Прескочи до съдържание

Разходка до България през зимата


neuromancer

Препоръчани мнения

А дали може да извадите кристалните топки и да предположите в България как ще бъде през ноември или януари?

Чудя се да навивам ли жената или не...

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

А дали може да извадите кристалните топки и да предположите в България как ще бъде през ноември или януари?

Чудя се да навивам ли жената или не...

Скучно, както всяка зима. По-добре излъжи най-близките си те да се мъчат да дойдат на топло при теб. 

П.П. Е, ако ще се учите да карате ски/ сноуборд и покрай липсата на англичани нещо се подобри в офертите за Банско, може да не е разбиващо тъпо. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

 

4 minutes ago, neuromancer said:

А дали може да извадите кристалните топки и да предположите в България как ще бъде през ноември или януари?

Чудя се да навивам ли жената или не...

За ограниченията не знам, но тепърва ще става зле според мен. Става студено, хората се събират предимно на закрито, случаите се увеличават.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , neuromancer каза:

А дали може да извадите кристалните топки и да предположите в България как ще бъде през ноември или януари?

Чудя се да навивам ли жената или не...

Нали знаеш, жените винаги си прави, така че каквото и да решиш винаги ще си виновен 😄 

Иначе данните за България от вчера са много обезпокоителни, но все пак все още няма ясна тенденция.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Lindt каза:

Скучно, както всяка зима. По-добре излъжи най-близките си те да се мъчат да дойдат на топло при теб. 

П.П. Е, ако ще се учите да карате ски/ сноуборд и покрай липсата на англичани нещо се подобри в офертите за Банско, може да не е разбиващо тъпо. 

Все пак за хора, които почти не са виждали сняг не е толкова скучно... Пускане с шейни на Витоша и правене на снежен човек се котират достатъчно добре...

Лошото е, че промоцията, която искам да ползвам е за полети до края на юни, а ваканцията тук е края на юли. И съм почти убеден, че тази учебна година (до края на януари) ще е онлайн, и може и оттам да се учи, ама за по-нататък не знам.

Малдивите за две седмици също е опция, ама ще трябва да продам апартамента...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Според мен, ако не планирате курорт, ще е ОК....

Ама де да знам...моите впечатления от 'първата вълна' са, че тук със закъснение се копираха мерките от други части на Европа в някаква степен...ако това може да е ориентир...

Връзка към коментар
15 minutes ago, neuromancer said:

А дали може да извадите кристалните топки и да предположите в България как ще бъде през ноември или януари?

Чудя се да навивам ли жената или не...

Има някои индиции, че според щаба ни предстои труден период. Посочвам интерпретираното по новините в последните дни, не съм си говорила с Кунчев🙂

- спрягат ноември като критичен месец, от чиито показатели зависело как ще влезем в декември и януари;

- ако се наложело, ще последват практиката в други страни да затварят заведенията след 22.00 часа;

- личните лекари да могат да дават направления за PCR тест. Т.е. повече тестове, повече бройки, респективно влизане в лоши сценарии и другите съпътстващи лошотии.

Разбирам те, че искаш глътка въздух извън дома и за това бих ти казала действай🙂, по-скоро ноември, отколкото декември. При теб обаче не е като да отскочиш за няколко дни до някоя европейска държава. Има го риска ще можеш ли да летиш наобратно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 30 минути , neuromancer каза:

Все пак за хора, които почти не са виждали сняг не е толкова скучно... Пускане с шейни на Витоша и правене на снежен човек се котират достатъчно добре...

Лошото е, че промоцията, която искам да ползвам е за полети до края на юни, а ваканцията тук е края на юли. И съм почти убеден, че тази учебна година (до края на януари) ще е онлайн, и може и оттам да се учи, ама за по-нататък не знам.

Малдивите за две седмици също е опция, ама ще трябва да продам апартамента...

Ами.. . ти спомена в друга тема за вариант с Танзания. Те ми изглеждат по-последователна държава като ковид политика. Или по-точно са същите безхаберници като нас. Малдивците сега се отвориха и могат да отлагат възможностите за престой на местни острови или пък да затегнат допълнително мерките си. 

Искаш ли да си пуснеш тема с твоите параметри и ние да се чудим и да даваме акъл..Че така е малко между другото и не ме разнообразява достатъчно да се занимавам с твоите чудения. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Lindt каза:

Искаш ли да си пуснеш тема с твоите параметри и ние да се чудим и да даваме акъл..

Верно по-добре нова тема, ама всъщност не ми се ходи другаде...

