Прескочи до съдържание

Status Match - прехвърляне на статус


Препоръчани мнения

Здравейте,

понеже в момента съм в комуникация с Turkish, за да ми признаят статуса в Etihad Guest и да ми вдигнат статуса при тях в Miles&Smiles, та реших да пусна една тема, в която да си споделя моя опит до момента, а и други от вас да споделят дали са правили status match и от коя към коя програма.

Аз се свързах с Miles&Smiles и им обясних какво желание имам, при което те ми отговориха, че трябва да им пратя следната информация:

- двустранен скрийншот на картата на Etihad Guest - тук понеже нямам физическа карта им пратих извлечение от акаунта си

-  your national ID information - малко не бях сигурен за тази стъпка, ама им дадох инфото от личната си карта де (то и при чекиране им го давам)

- Miles&Smiles номера ми

- електронна поща

 

В момента ми разглеждат искането и когато имам резултат, ще споделя как са се развили нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така, аз както обещах, ще пиша какво са ми отговорили турците. Та накратко - отказаха ми, понеже признавали само златен и по-висок статус, за да ме прехвърлят към техния Elite:

"
Thank you for your interest in Miles&Smiles, the frequent flyer program which offers a whole world of benefits.
 
However, the level of your frequent flyer program membership is not equivalent to Gold. As such, we’re unable to fulfill your request to match your membership status to Elite.
 
Your membership status in another frequent flyer program must be equivalent to at least Miles&Smiles Elite status to be matched.
 
If you have any more questions about the Miles&Smiles program, please contact our call center on 444 0 849 (if you’re calling from outside Turkey, please visit the “get in touch” page on turkishairlines.com to find the call center number for your region).
 
Thank you for your understanding. We look forward to flying with you soon."

 

Което пък за мен означава, че милите от полетите ми с Търкиш през септември (ако се осъществят де) ми отиват в Miles&More, вместо в Miles&Smiles. Дано да е полезна на някого тази информация.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Играх си навремето с тези врътки, имай предвид две особености:

- Почти винаги мачването е само еднократно. Ако после ти изтече статуса, няма да можеш пак да мачнеш към същата програма. 

- С малко повече упоритост това съобщение от тях не трябва да те спира. Просто може да разучиш други програми, които са Elite/Gold ниво и да речем биха мачнали лесно с Etihad Silver. Аз навремето един сребърен статус точно от Етихад го бях завъртял през  KLM, от там към Луфтханза (или обратното), а мисля че Луфтханза не признаваха мачване директно от Етихад. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Те си имат някакви вътрешни правила, които понякога ги игнорират, ако искат да направят промоция...

Ако Етихад Силвър не дава достъп до салоните аз въобще не бих се занимавал. Иначе може да пробваш с друга компания, най-добре тази, към която искаш да събираш мили. Аз и турците и Луфтханза не ги харесвам за събиране на мили.

Мен веднъж ме мачнаха от Ер Франс голд на Юнайтед голд, и използвах да вляза в бизнес салона на Луфтханза във Франкфурт, който беше най-гадния, който бях виждал, нещо като студентски стол. Голяма полза нямаше така или иначе.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Турците явно са посмекчили условията, което всъщност е очаквано в момента.

 

Преди година и половина опитвах да матчна при тях златния си статус от Qatar Airways - отказаха, защото признавали само платина.

 

От това, което виждам сега - явно вече има вратичка и за мен и ще опитам отново. Благодаря за инфото, полезно е 🙂

 

Между другото Miles & More е може би най-умрялата Star Alliance програма, защо реши да събираш милите точно там?

Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

Турците явно са посмекчили условията, което всъщност е очаквано в момента.

 

Преди година и половина опитвах да матчна при тях златния си статус от Qatar Airways - отказаха, защото признавали само платина.

 

От това, което виждам сега - явно вече има вратичка и за мен и ще опитам отново. Благодаря за инфото, полезно е 🙂

 

Между другото Miles & More е може би най-умрялата Star Alliance програма, защо реши да събираш милите точно там?

Понеже имаше един период, в който летях и служебно доста с Луфтито, ама вече нямам аргументи за тях. Като цяло и по-рядко летя със Star Alliance, отколкото с One World, та затова и не съм гледал да сменям.

Връзка към коментар

По принцип има достатъчно информация в мрежата по този въпрос особено пък за компании като Търкиш...

https://www.executivetraveller.com/turkish-airlines-star-alliance-qantas-status-match 

 

Също така има и сайтове за отзиви...

http://www.statusmatcher.com/

 

преди 1 час, Георги Матеев каза:

Турците явно са посмекчили условията, което всъщност е очаквано в момента.

 

Преди година и половина опитвах да матчна при тях златния си статус от Qatar Airways - отказаха, защото признавали само платина.

 

От това, което виждам сега - явно вече има вратичка и за мен и ще опитам отново. Благодаря за инфото, полезно е 🙂

Няма да стане.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 15 минути , Adventurer каза:

По принцип има достатъчно информация в мрежата по този въпрос особено пък за компании като Търкиш...

https://www.executivetraveller.com/turkish-airlines-star-alliance-qantas-status-match 

Това са абсолютно същите условия / изисквания, които имаше и когато аз опитах през 2018 и ме отрязаха. А в Statusmatcher почти няма нови коментари, откакто съм проверявал последно.

 

Като цяло информацията и отзивите са отпреди кризата, а в момента ми е много лесно да си представя как повечето авиокомпании рязко са свалили критериите, гонейки една идея по-елитни клиенти. Доскоро и самите Qatar Airways никога не бяха правили status match, пък миналия месец сериозно се отпуснаха и раздадоха доста статуси.

 

Определено ще пробвам пак с Turkish, ще ми отнеме точно 5 мин.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Георги Матеев каза:

в момента ми е много лесно да си представя как повечето авиокомпании рязко са свалили критериите, гонейки една идея по-елитни клиенти

Не бих разчитал много на това. Почти всички удължиха статуса с една година гратис, значи вече си имат достатъчно количество. От друга страна заради вируса може да се наложи дистанциране, тоест салоните да работят с намален капацитет, та няма да искат прекалено много елитни клиенти... Поне така си мисля

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Търкиш са много гъвкави в някои отношения и когато трябва да ти "влезнат в положението", затова и летя с тях... за статуса обаче са по-скоро доста стриктни и списъкът намалява през годините, а не обратното.

 

Доскоро имаха едно единствено изключение за по-ниско ниво на Oneworld т.е. Sapphire и това беше Finnair Plus Gold, сега не съм сигурен дали и това приемат още.

 

Иначе няма лошо пробвайте си...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За мераклиите - в момента ТAP Air Portugal (също Star Alliance) правят status match. 

https://www.headforpoints.com/2020/07/07/tap-air-portugal-status-match/

 

ПП Etihad guest silver дава silver в ТАР, което не си заслужава разправията. Gold дава достъп до салони напр. и си струва.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.