Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

На 5.07.2020 г. в 13:34, Pantelej Putnik каза:

ащото хотелите по морето са на едни хора, които притежават медиите и сега си играят игра със съзнанието на хората, като ги плашат с Гърция и Турция и ги навиват за техните хотели.

Аз по националните медии, разбирай софийските, преди 1--2 години съм засичал в прогнозата на времето да ми обесняват колко хубаво щяло да бъде времето през уикенда за плаж в Гърция. Представям си как гърците съобщават същото през зимата за Банско. А в рубрики тип "моята новина" се публикуват менюта на заведения и се възмущавме групово на пица по 15 лева, все едно навсякъде цените са такива. Та къде го видя лобирането? До скоро нямаше изградени пречиствателни станции, а  АМ Черно море не е запланувана дори и в най-смелите мечти.

Министърката ясно, че ще говори някакви лакърдии, все пак туризма дава 12% от БВП.

преди 2 часа, Crazy Horse каза:

Опитите да се сравнява с Испания не искам да коментирам дори. Няма как да се сравнява просто топ дестинация като Испания с България.

Всъщност ти започна с тях като сравни железниците в двете държави. И както цените в Испания са *2 така в повечето случаи и качеството.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, stefanrusev каза:

Скъпи приятели, ако имате време за губене , спорете на https://www.facebook.com/magelanci/.  Тази тема предполагаше да си споделим места  В БЪЛГАРИЯ които си заслужава да посетим /отседнем/ почиваме. Ако не ви се харчат пари тук , в България , си е ВАШ проблем !
Очаквам  администраторите да се намесят ТАКА КАКТО СА ГО ПРАВИЛИ МНОГО ПЪТИ ! @Георги ?

Интересна беше дискусията, но мисля, че вече наистина се превръща в размисли защо не е ок в България, както и основното споделяне е от твърде стар опит. За мен също ще е по-полезно да се споделя актуално инфо и опит, както е в темата Планове за Гърция. Постът за Албена на Stefan Chakalov например е това, което си предстявам в темата, информация, която може наистина да е полезна.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Вчера бяхме на Русалка /след мини Магеланска среща/ на неохраняемия плаж, който много харесвам. През скалите се стига до малко заливче. Водата е 25 градуса. С маска и шнорхел може да се прекара и час във водата. Има и скали за скачане или само за плуване до тях. Водолази изкараха миди и раци. Доволно количество морски игли. С каяк може да се разгледат съседните заливи.

Паркинг в комплекса - 6 лв. За бившата френска част входът е 6 лв. на човек, което включва и ползване на минерални съоръжения. Оставихме го за следващ път.

Моят поглед е на живеещ на морето, а не на летовник и информацията, която давам е през тази призма. 

IMG_20200705_120104.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

Е, моят последен пост беше точно за пресни впечатления за Св. св. Константин и Елена - общ разход за половин ден 70 лв. Водата беше чиста, но тъй като беше в края на юни, температурата й беше около 20С.

Балчик беше напълно празен, храната добра, цените - обичайни като за лятото.

Паркингите бяха празни, но на фона на липсващи туристи, мисля че това е нормално.

Във Варна крайморската алея също беше празна (дата 22 юни), работеха морската тераса, и заведенията около морска гара. За Хепи, ако нямаш резервация се чака на опашка. Заведението беше пълно на максимал, отстояние между масите на практика нямаше. Иначе персоналът, както във всяко друго заведение от тази верига, беше любезен, с маски. Останалите санитарни изисквания са спазваха.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Този уикенд в Балчик вече е било пълно с хора и с румънци😉

В Несебър също се е усетило оживление и чужда реч.

Края на юни и началото на юли никога не е било силен сезон на черноморието, камо ли сега.

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Защото не сте били в един хотел с банда румънци. По време на закуската все едно някой беше издал заповед:"Св.. е в атака!" Потресаващо преживяване беше. Добре че бях само за един ден/нощ.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
31 minutes ago, Lyubina said:

Защото не сте били в един хотел с банда румънци. По време на закуската все едно някой беше издал заповед:"Св.. е в атака!" Потресаващо преживяване беше. Добре че бях само за един ден/нощ.

