Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Тази вечер успяхме да стигнем в Поморие. Вярно че резервацията ни беше в последния момент, но 2 нощувки със закуски в хотел ни излязоха 240 лв. Градът е препълнени, кръчмите, повечето също. Понятието социална дистанция не са го чували. Телевизорът не работи. Казахме на девойката на рецепцията - утре щял да дойде човек да го види. Паркинг уж има, но той всъщност е обществен и проблемът с паркирането е на самия паркиращ, т.е.спасявайте се. Цените в кръчмите (поне където се за гледах и където вечеряме) :салати от порядъка на 7-8 лв за 300 грама. Тиквички по гръцки 9 лв. Наливно местно вино (без значение бяло, розе, червено) 9,99 за 500 мл. Ракия на Братя Минкови 100 гр. 7 лв. Миди натюр 10 лв.

Толкова запомних. Сервитьорите са любезно, действат бързо и адекватно, но кухнята май няма капацитет за броя на желаещите да вечерят. 

Плажът: има свободна зона. Чадър с два шезлонг 10,50.

Лошото е времето. Но като за хора успели за цяло лято веднъж да избягат и да подушат морето, и на толкова трябва да се радваме. 

IMG_20200807_172229.jpg

 

Това е картина от плажа в момента когато вече народът се разотиваше. 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

@petya_a, къде купихте в Каварна прясна риба - магазин, пазар? 

на светофара ( единствен) наляво (веднага от дясно има супер пекарна) и на силозите след закусвалнята пак наляво

 

в момента освен сафрид и попчета друга риба няма..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най-сетне ми остана малко време да разкажа за нашето море в Синеморец.

Като цяло весело си изкарахме, доволни сме от заведенията, храната беше вкусна, персонала - любезни. Няколко пъти вечеряхме в "Синята акула" и "Скрития мъж". Плажните заведения също ми харесаха. Фаворит ни е бар "Кораба" за питие преди вечеря, страхотна панорама. Мерки срещу коронавируса почти не се прилагаха, имаше 2-3 сервитьора с маска тип "лигавник" и това беше. 

Бяхме в семейно хотелче, със закуска и басейн. Закуската беше ужасна, гадни, евтини храни. Като цяло чисто, но кърпите не ни ги смениха 5 дни. Добре, че намерих стаята на камериерките и се самоослужвах. Зоната около басейна беше много приятна.

Плажове - фаворит ми е Велека - малко хора, спокойно. Минуси - морето беше доста бурно там и в барчето на плажа нямаше нищо за хапване, трябваше да се ходи чак до началото на плажа. Силистар - не ми хареса, много хора, никакви удобства, само една караванка преди плажа. Стигнахме и до Резово. Централния плаж на Синеморец - ужасно много хора, лудница. Чадърите и шезлонгите бяха по 2.50, но мисия невъзможна беше да се намерят свободни, даже в 9 сутринта. Постоянно хората си крадяха шезлонгите, цигания пълна.

Та това е, дано догодина вече да не ни се налага да почиваме на нашето море, а да имаме свободата всеки да си направи своя избор 🙂 

 

И малко снимки

 

 

DSC_0004-2.jpg

 

DSC_0029-2.jpg

 

DSC_0056-2.jpg

 

DSC_0103-2.jpg

 

DSC_0106-2.jpg

 

DSC_0203-2.jpg

 

DSC_0230-2.jpg

 

DSC_0260-2.jpg

 

DSC_0033-2.jpg

 

DSC_0080-2.jpg

 

DSC_0112-2.jpg

 

DSC_0116-2.jpg

 

DSC_0141-2.jpg

 

DSC_0118-2.jpg

 

DSC_0241-2.jpg

 

DSC_0358-2.jpg

 

DSC_0008-2.jpg

 

