Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Ще взема пак повод от @antea да кажа още няколко неща преди да си бия шута от темата, че е време за море, не нашето де, има време за него може би в началото на септември ще стигнем и до там. 

 

На ол инлузив у нас започнахме да ходим главно, за да не се занимаваме с ресторанти по морето, което в някакъв момент реших, че е изгубена кауза или поне не такава, с която повече бих си губил времето, иначе в други страни не бих си и помислил, в трети пък и двата варианта се получат много добре, сега да не изброявам, знаете ги.

 

Големите комплекси у нас, за които вече споменах са добри, защото предлагам някакво качество, освен това за хора които имат някакви колебания тези вериги имат т.н. "All Inclusive Day Pass" (както и за половин ден или плажен вариант и т.н.), което е добра възможност човек да пробва за един ден даден хотел и услугите в него. Особено подходящо е да си заведете децата например в хотел с басейни, аквапарк и плаж на цена между 50-80 лв. на ден (на половина за деца) и да не мислите за нищо друго. Много от тези големи хотели освен това в момента не работят на пълния си капацитет и освен това в тях се спазват най-много мерки, за тези които се притесняват от това.


Плажът на Astor Garden е до злополучния Сириус (избягвайте такива дупки на всяка цена), но е малък и бързо ще се напълни в пик сезон. Пред вила Чинка има много малка изкуствена лагуна (плаща се допълнително), която не бих я нарекъл плаж, защото това си има (мътно-мазни) недостатъци. С други думи, този хотел не е идеален за плажна почивка. И все пак си прочете и актуалните отзиви в booking, google reviews и tripadvisor...

 

Алтернативно, разгледайте Helena Resort, който е Park, Sands и Vip Villas Apartments, като добрът вариант с плаж в края на Слънчев бряг, хем спокойно, хем не далеч от центъра.

 

Пак да напомня, винаги се четат актуални ревюта, защото совите у нас си менят природата много по-често, от колкото можете да предполагате.  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз вчера се разхождах в к.к. "Св. св. Константин и Елена". Много се впечатлих, голяма промяна на комплекса има. Като се започне от магазин 'Лидъл" до вила Чинка" и на около. В областта на хотел 'Приморски" има спокойно заведение за кафе, сладолед и др. Заведението на вилата е с хубава гледка и приятно за среща с приятелка, каквато беше моята цел. Комплекса няма нищо общо от предишни времена. Благоустроен и нов. Мои приятели имат и Мотел и ресторант в комплекса, "Иванчов хан".

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

В Балчик ни бяха препоръчали това: https://www.booking.com/hotel/bg/antik-balchik.bg.html?aid=323175&label=balchik-sEUj655bDkgaoohZ_*S3dwS438110372549%3Apl%3Ata%3Ap1135%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atiaud-285284111486%3Akwd-3357344705%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9YbSsBl3MCvHsrrOiXr4XC74&sid=d3d1c90a244ebcea66e3b76e1eaadf97&lp_sr_snippet=1

Не съм го посещавала, но ресторантът му е отличен , та ако съдим по това би следвало да е добър, а и човекът който ми го препоръча е близо до хотелския бизнес и варненец.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В любимата Албена съм вече седми ден. Както обикновено всичко е прекрасно. Този път избрах хотел Елица /обикновено се старая да не повтарям хотелите, макар че съм повторила няколко/, има прекрасна гледка от стаята, която пожелах да бъде на 10 етаж. Хотелът е непретенциозен, чисто е и най-вече не е пренаселен. 80% от гостите са румънци, при запълняемост според мен 70%.

На басейна и плажа шезлонги и чадъри се намират свободни през целия ден. Даже нещо необичайно за последните години е, че на плажа има свободни чадъри на първа линия до 8,30 ч.

Към храната имам дребни забележки, като бедността на асортимента отдавам на ситуацията с короната /от 2003 г. идвам тук всяка година и никога не съм виждала в Албена толкова беден инклузив/. Храната я слага персонал, който е с маски. Дезинфекцията и мерките, които толкова се рекламират по ТВ естествено не отговарят на действителността, но според мен отговорността и превенцията най-вече трябва да е лична.

Албена е прекрасна!

