Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Моника каза:

Може ли да ми препоръчате хубаво заведение в Кранево, никога не съм била там, а скоро ще го посетим и не ми се иска да ядем само в хотела?

На нас ни хареса много Del Mar. Намира се на плажа, доста се пълни. В пиковите часове трудно се намират места.

Рибената чорба и хрупкавите калмари са чудесни. Сафридът също е вкусен и добре изпържен.

https://g.co/kgs/vUKFvB

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, desislavna каза:

На нас ни хареса много Del Mar. Намира се на плажа, доста се пълни. В пиковите часове трудно се намират места.

Рибената чорба и хрупкавите калмари са чудесни. Сафридът също е вкусен и добре изпържен.

https://g.co/kgs/vUKFvB

 

Много благодаря, ще го посетим. 🙂

преди 2 часа, clevermary каза:

Дано да е тук мястото за въпроса ми. Две семейства сме , 7 души, от София и от Варна. Търсим да наемем къща с някакъв басейн в началото на септември. Хубаво е да е някъде по средата на дистанцията, но не е задължително. Моля за препоръки.

Вижте къща за гости "Свети Георги" село Тъжа. Може да я наемете цялата, има кухня, стаите са хубави, голяма маса с навес отвън, барбекю, много голям двор, който става за всякакви игри и басейн има, който не е с олимпийски размери, но е достатъчен. Миналото лято бяхме отседнали с приятели там и си изкарахме чудесно, много сме доволни. Селото е близо до Павел баня. Също така Кадемлийското пръскало може да посетите ако обичате преходи в планината, чудесен водопад, от селото е изходната точка.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да ви разкажа за нашият уикенд в Равда, който за съжаление свърши. Значи, тази година, се бях примирил, че морето няма да го видя. Няма отпуска, заплатата малка ... Обаче, в петък на обяд, Благоверната ми се обажда и ми казва - " Утре заминаваме за Равда, за една нощувка. Само че немога да намеря хотел, на 5 места се обаждах и навсякъде ми отказват" Поразрових се в Букинг и открих ето това хотелче https://www.booking.com/hotel/bg/ruskovi-siemieien-khotiel.bg.html И не съжалявам за избора си. Но да карам поред. Равда я избрахме, защото наши приятели имат студио там и искахме да се съберем на морето. Тръгнахме рано, рано в събота сутрин от Стара Загора и в 9:00 сугринта бяхме пред студиото на приятелите ни. Обухме си банските и айде на плаж. На плажа два шезлонга и чадър 12 лв. Свободната зона има и народ има на нея, много.

 

20200809_103156.jpg.a7717d341358c8f9da726010d389146a.jpg

 

Снимката е правена в 9:45, до 10:30 тия хора ги умножете по 2. Ама е весело де. Краката ми бяха почти пред лицето на съседите, които се настаниха под нас. Запознахме се и си пазихме един друг багажа. Така че не се оплаквам. И да ви кажа някои цени от единственото плажно заведение. Сподели ми ги съседа под нас: фрапе 4:50, бира 5 лв., мента със спрайт 8 лв. Нашият приятел потвърди с възмущение за цената на бирата. Реших, че плажното заведение не ми харесва, ама никак. Като стана време за обяд по препоръка на нашите приятели седнахме да хапнем в заведение с култовото име: Кръчмата. И като за кръчма - цени народни. Ето това - Шницел с гарнитура е на цена 4:70

 

20200809_134312.jpg.4128ba34421ecbe5ddbd5ab46376278a.jpg

 

Тия хора явно хич не се скъпят на гарнитура. Хапнахме си доста добре. Само да вметна, че за 5 човека целия обяд излезе 67 лв. След обяда тръгнахме към хотела да се настаним. Честно да си призная бях леко притеснен, да не се окажем без подслон. Притесненията ми, обаче, бяха напълно безпочвени. На рецепцията ни посрешна усмихната и изключително любезна дама. Даде ни ключовете и ни придружи до стаята за да види, да не би силния вятър, който духаше да е донесъл някакви боклуци на терасата. А стаята беше изключително чиста с голямо двойно легло за мен и Благоверната и единично легло за щерката наследница. Ето снимки:

 

20200808_143154.jpg.6e280d4280386865cad214448326e161.jpg

 

 

