Прескочи до съдържание

На почивка в България през 2020


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

преди 6 минути , Goal & Boss каза:

Те и в Бургас гърмяха май. И не е казано, че няма да повторят.

Аз ти казвам, че и да ми плащат, не отивам, ти пак - цените, та цените. Отвъд цените е това, за което говорим, човече.

ОК, всички разбрахме, че за теб бизнеса по морето се държи от мутри и от местни дирибеи със селски манталитет. И въпреки че за теб почивка в България не е опция живо те интересува темата 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 минути , tch каза:

И въпреки че за теб почивка в България не е опция живо те интересува темата 🙂 

Разбира се, че ме интересува! Истината е, че искам да почивам в България, но не при сегашните условия. В тоя ред на мисли - интересът ми към темата е затихващ, казвам това с огромно съжаление. Лъжица мед в каца катран - не, благодаря!

Разбира се, ти ако разполагаш с доказателства, че бизнесът по морето не се държи от мутри и местни дерибеи - имай готовност, някой друг магеланец може да прояви интерес към тях.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 55 минути , tch каза:

ОК, всички разбрахме, че за теб бизнеса по морето се държи от мутри и от местни дирибеи със селски манталитет. И въпреки че за теб почивка в България не е опция живо те интересува темата 🙂 

Дали "всички" са разбрали, че за @Goal & Boss нашето море е едиквоси и се държи от едиквиси хора, не е толкова важно. Това далече не е само мнение на Goal & Boss! Подобни мнения преобладават тук. Опашките за Гърция са факт. И тези опашки са среден пръст за нашия туризъм. Хората не могат да бъдат лъгани вечно.

Отделно от това, тази тема е такава, каквато я направят мненията на хората. Множество от тези мнения бяха насочени срещу това, което не е добро и не ни харесва в нашия туризъм. Нека тези мнения послужат на тези, които се занимават с този бизнес, за да си дадат сметка къде са проблемите. Това е един от най-големите туристически форуми в България и, ако тези хора не го четат, то само те ще губят. Маркирането на проблемите не е страшно. Страшно е, че не се вземат мерки, които да решават тези проблеми. А като не се вземат мерки, все така ще има стотици хиляди коли за Гърция всяка година. А да не забравяме, че нищо не говорим за хилядите, които не са направили опашки на летището, но също ще почиват в чужбина.   

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 55 минути , Pantelej Putnik каза:

Дали "всички" са разбрали, че за @Goal & Boss нашето море е едиквоси и се държи от едиквиси хора, не е толкова важно. Това далече не е само мнение на Goal & Boss! Подобни мнения преобладават тук. Опашките за Гърция са факт. И тези опашки са среден пръст за нашия туризъм. Хората не могат да бъдат лъгани вечно.

Отделно от това, тази тема е такава, каквато я направят мненията на хората. Множество от тези мнения бяха насочени срещу това, което не е добро и не ни харесва в нашия туризъм. Нека тези мнения послужат на тези, които се занимават с този бизнес, за да си дадат сметка къде са проблемите. Това е един от най-големите туристически форуми в България и, ако тези хора не го четат, то само те ще губят. Маркирането на проблемите не е страшно. Страшно е, че не се вземат мерки, които да решават тези проблеми. А като не се вземат мерки, все така ще има стотици хиляди коли за Гърция всяка година. А да не забравяме, че нищо не говорим за хилядите, които не са направили опашки на летището, но също ще почиват в чужбина.   

Опашките към Гърция особено след като спряха сърбите май има само уикенда? И не, не отричам, че в бългатския туризъм има системни проблеми, но част от тях не зависят от собствениците:

-доскорошната липса на множество пречиствателни станции

-липсата на магистрала и че преди корона Варна-Бургас (120км) се пътува към 3 часа през лятото

-отдаването на плажната ивица под концесия с цел да се спечели възможно най-много от държавата, рефлектиращо върху цената на чадърите.

 

Освен това част от опашките се дължат на повишения стандарт на част от българите и това, че могат да си позволят да пътуавт  по-често или да търсят по-добър продукт. Няма лошо, пазарна икономика. Но  между 2015 и 2019 и приходите от българи по морето са нарастнали с 43%. Та истината за това колко е зле морето ни е някъде посредата. За това и по-рано ти опонирах, че туризмът има някакъв медиен комфорт, репортаж извън София се прави основно за сензация или трагедия.