DSC_0377-3.jpg

  • Харесвам 31
  • Браво 1
Връзка към коментар

Хора, препъръчайте място с много дебела сянка за кеширане на 2ма много бледолики в Слънчев бряг. Заради вятъра нормалните чадъри не ги отварят, а не съм била тук от 9 години и докато се разходя да разгледам какво що ще изгоря през 50 тия си фактор хаха 😀😀😀😀 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Продължавам репортажа от Поморие : в 9 сутринта плажът е претъпкан. Няма нито един свободен чадър, а шезлонги те са грозно "запазени" с метна ти скъсани хавлии. Ако попиташ, всички вдигат рамене и казват "не знам, сигурно са платени". На т.нар.по луксозни места ми казаха, че всичко е резервирано за седмици напред. Свободната зона е както си я спомням преди 30 години, не можеш да минеш от хавлии, деца, играчки.... И мизерия по пясъка. Признавам си, разочарована съм. В колко трябва да стана, за да имам нормален ден на плажа? 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , Lyubina каза:

Продължавам репортажа от Поморие : в 9 сутринта плажът е претъпкан. Няма нито един свободен чадър, а шезлонги те са грозно "запазени" с метна ти скъсани хавлии. Ако попиташ, всички вдигат рамене и казват "не знам, сигурно са платени". На т.нар.по луксозни места ми казаха, че всичко е резервирано за седмици напред. Свободната зона е както си я спомням преди 30 години, не можеш да минеш от хавлии, деца, играчки.... И мизерия по пясъка. Признавам си, разочарована съм. В колко трябва да стана, за да имам нормален ден на плажа? 

Плажовете на Поморие са 9 км. източен, 900 м. южен и още 3-4  малки по 150 до 300 м. Изборът е огромен. 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да де, не стигнахме само  до онзи, най-южния, на кохто са хотелите Феста. Няма разлика, очевидно съботния ден трябва да се ходи в 7 сутринта. Утре ще опитаме по това време, с надеждата че ще си намерим чадър. 

Едно малко допълнение от/за хотела: закуската е достатъчна (май), но е на индивидуални порции. В стаите няма сушоар, няма шампоани/душ-гел или каквото и да е. Едно сапунче. Не се оплаквам, споделям 😊. Телевизорът продължава да не работи. 

Като сравнение, за същата цена (70 Евро на вечер за двама) в подобно селище и клас хотел имаше и басейн и паркинг и закуска на блок маса в Гърция. А, и не ми се налагане да пътувам до там 6 часа 😀. Но това в друга тема. 

И на плажа не ми се налагаше да гледам къде стъпвам, с цел да не настъпят нещо опасно, нещо неприятно или нечие дете. 

 

ПП: ам... Не ми казвайте, че трябва всяка сутрин да обикалям по 9 километровата плажна ивица, за да си намеря ъгълче за моята хавлия. 😀

 

А, и закона за движение по пътищата с всичките му правилници 😉 тук е непознато понятие. Ама то това май е общонационално валидно 😀, та не трябва да се споменава като особеност. 

За сега сме доволни от хигиената в хотела, по заведенията и от персонала като цяло. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Lyubina каза:

Да де, не стигнахме само  до онзи, най-южния, на кохто са хотелите Феста. Няма разлика, очевидно съботния ден трябва да се ходи в 7 сутринта. Утре ще опитаме по това време, с надеждата че ще си намерим чадър. 

Едно малко допълнение от/за хотела: закуската е достатъчна (май), но е на индивидуални порции. В стаите няма сушоар, няма шампоани/душ-гел или каквото и да е. Едно сапунче. Не се оплаквам, споделям 😊. Телевизорът продължава да не работи. 

Като сравнение, за същата цена (70 Евро на вечер за двама) в подобно селище и клас хотел имаше и басейн и паркинг и закуска на блок маса в Гърция. А, и не ми се налагане да пътувам до там 6 часа 😀. Но това в друга тема. 

И на плажа не ми се налагаше да гледам къде стъпвам, с цел да не настъпят нещо опасно, нещо неприятно или нечие дете. 

 

ПП: ам... Не ми казвайте, че трябва всяка сутрин да обикалям по 9 километровата плажна ивица, за да си намеря ъгълче за моята хавлия. 😀

 

А, и закона за движение по пътищата с всичките му правилници 😉 тук е непознато понятие. Ама то това май е общонационално валидно 😀, та не трябва да се споменава като особеност. 