20200808_143201.jpg.26ba91d2ab8feb440bb8aa2321b17344.jpg

 

Климатик, работещ телевизор и безплатен Wi Fi. Излязох на терасата и пред мен се откри изключително красива гледка. Терасата гледаше към прозореца на две млади дами, които мразеха пердетата, но много харесваха да се разхождат чисто голи. Поне такова бе първото ми впечатление за тях. Както и тяхното за мен 😄  😄 😉 Но може би най-уникалното в целия хотел е панорамната тераса:

 

20200809_093324.jpg.72f2e58717acba989ebe0337e005c73b.jpg

 

20200809_093309.jpg.eeadf5c145f692de39f145b188950aad.jpg

 

За вечеря, решихме да посетим друго заведение - Чучура. Също нормални цени. Ракия - 4.40, салати 5-6 лв, бира 3 лв. Ядохме сач от свинско вратно месо, пилешко филе, бекон, гъби и лук на цена 28 лв. Обслужването на много високо ниво. Имахме честта да ни обслужва дама - изключителен професионалист

 

20200808_215056.jpg.272ea8aba6844ff35e1cecef4e3a7e7a.jpg

 

В крайна сметка бях сигурен, че ще си изкараме много добре. Единственото, което не ми хареса е, че беше само за един уикенд. Равда ми хареса

Ето още малко снимки:

 

20200808_183951.jpg.a2372a6c14d7002453e66a6acf7edb98.jpg

 

20200808_185428.jpg.6a1a0af1595eea48695f56210f0e82f8.jpg

 

20200808_190514.jpg.503140a1cb8d41a7de82be9ab928db5f.jpg

 

20200808_191214.jpg.e2ff9f26942b15593cdfa74b4ef6754e.jpg

 

20200808_185517.jpg.e4db97ec0b90ca3a033f5469209b16ff.jpg

 

Ами това е. 🙂 

 

  • Харесвам 37
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 23 минути , Lyubina каза:

Да, в Равда от преди години на това заведение винаги е било ок. Спомените ми са от доста преди, очевидно хората държат нивото.

@Lyubina, кое от двете визираш? Защото лично на мен Чучура ми хареса много повече.

Връзка към коментар
преди 13 часа, Моника каза:

Много благодаря, ще го посетим. 🙂

Вижте къща за гости "Свети Георги" село Тъжа. Може да я наемете цялата, има кухня, стаите са хубави, голяма маса с навес отвън, барбекю, много голям двор, който става за всякакви игри и басейн има, който не е с олимпийски размери, но е достатъчен. Миналото лято бяхме отседнали с приятели там и си изкарахме чудесно, много сме доволни. Селото е близо до Павел баня. Също така Кадемлийското пръскало може да посетите ако обичате преходи в планината, чудесен водопад, от селото е изходната точка.

Благодаря, погледнах. Но , за съжаление, къщата е за 15 човека и съответно цената ни е висока.

 

 

 

Връзка към коментар

Както обещах, репортаж от Самара Балчик 😊 Тук сме от 1 час. Първи впечатления - супер чисто, ново, спазват се мерки. Хотелът има много малко места за паркиране отпред, но има подземен паркинг. 

Точка минус за агода - чакаха 2ма души 🤔 Точка плюс за хотела - светкавично реагираха и още докато ни регистрираха, приготвиха за третия човек. Персоналът е млади хора (от Украйна?), много добро първо впечатление. 

Както писа @stefanrusev(дето щеше да ми препоръча разни неща 😜), има стаи към пътя - не ми се вижда добре. Ние сме с гледка басейн и море (ground floor, но се вижда прекрасно, а в дясно е природа някаква) , много спокойно и приятно 👍 Имаме пред нас масичка със столове, чадър с шезлонги.... Това виждам от единия шезлонг, докато пия мента -

Въобще цялото място изглежда тихо и приятно. 

IMG_20200810_143830.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 16 часа, Костов каза:

Излязох на терасата и пред мен се откри изключително красива гледка. Терасата гледаше към прозореца на две млади дами, които мразеха пердетата, но много харесваха да се разхождат чисто голи. Поне такова бе първото ми впечатление за тях.

