Прескочи до съдържание

План за септемврийска Турция


ivailo_radev

Препоръчани мнения

Здравейте приятели,

планирам една Турция през септември и се чудя как да разпределя дните.

Засега в плана са включени Истанбул и Кападокия, като май може да се добави и още нещо.

Колко време имаме? 18.09-27.09

18.09 - полет за Невшехир или Кайзери от Германия и настаняване някъде. Този ден го пишем нулев направо.

19.09-21.09 - цели дни в Кападокия. Ей тук почвам да се колебая, понеже ми се струва множко май.

22.09 - Полет до Истанбул и настаняване. Според часа на полета, може и да имаме половин ден в Истанбул

23.09-26.09 - цели дни в Истанбул

27.09 - Обратен полет. Пак според часа, може да имаме почти цял ден в Истанбул.

 

Та почват да ми се струват много дните в Кападокия. Ако прехвърля един в Истанбул, там май ще станат множко. И се чудя дали да не прехвърля един от Кападокия в Истанбул и от там да отскочим за ден до Памуккале (сутрешен полет и връщане с вечерния - чисти на място около 12 часа за 40 евро)

 

Ще се радвам на идеи и предложения.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами не са множко 3 дни в Кападокия. Няма да се юркате много, ще имате време за някой трек и готово. Там си е такова място, на което ти се иска да поостанеш, не да отметнеш 2 църкви и следващия полет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вярно, че на вкус и на цвет...

Бяхме си планирали Кападокия за тази пролет, но хлопнаха кепенците и си останахме само с плановете(засега). Пак добре, че от Търкиш  направиха билетите отворени за 1г.  Та само за там с полет до Кайсери бяхме предвидили 6 дни и понеже доста усърдно си пишехме домашното, взе да ни се струва, че са малко. 

Комшиите имат един много уважаван от мен израз - яваш, яваш 🙂 и за Кападокия мисля, че важи с пълна сила. Ами то само кайвето с лаф муабета и и ей го един саат отлетел. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

В Кападокия качването на балон е задължително според мене. При вятър тези полети се отлагат и повече дни в района е по-добрата идея.

При повече време - има един град Derinkuyu близо до Невшехир, който не вярвам да ви разочарова.

 

https://www.google.com/search?q=Derinkuyu&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiYitCRm4bqAhUKxoUKHeRsDZkQ_AUoAXoECBoQAw&biw=1920&bih=977

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние пътувахме до Кападокия точно преди година в началото на юни 2019г. 

Останахме в Гьореме четири дни, като си правихме сметката, че за два дни можем да обиколим двата основни туристически маршрута, единия ден да летим с балон рано сутринта и  един ден да имаме резервен за полета с балон, ако времето нещо се поразвали и не позволява полети, и спокойно да се разхождаме из Гьореме.

Така че три цели дни въобще няма да са Ви много. Още повече едва ли втори път ще отидете отново там, а Кападокия е толкова красива и спокойна, застинала в своето безвремие, че сигурно няма да Ви се тръгва обратно към 21 век. А и като отчетете факта, че няма да има китайци, които като бяхме ние бяха хиляди само в Гьореме...
Можете да резервирате там през тур. агенция /на всеки ъгъл са/ или самостотялно ако сте с кола да направите маршрута на двата основни тура на забележителностите на Кападокия.

 

Червеният тур, който включва:

- панорамната площадка над Гьореме

- музея под откритото небе в Гьореме

- долината на любовта

- долината на монасите

- град Аванос / грънчарски работилници/

- долината Дербент

- Юргюп

 

и Зеленият тур:

- крепостта Ючхисар

- подземния град Каймакли

- долината Ихлара

- църкви

- долината на гълъбите

- ювелирна работилница

 

Полета с балон  резервирахме предварително, някъде около 4-5 месеца по-рано, като резервацията бе за 180€ на човек. 

Условието бе при плащане на място ако платим кеш цената да е 170€.

Избрахме най-скъпата, но и най-добра фирма за полети- Роял балонс.

И не съжаляваме, защото безопасността при полета е най-важна. За два дни се нагледахме на кацнали само няколко минути след излитането им балони и лудо и комично надпрепускване на  джипове с платформи, за да могат да се доберат до кацащия балон. Докато нашия пилот съвсем спокойно се приземи върху паркиралата платформа без тя да се налага до го гони из полето.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 51 минути , Roje каза:

Ние пътувахме до Кападокия точно преди година в началото на юни 2019г. 

