Прескочи до съдържание

Там, където Изтокът среща Запада...с маска


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Ми що не рече, тъй и тъй плащах двойна стая, с удоволствие щяхме да се пошматкаме заено:))))

Не е нужно да сме в двойна, може да си вземем две единични. Другият път само дай сигнал!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Не е нужно да сме в двойна, може да си вземем две единични. Другият път само дай сигнал!

Добрееее!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Дани Магелани каза:

Не е нужно да сме в двойна, може да си вземем две единични. Другият път само дай сигнал!

 

преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Добрееее!

 

И аз бих се включила с удоволствие, ако ме вземете - колкото повече, толкова повече 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , Бръмбар каза:

 

 

И аз бих се включила с удоволствие, ако ме вземете - колкото повече, толкова повече 🙂 

Може ли да броите и мен, моля 😍

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

преди 1 час, Бръмбар каза:

 

 

И аз бих се включила с удоволствие, ако ме вземете - колкото повече, толкова повече 🙂 

 

Преди 1 час, Valentina 19 каза:

Може ли да броите и мен, моля 😍

Девойки,ми да взема да ви направя едно кулинарно ориентирано,яваш-яваш,разглеждане на туй-онуй из Истанбул.:)))

Забравих да кажа и друго.

На всяко идване почти,си купувам и нещо кожено.Яке,чанта,портмонета,обувки.

Има един квартал,където са кожарските фабрики.Обиколих магазините там и си харесах страхотни неща.Ама нямаше размер за мен.Уговорих се,на следващото идване,за един ден ще ми ушият по размер.

Това сме го правили няколко пъти, за цялата родА,като водя и снахите ,точно за 24 часа поръчките ни са готови.

Последният писък на модата са двулицевите кожени якета - чудиш се,кожа ли е,коприна ли е,толкова е красиво.

Па да не разправям,за кравешките и прочие животински принтове на Гучи-Мучи,че всичките са ги копнали и ушили перфектно.

Само че,от естествена кожа,майсторски оцветена.

Па какви норки,па лисици,чинчили...

Имат и страхотна конфекция - в Лаляли,в един магазин,харесах едно червено кашмирено палто / ама,наистина,класен кашмир/,с червена лисица по яката и ръкавите.Ама, там продават само "топтан", на едро и трябва да купиш серията от 4 размера.Как ли не го кандърдисвах чичото,не стана:(((

Пък какви официални роклии!

Отмъкнах няколко:)))

Абе,всичко има.

 

  • Харесвам 17
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , AlexandraKo каза:

 

 

Девойки,ми да взема да ви направя едно кулинарно ориентирано,яваш-яваш,разглеждане на туй-онуй из Истанбул.:)))

Забравих да кажа и друго.

На всяко идване почти,си купувам и нещо кожено.Яке,чанта,портмонета,обувки.

Има един квартал,където са кожарските фабрики.Обиколих магазините там и си харесах страхотни неща.Ама нямаше размер за мен.Уговорих се,на следващото идване,за един ден ще ми ушият по размер.

Това сме го правили няколко пъти, за цялата родА,като водя и снахите ,точно за 24 часа поръчките ни са готови.

Последният писък на модата са двулицевите кожени якета - чудиш се,кожа ли е,коприна ли е,толкова е красиво.

Па да не разправям,за кравешките и прочие животински принтове на Гучи-Мучи,че всичките са ги копнали и ушили перфектно.

Само че,от естествена кожа,майсторски оцветена.

Па какви норки,па лисици,чинчили...

Имат и страхотна конфекция - в Лаляли,в един магазин,харесах едно червено кашмирено палто / ама,наистина,класен кашмир/,с червена лисица по яката и ръкавите.Ама, там продават само "топтан", на едро и трябва да купиш серията от 4 размера.Как ли не го кандърдисвах чичото,не стана:(((

Пък какви официални роклии!

Отмъкнах няколко:)))

Абе,всичко има.

 

Направо ме зариби! Само да са почивни дни и да няма PCR, тръгвам.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@AlexandraKo, след този пост вече чакаме да организираш магеланско-дамска истанбулска инвазия, следпандемична 🙂

Аз пък от миналата есен съм си харесала един магазин в Пловдив с невероятни кашмирени палта, турска конфекция. Намира се, като тръгнеш от Джумаята в посока храма"Успение Богородично", в ляво. Тогава бях по работа за няколко часа в града и не ми се мереше. Но и Истанбул си заслужава да го навестиш за едно кашмирено палто 😊

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

О, АлександраКо, къде е този кожен кварталец?  И много благодаря за хубавите идеи, добавих си ги във файла за истанбул. Ние имахме идеално подготвен план за едноседмичен истанбул в края на март, та даже и билети за влака, но уви. Сега вкъщи са малко притеснени заради вируса и не щат да ходим, но ще гледам да ги склоня към пролетта. 

