няма да ни запише поръчката ако някой е на телефона! Малката ми братовчедка каквато е културка се сте ме веднага, едва ли не щеше да му се извини. 

Той ни каза, че било неуважително към неговия труд. Айде, моля ви се 😄 или не му се работеше , или имаше някакви психични заболявания.

Явно е много трудно да се намери нормален персонал на морето , защото един такъв индивид може да гарантира неуспеха на заведението... Все пак кой би искал да плати високи цени за бавно обслужване и надменно , нагло отношение...

В известен смисъл този сервитьор стана символ на защо България има такива проблеми- самочувствие и изисквания без покритие, лошо отношение, липса на отговорност и мързел.

 За жалост това не е рядкост, защото пък миналата година една сервитьорка ни каза да не поръчваме на всеки половин час нещо, защото нямало само да се разкарва да ни го носи 😀

За мен това не е нормално обслужване.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

@PizzaVegetariana, вечният проблем с персонала и обслужването. Като работи персоналът по 3 месеца на различно място всяка година, така е. Макар че имам очакване, ако имат малко мозък в главата, да са по-любезни тази година. Все пак можеше въобще без работа да останат тези, които са наети.

@bad kid, зависи какви са очакванията - на плаж ли ще ходи, разходки ли... Аз много харесвам новия квартал между Равда и Несебър (Аурелия, води се в Несебър, ама е в Равда повече) по това време. Чисто, спокойно, хубав пясъчен плаж (но е малък за в сезона), хотелчета със закуска на първа линия със страхотна гледка. Обаче е далеч за разходки в Несебър, ако това е идеята. Не го знам този, но примерно -  https://www.booking.com/hotel/bg/meri-biich.bg.html?aid=318615;label=Bulgarian_BG_28510482025-kYTuodUKz1YwLRo7a*mmvwS217272050306%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi4039122545%3Atidsa-321246204880%3Alp1001464%3Ali%3Adec%3Adm;sid=e6a90e8e3af5668001645e96558a9b4d;all_sr_blocks=644612301_265019030_3_0_0;checkin=2020-06-22;checkout=2020-06-27;dest_id=-836658;dest_type=city;dist=0;from_beach_non_key_ufi_sr=1;group_adults=1;group_children=0;hapos=5;highlighted_blocks=644612301_265019030_3_0_0;hpos=5;no_rooms=1;req_adults=1;req_children=0;room1=A;sb_price_type=total;sr_order=popularity;sr_pri_blocks=644612301_265019030_3_0_0__17500;srepoch=1591258565;srpvid=18b53a22e4ef0063;type=total;ucfs=1&#map_closed

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да не го постна това тука, за любители на къмпинг Градина - бунгало за двама 300 лева на ден, малко по-голямо но вече "за 4 човека" 360 лева на ден. Отделно за автомобил 10 лева на ден паркинг. Найс а?  https://campinggradina.com/en/prices Някой много си е повярвал. 

Въпреки че съм от Бургас за по-дълга почивка на море предпочитам Гърция или Турция. 

  • Харесвам 3
  • Шок 3
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За Черноморието като цяло мисля, че резултатите са такива, просто защото българите не са морски народ като гърците, италианците или испанците. Разработката на морското крайбрежие единствено под формата на чартърни почивки/групи през последните 70 години също е дала своя отпечатък - за какво са ни прости къмпинги, след като в хотел се плаща повече? За хотелското осблужване дори в хотели с 4 и 5 звезди не ми се коментира - олинклузив с най-ниско качество на храната. Но пък се харесва на руснаци и германски пенсионери.

 

Иначе и в Гърция си има доста туристически капани, особено като разбраха как балканците налитат на морски дарове от фризера (какъв пресен октопод през август или септември?) Че то в Италия има доста по-евтини и по-вкусни ресторанти в големите градове на юг, за безлюдни плажове пък да не говорим - Кампания, Калабрия, където си поискаш, само че дотам не се стига за 6 часа по магистрала от София.

За всеки самолет си има пътници...

23 hours ago, jul said:

@PizzaVegetariana, вечният проблем с персонала и обслужването. Като работи персоналът по 3 месеца на различно място всяка година, така е.

 

Чувал съм за драстични разлики в обслужването в един и същ комплекс по Черноморието в рамките на 6 седмици. Щом персоналът се върти като въртележка от едно място на друго...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.