Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Sunexpress стартират директни полети между Анталия и София от май месец 2021г. Полетите са заредени и са в продажба. Цените са неприятни и неприемливи според мен. Полета ще е сезонен.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Средна цена около 300-350 евро за двупосочен билет е леко изхвърляне в момента.

 

Въпреки това мисля, че полетите на Sunexpress ще са пълни, макар и не точно с магеланци 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, randi каза:

И аз мисля, че линията ще е добре затоварена. Ще откраднат от чартърния трафик към Анталия.

На второ четене като се замислих вече не съм толкова сигурен в пълното затоварване на линията, освен ако не коригират цените.

 

Едноседмични пакети за Анталия и район стандартно се намират за около 500-550 евро на човек и включват директен чартър, трансфер, застраховка + 5* ол инклузив хотел. А предвид екстремно падналата лира (само вчера загуби нови 7% от стойността си) и ковид обстановката няма да се изненадам цените за сезон 2021 да са по-ниски от обикновено.

 

Sunexpress продават билетите средно за около 300-350 евро, което оставя едва 200-ина евро на човек за всички останали разходи за 1 седмица. Това означава доста по-нисък клас хотел или по-кратка ваканция.

 

За да се конкурира успешно с пакетните оферти билетът би трябвало да струва максимум 200 евро. Напълно реалистично е с наближаване на сезона Sunexpress да свалят настоящите цени, а сега просто ловят шарани.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Напълно реалистично е с наближаване на сезона Sunexpress да свалят настоящите цени, а сега просто ловят шарани.

Така ще стане....

Наблюденията ми от няколко години за чартърите им от Варна до Германия, са за цени 89/99Евро еднопосочен с багаж и лека закуска.

Само в най-натовареното време са били 129 до 149Е.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

То има за около 800/900 лева за 5/6 дни със самолет в 5 звезден хотел и то ултра ол инклузив. 

А на sunexpress да се даде само за самолетен билет около 400 евро 🙄 тази линия не вярвам да лети дълго време с тези цени. 😇 

Но де да видим какво ще стане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

На 23.10.2020 г. в 8:10, Георги Матеев каза:

За да се конкурира успешно с пакетните оферти билетът би трябвало да струва максимум 200 евро. Напълно реалистично е с наближаване на сезона Sunexpress да свалят настоящите цени, а сега просто ловят шарани.

 

преди 3 часа, Иван Попов каза:

А на sunexpress да се даде само за самолетен билет около 400 евро

Цените паднаха драстично. Намират се полети за 170 евро отиване и връщане, което не е чак толкова зле. Включен е и 20 кг чекиран багаж.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
На 23.10.2020 г. в 8:10, Георги Матеев каза:

Напълно реалистично е с наближаване на сезона Sunexpress да свалят настоящите цени, а сега просто ловят шарани.

  

На 22.11.2020 г. в 22:36, randi каза:

Цените паднаха драстично. Намират се полети за 170 евро отиване и връщане, което не е чак толкова зле. Включен е и 20 кг чекиран багаж.

Както се очакваше междувременно цените са паднали още повече. Двупосочни билети до Анталия вече се намират за по 80-100 евро на някои дати, при това с включен чекиран багаж 20 кг.

 

При такива цени определено мисля да се поразходя из района за 1 седмица 🙂

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
Георги Матеев

Днес SunExpress отмени София-Анталия до 28 август, като за септември и октомври (засега) все още има заложени полети. Не съм изненадан особено - 2 чартъра и 2 стандартни авиокомпании по тази линия явно дойдоха множко като капацитет за скромния ни пазар, особено в тази ситуация.

 

Лично аз съм доволен - веднага си взех билети с AnadoluJet за същите дати, които хем бяха двойно по-евтини (чрез търсачките излезнаха по €50 двупосочно), хем са с по-удобни часове, хем носят мили в програмата на Turkish Airlines.

 

Ако някой има полети със SunExpress да си ги провери и да реагира.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги Матеев каза:

Днес SunExpress отмени София-Анталия до 28 август, като за септември и октомври (засега) все още има заложени полети. Не съм изненадан особено - 2 чартъра и 2 стандартни авиокомпании по тази линия явно дойдоха множко като капацитет за скромния ни пазар, особено в тази ситуация.

 

Лично аз съм доволен - веднага си взех билети с AnadoluJet за същите дати, които хем бяха двойно по-евтини (чрез търсачките взех за по €50 двупосочно) хем са с по-удобни часове, хем носят мили в програмата на Turkish Airlines.

 

Ако някой има полети със SunExpress да си ги провери и да реагира.

Като опции какво ти предложиха освен смяна на дата и предполагам рефънд? 

Можеш ли да споредиш примерни дати и схемата за Анадолу, 50 евро звучи като да купувам веднага, че ми се ходи до Кападокия и мисля да го направя през Анталия.