 

20200803_075514.jpg

20200804_134029.jpg

20200801_145211.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

След толкова реклами за ол инклузив по нашето море (няма лошо, сигурно има хубави хотели), само искам да предам информация от второ лице (първото бидейки баща ми, който се занимава професионално с месарници, мандри и подобни). Колбасите (в конкретния случай от известна марка българска) се правят в специално цехче при заключени врата, където никой не може да влиза, освен главният 'забъркващ' (вероятно няма човек, който да не е чувал разни легенди, но пак да подчертая). Какво се слага точно, не мога и не искам да знам, но имайте едно наум, какво да си хапвате на място... Аз лично от много години не ям български колбаси, а само месо, което виждам какво е. Край на лиричното отклонение. Има достатъчно друга храна за ядене все пак 😀

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , searus каза:

След толкова реклами за ол инклузив по нашето море (няма лошо, сигурно има хубави хотели), само искам да предам информация от второ лице (първото бидейки баща ми, който се занимава професионално с месарници, мандри и подобни). Колбасите (в конкретния случай от известна марка българска) се правят в специално цехче при заключени врата, където никой не може да влиза, освен главният 'забъркващ' (вероятно няма човек, който да не е чувал разни легенди, но пак да подчертая). Какво се слага точно, не мога и не искам да знам, но имайте едно наум, какво да си хапвате на място... Аз лично от много години не ям български колбаси, а само месо, което виждам какво е. Край на лиричното отклонение. Има достатъчно друга храна за ядене все пак 😀

Боже господи!!!!! Вие някога влизали ли сте в цех за месо? Знаете ли как се произвежда??? Мислите ли, че един човек??? може да произведе тонове? Това честно и сериозно ли го казвате? 

Не от второ, от супер първо лице:Да, в повечето случаи за доставки за черноморието се играе на търг, и да, повечето пъти се търси ниска цена. Но, на някои места не ползват най-ниската марка, а средната, а другаде високата. Зависи от комплекса. Да, има български компании/български марки, много повече, от колкото подозирате, които работят САМО с охладено месо И само с чисти подправки и НЕ на висока цена, но заради такива като вас, не могат дълго да просъществуват, защото никой не им вярва. Хора, четете етикета!!! Там всичко си пише. П. С. Да, има и мошеници, аз лично съм хващала гел в кайма по БДс, произведена от известна бг фирма за известна верига, поради което не купувам продукти на тази фирма, продавани като собствена марка на тази верига. Защо? Защото веригата е монополист и търг при нея се печели само с ниска цена. Когато производителя е некоректен, се получава това. В нормалния случай не би било нормално да го има. Но не е масово и не навсякъде. И стига с градските легенди. То смешно, та смешно... 

П. С. В Гърция колбасите са в пъти по-ниско качество, но това на никой не пречи. 

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , luba_rizova каза:

Боже господи!!!!! Вие някога влизали ли сте в цех за месо? Знаете ли как се произвежда??? Мислите ли, че един човек??? може да произведе тонове? Това честно и сериозно ли го казвате? 

Не от второ, от супер първо лице:Да, в повечето случаи за доставки за черноморието се играе на търг, и да, повечето пъти се търси ниска цена. Но, на някои места не ползват най-ниската марка, а средната, а другаде високата. Зависи от комплекса. Да, има български компании/български марки, много повече, от колкото подозирате, които работят САМО с охладено месо И само с чисти подправки и НЕ на висока цена, но заради такива като вас, не могат дълго да просъществуват, защото никой не им вярва. Хора, четете етикета!!! Там всичко си пише. П. С. Да, има и мошеници, аз лично съм хващала гел в кайма по БДс, произведена от известна бг фирма за известна верига, поради което не купувам продукти на тази фирма, продавани като собствена марка на тази верига. Защо? Защото веригата е монополист и търг при нея се печели само с ниска цена. Когато производителя е некоректен, се получава това. В нормалния случай не би било нормално да го има. Но не е масово и не навсякъде. И стига с градските легенди. То смешно, та смешно... 

П. С. В Гърция колбасите са в пъти по-ниско качество, но това на никой не пречи. 

Въобще не желая да навлизам в спорове, който каквото желае да си мисли и прави, и яде. Аз предпочитам да вярвам на собствения си баща, отколкото на етикетите. Говорех за големия казан, в който се забърква заготовката, от която после правят колбасите. Там я прави само един човек, да. После през колко ръце минава изобщо не ме интересува. Предпочитам да си дам парите за нещо друго, отколкото да гадая дали не са си платили на някого за етикети и сертификати...

 

П.п. и в Гърция не ям колбаси, и всъщност почти никога не ям колбаси. Но ако ям, ще са немски и френски. А заради такива "като мен" изобщо ще се направя, че не съм видяла...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е нали се разбрахме, че тази тема така ще върви, защо се връзвате и впечатлявате?  Манталитет.

 

Но да уточним все пак, за да мирясат някои, в България, в никакъв случай не трябва да се храните с българска храна, да влизате в българско море, езеро, язовир или река, и най-вече да не дишате български въздух. Това е, просто и ясно, да не се налага периодично да го уточняваме, информацията е от на една жена на пазара родния баща, който е много читав човек.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , searus каза:

Въобще не желая да навлизам в спорове, който каквото желае да си мисли и прави, и яде. Аз предпочитам да вярвам на собствения си баща, отколкото на етикетите. Говорех за големия казан, в който се забърква заготовката, от която после правят колбасите. Там я прави само един човек, да. После през колко ръце минава изобщо не ме интересува. Предпочитам да си дам парите за нещо друго, отколкото да гадая дали не са си платили на някого за етикети и сертификати...