Била съм, даже и на ол инклузив😆. Добре че имаше и сдържани скандинавци от единия край за баланс.

Горката аз, травмата е за зял живот. 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 22 минути , ДиянаВ каза:

Била съм, даже и на ол инклузив😆. Добре че имаше и сдържани скандинавци от единия край за баланс.

Горката аз, травмата е за зял живот. 

Ти се моли да не атакуват китайците!Тогава ще видиш травма! 😀

След като един, сравнително толерантен и търпящ, човек излезе от кожата си на Санторини и  ги обяви за най-голямата напаст на планетата...

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Без да искам, предизвиках 9 бала вълнение. 

Надявам се, @Pantelej Putnik да понесе трусовете от вълнението в темата му.

 

По темата.

Водата в морето 25С вече.

Има хора, но не е навалица/освен уикендите/.

Хотели и заведения работят с намален капацитет, за съжаление има обекти,

които изобщо няма да отворят и това дава лош изглед на общата картинка.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ние ходим на Дюни вече 13 години и не мисля, че бих могла да намеря в Гърция /Турция такова съотношение цена-качество. Не го и търся. И там последните години все повече българи ходят, и се връщат дори. Плажа е хубав, има гора, персонала е любезен и усмихнат, колкото си платил предварително- толкова, и една стотинка отгоре не даваш там, затворен комплекс, не се краде, анимацията добра, храната има за всеки, можеш да ядеш на 5 различни места, супер чисти тоалетни на плажа, детски площадки на плажа и в комплекса, зеленина, градини, поддържани и свежи, аквапарк, какво друго да търся? Ходили сме навсякъде, там най-много ми харесва. Единствените хора, които плюят целенасочено и постоянно, са българи. Чужденците са си ок, даже години наред като ходим по едно и също време се срещаме с едни и същи хора. Не бих ходила на почивка някъде, където трябва с часове да пътувам с колата до плаж, после да ходя до друг, до трети, па морски таралежи да ме притесняват, камъни и прочие. За храната спор няма, но си има и географски причини за това. На Слънчев бряг не стъпвам, обаче, а в детството ми само там ходихме да почиваме. Във вътрешността на страната също пътуваме доста и последните години безспорен избор за мен са семейни хотелчета и къщи за гости. Имаме си любими места в Родопите, Русе, в Добрич (там е хотел, но е страхотен), Добринище, където и да ходя, гледам вече да не е голям хотел, преди само на хотели ходех, но помъдрях. Спа хотели също имам поглед, Велинград ми е последното място, което бих избрала. Скъпо с ниско качество. Но съм убедена, че ако се спи при някоя баба, дето да готви, човек пак ще му хареса. Важното е избор да има. 

  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, luba_rizova каза:

Ние ходим на Дюни вече 13 години и не мисля, че бих могла да намеря в Гърция /Турция такова съотношение цена-качество

Погледнах набързо цените в 5те хотела в Дюни. От този сайт (визит.бг) установих, че цените през сезона за ол инклузив там са между 270 и 370 лева за двама в двойна стая. Като гледам твоите хубави принцеси на снимката към цената на родителите ще трябва да се добавят още поне 135-145 лева за принцеските. Дотук имаме около 400-500 лева на вечер за едно четиричленно семейство (най-грубо сметнато и без задълбочено търсене). В никакъв случай не искам да те убеждавам в нещо различно или да влияя на избора ти, но ако за 10 дни цената се доближава към 4000 - 5000 лева, можеш да бъдеш сигурна, че за този бюджет би могла да почиваш на много места в Европа, а и дори по света. Лично аз бих могъл например да обиколя света с подобен бюджет. Но хората са различни - едни искат да опознават новото, други искат да се чувстват сигурни и избират познатото. И в това няма погрешно. Важното е човек да се чувства удовлетворен. Важното е не това кой какво мисли и какво би могъл да направи с този бюджет, а това, че ти си намерила своя рай на Дюни и това е най-важното. 🙂  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Да разкажа и аз топли впечатления от уикенда. Запазих Феста Панорама в Несебър, защото го помня от преди 7-8 години като хотел с чудесно обслужване. Резервацията ми беше за края на юни, но хотелът отвори от 01.07 и съответно се съгласих на промяната. Хотелът според мен беше на 1/3 зает повечето поляци и румънци. Взехме ол инклузим, защото разликата само със закуска беше 20 лв. на стая. Повече няма да стъпя.

