Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 11 минути , neuromancer каза:

E ти искаш цял форум 7 години назад да ги преразкаже?

😀

Не, само за Travala, AVA и койните...

На другите схеми (jetcost, edreams, bravofly … и летенето/нелетенето с Wizz …) съм си бог.

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

@Мари Николова, благодаря! Тествах с чийптикетс и отстъпката им. За Астор ми даде най-ниска цена в сравнение със сайтовете, които гледах - 110 лв. на ден на човек. За Травала нямам способности за такива схеми 🙂

Сириус Бийч и аз не го броя. Една приятелка беше крайно разочарована още пред 5-6 години. А и за ол инклузив никога не се хвърлям на най-евтиното🙂

Връзка към коментар

Мерси @Мари Николова, в Азалия не съм бил, но в Атлас и Астера в Златни пясъци, които са от същата верига A Hotels няколко пъти ходихме преди години, а аз хотели не обичам да повтарям, особено при голям избор, което значи, че сме били доста доволни от всичко, което си е беше така, сега не знам как са в момента като ниво.

 

Иначе мен са ме водили на нашето море още от бебе, вероятно нямам пропусната година, и независимо къде сме ходили по света, на какви други морета, или съм работил по проект месеци на море/океан, винаги всяка година като остане някакво време стягаме куфарите и на самолета. На ясно съм с всичките ни проблеми, с екологичните дори съм се борил професионално при това почти или направо за без пари (че как иначе), в хотелите трудно могат да ме изненадат с нещо, но да кажем, че освен, че внимателно ги подбирам, не бих им позволил да ми нарушават душевния комфорт и със сигурност ще изслушат доста саркастични коментари преди нещо въобще на мен да може ми повлияе по някакъв начин на нагласата, но чак някакви големи проблеми не сме имали, дребни неща със сигурност много. 

 

Все пак си давам сметка, че сме страна, която съвсем неслучайно е в челните места на доста негативни класации, просто защото мнозинството от хората у нас стабилно са се "съединили" около идеята, че не им харесва да спазват правила и това естествено рефлектира върху абсолютно всички останало, все тая дали ще е футбол или туризъм и няма как някой сектор да бъде оазис на този фон.

 

Дори не съм се замислил много защо ходим на море и у нас, въпреки че сигурно мога нещо много възвишено фалшиво и патриотично да измисля, но всъщност просто от време на време ми е комфортно да съм си вкъщи, а това, че ме е яд за безобразията значи, че все още ми пука и затова и никога не съм искал да напускам България. Иначе и незаконните панелни гаражи, които хората нацвъкаха из цяла София (и не само) и седят вече сигурно 20 години ме дразнят, както и още пет милиона неща, но и София все още не съм решил да напускам, а ми е трън пред очите много повече от Черноморието ни. Спирам с недотам лиричните отклонения, че ще ме избие на политика скоро, но хич не съм убеден, че най-много мутри има в туризма... всъщност направо знам, че не е така.

 

Преди 1 час, neuromancer каза:

E ти искаш цял форум 7 години назад да ти преразкаже?

Бива ли сега така да обиждаш човека, той @ven62 на мен ми се подиграва, че съм "новобранец", ти сега го изкара, че той направо първите 7 е пропуснал... :grin:
 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Adventurer каза:

Мерси...

...

Дори не съм се замислил много защо ходим на море и у нас, въпреки че сигурно мога нещо много възвишено фалшиво и патриотично да измисля, но всъщност просто от време на време ми е комфортно да съм си вкъщи, а това, че ме е яд за безобразията значи, че все още ми пука и затова и никога не съм искал да напускам България. Иначе и незаконните панелни гаражи, които хората нацвъкаха из цяла София (и не само) и седят вече сигурно 20 години ме дразнят, както и още пет милиона неща, но и София все още не съм решил да напускам, а ми е трън пред очите много повече от Черноморието ни. Спирам с недотам лиричните отклонения, че ще ме избие на политика скоро, но хич не съм убеден, че най-много мутри има в туризма... всъщност направо знам, че не е така.

 

Бива ли сега така да обиждаш човека, той @ven62 на мен ми се подиграва, че съм "новобранец", ти сега го изкара, че той направо първите 7 е пропуснал... :grin:
 

Ще смелим ние брашно...

Повечето неща все едно аз съм ги писал. Само дето съм малко по-краен и няма да стъпя на нашето море поне още 5-10 години, та ще ги закръгля на 20 или 30 г. общо.

Аз не ти се подигравам. Ти си си новобранец, ами дай да помислим как да умилостивим кака Поли ( @Polina ) та някой ден да минем по-евтино...

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ти според мене чакаш учителката да повлече крак и после надали ще можем да те спрем, но има време ще я обработим, тя като гледам как небрежно подпитва за ризортите почти са станали нещата вече... Интернет, ако трябва с камили ще и докараме, само да каже, че тръгва... 
 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Adventurer каза:

Ти според мене чакаш учителката да повлече крак и после надали ще можем да те спрем, но има време ще я обработим, тя като гледам как небрежно подпитва за ризортите почти са станали нещата вече... Интернет, ако трябва с камили ще и докараме, само да каже, че тръгва... 
 

