Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Има някои хотели, малко по-скъпички са де, но предлагат всякакви услуги, за да се чувстват клиентите им добре, най-близо в Лондон например има един такъв, в който освен други неща имате на разположение 24 часа в денонощието и личен психолог. Джъстин Бийбър ходи по такива хотели по принцип, а той е "голяма работа" (наужким, ама не му казвайте), полезни са тези услуги, защото клиента се чувства обгрижен, на въпросите му е отговорено, даже и някои по-дълбоки емоционални нестабилности може да се... стабилизират. Ще ви кажа кой е хотела, ако има интерес, просто не искам да му правя реклама, но не е санаториума на МВР в Дружба, въпреки че може и там да отговарят на повече въпроси отколкото в съзвездните хотели.

 

@Lindt, естествено, че ако имаме само един единствен обитаем остров и то достатъчно малък, за да се чувстваш като на остров, той е задължителен за посещение. Напоследък функционира като туристическа атракция с пиратска история и мултимедиен музей т.е. водят се тълпи на там (youtube ти е пръв приятел), но това е начина да се издържат подобни места. Само искам да те предупредя, ако се тръгнаЛА да търсиш катерици там, в момента не им е сезона, топло им е и са отплуваЛИ на север, по-късно ще се върнат...

 

@antea, да ти отговоря на въпроса за Grifid Metropol 16+, с който предполага са ти "големите драми", а може и за други да е полезно. Някои неща явно не са ясни, затова да си ги преговорим и затвърдим, големите ол инклузив хотели обикновено имат до няколко основни големи ресторанти тип бюфет (шведка маса), както и някакъв брой (3-5-8...) допълнителни а-ла-карт ресторанти, които са тематични (индийски, китайски, италиански...), за които обикновено се изисква предварителна резервация и се избира храна от меню, приготвя се на момента и се сервира. Grifid Metropol е а-ла-карт ол инклузив т.е. функционира предимно на този принцип. Това, разбира се, е описано подробно и в концепцията (concept/fact sheet) му, каквато има всеки хотел.

 

https://www.grifidhotels.com/marketing/Fact Sheets/Grifid Metropol Fact sheets 2020_EN.pdf

 

Друго, което не съм ви казвал, че двете най-задълбочено пишещи нации по отношение на отзиви и до степен на маниакалност са немците и руснаците в сайтове от типа на Tophotels.ru и Holidaycheck.de.

 

Специално немците са доста прецизни в оценките и разбира се, че в снимките ще намерите почти всичко, което търсите. 
https://www.holidaycheck.de/hr/bewertungen-grifid-hotel-metropol/afcfda3c-4e9f-31d6-b9f3-4079df0a5e4b 

 

Пример за Fusion a la carte в Grifid Metropol

f43ca731-391b-4181-b5cd-95beb072ca67 

 

074a72eb-a0f9-4de6-a95b-dcc38d5b7790 

 

9f11b863-a26b-4a0f-8441-4230a349dc82 


Ще се радвам все пак, ако накрая всички се намерят по някой плаж или там каквото друго ги радва, че форумите видимо не са много оферта за добри летни емоции... :fool:

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Като чета през какви изпитания и калявания на нервната система са минали повечето за да намерят и настанят в някаква стая/хотелче у нас ми се взе акъла..

 

Аз имам много малко опит с резервации у нас 10-15бр, но преди няколко години след резервация в Букинг за хотелче в Смолян, веднага ми позвъняха и предложиха да я анулирам и да се уговоря със собственика, което разбира не стана, а в последствие анулирах резервацията. 

 

Нещо което мен ме дразни ужасно много е липсата на ПОС терминали в разни такива семейни кръчми и хотели. Дори в пустинята в Йордания камиларите имат ПОС, у нас обаче е нещо масово липсващо, включително по разни квартални магазини, които пропускам защото не мога да ходя и да тегля заради такива хора и да ходя с ластика и пачката.

Сигурно е удобно, за хора, които не получават заплати и изобщо пари по банка и всичко е в брой.