Благодаря ти предварително!

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 14 минути , Jorro каза:

Като опции какво ти предложиха освен смяна на дата и предполагам рефънд? 

Можеш ли да споредиш примерни дати и схемата за Анадолу, 50 евро звучи като да купувам веднага, че ми се ходи до Кападокия и мисля да го направя през Анталия.

Благодаря ти предварително!

Предложиха единствено рефънд. Дори смяна на дата не беше опция, но аз и не държах.

 

Налични дати можеш да видиш директно на thy.com (полетите на AnadoluJet се продават там), а относно схемата прочети това мнение: 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 18 минути , CarpeDiem каза:

@Георги Матеев Ако е ок би ли споделил за кои дати успя с двупосочни за 50 евро? Аз се пробвам за 22 септември  - 02 октомври да смъкна, но нещо без успех за момента 🙂

Конкретно моите дати вече поскъпнаха тройно и няма значение. AnadoluJet реагираха бързо на ситуацията и рязко вдигнаха цените.

 

По принцип за да постигнеш 25 евро на посока (50 евро за двупосочен) трябва да намериш дати, на които официалната цена е около 60-65 евро на отсечка, и каквито имаше много допреди само няколко часа. С малко ровене търсачките дават 30-35 евро отстъпка на отсечка и така се постига добър краен резултат. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

В момента има само от септември (12.09) веднъж седмично във вторник.

Цената през jetcost е приемлива за тази отсечка и сезон. Нарочно оставих в кадър Пегасъс за сравнение. При търсене на двама пътници наведнъж цената скача.

 

1235504643_Screenshot(333).png.96b442af823d64f7d21b980754010285.png

 

2080102867_Screenshot(334).png.c73c3301e52df6830614f8bb9b85d6da.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не знам дали и други са забелязали, но Sunexpress продават и директни полети до Бейрут (Ливан) през септември и октомври и през октомври,ноември, декември и януари до Дубай и Адана, Диарбекир, Газиантеп и Измир освен Анталия https://www.sunexpress.com/en/ 

През google flights не ми излезнаха директно през сайта случайно видях 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...
На 27.07.2023 г. в 17:14, darinamarinova каза:

Не знам дали и други са забелязали, но Sunexpress продават и директни полети до Бейрут (Ливан) през септември и октомври и през октомври,ноември, декември и януари до Дубай и Адана, Диарбекир, Газиантеп и Измир освен Анталия https://www.sunexpress.com/en/ 

През google flights не ми излезнаха директно през сайта случайно видях 

Да, но тези от София до Абу Даби, Адана, Бейрут, Диарбакър, Дубай, Газиантеп и Измир са с прекачване в Анталия или Измир и са в посока "на отиване".   Като има и 4 директни до Измир около нова година. 

 

А "на връщане" са от Абу Даби, Бейрут, Дубай, Измир и Самарканд през Анталия и Измир до София.  Разбира се, в двете посоки броим и самата Анталия, както и Измир с 4 дати около нова година. Полетите от Абу Даби и Самарканд до София през декември и януари са през Измир.

 

В тази статия пише, че  SunExpress пускат пак полети до Бургас и Варна 

https://www.travelnews.bg/bg/news/17099073549654/sunexpress-podnovyava-poletite-si-do-letishtata-burgas-i-varna

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Нови дестинации на SunExpress:

 

Адана-Трабзон: от 27 октомври
Адана-Лондон Станстед: от 24 май
Анталия-Букурещ Отопени: от 6 май
Даламан-Лондон Станстед: от 4 май
Даламан-Нюрнберг: от 17 май
Даламан-Виена: от 17 май
Диарбакър-Берлин: от 24 юни
Измир-Елязъ: от 29 октомври
Измир-Тирана: от 4 юни
Измир-Варшава: от 3 май
Измир-Мадрид: от 3 юни
Измир-Прищина: от 3 юни
Измир-Подгорица: от 4 юни
Измир-Прага: от 5 юни
Измир-Рим Фиумичино: от 4 юни
Измир-Лондон Станстед: от 24 август

Кайсери-Берлин: 22 юни

Самсун-Кьолн/Бон: от 26 юни
Самсун-Мюнхен: от 25 май

 

Нови дестинации на Corendon:

 

Алания-Грьонинген: от 29 април
Алания-Берлин: от 5 октомври
Алания-Букурещ: от 9 юни
Алания-Лайпциг/Хале: от 6 октомври
Алания-Клуж Напока: от 17 юни
Алания-Варшава Шопен: от 8 юни
Анталия-Перм: от 22 май
Анталия-Лондон Станстед: от 9 май
Кайсери-Хага/Ротердам: от 2 юли

Измир-Лондон Станстед: от 12 май
Измир-Манчестър: от 15 май

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.