 

П.п. и в Гърция не ям колбаси, и всъщност почти никога не ям колбаси. Но ако ям, ще са немски и френски. А заради такива "като мен" изобщо ще се направя, че не съм видяла...

Аз пък ще влезна в спор. 

Няма такова нещо като голям Казан със заготовка. Колбаси не се правят в казан, освен на село, може би... Или в някакво регионално цехче, не може да ги знаем всички. И, колбаси? - по един начин се правят кренвирши, по друг траен варено - пълен колбас, по трети сурово-сушен (луканка), по четвърти филе и т. Н и т. Н. 

П. С. По-добре избирай италиански пред всички останали. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , Adventurer каза:

Е нали се разбрахме, че тази тема така ще върви, защо се връзвате и впечатлявате?  Манталитет.

 

Но да уточним все пак, за да мирясат някои, в България, в никакъв случай не трябва да се храните с българска храна, да влизате в българско море, езеро, язовир или река, и най-вече да не дишате български въздух. Това е, просто и ясно, да не се налага периодично да го уточняваме, информацията е от на една жена на пазара родния баща, който е много читав човек.

Отново да подчертая, защото всеки си чете каквото иска да прочете, говорех за частен случай, на колбаси в ол инклузив, не говоря за магазина, нито за масово производство. За ол инклузив, за който продуктът трябва да е с най-ниска цена, тогава какво точно си представяте, че получавате?? Иначе ако пожелая, знам точно какво и откъде да си купя, за да не се лиши небцето ми от невероятните мезета български! Не плюя българското. Ходя и на българско море, храня се в български ресторанти по морето. И дори не се оплаквам. Но пак си четете каквото си щете. Сега наистина приключих.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

Колбасите (в конкретния случай от известна марка българска) се правят в специално цехче при заключени врата, където никой не може да влиза, освен главният 'забъркващ' (вероятно няма човек, който да не е чувал разни легенди, но пак да подчертая). Какво се слага точно, не мога и не искам да знам, но имайте едно наум, какво да си хапвате на място...

На главния 'забъркващ' му се вика ТЕХНОЛОГ, обичайно са хора, завършили висше образование по съответната специалност. И недопускането на външни лица в цеха за производство е нормална практика. Като една от причините е, да не се допусне замърсяване. И какво точно се слага, е описано в едни дебели технически документация, наред с цялата процедура по производство - прием на суровини, съхранение, самото производство, съхранение на готовата продукция.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 9 часа, jul каза:

@Цвете, препоръки още нямам, обаче след много чудене резервирах в Балчик - https://samarabalchik.com/bg/. Чисто ново е, рейтингът е отличен. Ако не ти е късно, ще мога да коментирам в понеделник. 

Само на мен ли ми се вижда доста скъпо? Сега пробвах за 3-ма човека за 7 дни само спане без право на отмяна 1000лв..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Албена е ол инклузив комплекс. Албена има десетки хотели, вероятно десетки хиляди почиващи всеки ден. И сега, щом има хора, които искрено вярват, че един човек затваря вратата и бърка тайната смес и храни всеки ден десетки хиляди хора (само от един ол инклузив комплекс), аз нямам какво повече да кажа наистина. 

И за да сме по темата, да похваля х. Партизанска песен. Стаите са със самостоятелен санитарен възел, нощувка със закуска 21 лв на човек, няма уай фай и почти нет, но на двора има огромна зелена площ, с волейболна мрежа, футболни врати, кош за баскетбол, хамак, люлки, велосипеди безплатно, езерце в близост с лодчица в него, която също може безплатно да ползваш, готвят не много, но достатъчно вкусно. А, телевизор в стаите няма, но има в трапезарията няколко. Има и джаги. За ден_два с деца би било прекрасно. А местност Узана е много красива, не бяхме ходили до сега. Има и една нахалница, която ще видите вечер, искате или не. (на снимката) 1. Поляната на Узана, 2. Езерцето с лодката до хижата. 3. Нахалницата. 4. На Хижичката дворчето. 

 

IMG_20200807_115659.jpg

IMG_20200807_083104.jpg

IMG_20200806_193156.jpg

IMG_20200805_181852.jpg

  • Харесвам 19
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 38 минути , searus каза:

За ол инклузив, за който продуктът трябва да е с най-ниска цена, тогава какво точно си представяте, че получавате??

