Прескочи до съдържание

Сканер за диапозитиви, негативи и принтирани снимки


Препоръчани мнения

Предполагам, че за повечето от вас този въпрос не е актуален, но за тези от нас, които имаме пътешествия от пре-цифровата ера би било много добре да си сканираме снимките от тези времена. Аз лично имам хиляди диапозитиви, както и много снимки + промити негативни ленти. Има уникални кадри, включително и такива, които не съществуват вече (примерно кулите-близнаци в Ню Йорк).

 

Та въпросът ми е - някой притежава ли/знае ли за висококачествен сканер, който да може да сканира и диапозитиви? Не е като да нямам идеи по въпроса, но искам да видя други мнения първо.

Връзка към коментар

на графа братя Трейман

Фотосинтезис на Левски

 

(но пък не знам дали живееш в София :rolleyes: )

Може би не съм уточнил добре - въпросът ми е за марка и модел сканер, който да си закупя за в къщи (имам хиляди диапозитиви и снимки, искам аз да си ги сканирам).

Връзка към коментар

Ааааа, извинявай, не съм те разбрал

 

Мисля че във фото-форума има разисквания по тоз въпрос ;) , все пак - там е специализирано място за фотографски въпроси :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам, скенер купуван точно за целта, с допълнителна приставка за негативи/диапозитиви и съответно софтуер за PC/Mac. Canon е, мисля 9000F (моделът ще погледна допълнително), но е подходящ за целта (1200 dpi реални / 9000 dpi със софтуера). Става бавно, но е особено приятно да си поиграе човек :). Не го ползвам и мога да ти го заема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам, скенер купуван точно за целта, с допълнителна приставка за негативи/диапозитиви и съответно софтуер за PC/Mac. Canon е, мисля 9000F (моделът ще погледна допълнително), но е подходящ за целта (1200 dpi реални / 9000 dpi със софтуера). Става бавно, но е особено приятно да си поиграе човек :). Не го ползвам и мога да ти го заема.

Благодаря, много си мил, но аз просто искам да си купя и ще погледна модела, който си написал. Нещо ми се върти в главата за разни Epson модели, че били добри.

 

neuromancer, ти май си сканираше снимките (че и добре изглеждат), какъв сканер ползваш?

Връзка към коментар

Нямам скенер аз, едно време в офиса имаше скенер за диапозитиви (май Никон Кулскан 4000, ама съм забравил) и сканирах там, а после във ателиетата, направо с проявяването. Даже повечето са направо от машината, коригирани с левълс. Ако нещо реша да правя корекции или да си играя, сканирам по-качествено, ама това са единици.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, много си мил, но аз просто искам да си купя и ще погледна модела, който си написал. Нещо ми се върти в главата за разни Epson модели, че били добри.

 

neuromancer, ти май си сканираше снимките (че и добре изглеждат), какъв сканер ползваш?

Преди много години работех в сервиз на Epson И тогава съм оправял от техните скенери, категория до към 1000лв.

Много ги харесваха притежателите им и съм останал с впечатлението, че се водят добри, но аз като съм ги гледал от 'другата страна', личното ми мнение е, че хич не са качествени, но нямам база за сравнение с други марки, просто за тази цена очаквах повече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.