Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 2 часа, ven62 каза:

кулинарни "подвизи"

Само ще допълня, че закуската е изключително богата. Има ресторант, в който се готви с продукти от собствено стопанство - и животни и зеленчуци, на доста приятни цени. Не на последно място имат собствени лозя и изба, виното е към  оценка много добро.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Цвете каза:

Аз мога с чиста съвест да ти препоръчам хотел 5* на пътя за тези села в края на Гоце Делчев. Но това е, ако искаш да се поглезите и да спечелиш точки пред жена си. За мен най-добрия хотел в България, разбира се от посетените от мен.

Това ми дойде дюшеш, че имаме годишнина от сватбата в началото на септември. Имам питане, ако сте се възползвали от дегустационната академия и ваните с вино и пр. дал си заслужават да дам още някой лев отгоре ?

п.с. Разгледах менюто - някои цени са като по плажните кръчми по Южното Черноморие, че и по-ниски.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , bibi каза:

Това ми дойде дюшеш, че имаме годишнина от сватбата в началото на септември. Имам питане, ако сте се възползвали от дегустационната академия и ваните с вино и пр. дал си заслужават да дам още някой лев отгоре ?

Виното го дегустирахме в ресторанта няколко дни. Ползвах масажи - много добри, басейнът е огромен, а и навън също ще става през септември. Според мен решете на място за екстрите. За такъв повод е перфектен. Наблизо в Долно Драново до самия път има скално светилище, много добре е устроено наоколо.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

За Лещен препоръчвам горещо къща за гости "Лещенска идилия" .

А за еко къщички виж и тези https://valentinacastle.com/bg/eco-houses/. Мои приятели бяха в дървената еко къщичка и останаха много доволни.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
53 minutes ago, Tina said:

За Лещен препоръчвам горещо къща за гости "Лещенска идилия" .

А за еко къщички виж и тези https://valentinacastle.com/bg/eco-houses/. Мои приятели бяха в дървената еко къщичка и останаха много доволни.

Много се зарибих с тези предложения за еко къщички и вкусно домашно хапване. Някой може ли да предложи нещо толкова яко, но по-близо до София 1-1.5ч? Ако има и басейн ще е супер. Като цяло си представям нещо като Лещен, но без дългия път и завоите до там... 

Връзка към коментар
преди 10 часа, ven62 каза:

Може ли някой да ми препоръча хотел/къща за гости и/или ресторантчета в Лещен, Ковачевица или в близост до тях.

Аз мога да ти предложа една уникална кръчма с още по-уникално меню, където е много вкусно на връщане от Мальовица.

Но ... познавайки твоя афинитет към местата без лифт или джип, за теб се допуска кръчмата да е още на отиване към Мальовица. :beach:

Казва се "Последен грош" в с. Мала църква.

 

18036246_WppK9E3QEmfwv4GY5FbT0Ochq5pYaAw

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте, приятели, 

 

Имам идея за пътуване из България ( Пловдив и околоностите), но нямам ясна представа кое си заслужава да бъде разгледано в околностите на Пловдив. Пътуваме от Враца, което ни позволява да направим и нощувка някъде по пътя ако нещо си заслужава. Освен това ще ви помоля за препоръки на хотели. Търсим нещо от рода на Cob camp- място с атмосфера и дух, което да не е за масов туризъм.

Благодаря! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Jorro каза:

Много се зарибих с тези предложения за еко къщички и вкусно домашно хапване. Някой може ли да предложи нещо толкова яко, но по-близо до София 1-1.5ч? Ако има и басейн ще е супер. Като цяло си представям нещо като Лещен, но без дългия път и завоите до там... 

 

е какво му е на пътя до Лещен? ние ходим там все зимата, около Коледа, с не перфектни метеорологични условия, дето се казва, и никога не ми е правил впечатление на особено завойчест :smile: а първия път, когато видях Ковачевица, много се впечатлих, дотогава не знаех, че си имаме такива места у нас, наистина си струва разходката в района

 

малко снимки из Лещенско

 

20181226_160621.jpg.4b0104a18cd7c558c690b443ff93251b.jpg

 

20181226_170808.jpg.5bbb0491e8a5bd87b45dd77f5b57756c.jpg

 

20181227_101039.jpg.b5165ca194171f8aedefbf43cfa228cb.jpg

 

20181227_101910.jpg.4f18e332c641580c0088b848ee7aefa8.jpg

 

20181227_121155.jpg.e1070290619fc7f8aa00b42a96eb5fec.jpg

 

FV5_1576.jpg.4f4ad541fbd1d9ba9d728e426e36d41a.jpg

 

FV5_1579.jpg.7508d21b0ec8f91d30653c1b748eec4f.jpg

 

FV5_1597-PANO.jpg.06e6fdb3c671862919f114e314aa4b4a.jpg

 

FV5_1612.jpg.aec3b41207bc34f4f259584fb19b985b.jpg

  • Харесвам 31
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 4.08.2020 г. в 20:48, luba_rizova каза:

Абе мАни бе, Елените го взе Арабаджиев и го съсипА. По-нов комплекс и хубав, точно на края на комунизма, от тогава с Аквапарк, с невероятните къщички... нямаше. От години е една дупка. Такава, че човек не бива да стъпва и без пари там. Кога ще му го вземат, че да го оправи някой... 

