Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 27 минути , Tamer каза:

Има ли някой, който тази година да е ходил в Несебър? Интересува ме какви са цените на чадър с два шезлонга на южния плаж и дали има разлика от минали години.

https://bnr.bg/burgas/post/101285558/plajovete-ochakvat-turisti-ot-dnes

"В „Слънчев бряг“ и на „Несебър – Юг“ цената на чадърите и шезлонгите ще е по 4 лева"

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Crazy Horse каза:

Да не говорим, че от Варненското езеро се изливат всеки ден между 6 и 8 000 литра фекални води на ден от октомри 2019 и замърсяването стига до нос Емине, според критиците на варненския кмет

Това не е коректно.

Аз от първо лице, мога да кажа, че по море до нос Емине всичко си е наред и делфините си скачат на воля.

Който не вярва, да дойде да провери лично.

 

 

преди 6 часа, Zaro каза:

А и с презастрояването по нашето море.

Испанското презастрояване по крайбрежието по прилично ли е от българското? Или щом е испанско е ОК?

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 14 минути , Kalina Ivanova каза:
преди 7 часа, Zaro каза:

 

Испанското презастрояване по крайбрежието по прилично ли е от българското? Или щом е испанско е ОК?

Никой не сравнява България с другите държави. България си ни е на сърцето, но и мъката ни е на сърцето. Мъката идва от това, че при наличието на такива красоти, всичко беше бетонирано от едни нагли хора. Е, какво да направим сега??! Да им направим услуга и да им напълним хотелите ли?!? Много години бяхме затворени и бяхме принудени да търпим отвратително отношение. Еми, обидени сме! Няма да пълним мутренски хотели! :girl_sigh:

 

П.П. Не го приемай лично, Калина. Знам, че си на морето и вероятно ти е болно при такова отношение. Просто на хората им е тъжно, че така се получи с нашето море.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 минути , Pantelej Putnik каза:

Просто на хората им е тъжно, че така се получи с нашето море.

Нека съм извинена, ако не долових и нотка на милеене от такива приказки. А е хубаво да ценим нашето си. И като не ни харесва нещо, да го посочим точно него, да го освиркаме, да го отсвирим...има си начини, а не да ударим черен печат на морето ни,че е тонове фекалии, без да сме стъпвали там.

 

И разбира се, че не го приемам лично.

преди 22 минути , Pantelej Putnik каза:

Няма да пълним мутренски хотели

Еми правилно! И аз така...убивам ги с безразличие тия.

Но си избирам места по мой вкус, с лично отношение и малки детайли, които ме радват и така бирата ми излиза ефтина откъмто негативни емоции. 

 

Най грозното отношение към мен, като към гост съм получила във Венеция. Но не си отмъщавам на града, като го хуля и то заради малоумието на един пиколо.

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Kalina Ivanova каза:

 

Испанското презастрояване по крайбрежието по прилично ли е от българското? Или щом е испанско е ОК?

 

Не знам коя час от мнението ми за наличието на пречиствателни станции те наведе към това заключение? 

Има ли презастояване? Има.

Има ли ПС? Има.

Вързани ли са всички към тях? Не са.

При тази ситуация презастрояването проблем ли е? Проблем е.

Испанското изобщо не го споменавам тук. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не искам да влизам в полемики.

Става дума за двоен стандарт в отношението ни към туризма...в Бг е винаги кофти, защото си знаем мръсните ризи и не спираме да ги развяваме като байряци. А от това губим само ние.

А туризма навън винаги е ОК...защото сме от далеч и сме за малко.

Лично мнение. Не ангажирам никого.

Пък и няма лошо някой да казва от време на време, че му е харесало тук някъде.

Темата не го изключва, нали?:flirt:

 

 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
Георги Матеев

Калина, всъщност си изключително права за двойния стандарт. Купувайки самолетни билети за поредния гръцки остров за третото ми гръцко море това лято си дадох сметка, че базирано на многократно лошия опит през годините вече по подразбиране мозъкът ми дори за секунда не допуска, че по Черноморието бих могъл да си изкарам добре. Просто всичко там е автоматично задраскано в главата ми с две дебели линии. Най-вероятно завинаги, което може би е грешка, а може би пък не.