Но мисля повече да не пиша по тази тема, защото на дали съм полезен на някого.

TUR_2.1.3.xls

  • Харесвам 7
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , tch каза:

Опашките към Гърция особено след като спряха сърбите май има само уикенда? И не, не отричам, че в бългатския туризъм има системни проблеми, но част от тях не зависят от собствениците:

-доскорошната липса на множество пречиствателни станции

-липсата на магистрала и че преди корона Варна-Бургас (120км) се пътува към 3 часа през лятото

-отдаването на плажната ивица под концесия с цел да се спечели възможно най-много от държавата, рефлектиращо върху цената на чадърите.

 

Освен това част от опашките се дължат на повишения стандарт на част от българите и това, че могат да си позволят да пътуавт  по-често или да търсят по-добър продукт. Няма лошо, пазарна икономика. Но  между 2015 и 2019 и приходите от българи по морето са нарастнали с 43%. Та истината за това колко е зле морето ни е някъде посредата. За това и по-рано ти опонирах, че туризмът има някакъв медиен комфорт, репортаж извън София се прави основно за сензация или трагедия.

Но мисля повече да не пиша по тази тема, защото на дали съм полезен на някого.

TUR_2.1.3.xls 154 kB · 1 изтегляне

Защо така,всяко мнение е полезно.:)))

Но общо, явно, всички сме натрупали негативи, които трудно се преодоляват.

Точно, според оная приказка: “ нека кажат, че сестра ти е к***а, пък ти си разправяй, че  нямаш  сестра...”

Може и нещо да се  е  променило, към хубаво и към добро, ама, нямам време да проверявам:((((

 

 

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Само да вметна, че опашките към Гърция в момента са предимно от румънци, а при положение, че предните дни имаше и сърби и само един пункт, през който да се мине... как да няма опашка.

 

Иначе на мен лично ми е странно да се правят генерални заключения от преди 10-15 години и да се твърди, че това е обективно мнение. 😃

 

Може би трябва да направим тема, в която да споделяме хубави заведения и хотели/къщи в България,  от които сме доволни и ще се получи нещо като справочник на яките места. Може и да има вече такава тема, не съм търсила, ще проверя, но ако има интерес мисля, че ще е полезно.

Защото хубавите места не липсват и доброто отношение се среща и има обслужване на високо ниво. Не всичко е черно и бетонирано.

 

  • Харесвам 13
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

опашките се дължат на повишения стандарт на част от българите

преди 2 часа, tch каза:

да търсят по-добър продукт

Да разбирам ли, че и ти самият също осъзнаваш, че "онзи продукт" е по-добър? Извинявам се ако съм разбрала погрешно думите ти, но поне моят прочит на изказването ти е такъв.

преди 25 минути , Моника каза:

Може би трябва да направим тема, в която да споделяме хубави заведения и хотели/къщи,  от които сме доволни

Ами предполагаше се, че тази трябва да е такава, но като гледам, дори и защитниците на родното черноморие не спомагат кой знае колко за пълненето на темата с подобно съдържание та явно просто си е дефицитна стока това по нашето черноморие... 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз съм сигурен, че и по нашето море има места с добро обслужване, които също страдат от преобладаващия модел на недобро обслужване. Вероятно всеки си има местенце, което му допада. И всички знаем, че те са рядкост и ако има добър хотел, то плажът не е както трябва, ако плажът е ОК, кръчмата пред него сменя олиото по-рядко от колкото пенсионираш шофьор маслото на двигателя, а ако ввичко посочено е хубаво, то заустването в морето тъкмо се е спукало.

 

Това, което споменах преди няколко дни, е, че държава и някои обществени личности със спорна репутация са много загрижени за българския туризъм, ама само по морето, а за хотелчетата във вътрешността не. Което ме навежда на мисълта, че в случая си става дума за "продуктово позициониране", но не и за безкористен призив.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, Моника каза:

Може би трябва да направим тема, в която да споделяме хубави заведения и хотели/къщи в България,  от които сме доволни и ще се получи нещо като справочник на яките места. Може и да има вече такава тема, не съм търсила, ще проверя, но ако има интерес мисля, че ще е полезно.