 

20200808_183951.jpg.a2372a6c14d7002453e66a6acf7edb98.jpg

 

20200808_185428.jpg.6a1a0af1595eea48695f56210f0e82f8.jpg

 

20200808_190514.jpg.503140a1cb8d41a7de82be9ab928db5f.jpg

 

 

20200808_191214.jpg.e2ff9f26942b15593cdfa74b4ef6754e.jpg

 

20200808_185517.jpg.e4db97ec0b90ca3a033f5469209b16ff.jpg

 

 

Не видяхме снимки от хубавата гледка(на двете млади дами)... 

🤣🤣🤣

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Костов каза:

Терасата гледаше към прозореца на две млади дами, които мразеха пердетата, но много харесваха да се разхождат чисто голи. Поне такова бе първото ми впечатление за тях. Както и тяхното за мен

С други думи, че си симпатяга, не обичаш пердетата и си гол? 😛 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, tch каза:

С други думи, че си симпатяга, не обичаш пердетата и си гол? 😛 

Да. 😄😄😄😄

Преди 1 час, crazyhorse каза:

Не видяхме снимки от хубавата гледка(на двете млади дами)... 

🤣🤣🤣

Не съм ги снимал. Винаги ми е било неудобно да снимам хора. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, antea каза:

@Adventurer а за този по-новия Riu (18+) какво казва твоята експертиза?

 

Ахам, може би с този хотел ще си докараш идеята за изолация почти като във фар на някой нос, искай си и стая на последния етаж и на усещане поне ще ти се получи, както и на снимки.

 

Иначе не съм бил в него (не е достатъчно голям да ми побере егото или съм мигнал и не съм го забелязал), но ти ще си изчетеш всичко навсякъде така или иначе. Това което е несигурният елемент за мен е разнообразието на храната и работата на а ла карт-ите особено в края на сезона, когато не знам колко хора ще има там и това може да си го отчетеш като някакъв риск, както и нивото на персонала в нов хотел. 

 

Иначе видимо е повече в модерно-симплистичен стил, но пък е нов и като комфорт, тишина и чистота не би трябвало да има проблеми. 

 

 

 

На база на извършения страшно експертен теоретичен анализ с елементи на практически опит предполагам, че съвпадение между търсеното/очакваното и евентуално предлаганото реалистично ще бъде точно 79%. Много вероятно е храната и обслужването да витаят около 3-4 звезди най-много. При всички положения не бих се подлъгвал от 5-те звезди и трябва се отчете и цената като фактор, защото у нас от един момент нататък не си заслужава вече освен ако не е за нещо конкретно като локацията и панорамата например. Иначе не привличаме високо ниво туристи и на практика нямаме висок клас хотели, това мисля, че го изясних вече. Важно е и за да си даде сметка човек от какви хора се пишат повечето от отзивите като цяло и да не хвърлят много пари с очаквания за неща, които у нас просто го няма. 

 

преди 3 часа, Мари Николова каза:

Изчервява се, като си спомни, може би :rolleyes:

Има едни такива хотели в Турция, ама хайде някой друг път ще си говорим, че е рано още и може да глобят форума... 

 

adam-eve-hotel.jpg 

 

photo0jpg.jpg 

 

 

... много културни са нещата, сега да не си помислиш нещо друго, само се зяпа...  (от същия хотел е)

 

20190612-204217-largejpg.jpg 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар

И аз да докладвам от Слънчев бряг. Не бях ходила от 9 години и го избрах заради разказите колко празно било :д Действително е доста празно- една седмица преди ваканцията ни резервирахме апартаменти с такава гледка на първа линия за 90лв и паркомясто. 

 На мен ми се струва добре. Като чета на други места има борба за шезлонзи- ние и днес и вчера отидохме на плажа между 9 и 10 часа и имаше свободни места на първа линия- както сред шезлонзите , така и на безплатната зона. Не е суупер празно, но не е и такъв гъч зето описват.Доста са паднали цените на храната и напитките - бирите вървят между 2,50 и 5 лв , а храната става. Аз дойдох с безкрайно ниски очаквания и всеки път , когато седна някъде и яденето е вкусно съм в шок. Много от хотелите са празни или затворени , навътре като се влезе сред уличките е мъртвило. Добавила съм снимка от крайбрежната улица в 19ч. 