 

Говорейки за двоен стандарт никога няма да забравя последния път, когато дадох шанс на нашето море. Беше през 2015, като избрахме за почивката си уж 5-звезден хотел на Златни Пясъци. Когато се чекирахме рецепционистите видимо промениха отношението си на 360 градуса в секундата, в която видяха българската ми лична карта и разбраха, че не съм чужденец. Мога да се обзаложа, че ако тогава бях показах аржентинския си паспорт щяха да продължат с мазните усмивки. Минута по-късно ни съобщиха двойно по-висока цена за паркинга спрямо това, което казаха на англичанина преди нас. Цяла седмица почистиха стаята ни само един път, храната беше ужасяваща (ползваха възможно най-евтините имитиращи продукти, поради което през повечето време се хранехме навън), а персоналът, състоящ се основно от 19/20 годишни неопитни украинци и молдовци, съвсем очевидно ни отбягваше - явно не очаквайки бакшиш от българи. Като за капак при чекаут се опитаха да ни накарат да си платим закуските, които иначе бяха включени в предплатената тарифа и се наложи да вдигна лек скандал на мениджъра. Та с какво моите пари са по-лоши от тези на бай англичанин, който дори плаща по-малко от мен, че да получа такова нискокачествено изживяване? Почувствах се унизен и като извънземно в собствената ми държава... и това за съжаление далеч не беше за първи път. Ами не, благодаря, не това е представата ми за добра почивка.

 

Не казвам, че нямаме готини места - дори точно обратното. Не казвам, че няма и изключения от общото правило - определено има... но просто са наистина рядкост. Нека си признаем: стигайки до момента, в който основна тема в медиите е цената на шезлонзите, чадърите и пържените картофи - значи отдавна има липса на доверие и всичко е с главата надолу. И забележи, този факт няма абсолютно нищо общо с родолюбието, с евтинията/скъпотията или със сравненията с други държави. Когато един продукт е кофти той просто е кофти без значение от произхода му и съответно всеки е в правото си да не го купи.

 

Проблемът вече е на изцяло друго ниво. Наблюдавайки километричните опашки и пълните самолети към Гърция (и не само) и съдейки по неистовото нежелание на българите да ходят на собственото си море смятам, че в огромна степен Черноморието отдавна се е превърнало в генерален синоним на неприятно място. Не се наемам да коментирам как и защо се е стигнало дотук, очевидно е дълъг процес започнал още след 1989-а, но поне едно знам със сигурност... Когато веднъж си се ос*ал най-трудно е после да пребориш насадените предубеждения и да накараш хората да променят мнението си. Няма как 30 години да правиш глупост след глупост, особено спрямо родните туристи, след което при първия по-сериозен проблем изведнъж да кажеш на същите тези туристи - край, аз се промених и всичко е точно, хайде сега подкрепете ме - и рязко всички да повярват колко си искрен и как всичко е прекрасно. Ама не става така.

 

Кой и как може да промени това? Нямам идея, но щетите по имиджа са дълбоки и са неоспорим факт. Мога с часове да коментирам народопсихологията ни, родния бизнес манталитет, липсата на целенасочена и добре премислена държавна политика към туризма и тн, но усещам, че темата много ще се отплесне и няма смисъл. Не ме разбирай погрешно, болно ми е, че нещата седят по този начин, но вече не съм сигурен дали някога ще има реална промяна и просто се примирих с действителността.

  • Харесвам 25
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kalina Ivanova каза:

 

А туризма навън винаги е ОК...защото сме от далеч и сме за малко.

Да, това е една солидна причина за отношението на повечето от нас към туризма в България. Но има и още други причини. Например, за мен и моя социален кръг, голям проблем ни е липсата на качествено изхранване в България. И не е само обслужването, липсата на персонал-всякакъв, но и компетентен. По-големият ми проблем са нискокачествените храни, които ни се предлагат масово по заведенията, а и в голяма част от магазините. Това много ме дразни. Този проблем липсва в Испания, Италия, Франция. В България няма гаранция, че ще ядеш качествена И вкусна храна дори в скъп ресторант. Въпросът за цените не го коментирам въобще в момента. Ето това ми е проблема. Като се замисля какво и как ще ям, ако/когато отида на нашето море, и ми се отщява. Ще прекарам голяма.част от времето си пазарувайки и готвейки, примерно, а не искам да е така. И аз си избирам.места по мой вкус с малките детайли, но ако не намеря такива, почивката ми ще бъде прецакана.

Та не е само презастрояването,  за съжаление, нещата комплексно са много зле, отдавна. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 45 минути , Георги Матеев каза:

болно ми е, че нещата седят по този начин, но вече не съм сигурен дали някога ще има реална промяна и просто се примирих с действителността.