И може би тук да Ви напиша, че обожавам сводките и снимките Ви, цветните тоалети, въобще отношението към живота и най-вече към хората, много ме вдъхновявате!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

 

 

Девойки,ми да взема да ви направя едно кулинарно ориентирано,яваш-яваш,разглеждане на туй-онуй из Истанбул.:)))

Забравих да кажа и друго.

На всяко идване почти,си купувам и нещо кожено.Яке,чанта,портмонета,обувки.

Има един квартал,където са кожарските фабрики.Обиколих магазините там и си харесах страхотни неща.Ама нямаше размер за мен.Уговорих се,на следващото идване,за един ден ще ми ушият по размер.

Това сме го правили няколко пъти, за цялата родА,като водя и снахите ,точно за 24 часа поръчките ни са готови.

Последният писък на модата са двулицевите кожени якета - чудиш се,кожа ли е,коприна ли е,толкова е красиво.

Па да не разправям,за кравешките и прочие животински принтове на Гучи-Мучи,че всичките са ги копнали и ушили перфектно.

Само че,от естествена кожа,майсторски оцветена.

Па какви норки,па лисици,чинчили...

Имат и страхотна конфекция - в Лаляли,в един магазин,харесах едно червено кашмирено палто / ама,наистина,класен кашмир/,с червена лисица по яката и ръкавите.Ама, там продават само "топтан", на едро и трябва да купиш серията от 4 размера.Как ли не го кандърдисвах чичото,не стана:(((

Пък какви официални роклии!

Отмъкнах няколко:)))

Абе,всичко има.

 

Давай! ☺ Манджи и разходки в приятна компания и малко шопинг - точно като за мен.  Тамън и да подпомогнем икономиката в криза. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Deskar каза:

О, АлександраКо, къде е този кожен кварталец?  И много благодаря за хубавите идеи, добавих си ги във файла за истанбул. Ние имахме идеално подготвен план за едноседмичен истанбул в края на март, та даже и билети за влака, но уви. Сега вкъщи са малко притеснени заради вируса и не щат да ходим, но ще гледам да ги склоня към пролетта. 

И може би тук да Ви напиша, че обожавам сводките и снимките Ви, цветните тоалети, въобще отношението към живота и най-вече към хората, много ме вдъхновявате!

Много благодаря!Радвам се,че разнопосочните ми мисли ви харесват:)))

Както се е разбрало,не обичам търчането и препускането и не съм  никакъв пример за ОПР:)))) / оптимизатор на разходи,термин,измислен от @master_of_germs/

Ако искате,като се

прибера,ще ви снимам визитките на трите магазина,дето си ги харесах.

И в трите има хора,които говорят български.

Ще снимам адресите и ще ги намерите лесно.

Кварталът се казва "Зейтинбурну".

Следващия път ще ви разкажа за Нишанташъ - кварталът, който наричат " турския Милано", с луксозни магазини,луксозни къщи и луксозни люде:))))))

И тука ще цитирам любимата си половинка ,която казва,че" ние имаме щастието,да живеем близо до този космополитен град  и каквото и да правят/казват политиците,ние сме си и по душа близки".

Само да можехме да сме и ние,толкова работливи като тях:((

 

 

  • Харесвам 19
Връзка към коментар
преди 23 часа, AlexandraKo каза:

На летище Ататюрк, са направили огромна държавна болница, ПСР тестовете са 250 лири, което е, около 60 лева.

Не разбрах, тестовете само на летищата ли се правят, или са задължителни и за сухопътните граници? Тъй като, ЕВЕНТУАЛНО, покрай 22  септември ми се иска да отида в Измир, онзи ден ходих на автогарата да попитам за цени на билетите, никой не ми каза, че искат тестове. А и прочетох тук някъде за някакъв код /???/. На мен ще ми трябва ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, muchachote каза:

Не разбрах, тестовете само на летищата ли се правят, или са задължителни и за сухопътните граници? Тъй като, ЕВЕНТУАЛНО, покрай 22  септември ми се иска да отида в Измир, онзи ден ходих на автогарата да попитам за цени на билетите, никой не ми каза, че искат тестове. А и прочетох тук някъде за някакъв код /???/. На мен ще ми трябва ли?