Та ако не е България ще е някъде в Бразилия в последния момент, а тук пък хич няма да се чувствам спокоен... А и четох в новините, че любимия ми природен парк е изгорял 35% и съвсем кофти ми стана

Ще измисля нещо

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

Верно по-добре нова тема, ама всъщност не ми се ходи другаде...

Та ако не е България ще е някъде в Бразилия в последния момент, а тук пък хич няма да се чувствам спокоен... А и четох в новините, че любимия ми природен парк е изгорял 35% и съвсем кофти ми стана

Ще измисля нещо

Нямате ли вариант за съседни държави? По принцип е хубаво да отидеш на чужда територия, защото не приемаш толкова лично подобни неща като това с парка и е по-ненатоварено с багаж това пътуване. Имам предвид, че е пак гадно, но не обвиняваш всички наоколо, че са го допуснали. 

Иначе поне тук си е супер за планиране в последния момент - апартаментите в Елзас за след седмица са с цена като в България...та можеш и ти да отидеш инцидентно някъде. Особено ако ви се разминават ваканциите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обстановката в България в момента е нестабилна по всички показатели. Аз също чух да говорят, че ноември се очаква да бъде критичен месец.

Това със снега е добра опция за теб, но си помисли дали през ноември ще има сняг на Витоша и ако да - колко ще е.

Добрата новина е, че Covid-19 свършва в края на годината. След това започва Covid-20.

Колко време имаш, за да вземеш решение?

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
В момента, Lindt каза:

Нямате ли вариант за съседни държави? По принцип е хубаво да отидеш на чужда територия, защото не приемаш толкова лично подобни неща като това с парка и е по-ненатоварено с багаж това пътуване. Имам предвид, че е пак гадно, но не обвиняваш всички наоколо, че са го допуснали. 

Иначе поне тук си е супер за планиране в последния момент - апартаментите в Елзас за след седмица са с цена като в България...та можеш и ти да отидеш инцидентно някъде. Особено ако ви се разминават ваканциите. 

Тц. Мексико, Египет, Танзания, Малдивите и разни карибски държави... На мен всъщност до България ми се идваше, но може и да не е сега.

То аз го мислех децата да учат по половин ден виртуално, че не са във ваканция, а иначе ще трябва да осигурявам условия... 

Това го мислех преди един месец и се отказах, май пак ще се откажа, че по-лесно. Отпуската на жена ми е през ноември, ако беше октомври досега да съм взел билетите, дори и само по горите да ходя, преди всяка есен си идвах, ама сега с децата по-трудно. А ноември наистина вече никак не е интересно. Ама с тоя вирус и тя е лекар и тая година въобще няма избор на отпуска.

Връзка към коментар

Съдейки по предните няколко години, шансът за сняг през ноември клони към нула, но знае ли човек. Пък и наистина има някаква тенденция към нарастване процента заразени. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На прибиране от Триград посетихме инцидентно майка на колега на Жижо. Жената каза, че в Борино (селцето в Родопите, където живее) е имало изненадващо развитие тази година. Деца, внучета, всички, които я дойдат за празник, я не орез другите години, са си там вече с месеци. И тя имаше шанс да си гледа момиченцата-внучки, както и сина. Е, майката е лаборант и не можеше май да е там постоянно, но децата не изглеждаха изтерзани от това. 

Та .. едва ли ще имаш друг шанс да ги доведеш за дълго тук. Чакай колкото можеш, а после стисни очи, плати билети  на някаква цена и ела.  Ще помагаме с каквото можем после, дали с планове, дали с търсене на прибиране. 

Но наистина не си струва за малко, направи го по-дълго.  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 21 минути , Lindt каза:

Нямате ли вариант за съседни държави?

В плана отдавна беше слънчево затъмнение през декември, ама няма начин да отворят границите дотогава за съжаление. Иначе идващи от Бразилия никъде наоколо не пускат... май Уругвай, с тест. Ама и Уругвай не ми е интересен и даже ме мързи да проверя дали наистина пускат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Lindt каза:

Та .. едва ли ще имаш друг шанс да ги доведеш за дълго тук. Чакай колкото можеш, а после стисни очи, плати билети  на някаква цена и ела.  Ще помагаме с каквото можем после, дали с планове, дали с търсене на прибиране. 

Но наистина не си струва за малко, направи го по-дълго.  

То аз баш за това го мисля и затова не ми се ходи другаде.

