Прескочи до съдържание

Самоорганизирано в Анталия - моля за помощ


Balkanka

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Какви съвети бихте ми дали за самоорганидирано пътуване до Анталия. 

 

Конкретно най-вече относно възможността за пътуване в момента и подводните камъни.

 

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Balkanka каза:

Здравейте,

 

Какви съвети бихте ми дали за самоорганидирано пътуване до Анталия. 

 

Конкретно най-вече относно възможността за пътуване в момента и подводните камъни.

 

Благодаря!

А с какво ще пътуваш - с кола, с автобус, със самолет?И къде точно - в града Анталия или в областта?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В самия град има много интересни неща - кула и крепост,  Адриановата порта, има два водопада наоколо, единият, даже се вижда, ако кацате през деня / това е единият от Дюденските водопади, на плажа Лара- пада от високо в морето/, една пещера , забележителен аутлет със стотина магазина. В центъра е старият град Калейчи, има много красиво старо пристанище , археологичски мзей. На мен градът Анталия много ми харесва - пък кафененца, пък кръчмичкиииии:)))

Такситата са евтини, има си и автобуси. Не че съм се возила, но съм  виждала.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Balkanka каза:

Какви съвети бихте ми дали за самоорганидирано пътуване до Анталия. 

Имаме човек, който ще разкаже - @Roje - той има голям опит, включително и от тази година.

Ще отговори конкретно и подробно, сигурна съм.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 часа, Balkanka каза:

Здравейте,

 

Какви съвети бихте ми дали за самоорганидирано пътуване до Анталия. 

 

Конкретно най-вече относно възможността за пътуване в момента и подводните камъни.

 

Благодаря!

Ако искате да Ви бъдем полезни със съвети, моля да  конкретизирате въпроси. @AlexandraKo вече е написала основните забележителности на град Анталия. @Mary е създала няколко изключително пълни с информация теми за Турция, предполагам, че сте ги прочели.

Няма подводни камъни в момента за пътуване в Анталия освен собствения ни страх, че нещо може да ни се случи.

Предполагам, че сте си резервирали и хотел.

Турция е една от най-спокойните и лесни за пътуване дестинации, така че можете да бъдете спокойни. А далече на юг дори и много рядко чуват за коронавирус. В последните два месеца летище Анталия е най-натовареното летище в света. Дневно на него кацат над 150 чартъра, а като сложим и автобусите и самостоятелните пътувания всеки ден по 50 000 туристи пристигат от цял свят. 
Така че ако сега отивате можем само да Ви завиждаме и да Ви пожелаем хубаво и топло време 🙂 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да, благодаря много! @Roje Запозната съм с града - ходила съм доста пъти. Всичко историческо важно съм видяла. Интересува ме само и единствено как в момента българин от България може да пътувасъс самолет до Анталия и там да нощува в частен апартамент/не в хотел. Кодът е вече задължителен за непритежаващи турски паспорт, разбирам от темата. Но става само с турска СИМ карта. Т.е. кой ще ми го извади в този случай? 

Друго съществено, но явно ще питам посолството, относно карантина на влизане и излицане и PCR-тестове.

 

Връзка към коментар

@Balkanka, и в момента, както и винаги досега няма разлика дали ще нощуваш в хотел или в частен апартамент в Турция. Със самолет си пътуваш също както винаги досега. С тюркиш можеш от София до Анталия с прикачване в Истанбул. Можеш и да отидеш до Истанбул, и от там да летиш до Анталия или до Алания, в зависимост от това къде ще се настаниш. Не е необходимо да питаш посолството. Няма към днешна дата нито карантина, нито ПСР- тест за влизане  и излизане в Турция от България.

И в момента летят последните летни чартъри на ТА от България, и в момента вървят десетки автобусни екскурзии до Одрин, Истанбул и Средиземноморието. Така че можеш съвсем спокойно да отидеш в Турция. Единственото ти притеснение трябва да е само това, че след Турция ще трябва да се върнеш в България!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Roje каза:

@Balkanka, и в момента, както и винаги досега няма разлика дали ще нощуваш в хотел или в частен апартамент в Турция. Със самолет си пътуваш също както винаги досега. С тюркиш можеш от София до Анталия с прикачване в Истанбул. Можеш и да отидеш до Истанбул, и от там да летиш до Анталия или до Алания, в зависимост от това къде ще се настаниш. Не е необходимо да питаш посолството. Няма към днешна дата нито карантина, нито ПСР- тест за влизане  и излизане в Турция от България.