 

20200808_132424.jpg

15970755976282779901511913867938.jpg

15970756148568145494894226997660.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

В четвъртък вечерта по телевизия Arte: "Нашето лято в България - облаци над Слънчев Бряг" - репортаж за ефекта на коронавируса над туризма по българското Черноморие, през погледа на немски туристи. 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И вече с впечатления от Балчик. Със сигурност не е особено пълно, като около 80% са румънци. Но са спокойни и възпитани хора, не са никак дразнещи.

Похвалвам заведението, в което вечеряхме снощи - Флора Гардън, над Ботаническата градина и Двореца. Малко са гурме порциите, а менюто супер кратко, но е супер вкусно, добре аранжирано, а рибената супа (с миди и скариди) е най-добрата в личната ми класация. Другите заведения са празни, тук едва ни настаниха без резервация. 

Плаж Номад под хотела точно е супер миниатюрен. Вчера всичко беше заето. Тази сутрин гледам, че в 8,30 има няколко свободни чадъра. 

На Централния плаж е по-широко, чадърите са на доста по-голямо разстояние един от друг. Флагът вчера беше зелен /жълт, но водата мътна. 

Хотелът още ми харесва. Не са жалени средства. Много добра шумоизолация, блекаут пердета, удобни и много широки легла. Не бих си взела закуска и вечеря, макар да нямаме и да не знам какво е качеството. Просто закуската е до 9,30,а вечерята 18,30-19,30??? И помещението не е баш ресторант, така че... Хотелът е на наистина стратегическо място. По няколко стъпала се слиза до Номад и крайбрежната алея, а в същото време никакъв шум не се чува от долу. А не е като да няма - Номад си е бар, имаше в ресторанта музика на живо. 

Похвалвам също Бюфет Сюприйм, на 2-3 минути посока плажа - страхотно кафе и закуски, а вече съм сигурна, че и другата храна ще е чудесна, нищо, че още не сме я пробвали. Хем домашничко, хем малко арт, готини собственици.... 

Рапорт даден! 

А вие направихте ли си гимнастиката? 

 

 

IMG_20200811_091235.jpg

IMG_20200811_091236.jpg

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да препоръчам хотел "Маунтин  Лейк" на Смолянските езера. Тихо, спокойно, прекрасни гледки и хубава храна. В околностите посетихме екопътеки "Невястата" и "Каньона на водопадите", Момчиловата крепост и Родопската Шипка (паметник на загиналите в Балканската война). Самите езера са диви и безлюдни, има работеща хижа и бунгала към нея. Малко стряскащи са многото недовършени и зарязани строежи, които придават на мястото лек постапокалиптичен вид.

5E05EDAE-79F8-46AB-BB91-46966B9BF5B5.jpeg

C0FDC6D6-6AF2-4AA7-97E5-0254C05E05DE.jpeg

B511E210-55A1-4700-A218-2247A1312EFC.jpeg

D1A7E051-10CA-423A-ADBC-AEFA3C2C5753.jpeg

DDC25CA2-6F36-4A48-9FDA-D868755D11FC.jpeg

C2003F58-4BDB-4B48-A06A-BA6CB16C5177.jpeg

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Между друго, аз освен, че съм бил по разни хотели по света и у нас по разни причини, съм бил и повечето наши хижи, повечето от които в незавидно състояние, някои малко пребоядисани напоследък, на места има и кой да ти направи прилични мекици със сирене и конфитюр... така де, там се ходи с други цели и обикновено това не пречи човек да си изкара повече от страхотно.

 

В тази връзка не съм виждал някаква по-систематизирана тема за хижи, маршрути и места, на които можеш да си говориш с мечка (или по-скоро ти да и говориш, а тя да те гледа умно), да си чуеш мислите или пък да сe самоубиеш без никой да разбере образно казано сега да не давам идеи на някои хора. Предлагам @Zaro да направи темата (нямам време за това напоследък иначе не бих слизал от планините, имаше и такива моменти), ако му се занимава, което ще му се брои за обществено полезен труд и признание при евентуални бъдещи провинения, ще зачислим и други да я облагородят и така... 

 

Така де "опознай родина, за да я обикнеш" както се казваше, иначе ще мине време, облаците ще се разсеят, слънцето зад тях пак ще се появи и всеки ще си ходи там, където си иска и най-вече там, където като си купиш бутилка минерална вода и самата вода ти се усмихва като я пиеш разбираш ли, но не лицемерно, а от дъното на недрата на Земята примерно.