Климатикът в стаята почти не работи, през нощта ако отвориш  терасата - чайките не те оставят да спиш, ако затвори - жега. Три пъти помолихме да го оправят или ако не могат да ни сменят стаята, оправен бил. А беше само 30 градуса, какво ще правят на 40?  Мерки - почти никакви, само дето храненето в петък и събота не беше на блок маса, а с поръчка... мерки. 

За пияните сутринта полякини около басейна няма да споменавам, нито за шумните румънци. Бях забравила защо не ходим на такъв тип хотели, а имахме мноо хубави спомени от този.

В Сл. бряг хотелите са отворени според мен едва 1/3, в Несебър много магазини изобщо нямат наематели. Нищо няма да се промени, докато се радваме на посочения по-горе тип туристи. Те нямат претенци и плащат за ниското качество.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Дотук имаме около 400-500 лева на вечер за едно четиричленно семейство (най-грубо сметнато и без задълбочено търсене).

За да няма пияни англичани като на Сл. Бряг това е начинът и такива са цените. Става въпрос за 4 или дори 5-звезни хотели в затворен комплекс с басейни, малък аквапарк, анимация, тенис кортове и т.н. Освен в Азия или Африка няма да може да намериш подобни цени. Аз не мога да си позволя такива цени, но мисленто, че в България 5лв. за бира са много, но в Гърция 3.5 евро за същото нещо са съвсем ОК са също мъничка част от проблема.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
1 hour ago, Mamas said:

Да разкажа и аз топли впечатления от уикенда. Запазих Феста Панорама в Несебър............

 

Ходя, много често в Несебър по всяко време на годината, причината е само защото имам много близки роднини там. И всеки път ми става толкова мъчно как продажните управници в последните 20-30 години просто прецакаха това хубаво градче (то същото е и със Созопол) Това прекрасно място, с този уникален стар град ... какво бижу можеше да е само, ако се следваше някакъв план за развитие и визия в годините... Точно заради Феста панорама и още 10-15 подобни хотела Несебър няма никакъв облик, няма никаква идея, все едно всичко застроено е ей така спуснато отнякъде отгоре и кое където паднало...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Погледнах набързо цените в 5те хотела в Дюни. От този сайт (визит.бг) установих, че цените през сезона за ол инклузив там са между 270 и 370 лева за двама в двойна стая. Като гледам твоите хубави принцеси на снимката към цената на родителите ще трябва да се добавят още поне 135-145 лева за принцеските. Дотук имаме около 400-500 лева на вечер за едно четиричленно семейство (най-грубо сметнато и без задълбочено търсене). В никакъв случай не искам да те убеждавам в нещо различно или да влияя на избора ти, но ако за 10 дни цената се доближава към 4000 - 5000 лева, можеш да бъдеш сигурна, че за този бюджет би могла да почиваш на много места в Европа, а и дори по света. Лично аз бих могъл например да обиколя света с подобен бюджет. Но хората са различни - едни искат да опознават новото, други искат да се чувстват сигурни и избират познатото. И в това няма погрешно. Важното е човек да се чувства удовлетворен. Важното е не това кой какво мисли и какво би могъл да направи с този бюджет, а това, че ти си намерила своя рай на Дюни и това е най-важното. 🙂  

Да, да, единствения начин да се увериш в първия поглед, е да се вгледаш внимателно втори път. Имам 3 деца, не 2. До миналата година ставаше настаняване на всички във вила в ХВ, винаги правя ранно записване, та ми спада още -10%, излизаше за 5 членно семейство около 340 лева на ден. Всичко, както казах, там никога не харча и една стотинка. Ха сега сметни, качвам се на самолет и отивам в Турция - проверявла съм, за 5 човека идва над 250 евра на ден. За Гърция? Пътни (не знам колко), апартамент, за 5 човека поне 100 Евро на вечер. Закуска? Хайде сложи ги общо 10 евро, на плажа? За безплатен чадър на мен и мъжа ми фрапе, децата сладолед, 10 евро поне. И то само ако две от тях ядат сладолед. О, мамо, гладни сме - заведение - 5 човека, поне ще има картофи, салата, газирано. Айде отишла съм в най евтиното и съм дала по 5 Евро на човек, 25 Евро за петимата. А вечеря? Поне още 50. Ако се стискаме. А аквапарк? О, ма там нямало. Ако искам, по 30 Евро (не знам къде има, горе долу толквоа струва) на човек. Лелее ееее! То сметката била друга, бе. Аааа, можело да готвя и да пазарувам от магазина, че да кажа, че съм била на море в Гърция? Ми то по добре да седя вкъщи, поне имам условия. 

