Прескочи до съдържание

Трябва ли ми приглашение за да посетя частно лице в Украйна


Препоръчани мнения

Здравейте. Трябва да отида до Украйна за да взема една жена и детето и и да се върнем в България където ще се оженим. Тя ми казва че адвокат и казал че трябва да ми прати приглашение. Вярно ли е това или не, или са ги излъгали. Имам биометричен паспорт издаден преди 3 месеца, мисля че това ми стига. Дали ще ме питат на границата къде отивам и трябва ли да ми праща приглашение, тъй като при нея ще бъда около 5 дни на домашен адрес а не на хотел като турист

Връзка към коментар

Никакво приглашение не ти трябва, за да влезеш в Украйна, ако си бг гражданин с биометричен паспорт. Имаш право на 90 дневен престой. Ако искаш да оставаш повече от това време, тогава вече ти трябва виза, ама такива визи не ги издават току така. Никой не те пита къде отиваш и за какво. Най-много за адрес на пребиваване. Сега, ако искаш да сключите брак в Украйна, може би ще ти трябват още документи. Или ако тя няма биометричен украински паспоспорт, не може да влезе в БГ без виза. Без виза влизат само тези с новите паспорти. 

Пак казвам - бг граждани влизат в Украйна без визи в рамките на 90 дни. Ако ви е таъв случая, не ти трябва покана - пише го и на сайта на външно министерство.

Връзка към коментар
преди 32 минути , DaBo каза:

Никакво приглашение не ти трябва, за да влезеш в Украйна, ако си бг гражданин с биометричен паспорт. Имаш право на 90 дневен престой. Ако искаш да оставаш повече от това време, тогава вече ти трябва виза, ама такива визи не ги издават току така. Никой не те пита къде отиваш и за какво. Най-много за адрес на пребиваване. Сега, ако искаш да сключите брак в Украйна, може би ще ти трябват още документи. Или ако тя няма биометричен украински паспоспорт, не може да влезе в БГ без виза. Без виза влизат само тези с новите паспорти. 

Пак казвам - бг граждани влизат в Украйна без визи в рамките на 90 дни. Ако ви е таъв случая, не ти трябва покана - пише го и на сайта на външно министерство.

тя и детето и имат биометрични паспорти това не е проблем, но не знам защо така са и казали че за мен ми трябва приглашение. Но ми казва и друго, че с приглашение не трябва да ходим в полицията да ме регистрира а в противният случай трябва. Брат и е в русия и когато той е трябвало да и доиде на гости тя му пратила приглашение а когато тя ходила с детето ходила без приглашение в русия но трябвало да я регистрират в полицията

Връзка към коментар

Дори и да имат някакъв такъв закон, то за 5 дни няма какво да ви регистрира в полицията. Тя докато ви регистрира, ще стане време да тръгвате. ✌️. Идвали са ни приятели на гости, на наши приятели също са ги посещавали и роднини, и приятели. Никой никого никъде не е регистрирал.

Ако чак толкова се притеснявате, не виждам проблем да ви изпрати покана. Това би трябвало да е текст в свободен текст, ама наистина никой не го интересува за какво идвате. Сега предвид ситуацията, ще трябва да имате мед.застраховка за лечение на Ковид-19.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.