Всичко ми хареса в мнението на @Георги Матеев, но само това ме притесни малко. Даже никак не малко. Това се случва с много от нас, а не би трябвало да се случва. И не ме разбирайте погрешно, не съм тръгнал да съдя тук който и да било, а още по-малко Георги Матеев, но нямаме право да се отказваме и да се предаваме. Това е нашият живот, това е нашата страна, това е което ще оставим на нашите деца.

И за да не изпаднем в това, в което много ни бива, а именно: да се делим и да намираме нещата, които ни разделят, то нека да търсим нещата, които ни сближават, нещата, за които всички сме на едно мнение. Разбира се не намирам за лошо хората да имат различни мнения, но често в изразяването и изтъкването на различните ни мнения, ние се концентрираме само на тях, тоест - стигаме до момента, в който оставаме с впечатлението, че има повече неща, които ни разделят, отколкото такива, които ни свързват. Не виждаме ли, че и Калина и Георги, та и аз и всички останали тук говорим все за едни и същи неща!? И то тези неща, за които сме на едно мнение, преобладават - обичаме страната си, красива е, имаме си всичко. Това, че "развяваме" кирливите си ризи не е толкова страшно. Мога да ви гарантирам, че много народи го правят. За французите и немците съм сигурен от първо лице. Да си "развяваш кирливите ризи" всъщност не е толкова лошо. Това означава, че си намерил проблема, тоест - вече си с една стъпка по-напред по пътя към решаването му. А проблемът с българския туризъм е огромен. Няма и как да е по друг начин. Ние се намираме в такъв момент от развитието си като общество, като икономика. Нормално е и туризмът да е в такова състояние. Всичко това, което сега се случва, е исторически процес, той трябва да се случи. Може и да не ни се иска, но всичко това си иска време. И то не 20-30 години, а много повече. Това,  че по външни белези приличаме на западните народи не ни приравнява към тяхното развитие. Просто с времето ще се научим да "употребяваме" свободата, която имаме по начин, който да изпитваме радост, а не само да ни носи горчивия вкус в устата. Просто сега е време да градим и да имаме търпение. Важното е, че сме на правилния път!  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Калина, всъщност си изключително права за двойния стандарт. Купувайки самолетни билети за поредния гръцки остров за третото ми гръцко море това лято си дадох сметка, че базирано на многократно лошия опит през годините вече по подразбиране мозъкът ми дори за секунда не допуска, че по Черноморието бих могъл да си изкарам добре. Просто всичко там е автоматично задраскано в главата ми с две дебели линии. Най-вероятно завинаги, което може би е грешка, а може би пък не.

 

Говорейки за двоен стандарт никога няма да забравя последния път, когато дадох шанс на нашето море. Беше през 2015, като избрахме за почивката си уж 5-звезден хотел на Златни Пясъци. Когато се чекирахме рецепционистите видимо промениха отношението си на 360 градуса в секундата, в която видяха българската ми лична карта и разбраха, че не съм чужденец. Мога да се обзаложа, че ако тогава бях показах аржентинския си паспорт щяха да продължат с мазните си усмивки. Минута по-късно ни съобщиха двойно по-висока цена за паркинга спрямо това, което казаха на англичанина преди нас. Цяла седмица почистиха стаята ни само един път, храната беше ужасяваща (ползваха възможно най-евтините имитиращи продукти, поради което през повечето време ядяхме навън), а персоналът видимо ни отбягваше - явно не очаквайки бакшиш от българи. Като за капак при чекаут се опитаха да ни накарат да си платим закуските, които иначе бяха включени в предплатената тарифа и се наложи да вдигна лек скандал на мениджъра. Та с какво моите пари са по-лоши от тези на бай англичанин, който дори плаща по-малко от мен? Почувствах се унизен и като извънземно в собствената ми държава... и това за съжаление далеч не беше за първи път. Ами не, благодаря, не това е представата ми за готина почивка.

 

Не казвам, че нямаме готини места - дори точно обратното. Не казвам, че няма и изключения от общото правило - определено има... но просто са наистина рядкост. Нека си признаем: стигайки до момента, в който основна тема в медиите е цената на шезлонзите, чадърите и пържените картофи - значи отдавна има липса на доверие и всичко е с главата надолу. И забележи, този факт няма абсолютно нищо общо с родолюбието, с евтинията/скъпотията или със сравненията с други държави. Когато един продукт е кофти той просто е кофти без значение от произхода му и съответно всеки е в правото си да не го купи.

