Прескочи до съдържание

Разходка до България през зимата


neuromancer

Препоръчани мнения

преди 30 минути , bad kid каза:

Аз толкова зелен октомври не помня отдавна ... Направо е майско в парковете, само дето не цъфтят джанките, та не знам кога може да има сняг.

И аз не съм била на плаж на 07 октомври в България досега. А предните няколко дни - плаж с къпане в морето.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, rdd каза:

Първата снимка, и останалите разбира се, е уникална! Като че ли не я видях в предложенията за календара. Щях да гласувам няколко пъти за нея. 

@Mary, би ли написала долу-горе координатите от където е направена тази снимка. Благодаря предварително. ще направя всичко възможно да видя този български простор с очите се на 20 октомври сл. г. 

 

О, много мило. Ами ... няма я тази снимка в предложенията за календара. Често казано дори не се сетих за снимките от там.

Направена е от Бекови скали

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Mary каза:

О, много мило. Ами ... няма я тази снимка в предложенията за календара. Често казано дори не се сетих за снимките от там.

Направена е от Бекови скали

Наистина е много красива снимка, Мари. За догодина да се сетиш за тази или някоя друга пищна есенна картинка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

Наистина е много красива снимка, Мари. За догодина да се сетиш за тази или някоя друга пищна есенна картинка.

Благодаря! Надявам се да направя нови снимки до другата година. :laugh:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Mary каза:

Благодаря! Надявам се да направя нови снимки до другата година. :laugh:

Благодаря! Ако в правилата за следващия календар, останат същите, т.е. " и от минали години", непременно я предложете, моля.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих предложила януари. Януари има снежни виелици, снегорини и за деца е много интересно. Е, виелиците са няколко дни, но после има натрупал сняг, всичко е бяло. Даже от сега си мисля за януари, как ще ходиме на ски и шейни. На Витоша и в Боровец има определно място за спусакне с шейни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега ако ще избиваме на носталгия...

27330046.JPG01870026-1.JPGF1130011.JPG01870028.JPGIMG_0048_.jpgF1130022.JPGIMG_0065.jpgIMG_0044.jpgIMG_0051.JPG

В смисъл знам за какво става въпрос, ама тия снимки са отпреди 10 години де. Сега обаче не мога да стигна през октомври

  • Харесвам 10
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Доста от горните снимани места участват в тазгодишния календар, но с лятна премяна. Също и Бекови скали. Кой участвал, участвал 🙂

Аз май без да искам дадох грешен наклон на темата. Въпросът не е кой сезон и по кое време е подходящо за посещение на България, а кога - ноември или януари ковид ограниченията, мерките, ситуацията ще е по-добра за пътуване от Бразилия до България и обратно.

Също се искаше предсказание да се направи между ноември и януари. Аз залагам на ноември, но не, защото тогава ще е много добре ситуацията, а по-скоро мисля, че януари ще е по-зле. Освен това, ако дойдеш ноември, до януари все ще можеш да се прибереш обратно🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Моята прогноза, че ноември тук ще е по-добре от януари, може да се окаже грешна. @neuromancer, тази вечер по новините съобщиха, че пикът се очаква през ноември. Всъщност, ако е вярно това, че вървим един месец след по-западните държави, се пада точно ноември. За прогнозата си изхождах от това, че януари е по-силна грипната вълна и все си мислех, че ще гледат да задържат истерията до тогава, за да използват раздвижването на търговията, пътуванията покрай Коледа. Абе, ако ставах да предсказания, щях да съм тото милионер🙂

Ти взе ли билети?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , ДиянаВ каза:

Абе, ако ставах да предсказания, щях да съм тото милионер🙂

Ти взе ли билети?

То е ясно, че не сме ясновидци 🙂

Не взех, някой друг път, ще видим, ако лятото не изникне нещо по-важно...

Ще седим тук в Бразилия, сега се чудя море или планина, те и китовете ще са си тръгнали ноември, та ще е само море без атракции

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами да използвам темата🙂, но в есенен нюанс. Имам рожден ден на 8 ноември, пада се неделя. Мислех си за уикенд с една нощувка в Жеравна/Медвен или Търново за един ден. Ама на 11-ти пак съм до Търново по работа. 

Моля за предложения до 2.00-2.30 часа път от Русе, без да преминаваме оттатък Стара планина🙂

Връзка към коментар

В Боженци съм празнувала рожден ден малко преди или след 2000 г. Такъв сняг имаше ... тихо и на парцали. Приказка беше 🙂 Нямам нищо против за повторение, даже тая година така я карам, по оставилите хубав спомен места.

В Трявна на две обучения съм била по топло време. Китно градче, но в моите спомени е свързано с весела част - купон😆

Дряново само до манастира съм ходила и то преди доста години. Там видях що е то манастирски черен Мерцедес😁. 8 ноември е Архангеловден, а Архангел Михаил е покровител на манастира. Ще видя сега какво предлага.

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар

За Дряново - манастира и пещерата Бачо Киро, друго не знам да има. Етъра и Соколския манастир, ако другите неща си ги виждала. Спането в Боженци, ама нямам идея след 11-12 години какво е станало...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да хвърлиш едно око и към Елена и селцата в Балкана наоколо. По-встрани от масовия туризъм, не че имам нещо против Трявна или Боженци; много са ми любими даже, но на всички тези места съм бил преди повече от десет години и ми се приходи сега пак... А между Трявна и Боженци има много приятен пешеходен преход за два часа през гората. Даже става за кръгов маршрут. От Трявна се минава през една две-други махали, а връщането си е само през горички и поляни. Като се влезе така в Боженци, откъм старите изоставени къщи, а не с кола в центъра, е направо магично.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Ами да използвам темата🙂, но в есенен нюанс. Имам рожден ден на 8 ноември, пада се неделя. Мислех си за уикенд с една нощувка в Жеравна/Медвен или Търново за един ден. Ама на 11-ти пак съм до Търново по работа. 

