Прескочи до съдържание

Занзибар по време на ,,чума ,, -възможно ли е ?


Happy Roger

Препоръчани мнения

Здравейте ,обмислям пътуване за 2 седмици до Занзибар.Видях ,че нивото е ниско до никакво на заразаени (ако може да се вярва) .Някой проучвал ли е възможноста на скоро,защото от това ,което научих е именно ,че е отпаднала задължителната карантина 14 дневна,дори и да отидеш болен в Занзибар ,отпада и нуждата от тест на пристигане в адванс .Та единственото ,което ме притеснява е трансфера ми със смяна в Амстердам летището ...дали ще ме  допуснат то конекшъна ми до 3 та страна (дома) на връщане.

Благодаря предварително!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 53 минути , Happy Roger каза:

Здравейте ,обмислям пътуване за 2 седмици до Занзибар.Видях ,че нивото е ниско до никакво на заразаени (ако може да се вярва) .Някой проучвал ли е възможноста на скоро,защото от това ,което научих е именно ,че е отпаднала задължителната карантина 14 дневна,дори и да отидеш болен в Занзибар ,отпада и нуждата от тест на пристигане в адванс .Та единственото ,което ме притеснява е трансфера ми със смяна в Амстердам летището ...дали ще ме  допуснат то конекшъна ми до 3 та страна (дома) на връщане.

Благодаря предварително!

  Няма тест и карантина в момента . За кратко имаше изискване за тест  , но го отмениха . Все пак лично аз бих инвестирал още 100 лв и бих си го направил преди тръгване . Ситуацията  по света е много динамична . Както и застраховка задължително . 

 Защо ще си причиняваш смяна на летището . Да с нискотарифните и после с влак излиза по евтино , но за няколко евра  може да си прецакаш цялото пътуване .  С КЛМ летиш директно от София  транзит през Амстердам . Цените според датите са около 500 евра.  Мисля че летят  през ден и до Кения и до Танзания . Пускаш багажа и си го взимаш в крайната точка  . Гадно е че обикновенно имат доста престой в Найроби  . 

Ако е за пестене може да отидеш до Дар и от там до Занзибар . Или пък  отворен полет .

Отиване до Килиманжаро . Сафари в северните паркове и вътрешен полет до Занзибар . После  връщане през Дар . Трябва да се разиграят . 

 

Въобще в настоящата несигурна ситуация е хубаво да пътуваш на един билет поне от една държава до друга пък там си прави каквото решиш .

 

Връщането е малкия проблем  . Ако в БГ ти измислят карантина си правиш един тест и си на свобода . 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да ,не смятам да правя никакви смени с различни полети ,именно КЛМ смятам да използвам и кенииските авиолинии ,с които работи -един билет е .Притеснението ми идва  ,дали на самото летище в Амстердам ,при все ,че идвам от 3та страна извън ЕУ ,няма да ме спрат за полета ми до дома .За дома не е проблем ,има фри тест на летището и ще се самоизолирам в къщи ,докато пристигнат резултатите живот и здраве .Мерси за отговора !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 10/12/2020 at 11:34 AM, Happy Roger said:

.Видях ,че нивото е ниско до никакво на заразаени (ако може да се вярва) .

В Танзания спряха да тестват и да обявяват някаква статистика още през месец май. Държавата (т.е. президентът) е в режим на отричане на вирус и болест. Така че си правете сметката ако ви се лепне някой вирус там, какво следва...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мои близки приятели тестваха маршрута още в края на август- началото на септември. Направиха маршрут през Дар ес салам. Първо сафари в южните паркове, после в Занзибар. Не им трябваше тест. Много доволни бяха, без каквито и да е проблеми.

А за ковида- как да вярва президента им като точно там лаборатория, с финансиране от ООН, извади  култовия  резултат - обяви за положителен теста , взет от папая. Дето се казва - пресолиха супата и населението не приема вируса на сериозно след това.

  • Харесвам 8
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Мои близки приятели тестваха маршрута още в края на август- началото на септември. Направиха маршрут през Дар ес салам. Първо сафари в южните паркове, после в Занзибар. Не им трябваше тест. Много доволни бяха, без каквито и да е проблеми.

А за ковида- как да вярва президента им като точно там лаборатория, с финансиране от ООН, извади  култовия  резултат - обяви за положителен теста , взет от папая. Дето се казва - пресолиха супата и населението не приема вируса на сериозно след това.

Пробата от коза също даде положителен резултат, добре поне, че машинното масло излезе отрицателно, защото и такова пуснаха за тестване... 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
преди 42 минути , мари русанова каза:

Здравейте, двупосочния ли е 500евро?С коя авиокомпания? 

 

На 12.10.2020 г. в 11:52, ivooo каза:

 С КЛМ летиш директно от София  транзит през Амстердам . Цените според датите са около 500 евра.  Мисля че летят  през ден и до Кения и до Танзания . Пускаш багажа и си го взимаш в крайната точка  . Гадно е че обикновенно имат доста престой в Найроби  . 

Ако е за пестене може да отидеш до Дар и от там до Занзибар . 

@ivooo е казал - KLM, и сега е валидно, макар че от октомври до декември полетите нямат нищо общо. 

 

Потърсете също така и комбинации през някоя от платформите - например Skyscanner, задайте и Zanzibar, и Dar Es Salaam.

 

В зависимост от датите има и с Qatar Airways, но не всеки ден. 

 

Turkish имаха много удобни полети от София, но за съжаление ги канселираха...

 

Доколкото знам, има и чартъри, но не съм сигурна дали се продават без пакетна екскурзия. 

 

В случая не само цената е най-съществената , а дали няма да поставят в последния момент някое условие - например, в момента Нидерландия изисква PRC тест за влизане в държавата.  Обикновено за транзит не се изисква нищо, но ето - Turkish поставят това условие за всеки един от полетите им, без значение дали транзитираш...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.