За сега сме доволни от хигиената в хотела, по заведенията и от персонала като цяло. 

Вероятно през седмицата е по спокойно. А хотелът кой е?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 2.08.2020 г. в 18:41, Petkan каза:

 

 

@AlexandraKo, след сравнително положителните отзиви на децата за Дюни, ще "рискуваш" ли едно посещение там или неналичието на безплатен интернет ще наклони везните пак към Канарите? :grin:

Малко късничко ти отговарям, ама, да ти кажа,на "Канарите"/ не обичам този изказ, понеже са 8 и не  може да сме едновременно на всичките/ си е по- хубаво.

В пъти:))))

И много съжалявам,че не си ме разбрал правилно - изобщо не става въпрос за нещо безплатно,а за отношение и за принципи.

Няма нищо,поздрави от ГК!

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , ива валя каза:

Вероятно през седмицата е по спокойно. А хотелът кой е?

По-скоро според мен не е трябвало да се ходи в Поморие, а по- на север - Обзор поне, Шкорпиловци (с огромна плажна ивица и много по-малко хотели). В Поморие е адски презастроено по мое мнение. И, още веднъж - информиран избор е добре да направи човек не само за чужбина, но и за България, все пак пари се дават и на двете места. Що се отнася до блок масата, почти съм сигурна, че е заради ковида. Това бяха част от мерките, които повечето хотели споделиха, но в големите комплекси с много хора не може и се върнаха на блок маса - в Албена например ти сипва само персонала, в Дюни си сипваш сам,но с ръкавици. Също съм убедена, че и в Гърция се усмихват много по-добре, отколкото тук, в Испания също. Просто в България ВСИЧКИ са намусени и дерат 5 кожи със злоба, тук всички си позволяват да бъркат в казана месото, всички слагат палма в сиренето, морето е мътно, в момента ужас, дори е бурно, даже вали и дъжд, в Родопите не бива да се ходи, защото бабите не са като гръцките баби мили и добри, в северозапада също не е работа да се мъчи човек, защото е занемарено, старо и хората гледат лошо. В момента, в който всеки си извади парите тук сред злобните съграждани е длъжен да ги похарчи всички в чужбина, защото те там е истината. А докато е тук, в никакъв случай да не купува нищо българско. Дори Китай са по-качествени от нас. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Lyubina каза:

Градът е препълнени

Нееее, градът е празен, няма ги руснаците. Поморийските Манастирски ливади са призрачно празни.

  • Шок 1
Връзка към коментар

Ще вляза в общият тон,за да кажа,че по-голяма глупост от т.нар мерки против Ковида не бях виждала.То хубаво,че персоналът е зад прегради,ама пред масите такива дълги опашки се вият и все някой ти диша във врата.Така,че сипването с ръкавици,ако се съблюдава ,е единствената смислена мярка според мен. Ние и преди не долюбвахме инклузивът, но тази организация ни отказа съвсем.

И още по темата.

В Златни пясъци сме в момента. Има там едно панорамно влакче,което върти една обиколка. Решихме да се повозим и попитахме за маршрута и цената. Служителят троснато ни отговори,че цената е 4 лв. А на въпроса детето ползва ли отстъпка каза,че как то е голямо колкото мен....касае се за злоядо седемгодишно дете между впрочем. И проблемът не е в 16- те лева ,а в отношението към милия турист.

За съжаление дори и кризата не промени нищо в този аспект.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И пак за любимата Албена. И преди съм казвала и пак ще го повторя, няма по-хубав плаж в България! Няма такава природа, комбинация от море и гора, няма толкова широка, чиста и поддържана плажна ивица, организирано и подредено, пясъкът светъл и дребен, брегът чист и плитко море на метри навътре. Комбинацията от природни дадености и грижа за тях наистина е уникална. Най-хубавото е,че през годините не застроиха комплекса и не развалиха даденостите. Усещане за простор и свобода. Суперлативите за Албена са дотук. Днес няма да си развалям настроението като ви.разкажа как вчера.пробвах албенския ол инклузив 9 години по-късно, това ще опиша в друг пост.

