Прескочи до съдържание

Там, където Изтокът среща Запада...с маска


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 48 минути , ven62 каза:

умея да се пазаря

Няма да има нужда. Ти като влезеш във фабриката за чаршафи с 20-30 жени, с такова възхищение ще те погледнат, че сами ще ти дадат ключовете за нея 😜

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 3 минути , Мари Николова каза:

Няма да има нужда. Ти като влезеш във фабриката за чаршафи с 20-30 жени, с такова възхищение ще те погледнат, че сами ще ти дадат ключовете за нея 😜

Аз и от чаршафи поразбирвам. Скоро убедих в това една продавачка, която се опитваше да ме финтира, като поръчвахме чаршафи за подарък в Германия. Готови не може, защото в Германия възглавниците са почти с размерите на завивките (70х70).

Но ти ме подсети за една случка преди много години:

На организирана екскурзия в Германия. Една от малкото, в които съм участвал. Водят ни на обяд/вечеря и на една дълга маса сядаме 12 човека (11 жени и аз). Идва келнерката и пита всеки, кой какво ще пие. Полагало се 1 бира или 1 безалкохолно. След малко се връща с 11 бири и един швепс. Познайте кой си беше поръчал безалкохолното.:haha:

-----

Е сега вече, наистина има голяма вероятност или Основателя или някои модератор-мъж да ми блокира акаунта.:wink:

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 6 часа, ven62 каза:

 

 

 

 

Тъкмо мислех да се запишем с жена ми и гледам, че има някаква сексуална сегрегация.:wink: Ще трябва само тя да ходи.  Мно-o-o-го разочароващо...:sad:

Все пак да направя опит. По отношение на пазаруването имам качества, които дори голяма част от жените не притежават. Ето малко факти:

- обичам да ходя по магазините;

- нямам нищо против пробването на  дрехи и обувки до степен по-висока от тази на жена ми;

- с удоволствие бих се върнал 10-20 магазина назад стига да купим това, което сме(е) харесали(а);

- умея да се пазаря;

- една рокля в повече, никога не е в повече;

 

Ако все пак ни приемете в комплект с жена ми, ние ще отделим малко време и на египетския пазар.

:biggrin:

За яденето и градското обикаляне … вярвам, че там съм се доказал.:grin:

Защо не?! Добре сте дошли в групата!

На мен си ми кръстник, на който нищо не се отказва, а на Алекс си любимец.😀

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 14.09.2020 г. в 9:17, AlexandraKo каза:

За нас е много евтино.

Особено , парцали и обувки.

Те и преди си бяха,пък сега съвсем.

Ясно, благодаря ти! 

Защото нашите и без това ми казаха, че е евтино, но аз като бях беше 2011 година и тогава не беше толкова евтино. 

Просто питах от любопитство как е положението след пандемията.

Но всичко е надолу.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз току-що се регистрирах за маратон Истанбул, който ще се проведе на 8-ми ноември.

Изненадвам се, че не са го отменили. За сравнение може би навсякъде в западна и централна Европа отмениха маратоните, дори и в Скопие. Разбира се в София ще си го има 😁

Но все пак за Истанбул са оставили само основната дистанция от 42км, засега там има записани около 2150 участника от лимит 4000. По принцип има и по-къса и масова дистанция от 15 км, при която участниците са към 18 000 може би, то тя вече е отменена.

 

Надявам се до 8-ми ноември да не затворят границата с България 😁

Screenshot_2020-09-20 Etkinlik(1).png

  • Харесвам 4
  • Браво 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ovcharski каза:

Аз току-що се регистрирах за маратон Истанбул, който ще се проведе на 8-ми ноември.

Изненадвам се, че не са го отменили. За сравнение може би навсякъде в западна и централна Европа отмениха маратоните, дори и в Скопие. Разбира се в София ще си го има 😁

Но все пак за Истанбул са оставили само основната дистанция от 42км, засега там има записани около 2150 участника от лимит 4000. По принцип има и по-къса и масова дистанция от 15 км, при която участниците са към 18 000 може би, то тя вече е отменена.

 

Надявам се до 8-ми ноември да не затворят границата с България 😁

Screenshot_2020-09-20 Etkinlik(1).png

Браво! Пожелавам ти да се състои и да имаш успех!


Ама все пак, си проверявай непрекъснато. Границите може да не ги затворят. Може да го отложат и в последния момент. Както стана с моето изложение. В началото на октомври  се провежда и едно друго , ежегодно, международно изложение. Тия дни и него го отмениха.
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Страхотна темичка.

Браво @AlexandraKo!

Удоволствие е да чета твоите пътеписи,пък ако още има място в автобуса и аз идвам догодина живот и здраве.Ще си обикаляме и ще си хапнем хубавичко.Ще напазаруваме разни неща по твоя препоръка.

Само на връщане да не се окажем със свръх багаж и тегло 😀😀

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, jungfraujoch каза:

Страхотна темичка.

Браво @AlexandraKo!

Удоволствие е да чета твоите пътеписи,пък ако още има място в автобуса и аз идвам догодина живот и здраве.Ще си обикаляме и ще си хапнем хубавичко.Ще напазаруваме разни неща по твоя препоръка.

Само на връщане да не се окажем със свръх багаж и тегло 😀😀

То по рейса, няма проблем с багажа:)))Винаги се връщам с много, обикновено и с още един голям куфар+този на отиване.

Обаче, след всяко ходене в Истанбул/ или, където и да е в Турция, все се каня да напиша ръководство на тема:

 

”Как да качим, по кило на ден”

”Три дни - пет кила”

”Как да разядем, цяла, злояда, детска градина”

”Отваряне на апетит в три стъпки”

 

И все в този дух.

  • Харесвам 3
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.