 

А цената е нищожна, има промоция за билети с мили на Бритиш, до 13.10 трябва да купя билетите. После мога да ги откажа до последно срещу $55  на човек (т.е. х4). Мислех за 3-4 седмици, като жена ми да седи само 2, правили сме го това вече, даже и декларациите си ги имам неизползвани от преди.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Началото на ноември, че и до средата му в последните години си е точно златна есен с  всички пъстроцветни листа. Картина е направо. Ако си забравил имаше една уникална снимка на @Mary от миналата есен някъде в балкана. Покажи я на семейството🙂. В Бразилия такива есенни цветове имате ли😉?

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

То аз баш за това го мисля и затова не ми се ходи другаде.

 

А цената е нищожна, има промоция за билети с мили на Бритиш, до 13.10 трябва да купя билетите. После мога да ги откажа до последно срещу $55  на човек (т.е. х4). Мислех за 3-4 седмици, като жена ми да седи само 2, правили сме го това вече, даже и декларациите си ги имам неизползвани от преди.

Ами какво да ти кажа, получава се при тези, които имам за пример. Ние не сме супер социални, но хората, с които се срещаме, са извлекли ползите от особеностите на годината.

Аз не вярвам да съжаляваш, ако успееш да дойдеш. Ако не стане по независещи причини, няма да е първата тъпотия през 2020. 

Иначе зависи къде ще е основната ви позиция. Назови я като надморска височина поне и ще мислим кой месец какво може да се прави. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

Началото на ноември, че и до средата му в последните години си е точно златна есен с  всички пъстроцветни листа. Картина е направо. Ако си забравил имаше една уникална снимка на @Mary от миналата есен някъде в балкана. Покажи я на семейството🙂. В Бразилия такива есенни цветове имате ли😉?

Знаем ги тия неща, ама по мои спомени е точно към 20-25 октомври за Родопите, Средна гора, Стара Планина, може вече да е станало по-късно де. Жена ми съм я водил 2-3 пъти допреди 10тина години. Ама сега отпуската е по-късно през ноември, трябва да питам кога точно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

Знаем ги тия неща, ама по мои спомени е точно към 20-25 октомври за Родопите, Средна гора, Стара Планина, може вече да е станало по-късно де. Жена ми съм я водил 2-3 пъти допреди 10тина години. Ама сега отпуската е по-късно през ноември, трябва да питам кога точно.

Значи според мен покрай Мальовица, и около Габрово в нашата любима хижа, ще има сняг в по-късен ноември. 

Иначе ние есента май я ловихме в средата на октомври около Добринище и в началото на ноември покрай Батак. 

Веднъж престоели тук, може да си потърсите малко сняг и другаде в Европа. 

Връзка към коментар

Днес потърсих есенните снимки на Мари от миналата година. Да, най-пъстроцветните в балкана са от 20 октомври. Спомените ми са се слели с други от 9 ноември, също прелестно есенни 🙂

 

28D539BA-12EC-45C4-8AF7-AC0F6A68F375.jpeg.9384626fe983d123a2dabd1fd72a07ab.jpeg

 

 

8E405966-E0CF-4DB4-B6F8-EDBC32869BA7.thumb.jpeg.d02ba732d44faee62d26f341ad8c6660.jpeg

0FD73740-AE38-4F2B-8587-662C851DE693.thumb.jpeg.ccd9d54646246a133c85b2acef4cd2b2.jpeg

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Когато опадат листата, а няма сняг, е доста тъжно в планината.

Но ако предпочитате СПА, може би ще бъде добре. Хотелите се понаучиха на дисциплина, дезинфекция и дистанция. 

Връзка към коментар
преди 38 минути , ДиянаВ каза:

Днес потърсих есенните снимки на Мари от миналата година. Да, най-пъстроцветните в балкана са от 20 октомври. Спомените ми са се слели с други от 9 ноември, също прелестно есенни 🙂

 

28D539BA-12EC-45C4-8AF7-AC0F6A68F375.jpeg.9384626fe983d123a2dabd1fd72a07ab.jpeg

 

 

8E405966-E0CF-4DB4-B6F8-EDBC32869BA7.thumb.jpeg.d02ba732d44faee62d26f341ad8c6660.jpeg

0FD73740-AE38-4F2B-8587-662C851DE693.thumb.jpeg.ccd9d54646246a133c85b2acef4cd2b2.jpeg

Първата снимка, и останалите разбира се, е уникална! Като че ли не я видях в предложенията за календара. Щях да гласувам няколко пъти за нея. 

@Mary, би ли написала долу-горе координатите от където е направена тази снимка. Благодаря предварително. ще направя всичко възможно да видя този български простор с очите се на 20 октомври сл. г. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.