Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 47 минути , EmoKrastev каза:

Не мога да не го постна това тука, за любители на къмпинг Градина - бунгало за двама 300 лева на ден, малко по-голямо но вече "за 4 човека" 360 лева на ден. Отделно за автомобил 10 лева на ден паркинг. Найс а?  https://campinggradina.com/en/prices Някой много си е повярвал. 

Въпреки че съм от Бургас за по-дълга почивка на море предпочитам Гърция или Турция. 

Да и аз разглеждам цените за настаняване по нашето Черноморие тези дни и се питам, какво очакват от сезона тези хора.В една сграда се предлагат 5 апартамента, които продължават да стоят незаети, за началото на юли, но въпреки това цените не падат, а се вдигат.

Насила ще ни накарат да ходим на море в Полша, нали плажове над Гданск били сред най-безопасните за лято 2020 :D

 

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , Zaro каза:

Това ми е детската мечта - на плаж в Полша.

Ха-ха.Тя, майка ми ни се подиграва "Затова ли протестирахме по площадите, да си мечтаете за летни отпуски в Полша и Украйна?"🤣

  • Смея се 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, Мари Николова каза:

Насила ще ни накарат да ходим на море в Полша, нали плажове над Гданск били сред най-безопасните за лято 2020 :D

 

преди 54 минути , Zaro каза:

Това ми е детската мечта - на плаж в Полша.

Eдва ме навихте, честно. Top 10 beaches in Poland. Да се хванем ли също на бас, че цените на спането ще са по-ниски, отколкото в БГ? Въобще да не споменавам, че на някои хора ще им е в пъти по-евтино да стигнат до Полша със самолет (благодаря, Wizz) отколкото до родното Черноморие с кола.

 

Има и нудистки плажове за натуралистите 🙂

 

Krynica-Morska-beach.jpg

 

Swinoujscie-beach.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

 

Eдва ме навихте, честно. Top 10 beaches in Poland. Въобще да не споменавам, че на някои хора ще им е в пъти по-евтино да стигнат до Полша със самолет (благодаря за кредитите, Wizz) отколкото до родното Черноморие с кола.

 

Krynica-Morska-beach.jpg

 

Swinoujscie-beach.jpg

То всичко хубаво с тези плажове, дори изглеждат супер, но температурата на водата през юли-август е под 16 градуса, което е толкова малко, че те кара да хванеш самальота и аре в рая Слънчев бряг 🙂

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
В момента, Pantelej Putnik каза:

То всичко хубаво с тези плажове, дори изглеждат супер, но температурата на водата през юли-август е под 16 градуса, което е толкова малко, че те кара да хванеш самальота и аре в рая Слънчев бряг 🙂

Аз мразя да влизам във водата така или иначе 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

Eдва ме навихте, честно. Top 10 beaches in Poland.

Krynica-Morska-beach.jpg

Swinoujscie-beach.jpg

преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Аз мразя да влизам във водата така или иначе 🙂


Жоре, а за Ramberg beach на Лафотенските острови не си ли навит? :smile3:

1024px-Ramberg_(Lofoten).jpg

  • Харесвам 8
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 4 минути , Фичо каза:

Жоре, а за Ramberg beach на Лафотенските острови не си ли навит? 
1024px-Ramberg_(Lofoten).jpg

Там може леко и на мен да ми захладнее за плаж, но по принцип Лофотенските острови са в плана за 2021. Норвегия ми е слабост ❤️

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
В момента, Георги Матеев каза:

Аз мразя да влизам във водата така или иначе 🙂

В такъв случай ти препоръчвам да чекнеш и Нидерландското крайбрежие. Изглежда много добре, само не знам как е с вятъра.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 13 минути , Pantelej Putnik каза:

В такъв случай ти препоръчвам да чекнеш и Нидерландското крайбрежие. Изглежда много добре, само не знам как е с вятъра.

Може, но по-скоро на първо време бих се разходил до немския остров Силт. Не е кой знае каква тайна, че въобще не харесвам температури над 20-22 градуса и такива по-северни местенца много ми допадат. За разнообразието пък да не говорим - не виждам защо трябва да се ограничавам с едно и също всяко лято.