Тестовете за нас отпаднаха от 1 септември. Преди това, нашите искаха ПСР тест на връщане от Турция.

Това за кода още не е изяснено. За турски граждани го имало от преди. Вчера, като се връщах от Истанбул,  го искаха и за чужденци, но в крайна сметка ни пуснаха и без този HES код.

Аз помолих приятелка , каято има ТА в Истанбул да го изясни този въпрос с кода и веднага ще пиша.

Мисля, че ако няма промяна в режима, можеш да си отидеш в Измир , без проблем.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Bellaero каза:

Чудесна разходка в любим Истанбул!

Много ми се е доходило, пък дори и само да се наям 😁 

И аз ще дойда с вас, но за чаршафи 😁

@Bellaeroза чаршафи е най- добре, да се отиде във фабриката на Тач / TAC/, там цените са отлични. Винаги имат и намаления, и избор.

В Пловдив има един магазин, собственикът е турчин, който си има фабрика и също има качествени и красиви чаршафи. Има комплекти, има и на килограм - отделни бройки. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Най-най-хубавите ми чаршафи са били на Йоздилек. Страхотно качество. Много често ходех преди години в Истанбул по работа и все мъкнех по нещо. Въпреки това имам много непосетени места. След твоя разказ много ми се доходи, последно май преди четири години бях там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 11.09.2020 г. в 9:02, AlexandraKo каза:

Лелята, дето в туй време събираше боклука, ми го изигра - отваряш капака и слагаш вътре дрехи/ показва на нея /, обувки, чанти / показва моята/ и това, в общината го раздавали на бедните. Много хубава идея, нашите общинари, що не вземат ноу-хау-то. Може би, щото у нас няма бедни ли?:(((

В Пловдив също има такива контейнери. Знам за два в Кючюк Париж и съм пускала там дрехи. Чувала съм, че има на други места в града.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , Bellaero каза:

Най-най-хубавите ми чаршафи са били на Йоздилек. Страхотно качество. Много често ходех преди години в Истанбул по работа и все мъкнех по нещо. Въпреки това имам много непосетени места. След твоя разказ много ми се доходи, последно май преди четири години бях там.

Йоздилек е в Бурса, там трябва да се отиде. Между другото, като бях на автогарата, видях, че има автобус от Пловдив до Бурса и ми се яви идейка, да скокна някой път до там. Около града има много приятни и интересни места. А ти даваш, още едно основание:))))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бурса е градът, от който човек трябва да си купи шал. По - точно - шалове:wink:. Тук има най - голямо разнообразие и цените са най - ниски от цяла Турция.

Не пречи да се купи и какъвто и да е текстил - най - добро качество и ниски цени, пак в цяла Турция. 

Има автобуси, но си е доста път. Най - добре би било да се раздели пътя. 

 

Оф, @AlexandraKo раздуха жаравата ... Дано до догодина комшиите преболедуват, та да скокнем и ние , страхливите и рисковите, че ми се доплака за хората, които са образец, както казваш, на работливост и уважителност . За сега само с покупката на лири се утешавам.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, patilana каза:

Бурса е градът, от който човек трябва да си купи шал. По - точно - шалове:wink:. Тук има най - голямо разнообразие и цените са най - ниски от цяла Турция.

Не пречи да се купи и какъвто и да е текстил - най - добро качество и ниски цени, пак в цяла Турция. 

Има автобуси, но си е доста път. Най - добре би било да се раздели пътя. 

 

Оф, @AlexandraKo раздуха жаравата ... Дано до догодина комшиите преболедуват, та да скокнем и ние , страхливите и рисковите, че ми се доплака за хората, които са образец, както казваш, на работливост и уважителност . За сега само с покупката на лири се утешавам.

A така, кътай лирички, ще им дойде времето:))))

Ние в Бурса сме ошетали, но ще заведа децата. 

Е, то аз, да не би, да не съм рискова. Но като се пази човек и внимава, не е толкова страшно. 

Ние просто, ще трябва да свикваме. Няма да приключи скоро. И за това, ще ходим, където може.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Много хубава разходка, прекрасни снимки! 😊 

Аз както винаги закъснявам с писането, но както се казва по-добре късно от колкото никога... 😉

Приятно 🙂

 

@AlexandraKo Цените как са на стоките? Може би всичко е надолу... а за икономиката да не говорим. 