И в момента летят последните летни чартъри на ТА от България, и в момента вървят десетки автобусни екскурзии до Одрин, Истанбул и Средиземноморието. Така че можеш съвсем спокойно да отидеш в Турция. Единственото ти притеснение трябва да е само това, че след Турция ще трябва да се върнеш в България!

Много Ви благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте. Не съм сигурна дали въпроса ми е за тази тема, но все пак ще питам 😄 Имам отганизирана почивка в Анталия, обаче никак не ми се пътува с автобус и обмислям вариант за пътуване с кола. Част от идеята ми е да минем и през Истанбул. Какви съвети и препоръки бихте ми дали? Разход на гориво? Такси ? Паркиране? И въобще струва ли си с кола?

 

Връзка към коментар
В момента, desita89 каза:

Здравейте. Не съм сигурна дали въпроса ми е за тази тема, но все пак ще питам 😄 Имам отганизирана почивка в Анталия, обаче никак не ми се пътува с автобус и обмислям вариант за пътуване с кола. Част от идеята ми е да минем и през Истанбул. Какви съвети и препоръки бихте ми дали? Разход на гориво? Такси ? Паркиране? И въобще струва ли си с кола?

 

В момента има доста евтини директни полети до Анталия. Не знам колко човека сте в колата, но не знам дали няма да ви е същата цена с полет, а отнеме не 2 дни, а само 2 часа пътуването. Двупосочен билет в момента е 144 евро в август.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, desita89 каза:

Здравейте. Не съм сигурна дали въпроса ми е за тази тема, но все пак ще питам 😄 Имам отганизирана почивка в Анталия, обаче никак не ми се пътува с автобус и обмислям вариант за пътуване с кола. Част от идеята ми е да минем и през Истанбул. Какви съвети и препоръки бихте ми дали? Разход на гориво? Такси ? Паркиране? И въобще струва ли си с кола?

Виж разстоянието в Гугъл, сложи още 20% отгоре, колко ти харчи колата и така... Таксите за магистрала също ги имаше в интернет, не са прекалено големи. Иначе съм ходил с кола от София до Кападокия, не е никакъв проблем, само че е доста време и си трябва междинна нощувка някъде. Разходите не са кой знае какви. Пътищата са отлични.

Ако има директен полет от София, не бих се замислял, само че предполагам е веднъж седмично и може да не съвпада с вашите дати.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Виж разстоянието в Гугъл, сложи още 20% отгоре, колко ти харчи колата и така... Таксите за магистрала също ги имаше в интернет, не са прекалено големи. Иначе съм ходил с кола от София до Кападокия, не е никакъв проблем, само че е доста време и си трябва междинна нощувка някъде. Разходите не са кой знае какви. Ако има директен полет от София, не бих се замислял, само че предполагам е веднъж седмично и може да не съвпада с вашите дати.

Ако се спрем на варианта с кола, със сигурност ще има междинна нощувка. От много време искам да посетя Истанбул и мисля, че би било много подходящ момент. Има директни полети, но ми се струват малко високи цените, та затова още се чудя. 

Връзка към коментар

Ако организацията ви е с вече резервирано настаняване, сметнете си дали си струва. Автобусните екскурзии юркат здраво автобуса с групата и сте навреме. С кола трябва дисциплина, минаваме от тук, стоим толкова и т.н. Иначе рискувате да се захласнете и примерно от 7 нощувки по програмата реално в Анталия да сте 4-5 макс. 

Истанбул: да! Но прегледайте шофирането в Истанбул + времето за движение в и около Истанбул. Малко е като тук, но в по-голям мащаб:) Ще ви заминат няколко часа само в трафик и ако не сте го планирали точно така, да ви скапе плановете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва да тръгнат минимум един ден по-рано, ако ще се прави нощувка в Истанбул.