Тръгва,тръгвааааа:))))))

Ама,за самолетЯ,към едни други морета:))))

Той  @ven62Венчо си знае:)))накъде гледам:))))

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Тръгва,тръгвааааа:))))))

Ама,за самолетЯ,към едни други морета:))))

Той  @ven62Венчо си знае:)))накъде гледам:))))

Да ви е леко и безпрооблемно пътуването!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е то нали ще си има нарочна тема по въпроса, ще се подредят столчета, ще се разправят истории край огъня вечер ... подарък ще ми се донесе... примерно де не е задължително, ама не пречи... :smile3:

 

Иначе пътуването ще си е хубаво сигурен съм, те са си такива по принцип.  :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Adventurer каза:

Е то нали ще си има нарочна тема по въпроса, ще се подредят столчета, ще се разправят истории край огъня вечер ... подарък ще ми се донесе... примерно де не е задължително, ама не пречи... :smile3:

 

Иначе пътуването ще си е хубаво сигурен съм, те са си такива по принцип.  :wink:

Ми,нали се сещаш,Пипи,пак ще има празник:))))Па и половин кръгла годишнина се пада:)))

И подаръциииии:))))

Пък за теб - спИциално:))))

П.П. Умирам да пиша с грешки:)))) Да не види Сърът,че не дава:((((Щото, нали:" Човек,често,с една дума,издава степента на развитието си",казва един чичко с Ш:)))))

В един друг форум, преди време ,имах домашен любимец,дето пишеше "мУнахинИЙо", "спИциално", "влЕЗНа-излЕЗНа","чЕсовник"," глОпак" и пр.бисери. Истински ме забавляваше.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аха,значи,сме минали тънко с нета:))))

Откъс от статия,след оплакване на клиенти:

 

"Така изборът на атрактивна оферта в курортния комплекс „Елените” рязко поскъпва на място с такса от 40 лв. на ден за достъп до интернет и 12 лв. за паркомясто.".

  • Шок 5
Връзка към коментар

Абе мАни бе, Елените го взе Арабаджиев и го съсипА. По-нов комплекс и хубав, точно на края на комунизма, от тогава с Аквапарк, с невероятните къщички... нямаше. От години е една дупка. Такава, че човек не бива да стъпва и без пари там. Кога ще му го вземат, че да го оправи някой... 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Все пак е добре да изясним, че историята, която се върти от две седмици по медиите е за некоректно обявена информация от хотел в booking, което е установено и санкционирано, и това няма нищо общо със случая, при който хотел коректно си е обявил условията, а потребителят не се е информирал.

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 часа, AlexandraKo каза:

...

В един друг форум, преди време ,имах домашен любимец,дето пишеше "мУнахинИЙо", "спИциално", "влЕЗНа-излЕЗНа","чЕсовник"," глОпак" и пр.бисери. Истински ме забавляваше.

 

Изборът ти на любимци започва силно да ме притеснява.:wink:

(Два пъти си проверих горното изречение. За всеки случай го минах и през spell checker-a на word)

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Изборът ти на любимци започва силно да ме притеснява.:wink:

(Два пъти си проверих горното изречение. За всеки случай го минах и през spell checker-a на word)

Ама, пак пропускаш:((((((:close_tema:И къде се буташ?

Има разлика , така че се успокОй, между любимец и ДОМАШЕН любимец:))))

 

Цитат от Уики-то:

 

“Домашни любимци (синоним е питомец, а от там питомци) се наричат животните, които човек отглежда за компания или развлечение. Това понятие отделя домашните любимци от групата на домашните животни, опитомени от човека, за различни стопански цели, като получаване на продукция (месо, мляко, яйца, вълна), жива теглителна сила (кон, магаре, катър), спортни цели (куче за лов, куче за надбягване, кон за надбягване и др). Домашните любимци също могат да бъдат отглеждани със стопанска цел – за разплод, за участие в конкурси или филми и пр.”

  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Adventurer каза:

Все пак е добре да изясним, че историята, която се върти от две седмици по медиите е за некоректно обявена информация от хотел в booking, което е установено и санкционирано, и това няма нищо общо със случая, при който хотел коректно си е обявил условията, а потребителят не се е информирал.

 

 

 

Адвенчърееееее, не даваш на чиляка да се зарадва, че има и по-лошо!:clapping::clapping:

И нали се разбрахме, че е виновен драгият клиент, щото е спал, кат е резервирал и кат дал една камара пари, си мисли, че са му длъжни , че и се цигани за десетарка:))) А пък хотелиерите, са невинните агънца-багънца:)):bb::aikido:

Престани да се тревожиш по тоя въпрос, приключихме го вече и две нощи не спах, от виновност:)))))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да ти кажа честно и аз разбрах, че преди време си си имала домашен любимец в друг форум... което даже не ми се видя толкова странно... а то накрая ще излезе, че със съра сте си имали кон, предполагам за надбягвания, надали е бил за разплод... :unsure:

 

Иначе е ясно, че темата ще е на принципа "силно ... любим и мразим", но е добре и да търсим баланса от време на време все пак, че иначе ще загубим смисъла. :cool:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да похваля и аз БГ морето. Обикновено ходим на юг само за уикендите, но нали отпадна Гърция тази година, решихме да запазим на Северното ни море.

