Прескочи до съдържание

Живачен термометър в багажа


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Ivko каза:

Живачен термометър може ли да се носи по-принцип без значение в кой багаж?

Преди около 15 години имаше забрана за живачните термометри. Пръскат се при ниското налягане, а живакът е отровен. Оттогава не съм срещала някаква информация.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Имаш ли наличен такъв термометър, защото вече не ги продават. 

Ами имам да 🙃 знам, но аз мисля преди 2-3 години си бях взел

преди 1 час, Мари Николова каза:

А защо живачен? Електронните започват от 5лв? Живачният ако се счупи става опасно.

Ами защото най-им вярвам и са точни. Аз помня, че май съм носиш в чекирания, а и той си е в кутиика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Имаш ли наличен такъв термометър, защото вече не ги продават. 

Баш си ги продават. На голямото левче на Борисова, срещу високите блокове има. (Малко спам за не русенци)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
23 minutes ago, Ivko said:

Ами имам да 🙃 знам, но аз мисля преди 2-3 години си бях взел

Ами защото най-им вярвам и са точни. Аз помня, че май съм носиш в чекирания, а и той си е в кутиика.

Електронни и аз не харесвам. Вземи си един галиев термометър и не се главоболи🙂

Just now, EliDion said:

Баш си ги продават. На голямото левче на Борисова, срещу високите блокове има. (Малко спам за не русенци)

Още спам🙂. Не ми трябва🙂. Имах риби със живачен термометър. При ремонт вкъщи се счупи и рибките измряха😛

Връзка към коментар
преди 6 часа, Мари Николова каза:

А защо живачен? Електронните започват от 5лв? Живачният ако се счупи става опасно.

 

преди 4 часа, EliDion каза:

Баш си ги продават. На голямото левче на Борисова, срещу високите блокове има. (Малко спам за не русенци)

Тези,които ги продават в момента само приличат на живачни,но са със спирт!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, crazyhorse каза:

 

Тези,които ги продават в момента само приличат на живачни,но са със спирт!

Имам живачен  купен от преди две години от Испания и е с със живак. Най вярното нещо , което е измислено .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
19 hours ago, Ivko said:

Живачен термометър може ли да се носи по-принцип без значение в кой багаж?

Аз си носих живачен термометър с мен,от тези старите където пише "сделано в СССР"🙂, без дори да се замислям разрешено ли е или не. Пътувах с ръчен багаж, Лондон - Санторини - Лондон, никакъв проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вие си приказвайте, аз само ще отговоря на въпроса евентуално, ако някой намери темата по-късно да знае какъв в действителност е отговорът. 

 

Регулациите по света варират според региона понякога и според авиокомпанията, общото е, че може да се носи по един живачен (сивите са живачни, не червените) термометър в кутийка, различното е в кой багаж точно. За САЩ например няма значение и може и в двата според регулациите на FAA, но според международните регулации на IATA може само в чекирания багаж.

 

Също така на страницата на всяка авиокомпания има информация по този въпрос и като напишете mercury themometer + компанията в Google много бързо ще разберете, но за Европа по принцип по един в кутийка в чекирания багаж.


И по принцип не виждам от какво се притеснявате, в днешно време има термометри по всички летища, ще ви услужат безплатно, ако се наложи... :grin:

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, Василена каза:

Имам живачен  купен от преди две години от Испания и е с със живак. Най вярното нещо , което е измислено .

Странно от над 10 години са забранени за продажба.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има си Европейска директива за живачните термометри и са забранени в повечето страни в ЕС, има карта дори в Wiki за по-лесно
https://en.wikipedia.org/wiki/Mercury-in-glass_thermometer

 

Невероятният факт на снимката горе е галиев термометър без живак, което дори е написано на него "sin mercurio" и "sem mercúrio". 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.