Останахме в Гьореме четири дни, като си правихме сметката, че за два дни можем да обиколим двата основни туристически маршрута, единия ден да летим с балон рано сутринта и  един ден да имаме резервен за полета с балон, ако времето нещо се поразвали и не позволява полети, и спокойно да се разхождаме из Гьореме.

Така че три цели дни въобще няма да са Ви много. Още повече едва ли втори път ще отидете отново там, а Кападокия е толкова красива и спокойна, застинала в своето безвремие, че сигурно няма да Ви се тръгва обратно към 21 век. А и като отчетете факта, че няма да има китайци, които като бяхме ние бяха хиляди само в Гьореме...
Можете да резервирате там през тур. агенция /на всеки ъгъл са/ или самостотялно ако сте с кола да направите маршрута на двата основни тура на забележителностите на Кападокия.

 

Червеният тур, който включва:

- панорамната площадка над Гьореме

- музея под откритото небе в Гьореме

- долината на любовта

- долината на монасите

- град Аванос / грънчарски работилници/

- долината Дербент

- Юргюп

 

и Зеленият тур:

- крепостта Ючхисар

- подземния град Каймакли

- долината Ихлара

- църкви

- долината на гълъбите

- ювелирна работилница

 

Полета с балон  резервирахме предварително, някъде около 4-5 месеца по-рано, като резервацията бе за 180€ на човек. 

Условието бе при плащане на място ако платим кеш цената да е 170€.

Избрахме най-скъпата, но и най-добра фирма за полети- Роял балонс.

И не съжаляваме, защото безопасността при полета е най-важна. За два дни се нагледахме на кацнали само няколко минути след излитането им балони и лудо и комично надпрепускване на  джипове с платформи, за да могат да се доберат до кацащия балон. Докато нашия пилот съвсем спокойно се приземи върху паркиралата платформа без тя да се налага до го гони из полето.

 

 

Много ти благодаря. И аз май ще се насоча към Royal Ballon

Връзка към коментар

Като съм подхванал питанията - колебая се между организираните турове и кола под наем и сами да си обикаляме по местата. И двете имат предимстват и недостатъци, та не мога да реша нещо.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , ivailo_radev каза:

Като съм подхванал питанията - колебая се между организираните турове и кола под наем и сами да си обикаляме по местата. И двете имат предимстват и недостатъци, та не мога да реша нещо.

 

Колебанията, които изпитваш са нормални. Мисля, че повечето Магеланци могат да ги изпитат при посещение на Кападокия.

Аз също се колебаех как да постъпим и избрах организирани турове /без полета с балони/ за което не съжаляваме.

Предварително от тук се свързахме с турска тур. агенция, позиционирана в Гьореме и резервирахме двата основни тура, които се предлагат.  

Червеният тур бе 50$ на човек, а зеленият 60$. Предварително плащане не сме правили, плащахме на място.

И имахме отлична постоянна връзка по уатсап.

В цената бе включен транспорт с микробус / групата единия ден бяхме 4, а другият ден 6човека/, обяд и през двата дни /единият бе на много романтично и красиво място на брега на река Мелендиз/ и екскурзовод, като можете да избирате между турски, руски и английски език за тура.

Останахме много доволни и от двамата екскурзоводи, които бяха родом от Гьореме, и бяха завършили история, тоест знаеха абсолютно всичко за района. А при малобройността на групите, в които бяхме все едно бяхме си наели индивидуални гидове!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За Кападокия и ние ползвахме малки групи с гид. Там за мен си е необходимост. Аз съм историк, който не работи по специалността и поради това чета много история преди да посетя конкретно туристическо място и въпреки това нямаше да видя и главно да разпозная и половината на това, което гида ни показа. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Два пъти сме били в Кападокия, първият път за 3 дни и не беше хич много. Както са ти казали по- горе, от времето зависят балоните. При първото ни ходене ги направихме сутринта след пристигането, и добре че, че следващите два дни нямаше изобщо. 

Сега последно бяхме средата на март, точно в началото на истерията с коронавируса, но там такъв сняг ни наваля, после и снежна буря, та драснахме на втория ден за Истанбул. 

За сметка на това втория път бяхме в супер уютен хотел, не че първия беше лош, но този беше със страхотни мебели, чудесна тераса, много приветлив персонал и невероятно закуска.

http://www.booking.com/Share-fgHCLK

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.