Ако идем в Италия - сметката е същата, но по-висока. 

Ако отидем в Тенерифе - сметката е подобна, основно заради самолетните билети. 

Ако отидем в Португалия - сметката е висока, заради самолетните билети. 

А, и да дам повече, да губя цял ден в път само, за да мога да ям ципура всеки ден... Не е моето. Разбира се, без деца нещата с други. Но пък без деца аз на море няма да ида просто. 

Иначе, от тази година децата са вече твърде големи, та отиваме на Албена, там ранни записвания са - 20%. След Дюни Албена ни е любимото място за море. Редуваме ги. Та, отстрани, без да се удари чертата, нещата изглеждат едни, после обаче, съвсем друго е. 

  • Харесвам 13
  • Браво 3
Връзка към коментар

Влиза се в Русалка и се паркира вляво. Неохраняемият е наляво, платеният - вдясно. Плажът е малък. След него има скали, през които се минава или се преджапва през морето и има малко заливче. А отсреща е и скалата, от която скачат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

Става въпрос за 4 или дори 5-звезни хотели в затворен комплекс с басейни, малък аквапарк, анимация, тенис кортове и т.н. Освен в Азия или Африка няма да може да намериш подобни цени.

 

Африка ни устройва!

 

Capture.JPG.f3698c38a7b374b719fd6e5131c37645.JPG

 

 

Capture1.JPG.0e053b2d11bb43ff6cb005dddae4e059.JPG

 

Забележка: посочените цени не включват побоища и престрелки за п(н)аркомясто.

 

Но цените далеч не изчерпват проблема. По-интересен е отговорът на въпроса: защо аз например, а вероятно не съм изключение, не искам и кракът ми да стъпи на Бетономорието, дори да е безплатно там? Дори да ми плащат, за да отида!

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 1 час, luba_rizova каза:

Аааа, можело да готвя и да пазарувам от магазина, че да кажа, че съм била на море в Гърция? Ми то по добре да седя вкъщи, поне имам условия. 

Браво!И аз съм на този принцип.Както е казал Оноре дьо Балзак-"Обстоятелствата се променят,принципите никога."Отивам на почивка не за да се занимавам с готвене(обичам да готвя,но само у дома) а за  да мога да релаксирам.И точно като теб,имам любими места в България за отдих.Разбира се, всичко е въпрос на лично мнение и всеки сам преценява кога и къде да отиде.При сегашната ситуация бих заложила на сигурното,чистото и спокойното място за почивка в България.

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Goal & Boss каза:

Забележка: посочените цени не включват побоища и престрелки за п(н)аркомясто.

 

Но цените далеч не изчерпват проблема. По-интересен е отговорът на въпроса: защо аз например, а вероятно не съм изключение, не искам и кракът ми да стъпи на Бетономорието, дори да е безплатно там? Дори да ми плащат, за да отида!

С твоя тон мога да твърдя, че в ниската цена ти влиза и пиротехническо шоу от истински терористи 🙂 

 

За втората половина на септември същите цени може да ги намериш и в България, само че няма да платиш допълнителни по 100+ евро на човек за билет.

И Сл. Бряг не е цялото ни море има все още доста незастроени места, особено на север, но докато няма магистрала до там, тази част от България за повечето е тера инкогнита.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , tch каза:

С твоя тон мога да твърдя, че в ниската цена ти влиза и пиротехническо шоу от истински терористи

Те и в Бургас гърмяха май. И не е казано, че няма да повторят.

Аз ти казвам, че и да ми плащат, не отивам, ти пак - цените, та цените. Отвъд цените е това, за което говорим, човече.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.