Прескочи до съдържание

80 км из Централен Балкан с Боби (Железото)


Tonyco

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

след миналогодишното Ком-Емине, Боби (Железото) поиска да го водя по част от маршрута тази година. Обещаното си е обещано. Избрах най-красивата част от Централен Балкан, от Беклемето до Шипка. Маршрута е около 83 км с 3967 м положителна денивелация. Познавайки трасето реших, че можем с него да го вземем за 4 дни, без особено бързане с нормално темпо и разглеждайки и снимайки. Минаваме през любимият ми връх Голям Купен. Този ден предвидих по-малко километри, тъй като пътеката е технична, с доста денивелация и скално катерене + слизане. Има няколко участъка с въже, по което се катериш и слизаш. Дните ги разделихме така:

 

Ден 1 - Беклемето - х. Добрила 18.9 км 756 м D+ 7 ч. 51 мин

 

Ден 2 - х. Добрила - з. Ботев 14.6 км 1202 м D+ 9 ч. 15 мин

 

Ден 3 - з. Ботев - х. Мазалат 24.9 км 1284 м D+ 12 ч. 02 мин

 

Ден 4 - х. Мазалат - в. Шипка 25.3 км 725 м D+ 10 ч. 02 мин

 

Като седмица по-рано бях резервирал хижите. Единствено ми искаха предплата на х. Добрила. Пече ни слънце, валя ни дъжд, наслаждавахме се на невероятна дъга в района на в. Ботев, запознахме се с нови хубави хора, слушахме песни от хижаря на заслон Ботев и много много емоции и гледки. Повече можете да видите в фотогалерията със снимките: http://www.tonyco.net/pictures/Central_Balkan_hike_23_08_2020/

 

А какво се случи точно във следващото филмче, приятно гледане: 🙂 

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.