 

Проблемът вече е изцяло на друго ниво. Наблюдавайки километричните опашки и пълните самолети към Гърция (и не само) и съдейки по неистовото нежелание на българите да ходят на собственото си море смятам, че в огромна степен Черноморието отдавна се е превърнало в генерален синоним на неприятно място. Не се наемам да коментирам как и защо се е стигнало дотук, очевидно е дълъг процес започнал веднага след 1989-а, но поне едно знам със сигурност... Когато веднъж си се ос*ал най-трудно е после да пребориш насадените предубеждения и да накараш хората да променят мнението си. Няма как 30 години да правиш глупост след глупост, особено спрямо родните туристи, след което при първия по-сериозен проблем изведнъж да кажеш на същите тези туристи - край, аз се промених и всичко е точно, хайде сега подкрепете ме - и рязко всички да повярват колко си искрен и как всичко е прекрасно. Ами не е.

 

Кой и как може да промени това? Нямам идея, но щетите по имиджа са дълбоки и са неоспорим факт. Мога с часове да коментирам народопсихологията ни, липсата на целенасочена и добре премислена държавна политика към туризма и тн, но усещам, че темата много ще се отплесне и няма смисъл. Не ме разбирай погрешно, болно ми е, че нещата седят по този начин, но вече не съм сигурен дали някога ще има реална промяна и просто се примирих с действителността.

Нямаше да мога да го напиша толкова хубаво, точно такова  е и моето мнение/отношение.

Само че,  при нас със Съра, двете дебели черти дойдоха, след няколко дневен престой в самостоятелна вила на Елените. И освен, описаното от @Георги Матеев, лошо отношение, получихме и ХепатитА- подобен синдром, за около месец след това.

Така че, изобщо не иде реч за дадености - имаме си всичко, като природа и красоти, но го няма отношението към българския турист. Факт - хората предпочитат да чакат на километрични опашки, вместо за два часа да идат на нашето море. Хем, за мен Гърция не е чак, кой знае, какъв еталон на висота в обслужването.

Няколко години, на Сицилия, почивахме в един комплекс, в който почиват предимно италианци.

Ми, отношението към техните си хора, е по- добро, отколкото, към чужденците. Многократно съм го установила, не само там в Италия.

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 минути , bad kid каза:

Всъщност беше ли направено каквото и да е, за да се поощри летуването на българи на морето това лято?

 

Хехе, озъбената министърка, нали разпореди, да почиваме там:

“Ангелкова призова: Всички да изберат България за почивка, от утре всички хотели отварят”

 

https://novini.bg/biznes/turizam/598152

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 17 минути , bad kid каза:

Всъщност беше ли направено каквото и да е, за да се поощри летуването на българи на морето това лято?

Ама разбира се. Едно на ръка бяха отчаяните призиви на министърката, а пък и се намали цената на чадърите и шезлонзите, което широко се рекламира в медиите. Все едно някой ще реши да ходи на море само заради това 🙂 Съвсем отделен е въпросът, че нашите хитри 'бизнесмени' бързо измислиха 101 начина да избият 'загубите', с което на практика отблъснаха още повече хора. Почти празните курорти са факт...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

И аз вече го зачертавам с 2 дебели черти нашето море.Заминавам за Крит,там ми харесва.Със самолет,няма да чакам 10 часа на кулата.Иначе ходихме за 3 дни с брат ми и децата на Царево.Хубаво семейно хотелче,хубаво морето/с изключение на щипалките,дето ни ядоха/,но дотук.Не съм доволна от храната,беше скъпо,13лв за узо-200грама.На центъра имаше 1но оборотно заведение-5,90 за цаца-100грама.Все пак това е Царево,а не Слънчев бряг.През деня нямаше къде да се яде,долнопробни капанчета с гадна храна.Това е от мен за сезон 2020.И наистина чадърите бяха безплатни,но няма да повторя.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 30 минути , AlexandraKo каза:

Хехе, озъбената министърка, нали разпореди, да почиваме там:

“Ангелкова призова: Всички да изберат България за почивка, от утре всички хотели отварят”

С лозунги или заповеди не става! Ние да не сме стадо! Вдига гегата и юруш в посока Изток.

 

 

И най-смешното: сега виждам на много места заглавието - "Родните хотели се напълниха". Ами, ОК. Значи няма места за нас. 😄 Тоест - търсим алтернатива. Аз я намерих - Гърция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също не ходя почти  по почивки в България, с изключение разни места из Родопите, но това са семейни хотелчета и кръчми.

