Прескочи до съдържание

Помощ за превод до шведска банкова сметка


Препоръчани мнения

Имам нужда от малко помощ. 
Става дума за следното - трябва да направя превод  (неголяма сума - около SEK 325 ) до банкова сметка в Швеция. Проблемът ми идва от това, че въпросната сметката не e с  IBAN като IBAN, ами изглежда ето така:
 
Clearing      Kontonummer
 xxxx-x          xxx xxx xxx-x 

само числа. 

Някакви идеи? :scratch_one-s_head:

 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Същото е и в Обединеното кралство, имат банкови сметки за местни преводи и Айбани за международни. Иначе най лесния бърз и евтин начин за преводи на пари извън еврозоната е Трансферуайз.

https://transferwise.com/bg/send-money/send-money-to-sweden

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Питах познат живеещ в Швеция, потвърди, че имат IBAN и трябва да го искаш от този на който ще превеждаш тези пари. Само с тези цифри не може дори той да преведе.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Един вариант е да видиш с transferwise към SEK дали ще ти даде такава сметка, друг вариант е да питаш/провериш някъде какъв е IBANа на тази сметка (би трябвало да има и IBAN освен този номер), аз към Бразилия с търсене в интернет намерих конвертор, че никой не можа да ми каже

После намерих Transferwise и всичко стана много по-просто

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Фичо, 20 числа ли са ? Ако, да - всичко е точно 👍 . Липсват само идентификационните букви и цифри на Швеция, човека вероятно ти е дал само номера на банковата сметка, която е част от IBAN.

 

IBAN example in Sweden SE4550000000058398257466
IBAN in print format SE45 5000 0000 0583 9825 7466
Country code SE
Check digits 45
Bank code 500
Bank account number 00000058398257466
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз попитах приятел швед, за тези номера.

Той каза, че си е стандартна банкова сметка с клиъринг номер. Ето ги номерата за шведските банки:

https://www-2.danskebank.com/link/Bankernaskontonummer

Сиреч, това което Станислав е предположил, може би е твоят случай. Превеждаш към стандартен IBAN номер (SE отпред, а Clearing номера е BIC + сметката).

Опитай с 1 левче/евро и виж дали е стигнало до ден два (ако не трябва бързо да пращаш цялата сума).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Goal & Boss каза:

Тц-тц-тц! Такъв хубав въпрос да има @Фил, а наоколо да няма нито една шведка, която да попита! :blink:

 

#бахтитъпатагодина2020

Няма им координатите Фичо , и за съжаление не е е имало социални мрежи и Туитър през 80-те години,  ‘га гларус Фил е преследвал знойните шведки из Камчията..., . 
 

Кой знае, нищо чудно след толкова години , да е припознал някое детенце и да праща издръжка ...

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 38 минути , cck каза:

SE отпред, а Clearing номера е BIC + сметката

Точно така.

За да се преведадат пари в банкова сметка ти трябва IBAN. 

А той е от BIC code + сметката. Например за Б-я. 

1.png.abeb275d547cee1807b4f632647897c4.png

Примерно в ДСК са: BG60 STSA 9300 00** **** ****

Общо 22 символа. 

 

преди 4 часа, Фил каза:

Clearing      Kontonummer
 xxxx-x          xxx xxx xxx-x 

само числа. 

Досега не съм знаел, че може да има банкова сметка само с цифри. 

 

 

Иначе, ако ти да ги изпратиш до човек можеш и през RIA (това е easypay в Б-я). Там и таксите са доста по-малки.  

 

 

 

преди 1 час, stanislavpp каза:

Фичо, 20 числа ли са ? Ако, да - всичко е точно 👍 . Липсват само идентификационните букви и цифри на Швеция, човека вероятно ти е дал само номера на банковата сметка, която е част от IBAN.

Най-вероятно е дал само ти както казваш.

Само цифричките без BIC. И така всичко е точно. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.