 

Това за персонала е ясно, че са хванати в гората с капан и ги интересува да вземат само бакшиш, защото я видят заплата, я не от собственика, но има и целогодишно работещи кръчми-хотели, дори 5 звездни, които са на същото положение, като другите, които отварят за 3 месеца и трябва да изкарат наемите, заплатите и печалба за следващите 10 месеца.

Бях писал за 5 звездния хотел в центъра на Кюстендил, ами не съм виждал такова обслужване и качество на услугите дори в 1 звезда или някоя квартална кръчма.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 25 минути , Adventurer каза:

.....

 

@Lindt, естествено, че ако имаме само един единствен обитаем остров и то достатъчно малък, за да се чувстваш като на остров, той е задължителен за посещение. Напоследък функционира като туристическа атракция с пиратска история и мултимедиен музей т.е. водят се тълпи на там (youtube ти е пръв приятел), но това е начина да се издържат подобни места. Само искам да те предупредя, ако се тръгнаЛА да търсиш катерици там, в момента не им е сезона, топло им е и са отплуваЛИ на север, по-късно ще се върнат...

.....


Ще се радвам все пак, ако накрая всички се намерят по някой плаж или там каквото друго ги радва, че форумите видимо не са много оферта за добри летни емоции... :fool:

Аз уточнявам, че за първи път ще ходим на море в България и там проблеми с резервациите нямах. Само в Дуранкулак има точно 4 настанявания, трябваше да звъннем, но имаха места където искахме и бяха мили. Всъщност май с Жижо винаги са любезни и имат места. А аз съм бивш телемаркетинг и още като ми вдигнат с "кво", и продължат с  "ама вие от стаите ли се интересувате" (не, от кучешката ви колибка се вълнувам) , "ааа, е , няма снимки, стаи като стаи" или "ами те са различни като стил..." .. и моят скрипт блокира и аз почвам да заеквам и искам да им пожелая фалит и да затворя. 

Така де, ние си имаме план с места за птици, малко скали и крепости и не виждам с какво толкова ще ме вбесят на място. Но подходът ми наподобява обикаляне на район за пръв и последен път. И малък остров с тълпа звучи като удобно за пропускане място 🙂

Проблемите ми с резервациите са в малките, семейни хотели из планините. Идеалистично си ги представям семейни, старателни, грижовни, обичащи района и искащи да останат там и да го популяризират, за да могат и те, и децата им, да му се наслаждават и да го запазят по-дълго такъв. И да изкарат пари само със старание и желание за работа, без особени професионални умения. Явно, както каза @samuraika , трябва да ти пука, за да го правиш като хората. Мен ме е грижа за мястото и го харесвам, тях явно не. 

Което ми напомни, че мястото с чистещата баба така ме грабна 🙂

Цитат

Дълго време обмислях инвестиция в едно фамилно имение с интересна стара къща (било е кръчма на приземния етаж, още ги има халките да си връзвате конете на стената отпред) - седи и се разпада

Двестагодишна къща, реставрирана от фотограф на птици, другото му хоби... Снимана, описана привлекателно, излъскана, уникална. С желание явно е направена. Накрая мръсна. И без разписани съвети къде да гледаме птици в района, какво и къде да ядем, какво да видим. И понеже на мен все пак ми пука, му писах, че ако поработи над хигиената, ще стане едно бижу този дом, а той върна, че те си чистят с всякакви препарати след всяка група (дрън дрън). 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Като чета перепетиите и изискванията за намиране на места за настаняване в България, все повече се убеждавам @Polina какви чудеса от храброст е правила при организацията на извънградските сбирки 🙂

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Темата се отплесна в нежелана посока. Моля да се върнеем на коментарите за почивка в България - по възможност със споделяне на места, които са ни харесали или такива, в които са ни вгорчили живота, а не обсъждане на туризма в България като цяло, за да е полезна темата.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Връщам се на темата 🙂

Страшно ми хареса плажа на Крапец, има къмпинг - нови и чисти санитарни възли, киновечер 🙂 - ако има любители, мястото е перфектно. В самия Крапец има къщи за гости, не съм била в тях, но отзивите (включително от приятели) са чудесни. Чистичко, подреденко. 1 плажна кръчма с гръцки цени (5 лв фрапе), но хапнахме вкусно и обилно. Хората на плажа ми харесаха също. Табличка, карти, биричка, музичка тихо, никой не вика, няма простотии... Върнах се 20 години назад, но в добрия смисъл. 