 

13-09-29-nordfriesisches-wattenmeer-RalfR-05.jpg

 

1920px-Rotes_Kliff_Sylt_(24237231827).jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Pantelej Putnik каза:

То всичко хубаво с тези плажове, дори изглеждат супер, но температурата на водата през юли-август е под 16 градуса, което е толкова малко, че те кара да хванеш самальота и аре в рая Слънчев бряг 🙂

То си е топло направо. Половината  Поругалия от Лисабон нагоре  и северозападна Испания е с такива температури на водата през август.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Може, но по-скоро на първо време бих се разходил до немския остров Силт. Не е кой знае каква тайна, че въобще не харесвам температури над 20-22 градуса и такива по-северни местенца много ми допадат. За разнообразието пък да не говорим.

 

13-09-29-nordfriesisches-wattenmeer-RalfR-05.jpg

Щом не си падаш по жеги, то там ще ти хареса. Малко само вятърът ме притеснява, че там си духа. Виж и Рюген.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Може, но по-скоро на първо време бих се разходил до немския остров Силт. Не е кой знае каква тайна, че въобще не харесвам температури над 20-22 градуса и такива по-северни местенца много ми допадат. За разнообразието пък да не говорим - не виждам защо трябва да се ограничавам с една и съща скука всяко лято.

 

13-09-29-nordfriesisches-wattenmeer-RalfR-05.jpg

 

1920px-Rotes_Kliff_Sylt_(24237231827).jpg

Имам идея за теб, може и да познаваш тези острови де.

 

Capture1.JPG.4a6e6605c67d85856907f7cb0e1a4187.JPGCapture2.JPG.6588e016c493b86f0413133c327fc089.JPGCapture3.JPG.4311229b50504afcb9151f0abb259dce.JPG

 

 

 

Хем не е далеч, хем е доста изолирано от цивилизацията 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Георги Матеев каза:

Може, но по-скоро на първо време бих се разходил до немския остров Силт. Не е кой знае каква тайна, че въобще не харесвам температури над 20-22 градуса и такива по-северни местенца много ми допадат. За разнообразието пък да не говорим - не виждам защо трябва да се ограничавам с едно и също всяко лято.

 

13-09-29-nordfriesisches-wattenmeer-RalfR-05.jpg

 

1920px-Rotes_Kliff_Sylt_(24237231827).jpg


Вечната дилема Sylt или Rügen 😄 
Иначе по нидерландското крайбрежие има страшно красиви места и острови, а дюните още са дюни и нямат нужда от подпорни стени, обаче така духа, че изобщо не съм убеден, как някой не е предложил да ги подпрат ... 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Георги Матеев каза:

Може, но по-скоро на първо време бих се разходил до немския остров Силт

Забеляза ли, че трудно може да намериш снимка в нета с повече от 1-2ма плажуващи на този Плаж🤣Но и това си има своя чар.

Като заговорихме за северни плажове - Националният парк между Калининградска област и Литва със звучното име Куршска коса ми стана интересен.Притеснява ме само, че лафа на лято 2020 ще е "Какво ще дирите там?"😜

image.jpeg.96b7d71b4ca188dc8ec6c02e69ecf4e8.jpeg

А @DaBo беше пуснала една статия, май в темата за корона вируса, къде ще почиват украйнците. Абсолютно невероятни места в Украйна, за мен неизвестни.Ще взема да им обърна внимание 🙂

Сложила съм линка на десктопа - ето.

424776.jpg?timestamp=1590480255

Остров Джарылгач

 

424775.jpg?timestamp=1590480171

Кинбурнская коса

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, EmoKrastev каза:

Не мога да не го постна това тука, за любители на къмпинг Градина - бунгало за двама 300 лева на ден, малко по-голямо но вече "за 4 човека" 360 лева на ден. Отделно за автомобил 10 лева на ден паркинг. Найс а?  https://campinggradina.com/en/prices Някой много си е повярвал. 

Въпреки че съм от Бургас за по-дълга почивка на море предпочитам Гърция или Турция. 