Защото хубавите места не липсват и доброто отношение се среща и има обслужване на високо ниво. Не всичко е черно и бетонирано.

 

Абсолютно съм съгласна с теб!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много си обичам аз Синеморец, но не знам дали ще стигна там 2020та - още се двоумя между това дали не е безотговорно спрямо физическото му здраве и това на околните това да ходи човек на почивка предвид международното положение по света и у нас, и това дали не е безотговорно спрямо психическото му здраве да не ходи. Но самото пътуване с колата по завойчетата преди Синеморец, плажа на Велека, станалия малко комерсиален бар в стремежа си да не бъде комерсиален ама все още готин, прескачането до Резово да хвърлим едно зорко око на комшиите какво правят оттатък границата са си неомръзващи занимания. Миналата година се изненадах приятно от вкусотиите в Синята акула, която по-миналите си беше доста по-непретенциозно заведение. Та такива неща вълнуват тъмночерната ми душа.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
Преди 1 час, Брани каза:

Много си обичам аз Синеморец, но не знам дали ще стигна там 2020та - още се двоумя между това дали не е безотговорно спрямо физическото му здраве и това на околните това да ходи човек на почивка предвид международното положение по света и у нас, и това дали не е безотговорно спрямо психическото му здраве да не ходи. Но самото пътуване с колата по завойчетата преди Синеморец, плажа на Велека, станалия малко комерсиален бар в стремежа си да не бъде комерсиален ама все още готин, прескачането до Резово да хвърлим едно зорко око на комшиите какво правят оттатък границата са си неомръзващи занимания. Миналата година се изненадах приятно от вкусотиите в Синята акула, която по-миналите си беше доста по-непретенциозно заведение. Та такива неща вълнуват тъмночерната ми душа.

В момента сме в Синеморец. Все същия е. Последните 10 години почиваме в Синеморец, почти не се е променил. И аз много обичам това място.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ако нещата с Ковид19 не се влошат , мисля другата седмица да отскоча до Северното Черноморие за 10 дни. Към момента не знам дали ще сме само с малкия на 11 години или и с големия на 17 . Ще минем за 1-2 дни през Нови Пазар ( Дядото има апартамент там и големия иска да изкара лятото там сам) и след това ще решим дали ще ходим 3-ма или 4-ма на море . Резервации няма да правя до деня на тръгването от Нови Пазар ( ако изобщо правя) , тъй като не знам колко човека ще сме , а и след седмица не е ясно какво ще е положението с вируса. Къде бихте ме посъветвали да отседна ? Ако сме 3-ма ми се върти Албена , ако сме 4-ма вероятно ще си търсим квартира някъде . Вероятно и кучето ще замъкнем . Интересува ме хубав пясъчен плаж . На север от Варна съм почивал само в Албена , за последно преди 15 години , тогава беше добре , не знам как е сега. Моля за конкретни предложения , мнения за "мутренско черноморие " , "бетономорие"  не са ми от полза .

Благодаря

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivan69 каза:

Ако нещата с Ковид19 не се влошат , мисля другата седмица да отскоча до Северното Черноморие за 10 дни. Към момента не знам дали ще сме само с малкия на 11 години или и с големия на 17 . Ще минем за 1-2 дни през Нови Пазар ( Дядото има апартамент там и големия иска да изкара лятото там сам) и след това ще решим дали ще ходим 3-ма или 4-ма на море . Резервации няма да правя до деня на тръгването от Нови Пазар ( ако изобщо правя) , тъй като не знам колко човека ще сме , а и след седмица не е ясно какво ще е положението с вируса. Къде бихте ме посъветвали да отседна ? Ако сме 3-ма ми се върти Албена , ако сме 4-ма вероятно ще си търсим квартира някъде . Вероятно и кучето ще замъкнем . Интересува ме хубав пясъчен плаж . На север от Варна съм почивал само в Албена , за последно преди 15 години , тогава беше добре , не знам как е сега. Моля за конкретни предложения , мнения за "мутренско черноморие " , "бетономорие"  не са ми от полза .

Благодаря

Ако сте с кучето може би трябва да отседнете някъде около Варна, тъй като там ще има най-голям избор на квартири и все някой ще се съгласи да вземете и кучо. Хубави плажове има на доста места. Например Шабла, Крапец, Езерец, Болата, Слънчев ден до Варна.