В момента плажуваме на Албена. Ми все така прекрасно е. Чисто, достатъчно пространство, дори вълни има днес за разкош 🙂 Още не сме сядали никъде, ама като гледам, цените ми се видяха соц 🤔 2,50 супа, 14 фамилна пица... Такива цени не съм вижала ехееее откога 😏

  • Харесвам 14
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Точно за това @Lindt, те предупредих за тълпите т.е. провери си как стоят нещата на момента, не е задължително да е така, и аз не бих го харесал по този начин пък дори и на края да ми дадат сертификат за "островитянин", какъвто наистина дават, но "туристически атракции" се правят по този начин, не пречи човек да ги види и по друг. Иначе много ти харесвам всички снимки и постове за катерици (и други животни), така че продължавай да си ги постваш точно в непринудения стил, в които си го правиш... :wink:

 

За останалото съм съгласен, всеки път в Airbnb (не у нас) съвсем добронамерено оставям съвети какво много лесно може да се подобри, чудел съм се и както ти казваш, защо когато някой видимо е положил доста усилия някакви много дребни неща не му достигат, често следват много обяснения и има малко разбиране, но това е друга дълга тема.

 

Относно booking, стаите, семейните къщи и хотели, booking събира комисионни както знаете, но тези места трябва и да се рекламират по някакъв начин, това е причината да се опитват да ви убедят да резервирате директно през тях и да ви предлагат по-ниски цени, затова и вие като се обадите вероятно ще получите по-добра цена. Не се случва само у нас между другото и тук никого не оправдавам, просто обяснявам ситуацията. За неадекватно отношение още по-малко ще тръгна да оправдавам някой... имаме да се учим в много отношения и за много неща, затова сме се разбрали отдавна и съм писал достатъчно повече да не се въртим в този кръг.      

 

@Брани, споко, не се шокирай, ще пратим @Фичо на проучвателна мисия в този хотел да поразгледа момичетата, там в клетка, без клетка както прецени и да каже какво е положението... 

 

@antea, пиши накрая на кой хотел си се спряла или към кой клониш, както и ако още нещо те притеснява, темата е за това и с това е полезна, да събира и обменя информация, не с плюнките и храчките на посоки, на които вече се нагледахме в началото и се надявам сме приключили. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
На 5.08.2020 г. в 22:39, Zaro каза:

Аз мога да ти предложа една уникална кръчма с още по-уникално меню, където е много вкусно на връщане от Мальовица.

Но ... познавайки твоя афинитет към местата без лифт или джип, за теб се допуска кръчмата да е още на отиване към Мальовица. :beach:

Казва се "Последен грош" в с. Мала църква.

 

18036246_WppK9E3QEmfwv4GY5FbT0Ochq5pYaAw

 

Подкрепям, с две ръце ... открихме я случайно, но бяхме очаровани... свършват местата, през почивните дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Adventurer,

по повод опитите да препоръчаш да се обърне внимание на малките детайли и да дадеш информация за следващите хора

 

Хубав апартамент в Бургас, свободен е в събота, задоволява претенциите ми за 2 отделни стаи. Четейки това обаче силно се надявам да си изтеглят парите и да имаме кутия за ключовете, а не да срещам собственика 😉 

image.png.7bff3f9116c7e7bfdb42fbb96e6156b7.png

  • Шок 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар

@Adventurer голям си агент :smile: свърши чуждата работа с линковете, които даде (а може и ти да владееш в сянка черноморските курорти, защото малко след теб вече си ми отговориха и официално :grin:)