Писах във форума "В момента съм там" , но тук по-подробно.

Бяхме в Кранево - Балнеохотел Терма Палас - чудесен хотел с малко стаи около 33, всички с гледка към морето. Има вътрешен и външен минерални басейни и според мен много добро спа и балнеопроцедури. Хотелът има приятна градина, а до морето се стига пеша за 6-7 минути или с тяхната електрическа количка. Ние бяхме на ол инклузив, защото разликата с другите пакети беше почти никаква. Чадърите и шезлонгите на плажа - безплатни, много и винаги имаше места, като повечето не бяха заети. Това в периода 28.07 - 02.08. Водата топла, но доста мътна, почти не влизахме. Интересното е че са в един залив с Албена, до първите хотели там се стига за 15 минути по плажа, но водата в Албена е по-чисто, но и по-студена.

Трябва да похваля готвачите - страхотни, като се спазваха всички мерки за разстояние и маски от персонала. Наистина много любезен персонал, което ни провокира да останем една нощ допълнително. Хотелът е обособена част от Терма Еко Вилидж - друг по-голям хотел с асва парк, оломпийски спортен лагер, с басейн с олимпийски размери и закрита ледена арена - това наистина ме впечатли. Конната база, тенис кортове и игрищата се подразбират - но това е в големия комплекс. Ледената арена ме навява на мисълта, че е руска инвестиция, но наистина ни хареса.

До центъра на селото се стига за 15 минути пеша, но не ви трябва да ходите - пълно с румънци, които не знаят какво е дистанция и маски. Заведенията останали от преди 15-2- години... разходките бяха предимно на плажа. Наистина в тази част на северния плаж, нямаше много хора, макар че можеше да си заплатиш чадърите към хотела, дори и да не си гост. 

Много приятна изненада, предвид тълпите на Созопол и иначе любимия ни Каваци.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 55 минути , AlexandraKo каза:

Ама, пак пропускаш:((((((:close_tema:И къде се буташ?

Има разлика , така че се успокОй, между любимец и ДОМАШЕН любимец:))))

 

преди 45 минути , AlexandraKo каза:

Адвенчърееееее, ...

Престани да се тревожиш по тоя въпрос, приключихме го вече и две нощи не спах, от виновност:)))))

@AlexandraKo, ти нЕмаш ли си " 32 кг. куфарЕ" за стягане, та още се обясняваш по форуми.

:wink:

Приятно изкарване!

 

… И чакаме новата тема или продължение в старата ...

Подозирам аз една изневяра. Дано Сицилията не се почувства изоставена и самотна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, ven62 каза:

Може ли някой да ми препоръча хотел/къща за гости и/или ресторантчета в Лещен, Ковачевица или в близост до тях.

Аз мога с чиста съвест да ти препоръчам хотел 5* на пътя за тези села в края на Гоце Делчев. Но това е, ако искаш да се поглезите и да спечелиш точки пред жена си. За мен най-добрия хотел в България, разбира се от посетените от мен.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , Цвете каза:

Аз мога с чиста съвест да ти препоръчам хотел 5* на пътя за тези села в края на Гоце Делчев. Но това е, ако искаш да се поглезите и да спечелиш точки пред жена си. За мен най-добрия хотел в България, разбира се от посетените от мен.

Изглежда супер.

Макар, че колко пък повече точки да събера. Аз съм си на макс от доста отдавна.:biggrin:

Бяхме се настроили за шматкане из двете селца и кулинарни "подвизи", но нищо не пречи да пререшим или пък … да съчетаем.

Ще поддържам нивото т.е. ще питам жена ми и каквото решим/реши.

---

Благодаря много. Дори и да не е за сега, предложението ти вече е в "отметки".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

   Ако искаш наистина уникално място пробвай  това  . Не е точно наблизо , но наистина е уникално . Всъщност собственика е същия  , който купи и ремонтира навремето няколко къщи и стария ресторант ( дето изгоря )  и  създаде от никому неизвестното с. Лещен туристическа атракция . 

Ако ти се вижда скъпо мисля , че пускат и само за разглеждане .  Човека също е интересен , защото повечето неща ги прави наравно с работниците , а когато не му харесва нещо го бута и почва отново . 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , ivooo каза:

   Ако искаш наистина уникално място пробвай  това  . ...

Е това … предложение чаках. :biggrin:

За съжаление няма свободни къщи.

Само една за края на август. Влезна и то в отметки - със сигурност ще се възползваме.

Мерси много.

-------

 

преди 2 минути , antea каза:

Омая е страхотна, ама да се имат предвид удобствата, които предлага...това във връзка с кулинарните подвизи на @ven62, да не му вземат точки :grin:

 

omaya.png

Тези устройства изобщо не ме плашат - не стигат до жена ми. Аз първо се качвам и те … някак си ... спират да работят.:wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.