Моля за предложения до 2.00-2.30 часа път от Русе, без да преминаваме оттатък Стара планина🙂

2.00-2.30 часа път🤔,но как🙄?Пеша🚶‍♀️,с колело🚴‍♂️,с кола🚗 или със самолет✈️-уточни,моля,за да помагаме!

  • Смея се 2
Връзка към коментар
6 hours ago, crazyhorse said:

2.00-2.30 часа път🤔,но как🙄?Пеша🚶‍♀️,с колело🚴‍♂️,с кола🚗 или със самолет✈️-уточни,моля,за да помагаме!

С кола🙂 Не че имам нещо против със самолет, но летището в с. Щръклево не работи🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

А ако отхвърлим посоката запад заради ужасния път Русе - София и се насочим на изток към Шумен, как Ви се струват Плиска, Мадара и Велики Преслав. Гледам след това е язовир Тича. Има ли някое местенце с добро настаняване и вкусна храна в района. На Плиска сме ходили пътьом към Албена, но преди години и детето няма спомен. Беше в един горещ ден и помня, че имаше доста гущери, че и змия видяхме на припек и за това бързо се изнесохме😀 На Мадарския конник честно казано май не съм ходила или поне нямам спомен от ученическите години. Гледам, че и около Мадара има разни хотелчета. Във Велики Преслав също не съм ходила. 

Връзка към коментар

@ДиянаВ а компания ли сте, защото може и отсядане и в самия Шумен, ако искате-има хубави хотели и заведения. Иначе посещението на Плиска, Преслав и Мадара са задължителни, ако не сте ходили.

В Плиска един арменец прави чудеса: направи много хубав комплекс "Дворът на кирилицата" -восъчни фигури, барелефи на известни личности и т.н. Там може и да се отсяда, но нямам лични впечатления

Това е Дворът на Кирилицата

Не откривам линк на Странноприемницата, но са едно до друго и са на един собственик

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, dikrasteva said:

@ДиянаВ а компания ли сте

Компанията е малка семейна тричленна 🙂 Дори, ако решим, че ще е по-планински маршрута /Котел, Елена, Боженци .../, детето може и да не дойде. Става й лошо при първите завои и издържа само пътя до Търново или Варна.

Връзка към коментар

Значи Шумен ви е супер за отправна точка до горните 3 места, които са много полезни за деца.

Ако ходите до Велики Преслав, препоръчвам ресторанти Панорама и Омуртагов мост. Второто между другото е и хотел, за който имам добри отзиви, но е малко в нищото

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямам нищо против да е в нищото. За една нощувка няма какво толкова да се отегчиш. Стига да е чисто място в красива местност с вкусна храна. Не бих искала спането да ни е в града Шумен. Аз съм от Русе и ми е малко смешно да спа в Шумен 😛

Благодаря @dikrasteva! Ще проверя споменатите от теб места 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

@ДиянаВ, това лято попътно за морето минахме през Преслав, Плиска и Мадарския конник. Даже лятото беше пусто, а сега ми се вижда съвсем депресарско по тези места да се нощува. Обаче е добре да се видят, за мен лично имаше нови неща /пещерите/на Мадарския конник, а Плиска се е снабдила с уникален музей - много добре направен. Виж, Преслав позападнало ми се видя, но този път видяхме златното съкровище. Има какво да се види дори да е лошо времето, въпросът е къде да е нощувката. А този район ви е направо по пантофи, за без нощувка 😀

Луковит? Дипломат плаза хич не е лош, кухнята тоже, а там са Проходна, Гложенски манастир, екопътеката Златна Панега, Съева дупка.....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
11 minutes ago, jul said:

@ДиянаВ, това лято попътно за морето минахме през Преслав, Плиска и Мадарския конник. Даже лятото беше пусто, а сега ми се вижда съвсем депресарско по тези места да се нощува. Обаче е добре да се видят, за мен лично имаше нови неща /пещерите/на Мадарския конник, а Плиска се е снабдила с уникален музей - много добре направен. Виж, Преслав позападнало ми се видя, но този път видяхме златното съкровище. Има какво да се види дори да е лошо времето, въпросът е къде да е нощувката. А този район ви е направо по пантофи, за без нощувка 😀

Луковит? Дипломат плаза хич не е лош, кухнята тоже, а там са Проходна, Гложенски манастир, екопътеката Златна Панега, Съева дупка.....

Благодаря🙂

Аз запазих една нощувка в с. Осмар между Шумен и Велики Преслав. Чуденката ми къде да е мястото, си я реших като следвах пътя на виното. Миналата година го поляхме с ризлинг в Колмар, та за тая мисълта ме наведе към Осмарския пелин 😁. Хем и билки има против гърлобол 😉.

Сега денят е къс и дори и да е място да отидем по домашни чехли, пак ме устройва малко смяна на обстановката и бягство от ежедневието. Ама пак не се знае до събота какво ще стане - я къщата за гости да затвори, я да ни карантинират, я да спрат несъществените пътувания между областите. За сега поне прогнозата е студено, но без дъжд 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.