Лирата е почти на дъното. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ехааа, напълни ли се автобусът, че и на мен ми се ходи 😄

Тази тема ми дойде дюшеш, дето се вика. Така ме е яд, че пропадна планираната обиколка, която трябваше да приключва днес (вдъхновена от едно пътуване с кемпер, описано тук, авторката ще се познае 🙂). Е, нямаше да е с кемпер, но щяхме да бъдем на много места Истанбул - Кападокия-Кония-Мерсин - 1 седмица Анталия - Бурса. 

Даже се шегувахме, че в деня, в който трябваше да започне нашия 5*ultra all, се настанихме на къмпинг Иракли с палатка 😆 К'во беше там за плановете и смеенето 😇

Само да сме живи и здрави 👍

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, AlexandraKo каза:

Пловдив има един магазин, собственикът е турчин, който си има фабрика и също има качествени и красиви чаршафи. Има комплекти, има и на килограм - отделни бройки. 

Може ли инфо за този магазин? Къде да го намеря? 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 59 минути , Mamas каза:

Може ли инфо за този магазин? Къде да го намеря? 😀

Точно на ъгъла на Мария Луиза и Родопи.

На същия ред на Авеню-то.

До банката.Лесно ще го намериш,голям магазин е.

Много са им хубави сатенираните чаршафи,ама сатениран памук,не изкуственяци.

Има хавлии,има покривки, халати,протектори - каквото се сетиш.

Този магазин го има от много години.

преди 16 часа, Иван Попов каза:

Много хубава разходка, прекрасни снимки! 😊 

Аз както винаги закъснявам с писането, но както се казва по-добре късно от колкото никога... 😉

Приятно 🙂

 

@AlexandraKo Цените как са на стоките? Може би всичко е надолу... а за икономиката да не говорим. 

Лирата е почти на дъното. 

 

За нас е много евтино.

Особено , парцали и обувки.

Те и преди си бяха,пък сега съвсем.

  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

 

На ‎12‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 14:47, Бръмбар каза:

И аз бих се включила с удоволствие, ако ме вземете - колкото повече, толкова повече 🙂 

 

На ‎12‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 15:01, Valentina 19 каза:

Може ли да броите и мен, моля 😍

На ‎12‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 16:26, AlexandraKo каза:

 

Девойки,ми да взема да ви направя едно кулинарно ориентирано,яваш-яваш,разглеждане на туй-онуй из Истанбул.:)))

...

 

На ‎12‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 16:53, Дани Магелани каза:

Направо ме зариби! Само да са почивни дни и да няма PCR, тръгвам.

На ‎12‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 17:12, Мари Николова каза:

@AlexandraKo, след този пост вече чакаме да организираш магеланско-дамска истанбулска инвазия, следпандемична 🙂

Аз пък от миналата есен съм си харесала един магазин в Пловдив с невероятни кашмирени палта, турска конфекция. Намира се, като тръгнеш от Джумаята в посока храма"Успение Богородично", в ляво. Тогава бях по работа за няколко часа в града и не ми се мереше. Но и Истанбул си заслужава да го навестиш за едно кашмирено палто 😊

На ‎12‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 17:21, marycap каза:

И мен, и мен! 🙂

На ‎13‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 0:17, Bellaero каза:

...

И аз ще дойда с вас, ...

преди 13 часа, jul каза:

Ехааа, напълни ли се автобусът, че и на мен ми се ходи 😄

...

 

Тъкмо мислех да се запишем с жена ми и гледам, че има някаква сексуална сегрегация.:wink: Ще трябва само тя да ходи.  Мно-o-o-го разочароващо...:sad:

Все пак да направя опит. По отношение на пазаруването имам качества, които дори голяма част от жените не притежават. Ето малко факти:

- обичам да ходя по магазините;

- нямам нищо против пробването на  дрехи и обувки до степен по-висока от тази на жена ми;

- с удоволствие бих се върнал 10-20 магазина назад стига да купим това, което сме(е) харесали(а);

- умея да се пазаря;

- една рокля в повече, никога не е в повече;

 

Ако все пак ни приемете в комплект с жена ми, ние ще отделим малко време и на египетския пазар.

:biggrin:

За яденето и градското обикаляне … вярвам, че там съм се доказал.:grin:

  • Харесвам 10
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.