 

pirin.jpg.7521e34e5dfab4eda38d0f0bbcd03fc7.jpg

 

Темата конкретно за мен се разви като по учебник и e лакмус за страшно много неща у нас, а за "почивките" в видно, че всеки си сърба точно това, което сам си е надробил, последното го разбирайте във всеки възможен смисъл, които искате.   

 

Тези дни ще се насочим към Палма де Майорка, имаше и Пулия по програма по някое време, но там не съм решил още какво ще правя, разместих ги с родното море засега, което за по-лесно ще е в Melia Sunny Beach (имам много особено мнение за тази верига, хотелите и политиките и, но този хотел става) и това е засега.

 

И да се оплача и аз от нещо, тази година @Rainy, нали я знаете, нарочно, за да ме дразни започна тема за Китай и мен разбира се ми се доходи пак там, че даже се навивахме вкъщи... кой да предположи колко нереалистична още тогава е била тази мисъл.... но за това пак казвам е виновна @Rainy, не си играйте с нея, ще ви вкара в беля (специални поздрави на лилавите крави между другото, ако видиш и един мармот... и него поздрави). 

 

:cool:

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 9.08.2020 г. в 10:45, penkoyordanov каза:

След Созопол се насочихме към СОК Камчия. Вилно селище Пирин където отседнахме представлява 11 двуетажни сгради всяка с по 8-10 стаи/студиа. Стаите са чисти, храната вкусно сготвена, плажната ивица широка. Около реката има няколко заведения и малко сергии и като цяло вечерно време освен анимацията за деца няма други развлечения. Препоръчвам и двете места за семейства, които искат лежерна почивка.

20200808_091401.jpg

20200805_184330.jpg

20200809_102419.jpg

Откъде резервирахте за там? И някакви препоръки за стая?

Връзка към коментар

Някой може ли да сподели впечатления от остров Света Анастасия? Днес научих за него покрай това, че @Добри се интересуваше от достъпа във ветровито време. Но интересно и красиво ли е или само така изглежда на снимките? 

Връзка към коментар
преди 29 минути , Lindt каза:

Някой може ли да сподели впечатления от остров Света Анастасия? Днес научих за него покрай това, че @Добри се интересуваше от достъпа във ветровито време. Но интересно и красиво ли е или само така изглежда на снимките? 

Островът е задължителен за посещение. Ще ви хареса. Направете резервация за пътуването - https://anastasia-island.com/plan.php?id=33

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Миналата седмица бях на острова на концерт на Милица Гладнишка .Интересно е направен ,има заведение ,музей който може да посетите и много малака плажна ивица за плаж .Ако го съчетаете с някоя тематична вечер ще останете много доволни.

Само времето да позволява ,тези дни не пътува.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Алекс каза:

Откъде резервирахте за там? И някакви препоръки за стая?

От рецепцията на вилно селище Пирин ни дадоха контакт на туристическа агенция през която трябва да се направи резервацията marianna@onq-travel.com. Малко ми бяха съмнителни тъй като нямат сайт, но в крайна сметка всичко беше наред с резервацията. Иначе на място виждах хора с тениски на http://usb-travel.com/.
Отноно стая - ние бяхме във вила в близкост до басейна но той е малък и не се вдига врява, но пък вечер се усещаше морския бриз.  

 

20200805_184118.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , penkoyordanov каза:

От рецепцията на вилно селище Пирин ни дадоха контакт на туристическа агенция през която трябва да се направи резервацията marianna@onq-travel.com. Малко ми бяха съмнителни тъй като нямат сайт, но в крайна сметка всичко беше наред с резервацията. Иначе на място виждах хора с тениски на http://usb-travel.com/.
Отноно стая - ние бяхме във вила в близкост до басейна но той е малък и не се вдига врява, но пък вечер се усещаше морския бриз.  

 

20200805_184118.jpg

Тоя СОК Камчия са едни руски мутряги, които не са платили и стотинка данък на общината. От кражба не са им останали пари за един сайт. Дори и да оставим това настрана, по всяко време може да им запорират имотите и сметките и да останете на улицата. За мен си е рисково посещение.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/07/14/4090977_imushtestvoto_i_smetkite_na_ruskiia_lager_krai/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.