Прескочи до съдържание

Получаване на компенсация при изтичане на данни от търговец


Препоръчани мнения

Здравейте,

Днес ми попадна сайт на фирма която изкупува правото на компенсация при изтичане на данни от търговец при който сте пазарували. Подобно на фирмите, които се занимават с това да водят дела и да ви представляват пред авиокомпаниите за да ви вземат обезщетение и тук ви отдържат определен процент само в случай на успех, разбира се. Трябва да проверите дали личната ви информация е изтекла през последните 6 години и дали можете да предявите иск до 2 000 паунда за нарушения на данните във Великобритания до 1000 евро, ако изтичането на данните се е случило в ЕС и до 750 долара,ако изтичане на данните е настъпило в САЩ. Не изчетох всичко, но като цяло ми хареса идеята, защото за разлика от пускането на оплакване към авиокомпания за закъснение тук не е толкова лесно и май трябва да се занимаваш с адвокати, съдилища и т.н Като комисионна пише, че взимат 35% от събраната сума, като в някои случаи, ако се наложи "правна намеса" могат да ви вземат още 15%.  Клеймове могат да се пускат за data breach до 6 години назад.

Аз си пуснах 1 клейм срещу Изиджет за кибер атаката им от преди няколко месеца и чакам да видя какво ще е развитието. За съжаление нещата се случват бавно. Пише, че ще има резултат от 6 до 12 месеца....  Накратко, ако сте били уведомени или имате съмнение, че от някой сайт от който сте пазарували са били откраднати ваши данни можете да си пуснете оплакване и да чакате компенсация. 

Някой ползвал ли е услугите на подобни компании?

@Георги не съм сигурен мога ли да публикувам линк към този сайт, да не се счете като реклама?

 

Сайтът е: https://dataclaim.co/en  

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дай сайта, няма проблем. Само да не се окаже, че вместо да си търсиш парите от easyjet ще трябва да ги търсиш, пак с дела от въпросния сайт 🙂

 

Като цяло повечето такива дела мисля, че са с регионална сила, освен това част от съдебното решение за компенсация мисля че задължава да се информират всички пострадали как да си я вземат, та не виждам за какво е нужен посредник тук. 

Връзка към коментар
3 minutes ago, Георги said:

Дай сайта, няма проблем. Само да не се окаже, че вместо да си търсиш парите от easyjet ще трябва да ги търсиш, пак с дела от въпросния сайт 🙂

 

Като цяло повечето такива дела мисля, че са с регионална сила, освен това част от съдебното решение за компенсация мисля че задължава да се информират всички пострадали как да си я вземат, та не виждам за какво е нужен посредник тук. 

Добре, https://dataclaim.co/en.

Ами всъщност в имейла на Easyjet, с който ме уведомяват за изтичането на данни пише само как се извиняват и дават съвети как да се предпазя от фишинг и т.н . По-рано тази година или миналата мисля, че имаше и хакерска атака срещу Бритиш, ако някой е пострадал там може да сподели в техния имейл какво пише, но не видях да има специална форма, в която да си поискаш компенсация. Като чета в сайта им по-скоро обезщетението е за неимуществени вреди, които са ти нанесли като стрес, депресия и т.н 😄 , които си получил вследствие на техния проблем.

 

Връзка към коментар
преди 22 минути , Jorro каза:

Добре, https://dataclaim.co/en.

Ами всъщност в имейла на Easyjet, с който ме уведомяват за изтичането на данни пише само как се извиняват и дават съвети как да се предпазя от фишинг и т.н . По-рано тази година или миналата мисля, че имаше и хакерска атака срещу Бритиш, ако някой е пострадал там може да сподели в техния имейл какво пише, но не видях да има специална форма, в която да си поискаш компенсация. Като чета в сайта им по-скоро обезщетението е за неимуществени вреди, които са ти нанесли като стрес, депресия и т.н 😄 , които си получил вследствие на техния проблем.

 

Аз имах информация за пробива в Yahoo, изпратиха ми линк към специален сайт: https://yahoodatabreachsettlement.com/ Някъде там се споменаваше, че е само за US граждани и отсвирих 🙂 Но информативния имейл дойде директно от Yahoo <info@service.comms.yahoo.net>, с оглед изпълняване на съдебната заповед. 

А иначе твоя сайт изглежда доста нов и засега положителните ревюта са от типа "много лесно пуснах заявка, ще видим". Не забравяй, че по тоя начин и към тях даваш лични данни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.