Ако не сте били в Истанбул, една или две нощувки попътно са изключително малко време за разглеждане и трябва доста дисциплина, иначе там ще си останете 😄 Ако имате време може да си удължите ваканцията с няколко дни.

Трябва да си купите таг за плащане на магистралите, потърсете темата, HGS се казва.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@desita89, ако можете, направете и по повече от една междинна нощувка (знам, че не е лесно да отделиш толкова време, но, ако можете, ще си струва). Моят съвет е да не е Истанбул. В Истанбул или си набелязвате само едно-две неща попътно, или го минете транзит (за препоръчване нощем). Пък се надявам да си отидем отделно до Истанбул, както сме го говорили вече от няколко години.

И, следващия път като се видим, ни сръчкай да си довършим по-скоро темата за великденската Турция, че нещо забуксува 😉

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, master_of_germs каза:

@desita89, ако можете, направете и по повече от една междинна нощувка (знам, че не е лесно да отделиш толкова време, но, ако можете, ще си струва). Моят съвет е да не е Истанбул. В Истанбул или си набелязвате само едно-две неща попътно, или го минете транзит (за препоръчване нощем). Пък се надявам да си отидем отделно до Истанбул, както сме го говорили вече от няколко години.

И, следващия път като се видим, ни сръчкай да си довършим по-скоро темата за великденската Турция, че нещо забуксува 😉

 

Като цяло идеята е да са няколко нощувки в Истанбул и после Анталия. Още се надявам да пуснат влаковете и да отпадне варианта с кола, че никак не ми се пътува пък с автобус.

Колкото за идеята за Великденската Турция, дадено ще обсъдим 😀

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Аз ходих в края на юли за една седмица. Резервирах през турския otelz.com, като цената беше доста по-добра от тази в букинг и от тази на нашите агенции. 

За всеки случай се обадих и на хотела да потвърди, защото не се изискваше никаква предплата или авторизация. 

Нямаше никакви проблеми.

За трансфера от Анталия до Алания-около 90км., ползвахме https://www.724transfer.com/Home

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 15.08.2021 г. в 14:46, desislavna каза:

Аз ходих в края на юли за една седмица. Резервирах през турския otelz.com, като цената беше доста по-добра от тази в букинг и от тази на нашите агенции. 

За всеки случай се обадих и на хотела да потвърди, защото не се изискваше никаква предплата или авторизация. 

Нямаше никакви проблеми.

За трансфера от Анталия до Алания-около 90км., ползвахме https://www.724transfer.com/Home

а до Анталия как стигна? 🙂 почвам да се чудя дали нещо да не се самоорганизираме и ние за там за последните десетина дни на септември, ама ей така в последния момент, ако намеря хотел, който да ми се връзва на бюджета и на някакви относителни представи за почивка там (не сме били досега), тия дни проверих чартърите и ми дават цена 232 евро на човек, което не ми е опция; същевременно от Сабиха има много полети дневно и най-евтините излизат по 80 лева на човек друпосочно дори и за след два дни, после е ясно - трансфер до някой от курортите между 20 и 45 евро ги гледам според зависи за коя част на Анталия е

 

на Сабиха гледам, че има паркинг по 15 TRL дневно, което е все едно безплатно

 

дотук неизвестното ми е ходенето с кола до Истанбул, къде и как се купуват тези стикери HGS и дали се чака много на границата - т.е. дали става в същия ден на полета да се тръгне от София, или е по-добре да се направи междинна нощувка някъде за застраховка?

Връзка към коментар

@antea В сряда и събота има директни полети от Anadolu Jet, които се продават от сайта на Turkish Airlines. От 29ти септември нататък, ако ги направите сряда-сряда полетите са по около 100.00-106.00 лв еднопосочно, което е повече от приемливо. 🙂 

Връзка към коментар
преди 11 минути , antea каза:

а до Анталия как стигна?

Летяхме от София с AnadoluJet , които са дъщерна на Turkish, доколкото знам. Много бързо и цената беше екстра. Билетите ги купих през jetcost.de с дайнърс.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.