За Елените е късно. Каквото не успяха Арабаджиеви го направиха Диневи по целия Робинзон, та чак до плажа на Елените.

За мен това е най-освинената част на черноморието ни - както и гадното село Влас до него.

Слънчев Бряг е китка в сравнение.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 часа, Ники Петров каза:

Здравейте, приятели, 

 

Имам идея за пътуване из България ( Пловдив и околоностите), но нямам ясна представа кое си заслужава да бъде разгледано в околностите на Пловдив. Пътуваме от Враца, което ни позволява да направим и нощувка някъде по пътя ако нещо си заслужава. Освен това ще ви помоля за препоръки на хотели. Търсим нещо от рода на Cob camp- място с атмосфера и дух, което да не е за масов туризъм.

Благодаря! :)

Дай малко насоки - какво разбираш под да си заслужава, за колко време, какъв тип хотели, за да дадем предложения.

Ако сравняваш с посочения кемп, в Пловдив отвориха първия глемпинг, може да разгледаш - https://www.glamping-alliance.com/?fbclid=IwAR2HVPe3VcGy9DjhD70XFjQSGWg9LXdYu4zm6J_-IP0nq0_h2hoOdeukOGs.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Мари Николова разкажи, моля, още малко за Дружба (аз така си го знам от детството с Шведския) :smile: загледах се в този Астор (Чинката ми идва ултра скъпа), а покрай него мернах и отзад един що-годе приятен (хотел Приморски), който поне като е новичък, сигурно му се стараят... ама как е плажът там, наистина не помня? широк ли е, има ли си всичко? и какво се прави в района, в смисъл има ли къде да ядеш, читави ресторанти? не знам, глупаво ли е да не смея с ол-инклузива? каква му е насочеността сега на курорта, привлича ли семейства с малки деца, или по-скоро е за такива хм-хм средна възраст като мен :grin:

Връзка към коментар

@Цвете, препоръки още нямам, обаче след много чудене резервирах в Балчик - https://samarabalchik.com/bg/. Чисто ново е, рейтингът е отличен. Ако не ти е късно, ще мога да коментирам в понеделник. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
24 minutes ago, jul said:

@Цвете, препоръки още нямам, обаче след много чудене резервирах в Балчик - https://samarabalchik.com/bg/. Чисто ново е, рейтингът е отличен. Ако не ти е късно, ще мога да коментирам в понеделник. 

Този и аз го заглеждах, но сега съм в настроение “размазване” в Дружба.

Ако някой се интересува платеният паркинг в Балчик на ул. Приморска до банка ЦКБ за 24 часа е 16 лв. Има по същата улица около мелницата и два свободни общински, но всеки си преценява желанията и колата🙂

Връзка към коментар
преди 2 минути , jul каза:

Има проблем с паркирането ли?

Има безплатен паркинг от другата страна на улицата.  
Комплекса е нов, мисля че тая година най-после го отвориха , но не всички апартаменти са с изглед към морето. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 minutes ago, jul said:

@ДиянаВ, ние пък ще обикаляме, не мисля да стигаме до размазване 😜

Тук има паркинг. Има проблем с паркирането ли? Не съм била в района от 10-15 години. 

За обикаляне Балчик е идеален. 

Няма проблем с паркирането с изключение на уикендите. Повечето по-големи хотели си имат паркоместа, но по самата ул. Приморска няма голям избор за паркиране. За това споменах паркингите, информативно като възможности и разход 🙂.

@jul, хубаво да си изкарате в градчето на късметлиите /така ги нарече дъщеря ми😀/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, antea каза:

@Мари Николова разкажи, моля, още малко за Дружба (аз така си го знам от детството с Шведския) :smile: загледах се в този Астор (Чинката ми идва ултра скъпа), а покрай него мернах и отзад един що-годе приятен (хотел Приморски), който поне като е новичък, сигурно му се стараят... ама как е плажът там, наистина не помня? широк ли е, има ли си всичко? и какво се прави в района, в смисъл има ли къде да ядеш, читави ресторанти? не знам, глупаво ли е да не смея с ол-инклузива? каква му е насочеността сега на курорта, привлича ли семейства с малки деца, или по-скоро е за такива хм-хм средна възраст като мен :grin:

И Приморски разгледахме и той е собственост на трибуквието 😁Новичко е, но със странни интериорни решения - банята не е отделена с врата, а със завеса, мивките- 2 на брой, са в средата на стаята.Абе, твърде авангардно ми идва🤣

Освен това, хубавото на курорта все още е простора и хубавите гледки от хотелските стаи, докато при Приморски терасата е някак забита,прихлупена, гледката е ограничена.

Иначе курорта е основно за семеен тип почивка.Както се шегуваме, не е известна кулинарна дестинация. От край време има две хубави традиционни български кръчми с програма, в стил Николина Чакърдъкова.Инересно е веднъж да го видиш 😀Истината е, че отдавна не съм ги посещавала.Последните години направиха ресторант в заливчето до Аква термал:

http://thebay.bg/

И като атмосфера и като кухня е приятно.