 

Последно преди години бях в Сандански мисля, че април месец, не в сезон. Вечеряхме в една кръчма, сега се мъчих да се сетя коя беше, но не успях.

Беше на два етажа, горе имаше няколко маси, където бяхме само ние тримата. Долу имаше две съединени маси с група англичани 6-7 човека и с това се изчерпваше клиентелата в кръчмата.

 

Чакахме 15+ мин само за да ни донесат менютата, след това още толкова за взимане на поръчка и т.н., добре, че не бързахме. Поръчахме някакви ребра XXL или XXXL, дойдоха няколко ребърца след много време, които трябваше да се казват XS според мен, а аз не ям много, за да ми се струва малко.

До тук нищо кой знае какво, но през цялото време, сервитьорката се въртеше около англичаните и идваше на 15 мин до нас и поне 2-3 пъти ни поясни мазно, че се извинява, но долу имали англичани и затова се бави...

Вие как бихте реагирали и имали страна в Европа, където някой сервитьор ще направи и ще каже нещо такова на родните си клиенти? 

След това се зачудих, какво ли щеше да стане, ако си бяхме говорили на испански по между си и да се мъчим на английски с нея..

 

Друг случай имах преди 2 години в 5 звездният хотел в Кюстендил, той е само един. Имахме нощувки и вечери за 10-14 души. 

Обслужване мега зле, като за квартална кръчма, сервитьорите не знаят елементарни неща, 1 бутилка хубаво  вино я разлива в точно 3 чаши, дори след забележка няма промяна и на втората бутилка меко казано изгонихме сервитьорката,  питаш за нещо по менюто, не се знае и т.н. и това е 5 звезди в голям град..

 

Чета няколко пъти как в Испания имало супер застрояване, това е  малко за митове и  легенди. Те имат няколко хиляди километра бряг, по-точно 8000. Имало е на няколко места преди много години застрояване-по-скоро са били издали неправомерно разрешения, но голямата част от тях са съборени изкарали са специален закон за целта.

Тук-там има застрояване и сега, но това са градове от сорта на Бенидорм и други, но аз не знам да се строи на самия пясък, както у нас. Да не говорим, че в голямата си част плажовете нямат дори чадъри или са малка част, камо ли някой да бяга след теб, да ти казва, че тук не може, било първа линия и пр, въженца със събирачи на пари в измислени нелегални паркинги и т.н. и т.н. общо взето няма нищо общо.

Ето един пример, който се води за нелегален-застрояване и т.н., хотелът е в нищото и дори е зад асфалтирания път, не до плажа или на него. 

Capture.JPG.0fc11db03e0d335d35d0e6189a88dbbd.JPG

 

Излиза, че хем  ходя много рядко у нас, хем когато отида шанса за проблеми е в пъти по-голям спрямо друга страна, може би само в Йордания процентно имаше толкова проблеми и опити за лъжене.

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Нямаше да мога да го напиша толкова хубаво, точно такова  е и моето мнение/отношение.

Само че,  при нас със Съра, двете дебели черти дойдоха, след няколко дневен престой в самостоятелна вила на Елените. И освен, описаното от @Георги Матеев, лошо отношение, получихме и ХепатитА- подобен синдром, за около месец след това.

Така че, изобщо не иде реч за дадености - имаме си всичко, като природа и красоти, но го няма отношението към българския турист. Факт - хората предпочитат да чакат на километрични опашки, вместо за два часа да идат на нашето море. Хем, за мен Гърция не е чак, кой знае, какъв еталон на висота в обслужването.

Няколко години, на Сицилия, почивахме в един комплекс, в който почиват предимно италианци.

Ми, отношението към техните си хора, е по- добро, отколкото, към чужденците. Многократно съм го установила, не само там в Италия.

 

 

 

 

Това което не ми хареса в Сицилия са големите медузи.Една ме опари. Боля два дни. Ако отида отново, задължително ще влизам с клин и блуза😂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето още един щрих към темата, струва ми се: https://bnr.bg/post/101290081

 

Единият: е да де, това е хотел, ама не е построен на плажа!

Другата: е да де, построили са сграда, ама тя всъщност служи за укрепване (?!) на свлачището!

 

И след няколко години: е, да де, той хотелът малко падна, загинаха някакви хора, ама това е положението. Търсим виновни, но засега не намираме. Самите жертви са си виновни и те така.