За протокола: аз съм във вилната зона над Албена, от 15 години всяко лято намираме време за любимия плаж. Тази година любимата ни плажна кръчма Дионисиос не работи, защото е свършила концесията, но бар Номад е на задоволително ниво предвид ситуацията. Не се спазват почти никакви противоепидемични мерки, но и това е за друг разговор.

 

20200807_154720.jpg

 

20200807_154709.jpg

 

20200807_154632.jpg

 

20200807_153547.jpg

 

20200807_153538.jpg

 

20200807_153619.jpg

 

  • Харесвам 19
  • Браво 1
Връзка към коментар

Хотелът едва ли е от значение, нивото му все пак е много приемливо. Не знам колко още може да се препълни града. В момента се пука по шевовете. По кръчмите няма места, хората стоят прави от вън и чакат да се освободи маса. Както казах, социалната дистанция тук е непознато понятие. Маски се носят спорадично 😉

Но, ако все пак се озове те в Поморие, горещо препоръчвам ресторант Парос. Чисто, приятно, има пространство, тиха гръцка музика, бързо обслужване, добра кухня, приемливи цени. И масите са с покривки!!! 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Jenbel каза:

И пак за любимата Албена. И преди съм казвала и пак ще го повторя, няма по-хубав плаж в България! Няма такава природа, комбинация от море и гора, няма толкова широка, чиста и поддържана плажна ивица, организирано и подредено, пясъкът светъл и дребен, брегът чист и плитко море на метри навътре. Комбинацията от природни дадености и грижа за тях наистина е уникална. Най-хубавото е,че през годините не застроиха комплекса и не развалиха даденостите. Усещане за простор и свобода. Суперлативите за Албена са дотук. Днес няма да си развалям настроението като ви.разкажа как вчера.пробвах албенския ол инклузив 9 години по-късно, това ще опиша в друг пост.

За протокола: аз съм във вилната зона над Албена, от 15 години всяко лято намираме време за любимия плаж. Тази година любимата ни плажна кръчма Дионисиос не работи, защото е свършила концесията, но бар Номад е на задоволително ниво предвид ситуацията. Не се спазват почти никакви противоепидемични мерки, но и това е за друг разговор.

 

20200807_154720.jpg

 

20200807_154709.jpg

 

20200807_154632.jpg

 

20200807_153547.jpg

 

20200807_153538.jpg

 

20200807_153619.jpg

 

а някъде в района там дали се дават вили под наем, твоите хора дали знаят? :smile: ще чакам и следващия ти пост с недостатъците,

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , antea каза:

а някъде в района там дали се дават вили под наем, твоите хора дали знаят? :smile: ще чакам и следващия ти пост с недостатъците,

Дават се, разбира се, виж в https://www.bgrentals.com/bg/

За съжаление вилата, в която гостуваме.на приятели, вече е дадена до края на сезона, но наоколо има.много вили с басейни, които се дават под наем. На Ананиев вилата е на нашата улица, но не знам.дали я пускат под наем 😆

Ние сме във вилна зона "Изгрев", което е на високото с гледка към албенския залив, а в ниското точно до пътя Варна-Балчик е вилна зона "Фиш-фиш". Ето нашата гледка:

 

20200805_194138.jpg

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Jenbel благодаря! изобщо не подозирах за този сайт, страхотни вили има, жалко, че късно разбирам, и, нормално, са заети през август вече

 

а в този район през септември как е, втората половина? студено ли става вече? Албена затварят ли я, т.е. плажа?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зависи от годината. Била съм в Албена най-късно до 15 септември и беше супер и времето, и морето. Сега откакто сме тук времето е страхотно, но само половин ден /тук сме вече 9 дни/ морето беше спокойно. Плажът е със свободен достъп целогодишно. И за мен това е най-добрия плаж в България.

Снимката е от тази сутрин, това е част от свободната зона пред хотел Елица.

 

20200809_064444.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Ние бяхме няколко дена в Санта Марина Созопол. Тихо и спокойно място далеч от шумотевицата на Созопол. В комплекса не се допускат автомобили има много зеленина и е приятно за вечерни разходки. На къмпинг Градина попаднахме на широка свободна зона с оставени шезлонзи за безплатно ползване, което беше приятна изненада за нас. 