Хубавият плаж на Дружба започва от Фрегатата и свършва в края на Слънчев ден. 

Най-голямото предимство е мин.вода, което го прави целогодишна дестинация.

Друго предимство  е локацията - като ти писне кеф ти Варна, кеф ти Златните,Балчик, Дуранкулак 🙂

 

Честно казано избягваме пик сезона, защото в един момент става лудница.

Май-Юни, частично Юли и Септември-Октомври, това за мен е най-хубавото време.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@stefanrusev, ти ли беше препоръчал места за хапване в района? 

@ДиянаВ, сега видях, че и ти си писала за Балчик. Чудех се между Селена и Самара, ама Селена много "централна" ми се видя 🙂

Има ли все пак някое място, дето да става за плаж в самия Балчик? Гледах локацията на stefanrusev, но тя е за град Балчик, не сочи конкретно място. Въобще за плажовете специално - може ли списък must see 🙂 Децата докато бяха бебета ходехме на Албена - за там знам, обаче Балчик и на север ми се губят. И с кал мога да се мажа, ако се налага 🤣 2 Тузли ли има? 

Дано няма много хора, че много ме е страх от тълпи 😏 

Връзка към коментар
преди 20 часа, Цвете каза:

Да помоля и аз за препоръка за апартамент по северното Черноморие. 

Мога да съдействам / препоръчам къщи за гости в района на Белите скали, вилната зона над Двореца в Балчик - Красимира Събева или на телефон / вайбър 088 401 2555. Кажете че й аз съм ви дал телефона

 

преди 16 минути , jul каза:

ти ли беше препоръчал места за хапване в района?

Да, някъде нагоре но довечера ще отговоря на всички твои въпроси

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
2 hours ago, jul said:

@stefanrusev, ти ли беше препоръчал места за хапване в района? 

@ДиянаВ, сега видях, че и ти си писала за Балчик. Чудех се между Селена и Самара 🙂

Има ли все пак някое място, дето да става за плаж в самия Балчик? Гледах локацията на stefanrusev, но тя е за град Балчик, не сочи конкретно място. 

Дано няма много хора, че много ме е страх от тълпи 😏 

За хотел Селена - заема само първия етаж на сградата. Явно са го разделяли с бивш съдружник, защото нагоре има още два етажа с отделен вход, а на стълбището са поставени цветарници за преграда. Хотелът не е нов, не е лукс, но е чисто и всеки ден чистеха. Любезни са, нямаше муцуни, фасони и т.н. от тук дискутиранити проблеми. Ние бяхме в двойна стая със спалня и разтегателен фотьойл, с морска гледка. Има и студиа, но те гледат странично към съседните сгради. Има общо 6 стаи. Като е на нисък етаж, морската гледка е донякъде нарушена от тентите на ресторантите отпред, най вече от съседния голям хотел Антик. Аз заглеждах и хотел Хелиос на плажа, но се отказах заради цената на двойната стая с гледка към морето по диагонал, по-страничното местоположение от местата за хапване, да не бродим по тъмно по извънградски пътечки и най-вече заради румънците. Те обичат големи хотели + ол инклузив. Доволна съм от нашия хотел, но знаеш, че предпочитанията са силно индивидуални, а и ние бяхме само за 3 нощувки.

За плажа - централният е просторен на 5-7 мин. от Селена е. Аз обичам плитки плажове без вълни, а в Балчик е така. Мои приятелки харесват другия плаж Номад, защото е в близост до ресторантите по веселата уличка, а мъжете им времето за плаж го прекарват на сянка, маса и бира 😁. За препоръчания от Стефан Русев плаж той е след двореца. Този участък около двореца е предимно каменист и се слиза по стълбички, като на басейн. Не мога да го обесня добре🙂. Стефан Русев е дал местоположение на пясъчен плаж между едни от стълбичките - 4ти и 5ти стъпала. Там не сме плажували, но мисля, че няма чадъри и шезлонги. По-натурално е. Пак е въпрос на предпочитания. По принцип чак тълпи от хора в Балчик няма. Може би защото няма нито един голям хотел с ол инклузив. А и в околностите също може да плажувате. Аз харесвам плажа на Шабла, к-г Добруджа като плажна ивица и простор, но като море ми е вълнисто и дълбоко🙂

Детето има традиция да снима хотелски стаи и апартаменти още преди да сме разхвърляли вещи навсякъде 😁. Ето снимки на хотелската стая. Тези на плажа предполагам си ги видяла назад в темата.

F8F7C11B-7A73-4D37-896E-667A62B4AB8B.jpeg

91C3E7F5-A34B-4E8D-936C-57BB2954F0F2.jpeg

548C43C1-7CC2-44D1-9819-9BFC3F4323D8.jpeg

1E64856A-F86B-4319-A23D-90C6DF373E4E.jpeg

39A49D74-3730-4B34-AB19-A047148CE6B4.jpeg

8896B028-1787-4A63-A712-ED1600D6711A.jpeg

E9A103D7-85CC-4DBC-BEA0-66738512E3CE.jpeg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.