обмислям го наистина този Метропол, заради липсата на малки деца и тази а-ла-карт система; на всичкото отгоре, в пълен противовес на това, което казах преди, че носталгията е лош съветник, се сетих, че в детството ми точно там ходехме на плаж, паркираше се до Метропол и на мен от там ми е представата за Златни пясъци, та усетих, че си ме влече да видя пак; също и Варна, където ме "заточваха" за по три месеца всяко лято - тегли си ме и към нея; на хартия има всичко, което ми трябва за почивка - да си лежа на плажа на метри от настаняването, чат-пат да ям без излишни мизерии, в действителност изобщо не изключвам да пострадаме, ама няма пък да дойде и краят на света заради седмица на неподходящо място

 

ще продължавам да се чудя още малко :smile:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

A не, аз

преди 50 минути , Adventurer каза:

@Брани, споко, не се шокирай, @Фичо

 

 

А не, аз се зачетох в драмите за работниците и работодателите и реших, че тук му е мястото да споделя, че с Императора стартираме нов инфраструктурен проект - Трета Звездата на Смъртта - и търсим работници за нея. Става въпрос за няколко милиона човека (може и други същества). Тъй като никога не се постига удовлетвореност от заплащането, решихме да прескочим този неприятен етап и въобще да не предлагаме възможност за такова. Но пък предлагаме храна, подслон, възможност за развитие и черпене на опит и умения от престижни представители на Тъмната страна. Силата ни е в Силата, дето се вика ...

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 5 часа, Adventurer каза:

...

 

@antea, да ти отговоря на въпроса за Grifid Metropol 16+, …

 

074a72eb-a0f9-4de6-a95b-dcc38d5b7790 ...:fool:

 

преди 39 минути , antea каза:

...

обмислям го наистина този Метропол, ...:smile:

Ама вие сериозно ли? 5-12.09.2020 двойна стая - 1400 евро.

 

Ще взема да букна … да видя какво пък толкова има за 2700+ лева. в БГ, на Златните...

 

Или пък нещо съм се объркал и не сърчвам както трябва …Вероятно  @Lindt ме е урочасала и аз също вече не се справям с резервационните системи... :wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

@ven62 моят сърч вади 1050 евро за последната седмица на август /двойна стая/ и 100 евро повече за junior suit

това е с малко повече от само апартамент в Оазис на Лозенец, където си ходим стандартно, ама @Zaro нещо не ми дава да си готвя сама на печката там, и така обърнах взор към ол-инклузивите :grin:

 

също така ти предлагам да букнеш и да идем ние, и после да ти разкажем дали са си стрували тия твои 2700+, имаме ли сделка :))

  • Смея се 5
Връзка към коментар

 

преди 5 минути , antea каза:

@ven62 моят сърч вади 1050 евро за последната седмица на август /двойна стая/ и 100 евро повече за junior suit

това е с малко повече от само апартамент в Оазис на Лозенец, където си ходим стандартно, ама @Zaro нещо не ми дава да си готвя сама на печката там, и така обърнах взор към ол-инклузивите :grin:

Ако там ще си седите на плаж, чисто е и вкусно, имате свободни тези шезлонги и няма тъпа музика, според мен си е чудесно и 2000 за седмица не е много. 

 Галерия от снимки на това място за настаняване

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
В момента, antea каза:

@ven62 моят сърч вади 1050 евро за последната седмица на август /двойна стая/ и 100 евро повече за junior suit

това е с малко повече от само апартамент в Оазис на Лозенец, където си ходим стандартно, ама @Zaro нещо не ми дава да си готвя сама на печката там, и така обърнах взор към ол-инклузивите :grin:

 

1.jpg.4917637c7234be80ef38c4f1895ea5d1.jpg

 

 

 

О-о-о, ако търсиш почивка като тази в Лозенец - ето ти едно предложение за 1000 Евро.

Обещавам да се обадя на собственика т.е. вероятна цена около 900 евро за седмица.

