Прескочи до съдържание

Стартираща южноафриканска авиокомпания търси име


Препоръчани мнения

Който измисли име на стартираща южноафриканска авиокомпания, печели 12 отивания и връщания за двама по маршрута Йоханесбург - Кейптаун! Ама важи само за жители на република Южна Африка 😏

 

Новината: https://simpleflying.com/south-africa-new-airline-name/

 

Официален сайт с формуляр: https://brandnewairline.co.za/

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, домосед каза:

Който измисли име на стартираща южноафриканска авиокомпания, печели 12 отивания и връщания за двама по маршрута Йоханесбург - Кейптаун! Ама важи само за жители на република Южна Африка 😏

 

Новината: https://simpleflying.com/south-africa-new-airline-name/

 

Официален сайт с формуляр: https://brandnewairline.co.za/

Ми тогава, що да се напъваме?

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , AlexandraKo каза:

Ми тогава, що да се напъваме?

За да помогнем на домосед да участва, с име, измислено от някой от нас, и като спечели да му гледаме чуденето как с 12 отивания и връщания Йоханесбург-Кейптаун, ще си изпълни онази негова схема за НЕповторение на отсечка 🤣 🤣 🤣
Започвам да мисля 🙂 

  • Харесвам 3
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 2 минути , Niceday каза:

да му гледаме чуденето как с 12 отивания и връщания Йоханесбург-Кейптаун, ще си изпълни онази негова схема за НЕповторение на отсечка 

Само заради това си струва да опитаме 😂😂😂

 

Първо предложение от мен

 

Xamaba Air

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Интересна задачка. Хубаво е човек да е наясно с тамошните езици за да предложи нещо смислено. Аз никак не съм, но на мен едно от първите неща, които ми изкача в съзнанието е Joomla (конкурентът на Wordpress), което на български би трябвало да означава "всички заедно". Ама думата е на суахили (който се говори на север от ЮА), вече си е популярна и не става за предложение. Но мислейки си по въпроса, понеже "всички заедно" някак много ми допада, порових в Транслейта на Гугъл.
На езика африканс (популярен в ЮА) подобно значение имало "saam" - заедно, обединени...
Та това SAAM ми се връзва и със South Africans Air Movement или нещо от рода.
От друга страна африканс е един от използваните езици, има и няколко популярни други. Може би е хубаво да се потърси еднакво звучаща дума на най-популярните езици в Южна Африка.
Домоседе - ти го помисли... 🙂

  • Харесвам 8
  • Браво 5
Връзка към коментар

След като @cck така подробно се обясни, да кажа откъде изрових моето предложение - първото, което ми хрумна е име на някакъв бог и митологичен герой, свързани с небе, полет или нещо такова. Зулу боговете ми бяха сложни за прочитане, та камо ли за изговаряне, което ме доведе до тази страница в уикито - цък

Xamaba - се открои с кратко, звучно име, което се запомня лесно. Ключовите думи от определението - South Africa, when traveling. И слагаме едно Air, щото всички слагат и те така 🙂

Друго, което ми хрумна е името на някаква птица, характерна за Южна Африка, но не ми е останало време да потърся.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 18 минути , bulpa каза:

звучно име

Прекалено даже е звучно 🙄
Обикновебно звуците, обозначавани с X в койкой (бушменските грубо казано) езиците даже и черните в Южна Африка не могат да ги прецъкат правилно, камо ли белите 

 

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , cck каза:

да се потърси еднакво звучаща дума на най-популярните езици в Южна Африка

Има такава дума. И е само една!

braai

Единственото нещо, което обединява цялата нация.

Означава скара (цър-пър, барбекю)

Точно днес - 24.09 - се пада националният празник на брая. The National Braai Day. Неприсъствен ден от 1996!

(официално това е бившия зулуски празник на Шака, преименуван на национален ден на Наследството)

Сигурен съм, че вече са подадени трицифрен брой предложения авиокомпанията да се казва Air Braai 😀

 

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Напомням, че успешни брандове на авикомпании в Южна Африка са

  • Kulula (значи лесна работа и е лесно за четене)
  • Mango (значи манго и е вкусно за ядене)
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.