Само на тази част ще ти отговоря, в зависимост от това какъв клас хотел си избереш, в него ще има различен тип продукти като качество, например евтина наливна бира ще има във всеки хотел, в по-високия клас хотели също ще има такава, която е бутилирана или в кутийки и това е нещо, което е така по целия свят.  Абсолютно същото важи също и за храната, просто не ми се задълбава в тази тема, но няма проблем да видиш и продукти от определени утвърдени на пазара марки в съответния клас хотел. Естествено, че ако отидеш в нисък клас хотел, ще получиш предимно продукти с най-ниска цена и съответно качество, но да се правят обобщения на базата на това вече е абсурдно.   

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , luba_rizova каза:

.....

И за да сме по темата, да похваля х. Партизанска песен. Стаите са със самостоятелен санитарен възел, нощувка със закуска 21 лв на човек, няма уай фай и почти нет, но на двора има огромна зелена площ, с волейболна мрежа, футболни врати, кош за баскетбол, хамак, люлки, велосипеди безплатно, езерце в близост с лодчица в него, която също може безплатно да ползваш, готвят не много, но достатъчно вкусно. А, телевизор в стаите няма, но има в трапезарията няколко. Има и джаги. За ден_два с деца би било прекрасно. А местност Узана е много красива, не бяхме ходили до сега. Има и една нахалница, която ще видите вечер, искате или не. (на снимката) 1. Поляната на Узана, 2. Езерцето с лодката до хижата. 3. Нахалницата. 4. На Хижичката дворчето. 

 

IMG_20200807_115659.jpg

IMG_20200807_083104.jpg

IMG_20200806_193156.jpg

IMG_20200805_181852.jpg

Първо темата за находки е друга 🙂

Второ още не съм успяла да резервирам по липса на места, а ти допълнително популяризираш 🤣 Който ходи, да носи пържолка на лисковците, за да не вземат да отидат другаде. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар

@Lindt, кой ги знае дали ядат пържоли. Те вече и лисиците не са това, което бяха 😂 В къщата на родителите ми идват 2 броя да ядат опадалите смокини 🤔

@Alexander, ние магеланци ли сме или ще се излагаме - излових го (в Агода) 71 лв. на вечер за трима, резервация без КК и без предплащане 😄 Вижда ми се добре. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 23 минути , jul каза:

@Lindt, кой ги знае дали ядат пържоли. Те вече и лисиците не са това, което бяха 😂 В къщата на родителите ми идват 2 броя да ядат опадалите смокини 🤔

@Alexander, ние магеланци ли сме или ще се излагаме - излових го (в Агода) 71 лв. на вечер за трима, резервация без КК и без предплащане 😄 Вижда ми се добре. 

Ще чакам в понеделник да се включиш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По северното черноморие бяхме за три нощувки 24-27 юли в Топола - Бялата Лагуна (между Балчик и Каварна). Отседнахме тук

https://www.booking.com/hotel/bg/white-lagoon-topola.bg.html

Страхотен апартамент с две спални, широк и просторен хол, кухня (с всичко необходимо), хубава тераса с морски изглед. Имаше пералня, детско столче за хранене, както и бебешка кошара. Домакините бяха много мили, плажът е на 2 минути, там (на плажа) има и хубав ресторант. Плажът е малък и в почивните дни се препълваше. Морската вода беше мътничка, но нашата цел основно беше да разгледаме околността, тъй като не сме били там до сега. Ходихме до Калиакра, Тюленово, Яйлата, както и до Тузлата, където пробвахме лечебната  кал. Страхотни гледки, диви места, спокойствие. Няма дълги и широки плажни ивици, но си има своя си чар. Всички останахме доволни от това пътешествие. Даже на тръгване минахме през Каварна да си напазаруваме прясна черноморска риба - имаше разнообразе от риби, раци, миди. Купих черноморски калкан, нещо за което си мечтая от години, но в София няма къде да се намери. В Метро е само испанки и на вкус не е това, което е черноморският.

Предстои ни една по-дълга ваканция от 15 до 23 август. Този път смятаме да има повече плаж, избрахме отново Северното черноморие, предишното място не беше свободно и избрахме това:

http://www.booking.com/Share-B9gto0

 

Ще пиша когато получа впечатления от мястото и околността. Моля ако някой може да препоръча места за хранене.

 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Утре тръгваме за морето, само за уикенда. Решихме го преди малко. Резервирах едно хотелче в Равда.  Единственото, което знам е, че ще бъде хубаво. Защото ще бъда с любимите си хора, на любимо място - морето. 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

@petya_a, къде купихте прясна риба - магазин, пазар? 

от Kavarna Fish LTD, имат фейсбук страница, иначе адреса е Каварна, ул. ГЕОРГИ КИРКОВ 21
9650

Може и други места да има, но ние попаднахме на това. Опаковаха всичко в стиропорени кутии с лед. Издържа 8 часа и леда си беше все още не съвсем разтопен.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.