И на радиус от 500 м. ще сте си само вие с мъжа ти, ама наистина adults only, ако ме разбираш какво искам да ти кажа...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 39 минути , Брани каза:

нов инфраструктурен проект - Трета Звездата на Смъртта - и търсим работници за нея. Става въпрос за няколко милиона човека (може и други същества). Тъй като никога не се постига удовлетвореност от заплащането, решихме да прескочим този неприятен етап и въобще да не предлагаме възможност за такова. Но пък предлагаме храна, подслон, възможност за развитие и черпене на опит и умения от престижни представители на Тъмната страна. Силата ни е в Силата, дето се вика ...

Т'ва ми мяза на франчайз с китайското правителство. 

Връзка към коментар

Съвсем сериозно, за тези които не се справят с търсачките и платформите, ползвайте поне като ориентир сайтчета като visit.bg, не че препоръчвам български агенции, но видимо може да ви излезе двойно и тройно.

 

https://visit.bg/oferti-pochivki/paketni-ceni-grifid-metropol-zlatni-piasaci-19768/ 

 

С други думи, от стандартната цена, която е показал @ven62, от някакво сайтче за ловене на шарани на едро, в моментна има 35% отстъпка. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Lindt каза:

 

Ако там ще си седите на плаж, чисто е и вкусно, имате свободни тези шезлонги и няма тъпа музика, според мен си е чудесно и 2000 за седмица не е много. 

 Галерия от снимки на това място за настаняване

тъпа музика май няма, защото като недостатък в коментарите прочетох, че е тихо и няма музика, друг отрицателен отзив беше, че "всички наоколо бяха възрастни!" :smile: тези от снимката обаче са с допълнително плащане, но както знаеш, аз такива перденца и декинг имам и на балкона и ако ми домъчнее за тях и са на приемлива цена, бих ги уважила сигурно

 

@ven62 помни си обещанието за догодина, ще те подсетя да се обадиш

 

@Zaro -

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, antea каза:

@Zaro -

 

 

Ааааа, моля. Бил съм неразбран. Да поясня. Някои видове огнена вода действат съдоразширяващо. Съдоразширяването води до едно такова успокоение, в резултат на което човек спира да се притеснява. Когато човек се притеснява и ядосва, умират нервни клетки. А на спокойните нищо им няма. Затова всички земни усилия трябва да бъдат насочени към успокояване на клетките.

Та вместо да се кахъриш за евентуална, хипотетична, имагинерна съмнителна хигиена, след приемането на една съдоразширяваща ваксина-дезинфектант, всички кахъри отшумяват.

 

Затова казах, че ми се къса сърцето за хорските проблеми...

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , Adventurer каза:

Съвсем сериозно, за тези които не се справят с търсачките и платформите, ползвайте поне бе като ориентир сайтчета като visit.bg, не че препоръчвам български агенции, но видимо може да ви излезе двойно и тройно.

 

https://visit.bg/oferti-pochivki/paketni-ceni-grifid-metropol-zlatni-piasaci-19768/ 

 

С други думи, от стандартната цена, която от показал @ven62, от сайтче за ловене на шарани на едро, в моментна има 35% отстъпка. 

С тези -35%, но най-вече с нещото в лъжичката (втория ред, първата снимка от колажа ти) почти ме нави. Малко паркинга се бил плащал май, ама може пак да не съм доразбрал...

Освен това се смутих и от октопода - 80 гр. заедно с мангото и корените от копър. Мноо-о-го бе.  Ама нали е All-inclusive - дали ще мога да си поръчам 6 пъти … или ще е малко невъзпитано.

Довечера ще питам жена ми … и сме там.:wink:

----

Сега сериозно. Аз спирам с шегите. За всеки влак си има пътници. Това не е моя влак, даже и крайбрежието не е моето.

Приятно изкарване на тези, които ще посетят хотела.

 

 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

е, то това е някакво 9-степенно фюжън меню, накрая сумарно сигурно си идват поне 300 гр храна

ние специално по такива неща не си падаме, така че не мога да се впечатля от снимката, нито би ми било стимулиращ мотив, по-важното,, което ме интересува, е да не се блъскам с други хора по закрити пространства с повод и без повод, което обаче никой не може да ми гарантира

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За "влаковете и пътниците" ще се разберем, въпреки че тях пък у нас хептен ги избягвам, иначе що се отнася до гурме храната, там всеки сам да си преценява наистина, аз съм гонил точки из чиниите не веднъж и не мога да кажа, че това много ме вълнува, а и трудно се впечатлявам особено от храна. 