Черен потник с шарен надпис "Ламбада", найлонови къси гащи, кондукторско портмоне на кръста и кичозна шапка с козирка. Вратът е обрасъл буйно с косми, които образуват всъщност непрекъсната ивица от бакембардите до глезените. Очите присвити като азиатски тарикат. Прокарва доволно пръсти по пачката, която изпълва портмонето на кръста. Закопчава портмонето старателно и поставя ръце на кръста, за който е закрепен обемният корем. Вглежда се с присвитите очи към тенекиената си будка на плажа, която вдигна за едно денонощие с шурея си, и проточва през зъби: "Слабичко! Слабичко тая година! Човек за 3 месеца 1 Бентли не може да си купи!".    

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Т.к. приятелката ми е от Бургас и ходим поне 4-5 пъти летния сезон, искам да ви споделя едно невероятно, некомерсиално местенце за хапване. Дори се чудех дали да го споделя, защото е доста закътано и не ми се иска да се популяризира. Намира се близо до Черноморец и се стига по един черен път. 

Местенцето разполага буквално с 3-4 маси, собственици са един мъж и една жена, явно мъжът ходи за риба с лодката, а жената играе ролята на главния готвач. Посрещна ни все едно сме дошли в тях на гости, меню нямаше, а просто ни каза какво може да ни сготви днес - вслучая миди с лук и лимон, домашни картофки с копър и чесън, попчета и още някаква риба, но я забравих.  Цените не помня, но със сигурност не беше скъпо, а усещането беше страховно.  Ето малко снимки:

 

Thoma's - Fisherman's Hut

 

 

102768221_250807449531459_3207404546414346240_n.jpg.6bc4e28be9ed60e866a547246ccff79d.jpg

 

102287426_298924537934772_9030551056353853440_n.jpg.6bac26871fe8bd925c434b983ac3f120.jpg

 

101954546_591811238136649_1944025549630341120_n.jpg.94238d7b2caf4e4ae3fad42d5fcf005a.jpg

 

102398062_249908686299814_2314854748248866816_n.jpg.fbe3babd7d38b8f0afe352fc234db03a.jpg

 

  • Харесвам 19
  • Благодаря 5
  • Браво 4
Връзка към коментар
58 minutes ago, Мари Николова said:

😜А @DaBo беше пуснала една статия, май в темата за корона вируса, къде ще почиват украйнците. Абсолютно невероятни места в Украйна, за мен неизвестни.Ще взема да им обърна внимание 🙂

 

Сложила съм линка на десктопа - ето.

424776.jpg?timestamp=1590480255

И както е тръгнало с тази карантина, и ние барабар с украинците ще почиваме по тези места. 😂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако говорим за препоръки, ще се позволя да ви предложа едно доста нетипично място за почивка по нашето черноморие - един апартхотел в Сарафово. Ясно е, че Сарафово не е първи избор нито на хората, които търсят лукс, нито пък на тези, които търсят нещо по-диво. За такива като нас обаче, за които е важно да могат да стигат до морето не с кола, а със самолет, всъщност е ок. Обслужването не е лошо, базата е нова и добре обмислена, чисто е, има приличен ресторант и е над съвсем читав плаж. Има велоалея до Бургас за ентусиастите, както и редовен градски транспорт. Казва се Бургас Бийч Резорт и по мои наблюдения е едно от добрите места в района. Да, Сарафово е презастроено и се усеща като квартал на Москва, но мястото е в самия му край, на последна спирка на автобуса от летището и е доста спокойно.

 

А иначе, честно казано, не мисля, че тази година хотелиерите и ресторантьорите по нашите курорти ще коригират отношението си към родните туристи. Факт е, че този сектор е толкова лошо управляван на всички нива и то отдавна, че няма как нещо да се промени за един сезон. Нека и не забравяме, че много от хората, които имат бизнес в туризма, не разчитат на пазарни механизми. Строят се хотели, за да се усвояват средства и да се изкара бърза печалба, а не за да се планира и бавно избива инвестиция в нормален период от 10-15 години. Освен това, за съжаление, българите просто не сме гостоприемни и това по курортите ни си личи ясно. Този мит, заедно с трудолюбието ни, е точно това - мит. Много от хората смятат "обслужвам" за мръсна дума. Колкото и да е смешно, те не виждат връзката между качественото обслужване,  доволните редовни клиенти и печалбата. А и често нямат средства да платят на добре обучен персонал, нито пък имат умения да го обучат сами.