 

Някой беше споменал по-рано в темата, че в Албена има 10лв. вход на кола, плажните принадлежности са по 1-2лв. На Слънчев ден входа  12лв за горния паркинг и ако искаш да паркираш съвсем на плажа 20лв, но си в приятен затворен комклекс има малка горичка и не е лудница. В момента на доста места е полу-празно, така че избор голям. Познати се върнаха от Зл. Пясъци и казаха, че само уиекнда имало хора, предимно българи чадър е 2лв.

 

 Или търсиш нещо по-диво? Може да погледнеш около Паша дере или около къмпинг Космос там има доста голяма плажна ивица.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, ivan69 каза:

Ако нещата с Ковид19 не се влошат , мисля другата седмица да отскоча до Северното Черноморие за 10 дни. Към момента не знам дали ще сме само с малкия на 11 години или и с големия на 17 . Ще минем за 1-2 дни през Нови Пазар ( Дядото има апартамент там и големия иска да изкара лятото там сам) и след това ще решим дали ще ходим 3-ма или 4-ма на море . Резервации няма да правя до деня на тръгването от Нови Пазар ( ако изобщо правя) , тъй като не знам колко човека ще сме , а и след седмица не е ясно какво ще е положението с вируса. Къде бихте ме посъветвали да отседна ? Ако сме 3-ма ми се върти Албена , ако сме 4-ма вероятно ще си търсим квартира някъде . Вероятно и кучето ще замъкнем . Интересува ме хубав пясъчен плаж . На север от Варна съм почивал само в Албена , за последно преди 15 години , тогава беше добре , не знам как е сега. Моля за конкретни предложения , мнения за "мутренско черноморие " , "бетономорие"  не са ми от полза .

Благодаря

По мое мнение, хубавите пясъчни плажове на север от Албена са Болата, Езерец и Крапец. Последният с въпросителна (понякога има едни течения, духа вятър и т. н.). 

С оглед на слабия туристически сезон и факта, че отивате семейно, не знам дали по-добрата идея не е да се насочите към места и плажове, които по принцип са силно комерсиални и не бих препоръчал никога. При настоящата ситуация е възможно цялата пясъчна ивица от Св. Константин и Елена, през Златни пясъци до Албена да се окаже много приятно място за семейна почивка. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivan69 каза:

Ако нещата с Ковид19 не се влошат , мисля другата седмица да отскоча до Северното Черноморие за 10 дни. Към момента не знам дали ще сме само с малкия на 11 години или и с големия на 17 . Ще минем за 1-2 дни през Нови Пазар ( Дядото има апартамент там и големия иска да изкара лятото там сам) и след това ще решим дали ще ходим 3-ма или 4-ма на море . Резервации няма да правя до деня на тръгването от Нови Пазар ( ако изобщо правя) , тъй като не знам колко човека ще сме , а и след седмица не е ясно какво ще е положението с вируса. Къде бихте ме посъветвали да отседна ? Ако сме 3-ма ми се върти Албена , ако сме 4-ма вероятно ще си търсим квартира някъде . Вероятно и кучето ще замъкнем . Интересува ме хубав пясъчен плаж . На север от Варна съм почивал само в Албена , за последно преди 15 години , тогава беше добре , не знам как е сега. Моля за конкретни предложения , мнения за "мутренско черноморие " , "бетономорие"  не са ми от полза .

Благодаря

Ако искате спокойствие и да сте в хотел - Албена. Ако искате да сте в частна квартира - погледнете в Кранево. На Крапец е прекрасно, но често има голямо вълнение.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За любителите на ол инклузив или като мен желаещи да се поглезят и мързелуват 3-4 дни за сметка на 1-2 килца отгоре🙂 мога да предложа хотел Бялата лагуна до Каварна. Миналата година бяхме средата на юли при цена 100 лв. на ден за 1 възрастен, а дете до 11 г. безплатно, с оферта през visit.bg. На сайта на хотела са по-високи цените. Аз не съм почитател на ол инклузив, но за този хотел отстъпих🙂