 

Последния път даже заради едно служебно заточение цял месец в бая претенциозен хотел в чужбина ми беше писнало и с готвача накрая си разменихме реплики, но то стана малко като с на @Lindt историята горе и той ми донесе да ми покаже от къде черпел вдъхновение, понеже мен много ме вълнуваше, които друг разхвърлял точки из чинии. 

 

Моята реакция беше, че ако не спре да украсява и боядисва чинии и да ми ги сервира накрая ще отида да си взема бургер с пържени картофи от някъде и демонстративно ще си го ям в ресторанта докато те претенциозно ми свирят на пияно... След първоначалния шок от тази обида все пак се освести и на другия ден ми беше направил бургер естествено в нетрадиционен стил, като двете половини приличаха на две кули от храна и отстрани осеяни с пържени картофи, както и сигурно десет чинийки със сосове негово дело...
 
 

  • Харесвам 4
  • Смея се 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

 

Сега сериозно. Аз спирам с шегите. За всеки влак си има пътници. Това не е моя влак, даже и крайбрежието не е моето.

Приятно изкарване на тези, които ще посетят хотела.

 

 

Що тъй,виж му екстрите:)))):curtsey:

 

  Асансьор, фризьор...

 

Иначе, станахме двама, дето няма да ходим:)))

 

DB8ABA18-6741-44E8-BC5C-7F0C5E7BFE33.thumb.png.37d35f3aef514c4fa34da04621c7f72c.png

 

Връзка към коментар
преди 18 часа, antea каза:

аз пък днес писах имейл на някакъв многозвезден хотел, за да си задам въпросите, които ме интересуват

 

след час-два получавам отговор, че ми изпращат пълно описание на хотела и ако имам допълнителни въпроси са на разположение, както се сещате - нищо не беше приложено към имейла им

 

отговорих им буквално 30 секунди след техния имейл, че нищо не са приложили, явно са го пропуснали файла ,но така или иначе съм прочела пълното описание на хотела на сайта им и задавам въпроси, чиито отговори не откривам там - та да ми пояснят конкретно по въпросите

 

все за 30 секунди трябва да са си били още в имейла, да не кажа, че трябва постоянно да го следят,  и да са видели, че им отговарям пак, обаче така и не получих нито файл с описание, нито отговор на въпросите си

 

нещо тотално е сбъркано в туризма у нас, чак фатално тотално...

По този точно повод:

За да не вися на опашка на рецепцията тук / въпреки, отделната левъл рецепция, пак се чака/- след всеки клиент пръскат, бършат, чакаме да съхне и пр., като ми трябва нещо, пиша на левъл - мениджъра Мендоса.

Жена или мъж, не съм разбрала още, щот само писмено си хортуваме, но трябва ми ютия - пиша, иде след малко. Свършила се водата или капсулите кафе - пиша, след малко един носи.

Оня ден ми притрябва твърд сапун / тука всичката козметика е на Rituals и е течна/, драснах два реда на Мендосата - намериха:)))

Колкото съм придирчива към услугите - цяла седмица не съм им намерила кусур, а ги дебна, не е, като да съм се отпуснала:))))Еми па, не може всичко да им е наред:)))

Шегувам се. Истината е, че хотелът беше затворен от края на март, та до 1 август. Даже, ми беше притеснено, дали ще имат достатъчно резервации, за да го отворят.

И хората ужасно много се стараят. Понякога се събуждам в 4 и отивам на разходка по брега. Персоналът вече работи - чистят басейните, метат, мият, пръскат.

Много сме им благодарни на тези хора, че ни осигуриха тази хубава почивка- въпреки маските, въпреки ръкавиците и напук на гадния вирус:))))

  • Харесвам 18
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.