В България туризмът е тъжна игра на надцакване и тазгодишният сезон няма да промени това, даже  напротив - ще се търси още по-бърза печалба с минимум усилия. 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Pantelej Putnik, в Полша се ходи на плаж не заради температурата на водата, а заради Полякините! С главно П.🙂 Иначе да, и в Португалия и атлантическия бряг на Испания водата е доста студена и там на плаж не ходим.
Не се шашкайте, границите се отварят скоро, така че ще имаме всички опции, няма да се налага да ходим където не искаме на плаж.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Svetlyo-Vitkov-Ne-bih-pochival-na-otkritata-toaletna-narechena-Cherno-more-971781?fbclid=IwAR0Y7Kavon9KJdfR8UnDRxkvC2flKFbgrnPNCTRa6Cy8PebymdvYhAvLI4M

 

Лидерът на "Глас Народен" Светльо Витков се изказа не особено ласкаво за почивката по българското Черноморие. Той сравни родното море с "открита тоалетна". Предпочита да си почива в Гърция, където не се чувствал като заложник и спонсор на мутри и техните владения. Ето целия му пост в социалната мрежа: 
Призивите да подкрепим българския черноморски туризъм ще отклоня с усмивка. Не, благодаря!
Няма как да отида на българското черноморие, освен за два или три дни и то само на места, които познавам и обичам, за да си тръгна с мисълта, че ще едва ли ще се върна другата година. Ако си с каравана или на къмпинг, може би е друго, но за редовия турист, който отива на хотел, нещата изглеждат по следния начин...
Отивайки на плажа те очакват заети чадъри и шезлонги, за които трябва да чакаш реда си като идиот в заведение, за да платиш 30-40 лева...
Влизайки в морето или по-скоро в откритата тоалетна, усещането е като за сеанс в кална баня, а не за къпане в чиста и прозрачна вода...
Влизайки в ресторанта те очаква скара, цаца и сафрид, заедно с намусения персонал и отново чакане за места. Апропо, за пръв път в живота ми сервираха октопод с кетчуп. Уникално...
Отивайки на бар или дискотека те очакват самодоволните мутри и техния антураж, както и надменно отношение от персонала...
Нито плажа и морето, нито храната, нито обслужването, нито цените си заслужават.
Предпочитам гръцкото море.
И не, защото не съм патриот, а защото не обичам да се чувствам като заложник и спонсор на мутри и техните владения.
Не, благодаря!
Животът е веднъж.

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Значи, главата ми пуши.

Не само искам да се оплача, ами не искам повече да чувам за български хотелиери. 

 

Преди 3 дни майка ми се пенсионира, след дълги години интензивен труд на смени. Тъй като аз не живея в България, сестра ми реши да отидат двете на море за няколко дни. Снощи пристигнали в Созопол, без да имат резервация, проверили в един хотел и наели стая за 1 вечер за 60лв, с идеята днес да продължат на юг. Хотелът е бил видимо празен. Днес сутринта като се прибирали от плажа, собственикът на хотела ги пресрещнал на входа и с гаден тон им дал да разберат, че цената е не 60, а 70лв на вечер. Майка ми опитала да разговаря с него и да му обясни, че предната вечер са се били разбрали с момчето на рецепцията за 60, което него не го бъркало. 

При напускането на стаята, същият индивид се развикал на майка ми и сестра ми, че му били взели една кърпа (WТF?!?!) - видиш ли, в банята изначало имало 2 големи и 2 малки кърпи, а сега едната малка кърпа липсвала. Бил толкова груб, че майка ми се разплакала. Върнали се да проверят и естествено, "липсващата" кърпа се намерила на леглото.

Тръгнали са си от Созопол разстроени, особено майка ми, за която това трябваше да е начало на дълго чакана и заслужена почивка.

Нямам думи. 

 

В тази връзка и във връзка с видеото за Гърция, което @Crazy Horse коментираше в една друга тема, искам да кажа: "почивка" на българското Черноморие - никога повече! Не държа на ситно-пясъчен плаж, перфектен английски, или хотел на първа линия - искам човещина и коректност! 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.