Прескочи до съдържание

Дебрите на Стара Планина изгубени във времето. (Документално видео)


Tonyco

Препоръчани мнения

Целта на това мини приключение с Боби беше да открием старият Римски мост над Стара река край Стеврек, Стара планина. Също така да достигнем до махала Виданово, родното място на моя дядо. Ходил съм за последно там с него през 1987 г., когато съм бил на 7 г. от Златарица пеша през горите. Достигнахме до местността, където е било Виданово, но за съжаление нищо не е останало освен храсталаците. Природата е превзела това място. До Виданово никога не е имало път и никога не се е качвало МПС или каруца. Предполагам, че сме първите достигнали до там с велосипед. Минахме и през махала Гълъбинка, която е малко по-добре запазена, всъщност има 3 Гълъбинки. Във Виданово е имало и училище, в което децата от Гълъбинка са учели изминавайки 3,5 км в посока всеки ден. Приятно гледане. 😊

 

 

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, jungfraujoch каза:

Много хубаво клипче си направил.

Боби железото е неуморен,браво!

Благодаря, забравената история на България. Боби само въздишаше как хубаво са живели хората едно време. 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Видеото е много хубаво. 

Знам колко трудно се прави видео, колко време изисква обработката, напасването и т. н., така че едно голямо БРАВО. 

Само две препоръки от мен като неутрален зрител🙂🙂.

Понякога въобще не се разбира какво говорите и човек буквално се напряга, за да разбере нещо. 

И второ - вие сте с колелета. Щеше да бъде интересно (поне за мен да има повече видео с каране). Най-малкото щеше да бъде по-динамично. 

П. П. Гледал съм и други твои клипчета и мисля, че ставаш все по-добър👍

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, Radnev каза:

Видеото е много хубаво. 

Знам колко трудно се прави видео, колко време изисква обработката, напасването и т. н., така че едно голямо БРАВО. 

Само две препоръки от мен като неутрален зрител🙂🙂.

Понякога въобще не се разбира какво говорите и човек буквално се напряга, за да разбере нещо. 

И второ - вие сте с колелета. Щеше да бъде интересно (поне за мен да има повече видео с каране). Най-малкото щеше да бъде по-динамично. 

П. П. Гледал съм и други твои клипчета и мисля, че ставаш все по-добър👍

Благодаря.

В това видео беше друга идеята, да пресъздадем духа на балкана и да може човек да се пренесе поне малко във времето назад, както ние направихме на място. Да си представи как са живели там хората в какви условия и т.н. То 30 км с 1000 м положителна денивелация не е много каране хаха, доста носене на гръб, над глава и бутане. Храстите са над кръста ми на места и пренасях едно по едно колелата във въздуха. Звука е доста добър, само някой път ако не съм обърнат към камерата е по-слаб, но не съм го усилвал нарочно за да е равномерно, ако си усилиш леко звука ще го чуваш нормално, ако не го гледаш на телефон или поне да е със слушалки се чува добре.  България е прекрасна, бил съм на това място преди повече от 30 г. и си спомням какви огромни ябълки имаше, колкото половин пъпеш. За съжаление всичко е изоставено и изселено още преди 60 г. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.