20200804_190053.jpg

20200804_185749.jpg

20200802_203533.jpg

20200804_190624.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

След Созопол се насочихме към СОК Камчия. Вилно селище Пирин където отседнахме представлява 11 двуетажни сгради всяка с по 8-10 стаи/студиа. Стаите са чисти, храната вкусно сготвена, плажната ивица широка. Около реката има няколко заведения и малко сергии и като цяло вечерно време освен анимацията за деца няма други развлечения. Препоръчвам и двете места за семейства, които искат лежерна почивка.

20200808_091401.jpg

20200805_184330.jpg

20200809_102419.jpg

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

@bibi за вашия повод, пък и не само, с ръка на сърцето бих препоръчал още едно бижу в Югозападна България - https://www.zornitzaestate.com/bg/ . Да, не е евтино, но всеки лев си заслужава! 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 8.08.2020 г. в 12:11, Lyubina каза:

В стаите няма сушоар, няма шампоани/душ-гел или каквото и да е. Едно сапунче.

 Аз затова отдавна съм си създала навика да си нося сешоар, където и да ходя. Не само защото моят е по-хубав, ами често просто такъв липсва в стаята или е много слаб за моята коса.

 

В Поморие, когато не ни се почива на хотел, си наемаме едно апартаментче, което за двама е идеално, с хубава тераса и гледка към плажа има си и кухня, пресичаш улицата и си на плажа, долу има и заведения. До сега като сме ходили Поморие не ми се е струвало пренаселено, но явно сега има повече хора.

Ето гледката от терасата:

2055276729_.jpg.383a0cf1d7a6992ca88040de8b786c84.jpg

На 8.08.2020 г. в 19:11, luba_rizova каза:

Също съм убедена, че и в Гърция се усмихват много по-добре, отколкото тук, в Испания също. Просто в България ВСИЧКИ са намусени и дерат 5 кожи със злоба, тук всички си позволяват да бъркат в казана месото, всички слагат палма в сиренето, морето е мътно, в момента ужас, дори е бурно, даже вали и дъжд, в Родопите не бива да се ходи, защото бабите не са като гръцките баби мили и добри, в северозапада също не е работа да се мъчи човек, защото е занемарено, старо и хората гледат лошо. В момента, в който всеки си извади парите тук сред злобните съграждани е длъжен да ги похарчи всички в чужбина, защото те там е истината. А докато е тук, в никакъв случай да не купува нищо българско. Дори Китай са по-качествени от нас. 

Предполагам това е ироничен коментар :D. А ако не е, то не мога да се съглася. В Родопите не само бабките ами всички, с които аз съм общувала при посещенията ми са много любезни, отзивчиви и мили. 

 

Може ли да ми препоръчате хубаво заведение в Кранево, никога не съм била там, а скоро ще го посетим и не ми се иска да ядем само в хотела? Благодаря.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Дано да е тук мястото за въпроса ми. Две семейства сме , 7 души, от София и от Варна. Търсим да наемем къща с някакъв басейн в началото на септември. Хубаво е да е някъде по средата на дистанцията, но не е задължително. Моля за препоръки.

Връзка към коментар

Когато имаш само два дни, нямаш време да търсиш алтернативи. Резервацията ни беше направена в четвъртък за петък. Освен това беше достатъчно скъп и с достатъчно висока оценка в две платформи за резервации. А и нямам навик да нося половината си къща като отивам на хотел. 😊

Поне до сега не ми се беше налагало. 

Вземам си урок. 

Ако беше апартамент, къща за гости или каквото и да е друго, вероятно щях да съм с други очаквания. 

С това не казвам че съм недоволна, не коментирам усмивките на персонала, хората бяха повече от любезни, добре организирани и услужливи. 

 

ПП: и къде трябва да се ходи и къде не трябва е интересен поглед. Следващият път, когато някой изрази някакви проблеми, ще му напомня, че не е трябвало да ходи там, където е отишъл, а на друго място. 😀😀😀

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.