 

 

преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Когато се чекирахме рецепционистите видимо промениха отношението си на 360 градуса

:blink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , ива валя каза:

Това което не ми хареса в Сицилия са големите медузи.Една ме опари. Боля два дни. Ако отида отново, задължително ще влизам с клин и блуза😂

Случили сте:((((

Ние за 10+лета на Сицилия,само веднъж видяхме едни голееееееми медузи,даже съм ги показала в една от Сицилианските теми.

Но не сме и някакви велики плувци:)))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Честно казано, преди да се зачета в тази и темите за Гърция, не си давах сметка, колко негативи е натрупало нашето моренце.Не, че не му знам кусурите, но може би ходим на едни и същи места от години и си оставаме доволни и не съм се замисляла. А съм съгласна с повечето неща, които коментирате за БГ туризма. И мен ме отказа от Трявна и околия една супер нагла "хотелиерка". Наистина нивото на ресторантьорството по черноморието е страшно зле и като открием хубаво място, ходим само в него и стискаме палци да е там и следващата година.Само че и в Гърция са ни лъгали със сметката, и в Турция и в Израел са имали лошо отношение без причина, прецаквали са ни с настаняване и в Италия. 

 Ще дам само пример за плюенето по родното.Януари бяхме в новият 5* Астор Гардън  в Св.Св.Константин и Елена и много ни хареса.Тръгваме си доволни ,поръчваме такси...таксиметровия шофьор пита как беше престоят ни...и без да чуе отговора започва да обяснява колко е зле курорта, обслужването-нямало един кадърен, застрояването, държавата- всички бягали,Вселената- и тя крива. Съмнявам се, че човека е почивал в курорта, нагласата му към живота и света, вероятно идва от съвсем друго естество. Ама навика да плюе по неща, които не познава е манталитет.И от него трябва да бягаме(от манталитета, не от човека).

А опашките по границата са наистина тъжна гледка.Но има и нещо друго - бройката на заразени  с К-19 по нашият бряг, превишава бройката за цяла Гърция.Може и това да има значение....Или съм оптимист 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не разбирам защо понякога отношението към българските хотелиери, предимно по морето,се приема като отношение към почивката в България? 

Освен това не разбирам и защо лобирането за почивка в България е силно само за хотелите морето, а тези във вътрешността кучетата ги яли.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Понеже от години не ходим, спомените ми са малко "от винил" ;)

Първо разочарованието (последните две):

Синеморец, резервирали сме стая в хотел, разменяли сме мейли, телефони, не ни искат капаро.

Тръгваме навреме от София, но по някаква причина пристигаме малко по-късно от ранния следобяд. Тъй като тогава още не разчитахме на навигация, спираме на средата на Синеморец и звъним на хотела, да ни насочат как да стигнем. Отговор: "Ама вие кои сте, ние нямаме резервирана стая за вас и не можем да ви приемем". Шах!

Краят на юли е, къде ще търсиш извънредно място за настаняване.

Както и да е, обърнахме колата и тръгнахме обратно, намерихме стая в едно семейно хотелче в Лозенец (още не беше онзи Лозенец, който познаваме днес). И точно се настанихме, пак ми звъни телефона и някакъв ми се обажда да ме пита, дали нямало вече да отиваме в хотела.

 

Второ разочарование - Равда. Семеен хотел. Пълна мизерия. Вратите не се затварят, прозорците не се отварят, банята не се отича,... шум на макс, през цялото денонощие. На третия ден си тръгнахме.

 

И едно много приятно място, което винаги с кеф ще се връщам: семеен хотел в Китен. Бяхме резервирали стая двойка. Пътьом собственика ни се обажда да уточни кога да ни чака, че пристигнала група поляци. Е, нямаше как да прелетим до там. Когато пристигнахме, човекът ни предложи апартамент на цената на стаята, защото поляците били повече, от колкото очаквал, та се наложило да им даде и нашата стая. Храната винаги беше ок (не мога да кажа че имаше кой-знае какъв избор), прясна, вкусна и никога не сме имали стомашно-чревни проблеми. Цялата фамилия участва в обслужването. Има си паркингче, на което, ако имаш резервация, винаги ще намериш място за колата си. И винаги е чисто.

Не ходим в тази посока, защото плажът беше пълна противоположност на хотела (силна музика, викове крясъци, високи цени на чадърите, а ако искаш свободна зона - в дъното на плажната ивица). Но ако трябва да се върна на нашето море, този хотел ще е първото място, на което ще се обадя да попитам.

Уточнявам, че не сме ги посещавали последните 7 години по различни причини :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.