Храната беше вкусна и разнообразна, като за моите предпочитания  включваше филета на плоча лаврак, чернокоп, телешко месо, едни кошнички със скариди, различни видове сирена, салати, които не са втора употреба, добро за наливно бяло вино и най-лошото за калориите сочни десерти и много сладолед🙂. Готвачите и персоналът в ресторанта бяха от Украйна, камериерките от околните градчета, а гостите - румънци, скандинавци /аниматорите също/ и малко френско говорящи. Комплексът заема голяма площ, има 17 басейна и не се усеща навалица, а в ресторанта - до поносимост. Плажът е малко заливче, без вълни и плитко. Лошото на такива места е че се закотвяш и през 3-4 часа ядеш😁. За мен 3 нощувки е максимумът, а бяхме за 4.

Тази година съм по-скептично настроена за качеството на ол инклузив офертите, а и ми дойде вповече зимно-пролетното ядене вкъщи😉

 

C91A7550-1503-49D5-A199-ACFAD49A947E.jpeg

61CAB412-E805-4225-99C7-1D68EAB2D406.jpeg

8C262DBC-FA82-421B-A894-57773A117379.jpeg

302E4963-859B-465E-9D4F-C251BC4EDBAA.jpeg

57548D33-C30D-486D-AB6B-E8C55493B2C1.jpeg

7C2F7E4E-06E5-4DCE-8B31-F783A9EA2F92.jpeg

B9C79E9E-0D70-4D98-B707-4F037FAD9DFA.jpeg

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivan69 каза:

Мерси на всички.Някой знае ли какво се случва ако има заразен в хотела? А ако някой от нас се зарази? Трябва ли да се карантинираме или може да се приберем в къщи?

Преди сънародници прибиращи се в България и подлежащи на карантина им даваха съвсем спокойно да се приберат, дори с обществен транспорт. Така че се съмнявам някой да ви заключи в хотела. Виж ако заразеният в хотела не сте вие, нямам представа каква е процедурата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм, може би единствения от този форум, който е почивал само на нашето море. И ми харесва. Кое ми харесва ли? Аз и семейството ми, сме от тези, които не почиват в 5 звездни хотели в големи комплекси. Ние сме хора, които се задоволяваме  малко. Винаги сме избирали частни квартири, апартаменти или малки хотели. Една година по настояване на Благоверната избрахме олинклузив почивка в хотел на Слънчев Бряг. Ол инклузива, на Слънчев Бряг е завинаги задраскан от мен. Умрях си гладен и жаден. Да не си взема аз домашната ракийка, ами ще им пия гадостите!!! 😉 😄 А сега за хубавите неща. Как мога да бъда недоволен от чичо Тошо и леля Марче от Черноморец. Чичо Тошо на изпроводяк ни прати 5 литра перлова ракия и прясно уловен сафрид, леля Марче ни наричаше децата ни. Вярно, че това се случи през далечната 2003 -та година. За съжаление не знам как са тия прекрасни хора, но се надявам да са живи и здрави и да са запазили човешкото. Или персонала от хотел Алциона бийч в Поморие, които просто ей така ни ъпгрейднаха стаята за по-луксозна. Също така и собственичката на един апартамент в Поморие на която платихме само за един гараж въпреки, че ползвахме два. Или любимото ни заведение в Поморие - Козият рог, където винаги ни посрещат като скъпи гости. Също така и друго заведение в Поморие, което ни хареса - Маян. В него децата на семейството с които бяхме си поръчаха спагети болонезе. Не ги харесаха. Не знам как са били като качество, но помолихме сервитьора да ги сменим за нещо друго. Сервитьора, който се оказа и един от собствениците на заведението носи четири различни ястия на младежите докато не харесат нещо. Естествено не платихме нито за спагетите, нито за ястията, които опитаха. Някой ще каже, че това са малки неща. Да, така е, ама топлят. И не са само това, а има много други.

Тази година пак ще избера нашето Черноморие. Като този път ще заложа на уикенд в Равда.

Все някога ще ми се отдаде възможност за почивка в чужбина, но никога няма да задраскам нашето Черноморие, заради прекрасните хора, които съм срещал там. 

