Прескочи до съдържание

Магеланци на кино угощение


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Здрасти на всички! Тази година малко трудно се получават прожекциите в кината, затова и ние разредихме нашите инициативи, но на 17 октомври в Дома на киното от 18.30 часа, ще направим премиерата на филма "Изкуство на скара", който си е едно кулинарно пътешествие по света. От Австралия и Нова Зеландия, през Филипините, Япония и Монголия, Армения и Сирия, та чак до Щатите, Мексико и Уругвай, авторите проследяват традиционните начини за приготвяне на печено месо и зеленчуци, като своевременно ни запознават с бита и традициите на местните.

 

Нека тези, които желаят да дойдат на кино ни изпратят съобщение или мейл на pozorcompany@yahoo.com, за да запазим "магелански билет" от 7 лв., редовните билети са по 9 лв. Информация за филма по-долу:

 

MV5BYTIwMDJmZjYtMDM3ZC00NGQxLWEwZWYtNWZmODU1YzAyOThhXkEyXkFqcGdeQXVyMjQ3NzUxOTM@._V1_.jpg.c75d0dab8576b213991c4429842e5544.jpg

 

Изкуство на скара
Barbecue
САЩ (2017) 102 мин.
Режисьор: Матю Салех

 

В Япония вярват, че тайната на вкуса му е в дървените въглища и сакето. В Нова Зеландия, за да го приготвят, копаят дупка в земята. В Монголия го пълнят с камъни в търбуха на козата. Във Филипините, докато го пекат, пият само вода и се хранят от миризмата. Навсякъде го приготвят с ръце, но оставят сърцето и душата си в него. Дори рецептата да е една, всяка ръка си има свой вкус, затова и резултатът е различен. Наричат го асадо, барбекю, шаварма, барбакоа и с още куп различни имена, но всичко се върти около огъня, защото огънят събира и сближава хората: oт скъпия японски ресторант до сирийската граница, от арменската ливада до австралийската кръчма. Това не е просто приготвена храна, а ритуал и традиция. Една ежедневна задача, която човекът е превърнал в изкуство на скара.

 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Monika_Koko каза:

С огромно удоволствие ще дойда на кино. Тък, като ще водя приятели, моля да ми запазите общо 4 броя - редовни билети. 

Благодаря ви, много!

Много благодарим! Като първа повела "хорото", запазвам ти 4 магелански билета по 7 лева. 🙂

преди 16 минути , Граф Вронски каза:

И аз ще дойда с удоволствие. Моля, да ми запазите един билет на редовна цена. 🙂

Марто, запазвам ти един магелански.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

ООО, чудни новини! При вас, винаги има изненади. Лятото киното беше с чаша вино, или домашно печен сладкиш 🙂. Изобщо удоволствие за всички сетива 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, MayaS каза:

Звучи страхотно, За мен и Иво два билета, моля и предварително благодаря.

Благодаря, Мая! Запазвам 2 билета за вас.

преди 6 часа, Monika_Koko каза:

ООО, чудни новини! При вас, винаги има изненади. Лятото киното беше с чаша вино, или домашно печен сладкиш 🙂. Изобщо удоволствие за всички сетива 🙂

Щото си обичаме зрителите. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чакам с нетърпение събота 🙂 Трябва да се възползваме от възможностите сега, защото като нищо след някой друг ден да ни затворят ииииии ще крстосваме само стаите в къщи . 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, Monika_Koko said:

защото като нищо след някой друг ден да ни затворят ииииии ще крстосваме само стаите в къщи . 

Въй сакън, недей дърпа дявола за опашката.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така ми се идва, а така не бива ...

Гледам компанията, която се е събрала е толкова приятна :girl_in_love:. Получава се очаквано добра комбинация - хубав филм, вкусна храна и свежарска компания . 

Изпълнена съм със завист към всички, които ще бъдат там. @Здравко Ангел чудесно сте го замислили.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, patilana каза:

Така ми се идва, а така не бива ...

Гледам компанията, която се е събрала е толкова приятна :girl_in_love:. Получава се очаквано добра комбинация - хубав филм, вкусна храна и свежарска компания . 

Изпълнена съм със завист към всички, които ще бъдат там. @Здравко Ангел чудесно сте го замислили.

Замислили сме го като едно чудно прекарване на вечерта! :)

Ще видим как ще се получи.

Връзка към коментар

Аз да се извиня за нашата липса с Иво, ама бях дежурна и ми се обадиха, че има проблем, та трябваше да поработя. Много, много ме е яд, че не можахме да дойдем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, MayaS каза:

Аз да се извиня за нашата липса с Иво, ама бях дежурна и ми се обадиха, че има проблем, та трябваше да поработя. Много, много ме е яд, че не можахме да дойдем.

Няма проблем, забелязахме отсъствието. :)

Оказа се, че има много желаещи, които искат да видят филма, та затова уговорихме една извънредна прожекция на 24.10 (събота) от 18.00 часа в Културен център G8, ако сте свободни заповядайте там. Ама ребърца тоз път няма да има. ;)

 

Връзка към коментар
46 minutes ago, Здравко Ангел said:

Няма проблем, забелязахме отсъствието. 🙂

Оказа се, че има много желаещи, които искат да видят филма, та затова уговорихме една извънредна прожекция на 24.10 (събота) от 18.00 часа в Културен център G8, ако сте свободни заповядайте там. Ама ребърца тоз път няма да има. 😉

 

До сряда ще разбера дали ще съм в София и ще резервирам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз писах във ФБ за филма, но да кажа и тук: С този филм обиколихме света за 2 часа. Видяхме различни националности как приготвят барбекю и как добрата храна ги прави щастливи. Е, имаше и доста шокиращи за мен моменти с някой традиции, но определено беше много интересно. След фима всички бяхме зверски гладни....... и когато се отвори вратата на салона ни обгърна чудна миризма на барбекю. Усмихнатите "Barbecue brothers" ни посрещнаха с чудни, сочни ребърца, приготвяни 25 часа!!! Това си е направо изкуство! Благодаря много за прекрасната вечер и за споделените емоции! За тези, които не дойдоха... ще кажа ...изпуснахте много 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Monika_Koko каза:

Аз писах във ФБ за филма, но да кажа и тук: С този филм обиколихме света за 2 часа. Видяхме различни националности как приготвят барбекю и как добрата храна ги прави щастливи. Е, имаше и доста шокиращи за мен моменти с някой традиции, но определено беше много интересно. След фима всички бяхме зверски гладни....... и когато се отвори вратата на салона ни обгърна чудна миризма на барбекю. Усмихнатите "Barbecue brothers" ни посрещнаха с чудни, сочни ребърца, приготвяни 25 часа!!! Това си е направо изкуство! Благодаря много за прекрасната вечер и за споделените емоции! За тези, които не дойдоха... ще кажа ...изпуснахте много 🙂

 

Много благодарим, че бяхте част от прожекцията!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.