  • Харесвам 20
  • Браво 2
Връзка към коментар

От Поморие и аз имам приятни спомени. Два пъти сме ходили, даже и три с една готина първооктомврийска сватба🙂. До къщата на Яворов имаше лятно кино с гледка към морето. Романтика под звездите😉

Последните години правим едно българско и едно чужбинско море. Даже детето харесва повече тук, че бързо се стига🙂 Това лято ще е доволна с няколко кратки и близки морета🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Трети ден сме в Каварна . Градът е призрачно пуст .Ние сме с куче и 2 големи деца и едвам си намерихме квартира . Целият път от Варна до Каварна не видяхме да се предлагат къщи под наем . Накрая отворихме букинг , взехме адрес оттам и на втория опит си намерихме квартира. Оказа се че Каварна има само изкуствен плаж с доста мътна вода и ходим до плаж Болата който е в малък красив залив , водата е приказно чиста , даже има рибки в морето. За съжаление на плажа има само 2 микробуса които продават сладолед и бира и няма къде да се обядва на плажа.Преди това минахме за една вечер през Нови Пазар и там беше доста пусто . Никога не съм харесвал тълпи от туристи , но тук наистина все едно е паднала бомба. Цените в единствената кръчма която става са доста прилични . Пица 7 лв бира 2,20лв . 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Ние преди час се върнахме от Балчик за 3 нощувки. В понеделник беше полупусто и спокойно, но от вчера 15 юли взе да става шумотевица 🙂. Днес и трафикът беше по-натоварен.

Тия дни ще разкажа.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Уморих се от това, дори идеята за пътуване да ми носи напрежение. За отменените полети няма какво да се оплаквам точно на Вас. Имах период, в който се събуждах от кошмари, свързани със самолети. Реших, че до голяма степен си самопричинявам стрес и цената не си струва. Имах нужда от бягство и Балчик се оказа моето леснодостъпно място, което да промени ежедневието, дори и за кратко 🙂

Целенасочено избрахме понеделник за начало на 4-дневната почивка и поне за половин ден се насладихме на безлюдие. След като обядвахме и се настанихме, към 16.00 часа Балчишкият залив ни посрещна с цялата си белота...

F6BB7F20-3912-4A75-973C-469FF2F743C6.jpeg.30b11e04600e69753aeba0401d496ab3.jpeg

 

20C24465-A6F1-4AE6-A4B0-C9C1485B20AE.jpeg.0174b223744c8f8649c4abc456390176.jpeg

 

3DE8EA87-911C-4516-B71E-BABC87258962.jpeg

 

F19A2A0B-F7C0-4A3D-A7E7-E05422A13227.jpeg

 

2C439B01-03DC-40F5-AD28-9900A1260119.jpeg

 

BE78D3CB-9490-491F-92D2-2DC1E86821B9.jpeg

 

 

Ще продължа на пресекулки🙂

22229E3F-F9BE-48D4-B446-E1C6BB02BCA6.jpeg

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Може би причината за безлюдието не е била само в деня понеделник, а по-скоро във времето преди обяд. На следващата сутрин спокойствието беше една идея по-различно и плажът изглеждаше така 0C1C2605-0383-4D30-9597-DF457B0465C1.jpeg.75120329c99160316b2cc886a0f58dd9.jpeg

 

Голямата изненада дойде на третия ден следобедно време. Знаех, че в Добрич има ромска махала, но ми е убегнало, че такава има и в Балчик 😁 Вероятно ден сряда се води ден за плаж на сънародниците ни, защото от трите дни само веднъж се случи. Пак към 16.00 часа наидваха цели фамилии с брата, жената, сестрата, на сестрата мъжа, децата и така до не знам кое коляно. Извадиха по един нарязан хляб, голям буркан лютеница и бомбички Шуменско, хапнаха, пийнаха, изкъпаха се и след около час си тръгнаха. Нали казах, че в Балчик всичко е бяло. Не може така, има колорит във Вселената😂. Съжалявам, че нямам снимки. Биха били интересни, щом даже и наш художник е открил художествено вдъхновение в циганската архитектура на това морско градче. Красиво и бяло е 😉

8C24E34C-A2BD-42DD-9B74-659812892A6A.jpeg

D80A2563-DBF8-48C1-8C4A-481ACBF3A6C8.jpeg

C41ADAC2-D918-4B35-A9B6-3B338EC25437.png

Извинявайте, че ми се разбъркват снимките, но боравя с телефон 🙂

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.